Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzień doberek... Ja dzisiaj wyjątkowo wcześnie... Moja spała od 22 do 6h30... zrobilam jej butle, bo jedno piwo za dużo wypiłam i balam się, że coś może być... mała zjadła tylko 120ml 😮 nie wiem czy to normalne, bo na opakowaniu napisane, 3-4 miesiąc 180ml... Ale widocznie tylko tyle potrzebowała i takie kupsko poszło, że szok... Mała poszla dalej spać , a ja jakoś nie mogę, a siedzieliśmy wczoraj do 2h00 🤪... Teraz sobie kawkę popijam i chyba pójdę się wykąpać... bo musimy jechac do polskiego autobusu podac kasę na chustawkę 🙂 🙂 Wczoraj patrzyłam na belgijskim ebay'u i ta chuśtawka stoi nawet 150 euro... to ja sobie pomyslalam ze pozniej ja wystawie... bo zaplace za nia 80 z przesylka to na ebay'u wystawie za 100, to i tak bedzie najtansza :P:P:P jeszcze moze na niej zarobie heheheh 🙂
a pozniej jedziemy na msze do kościółka i pogadac z ksiedzem o chrzcie, w koncu musimy date ustalic, bo przybieramy sie juz od 3 tygodni... mam nadzieje ze nie bedzie problemu, bo jestesmy bez slubu... bo wiecie niektorzy potrafia takowe stwarzac...
ale specjalnie jedziemy do drugiego kosciola, nie do tego co mamy blizej, bo w tym gdzie chcemy mala ochrzcic, ksiadz raczej lajtowy, bo i jak po koledzie chodzil to obiad zjadl gdzie niegdzie, kielicha lyknął i jak ciotka kiedys zaszla do niego w sprawie chrztu swojego syna to nawet fajki razem palili 🙂 🙂 i tez ochrzcil jej nie slubne dziecko...
a z kolei ten ksiadz u ktorego chodzilam na spotkania przed bierzmowaniem, nie dal mojej kolezance rozgrzeszenia bo zamieszkala z chlopakiem... powiedzial ze ma sie wyprowadzic i gleboko zalowac, wtedy dostanie... no parodia, dlatego boje sie do niego isc... 🤢
Ciekawe jak Monisia po imprezie... Musi 18-tka huczna była 😜 😜

Aaaa... ja pod paszki też małą trzymam, zawsze ją tak podnoszę i główkę sztywno trzyma już od dawna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego dla Alanka!! Rośnij zdrowy i uśmiechnięty!!!

Moja niunia dzis znow spala w łózeczku i znow mnie zaskoczyła bo zasnela chwile po22!!! 🤪 Obudzila sie o 3 zjadla poszla spac i spala do 7 znow amciu i lulu do 9!!! A mama znow sie wyspala!!!

Ja tez zaraz mykam szykowac sie do kosciolka i potem tradycyjnie do tesciów! Wiec do zobaczenia wieczorkiem!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Alanku wszystkiego naj, naj, naj, i dużo, dużo mleka i uśmiechu na twarzy!!! A zielone świątki są dzisiaj i markety pozamykane (wg ustawy). Mogą być tylk otwarte sklepy gdzie sprzedają właściciele np. żabki. No i pizzerie, kebabownie i puby itp. są otwarte, bo to nie sklepy 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie dziewczyny!
Na początku życzenia z okazji skończonego trzeciego miesiąca dla Alanka!
Ja jestem happy bo my już po chrzcinach 🙂 W kościele mają cały czas mieliśmy na rąkach i prawie cały czas spała choć za nami była starsza dziewczynka i na początku dużo krzyczała. Na samym końcu tylko popłakała jak wracaliśmy z kościoła to w samochodzie zaczęła mi beczeć. Na wszelki wypadek wzięłam smoczka choć ona smoczków nie tolerowała ale na sekundę działały dałam jej go i o dziwo podpasił jej!
W lokalu położyliśmy ją w wózku i cały obiad sobie w nim leżała nie śpiąc i nie ruszając wózka normalnie SZOK! 🤪
Później trochę popłakała bo już zgłodniała dałam jej cycka i była całkiem grzeczna. Wszystko super się udało jedzenie było smaczne lokal fajny około 20:30byliśmy już w domu i było po wszystkim.Agatka dostała świetne prezenty i dużo kasy a na koniec dnia zrobiła rodzicom jeszcze jeden ogromny prezent KUPĘ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sorka że tak piszę bez ładu i składu, ale w komórce ciężko się pisze.
Szkoda tylko że komórkę zostawiłam w domu bo nie mam żadnego zdjęcia które mogłabym na aguagu wstawić.
Muszę czekać na zdjęcia od naszego wujka zapalonego fotografa amatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota to super, że wszystko się udało 🙂. No i kupa!!! Najważniejsze :PP. Może ta,ka grzeczna była, bo cały dzień nad kupą pracowała? ;>. Cieszę się Waszym szczęściem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Objawy ząbkowania
Mogą się one pojawić nawet dwa, trzy miesiące wcześniej niż pierwsze jedynki. Maluch wtedy:
- marudzi i płacze – ząbkowanie bywa bardzo bolesne. Może pojawić się stan zapalny, który jest reakcją wrażliwych tkanek dziąseł na „intruza”. Nic dziwnego, że dziecko jest rozdrażnione, często budzi się w nocy. Na szczęście maluchy cierpią głównie przy wyrzynaniu się pierwszego ząbka. Potem przyzwyczajają się i lepiej radzą sobie z bólem.
- gryzie – wszystko, co mu wpadnie w ręce! Może też zacisnąć dziąsła na Twojej piersi lub własnym kciuku. Nacisk na obolałe i rozpulchnione dziąsła z reguły przynosi dziecku ulgę.
- ślini się – gruczoły trawienne traktują wyrzynający się ząbek jak resztkę jedzenia, którą trzeba strawić. Jeśli dziecko ślini się bardzo obficie, może się u niego pojawić wysypka na brodzie. Aby temu zapobiec, wielokrotnie w ciągu dnia delikatnie wycieraj buzię maluszka.
- nie chce jeść – ssanie może sprawiać ból ząbkującemu dziecku, dlatego zdarza się, że odpycha pierś lub butelkę. Z drugiej strony nacisk na dziąsła łagodzi jego cierpienia, dlatego staraj się cierpliwie podawać mu mleko.
Ząbkowanie to czas, kiedy musisz szczególnie zacząć dbać o higienę jamy ustnej maluszka. Gdy tylko pojawi się pierwszy ząbek, po każdym posiłku (zwłaszcza po wieczornym karmieniu) przemywaj dziąsła malucha nawiniętym na palec wskazujący gazikiem zwilżonym w przegotowanej wodzie lub w naparze z rumianku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no widzę że o chrzcinach piszecie ...my powoli ale ze strachem w oczach przygotowujemy sie do tego dnia...data 24lipca niby to jeszcze duzo czasu a ja już sama nie wiem co mam załatwiać w pierwszej kolejności...chrzciny robie w domu bo mam na to sporo miejsca...kucharza juz zatrudniłam i w tym tygodniu musze ustalić menu...mam mieć około 40osób więc to takie mini wesele... 😉...poza tym mam bardzo duzo załatwiania ...zastawa...stoły...krzesła...wystrój stołów...sukieneczke malutka już ma teraz poluje na buty...tylko mam duży problem bo malutka ma tak małe stópki że wszytkie buciki nawet te najmniejsze jej z nóżek spadają...zazwyczaj ma załozone tylko skarpeteczki...nie wiem co na główke czy czapeczka czy opaska...ale chyba postawię na opaskę ...w końcu ma takie śliczne długie włoski....no i jeszcze musze starszemu bratu kupić jakiś gajerek niech wygląda i on tego dnia elegancko...choć może protestowac bo wiadomo jemu w jeansach i t-shirt najlepiej...taki luzak...ale zobaczymy jak to będzie... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wszystkie Mamusie marcowe - stałe bywalczynie z Brzuszka i te nowe równie serdecznie. UFFFF znalazłam Was 🙂
Widzę, że maluszki ślicznie rosną, problemy trochę się zmniejszają, trochę zanikają, a trochę zamieniają się na inne... (jak to w życiu).
U nas różnie bywa, na ogół ok, tylko niestety Hania nie za dobrze główkę trzyma, no i lekko na lewą stronę ją nęci - wszystko przez ten brzuszek (mój) i ułożenie, nasz lekarz nic na razie nie zalecił, kazał czekać do 3 miesiąca, najbardziej zwrócił uwagę, że mała nie ciągnie główki jak ją za rączki do siadu brał ( ja tego teraz nie sprawdzam, ale obawiam się że niewiele się poprawiło, tak czuję i widzę po małej, że ma słabe te mięśnie).
Z drugiej strony za nic nie pamiętam jak to było u starszego synka, wtedy jakoś nie sprawdzam co kiedy powinien robić, jakoś tak naturalnie to szło, ale przez to nie pamiętam kiedy. Teraz jestem taka przestraszona, że szok, chyba instynkt macierzyński podwójnie mi działa.
czekam więc do 28 czerwca do 2 dawki szczepienia i wtedy okaże się co dalej - czy trzeba do specjalisty i rehabilitacja?
Modlę się, żeby moja niunia niespodziankę mi zrobiła i do tego 3 miesiąca się wzmocniła z tą główką, czasami przecież u dzieci coś się zmienia z dnia na dzień...
ależ się rozpisałam - wybaczcie Kochane, pozdrawiam raz jeszcze, buziaki dla maluszków!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...