Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wszystkiego naj dla Pawelka ;*
Ja czasami do obiadku dodaje jednocześnie mięso i jajko, bo zauważyłam że w słoiczkach też jednocześnie jest to i to .
Amelka i jej bombowy zębolowy usmiech ! ;D

Zarejestrowałam się na stronie bobovita i dostałam poradnik żywieniowy( z 1x dużym słoiczkiem obiadowym i 1x kaszka)- poradnik POLECAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!!

To Igorek daje mamusi pospać 🙂. Ja na noc kaszkę daje i przesypia całą nockę. Ale to też sprawa indywidualna dzieci 🙂

A piątkowa gorączka to faktycznie ząbki były, bo dzisiaj wyszły dwie górne jedyneczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!
my już po wizycie u lekarza i po dłuuugim spacerku. Bartek już w płeni zdrowy, nareszcie 😉
Super , że Igorek dał pospać mamie, a Amelce gratulluje zęboli ;-)
spadam posprzątać i ugotować obiad 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z waszymi okresami? macie regularne? bardziej obfite niż przed ciąża albo skąpe?
Mi się strasznie rozregulował i stał się skąpy.. nigdy tak nie miałam ;/
Co do mleka to mój brzdąc coraz mniej pije, szykuje mu 210 ml i zostawia dość dużo, mało kiedy wypije całe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
okres jest taki sam jak przed ciąża regularnie jak na razie dwa razy był

misia po prostu przestań dawać 😉

szarla a jaka kaszkę dajesz i ile w jakich proporcjach ze tak ładnie spi? Mi sie budzi jeszcze raz około 2 w nocy Fasolinek 😞
Fajowa fotka, ale poliki tez macie chyba zaczerwienione? robisz coś z tym? Ja na razie przeszłam niestety na Bebilon pepti na noc 😞

Wszystkiego dobrego dla Jubilatów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MandraSalo moja po prostu lubi spać i niech się pali jej się dobudzić nie da. A kaszkę robie mleczno-ryżową, albo netle albo bobovita. I na 180 ml wody daje 8 miarek tych od mleka bebiko. Jest dobra konsystencja żeby mi przez smoczek przeszło, ale przez smoczek z większą dziurką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂Jak fajnie że nie nadrukowałyście dużo 🙂Amelka jest boska 🤪
Niusia a ja myślałam że to bambo coś tam to alkohol...ale nie daleko pada jabłko od jabłoni bo i tak popiłaś 😉 😜
Nie mogę się połapać na tym fb...mam fb mamusiowe bo nie chce mi się wyszukiwać znajomych 🤢eh powoli ogarniam...
U nas już po chorobie niema śladu 🙂Martwię się tylko że Olek jeszcze sam nie siada nie raczkuje i nie pełza 😞
Wzięłam się wreszcie za gotowanie dla niego i tyle mi to daje radości 🙂Jeszcze trzy tygodnie 🤪 🙃 🤪 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki Szarla, gratulacje z okazji ząbków! Co do kaszki ja robie ze 150 ml wody 5 miarek mleka i 6-7 kaszki ryzowej bobowity zeby w symie wyszło ze 180 ale to chyba nie kwestia głodu tylko nawyku bo w nocy pociumka prawie pusty cycus 3 minutki i już spi a gdy potem rano sie budzi to nie krzyczy o jedzonko tylko jeszcze z pol godziny bawi sie i gimnastykuje z M 🙂 Chyba musze go oduczyc tak jak do tej pory czyli zgodnie z ta książka o zasypianiu bo sam nie chce się oduczyć w dodatku ostatnio budzi sie systematycznie o 5:40 i albo zajeczy i spi dalej albo marudzi nawet i z godzinę.... 😞 A ja marze o spaniu ciągle niedospana chodzę boje sie ze przeziębienie mnie bierze juz z tego zmeczenia.
Szarla a jak u Amelki z polikami?

Misia u mnie z jedzeniem bez zmian rano cyś potem owoc potem drugie sniadanko cyś o 14:00 obiad (tylko kura indyk królik 😞) podwieczorek cys i na noc kaszka bobovity ryzowa, daje mi czasem na przekąskę chrupki ryzowe bobovity i dzis dostal flipsa 🙂 Ze względu na te poliki gluten cielęcinka i rybki i nabiał wstrzymany - bardzo żaluje bo ciagle szukam na co to uczulenie i nie moge znaleźć 😞 zaczynam juz podejrzewac nawet jabłuszko ale to wydaje sie nieprawdopodobne, dosc juz mam tych diet ale poliki czasem są bardzo czerwone i bardzo sie luszczą nie chce mu zaszkodzic. Chociaż kilka osób mi mówiło że ich dzieci tez mialy czerwonwe poliki i to po jakims czasie poszukiwan alergenu zlekcewazyli i dzieciakom pszesżło prędzej czy pozniej..... szkoda mi mojego fasolka ze nie moge mu dac tylu smacznych rzeczy, ja juz w tym wieku zajadał pierwsze kiszońce 🙂

Oktawia Aleksander jak model jak z katalogu mody dziecięcej - super ciuszki i śliczny chłopak. Wrzuć to zdjęcie na awatar 🙂

Myszka to Twoje dziecko - odizoluj teściowa od niego na tyle ile to mozliwe badz stanowcza i asertywna nie możne ci Babsko rządzić w kwestiach wychowania własnego dziecka - powiedz jej co masz do powiedzenia prosto z mostu - to co nam napisałaś i niech sobie to przemysli - jak chce miec kontakt z wnukiem to na Twoich warunkach i koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAM PANIE!

Pawełku spóźnione ale szczere życzenia dla Juleczki oczywiście też! Brakuje mi tego szkraba na mamuśkach.

Amelcia jest rewelacyjna super fota! Gratuluję ząbalków!!!

Cieszę się że Bartoszek już zdrowy, Igorek sypia lepiej, a Krystianek siedzi.

Mandrasala nie teraz to później nadejdzie czas zapoznania małego Fasolka ze smakami.
My dalej się borykamy z czerwonymi polikami, ale u nas to raczej reakcja na temperaturę.

Olek jak z reklamy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
patii0423 napisał(a):
jak z waszymi okresami? macie regularne? bardziej obfite niż przed ciąża albo skąpe?
Mi się strasznie rozregulował i stał się skąpy.. nigdy tak nie miałam ;/
Co do mleka to mój brzdąc coraz mniej pije, szykuje mu 210 ml i zostawia dość dużo, mało kiedy wypije całe.


Ja miałam na razie 2 razy i chyba po miesiącu czasu, nie pilnuję tego zresztą tak jak wcześniej i ciężko było ustalić datę porodu. Pierwszy był skąpy teraz normalny trwał tydzień.

Agatka wciąga 210 wieczorem - mleko +1,5łyżki kaszki glutenowej,a tak to rano i po południu 180ml z kaszką , obiadek 1/4-3/4słoiczka, jogurcik i sok lub owoc. Na zabiedzoną nie wygląda 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello ja na chwilkę.

U nas z polikami jest tak, że raz jak byłam w pracy to młodej straszne wypieki wyszły i zeszły dopiero w nocy. Natomiast przedwczoraj znowu to się pojawiło. Aczkolwiek podejrzewam, że owe rumieńce to otarcia o łóżeczko turystyczne, bo młoda czasem lądując na materac obetrze się raz jednym polikiem raz drugim. Posmarowałam na noc sudocremem i rano śladu nie było. Więc to były takie dwa przypadki, że coś się pojawiło. Tak to nie mamy żadnych problemów.

Mandrasala, a może to taka natura? Wiele dzieci ma czerwone i wydaje mi się, że są przez to jeszcze bardziej słodkie 🙂 A może to nie żarcie uczula tylko np. kosmetyki? A miał ktoś u Ciebie w rodzinie atopowe zapalenie skóry? Ponoć to jest genetyczne. Nie wiem co mam poradzić, mam nadzieje, że z czasem Olusiowi to minie 🙂

Dobrej nocki dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, padam mam dość pracy i nieprzespanych nocy. Od kilku dni Paweł budzi się z płaczem, bo górne jedynki mu wychodzą. Dziś na noc dałam mu czopek przeciwbólowy. Mam nadzieję, że pośpi trochę. Chodzę nieprzytomna, nie dość, że co chwilę wstajemy do małego to o 5,20 pobudka do pracy, robię po godzinach, roboty full, normalnie chyba nie wyrabiam. Potrzebuję odpoczynku ;-(
Okres mam regularny i tak samo obfity jak przed ciążą.Oktawia Oluś jest śliczniutki. Pati przyszła kula pełzak, ale niestety Paweł nie za bardzo się nią interesuje, chyba wywaliłam kasę. To dopiero parę godzin minęło odkąd ją dostał, ale widzę, że bardziej go bawią samo jeżdżące samochody ;-) Zobaczymy jak będzie dalej. Uciekam spać. Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to dobrze że to tylko otarcia.
No właśnie oprócz rumieńca dodatkowo Aleksowi złuszcze się skórka więc to raczej nie uroda. Nikt nie miał AZS w rodzinie, ale ja niestety jestem alergikiem od dziecka i to mega kiedyś dopiero po okresie dorastania część mi przeszła.
BTW dzieki za szczere chęci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...