Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hawajka napisał(a):
No z moim mlekiem już próbowałam go oszukiwać ale nie pomogło ale z tą kaszka spróbuję, wydaje mi się, że to dobry pomysł. No i próbowałam mu gotować wielokrotnie- zwykłą z marchewki i ziemniaczka, z burakiem, z brokułkiem, ryżową, nawet pomidorową mu zrobiłam i też zjadał kilka łyżeczek i koniec. Ale ja sie nie poddaję 🙂 I mam nadzieję, że moja konsekwencja popłaci 🙂

A dodajesz masełko? Bo ja oprócz tej kaszki wkładam też masło extra, ono też pewnie zmienia smak i ładnie pachnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hawajka napisał(a):
A i Misia, super awatarek. Widze, że Antoś pożycza chustkę od mamy 🙂

Właśnie się zastanawiam czy mu własnej nie kupić :P Jakoś nie lubię takich typowo dziecięcych ubranek. I dlatego mam problem z czapką :PPP Wypatrzyłam już w Zarze fajną, ale muszę po nią do Wawy jechać... moja mama jedynie ubolewa, że ubieram Antka w smutne kolory... ale za to wózek ma oczojebny 🤪 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja wózek mam szaro-niebieski. No i też nie lubię takich przesadnie słodkich ubranek. I dlatego dobrze ze mamy synów bo dla dziewczynek prawie same różowe ubranka 🙂

A moje dziecko kocha reklame heyah, jak tylko widzi to świnke z tej reklamy to mu się ryjek cieszy 🙂 My lecimy się kąpąć. Dobranoc:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny! Strasznie dawno się nie odzywałam, ale ostatnio walczę z bólem zęba i ogólnym brakiem energii i czasu. Grzesio zapierdziela jak mały samochodzik i wstaje dosłownie do wszystkiego, a wiadomo, od stania o krok do upadku, więc muszę wszędzie za nim chodzić, żeby w razie czego go asekurować. Ale co ja tu Wam tłumaczę, jak pewnie doskonale wiecie o czym mówię.
Dziś byłam z rodzicami i siostrą w kinie i mój R siedział z małym, poszedł z nim na spacer, nakarmił a na koniec wykąpał i uspił i po tym wszystkim jest padnięty. Powiedział, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka to ciężka praca. Powiedział, że będzie mi co tydzień kwiaty kupował w podzięce za opiekę nad Grzesiem. Aha już to widzę 😉
Dziękuję wszystkim ciociom za życzenia dla Grzesia. Ja również życzę wszystkim jubilatom, którzy podczas mojej nieobecności na forum ukończyli 8 m-cy, dużo dużo zdrówka i dobrego apetytu.
A jeśli już o apetycie to Hawajko, u nas było podobnie jak u Misi, że mały zaczął wszystko wcinać chętnie, jak mu sama zaczęłam gotować. I również dodaję do obiadku masło. Daje ono naprawdę dobry smak. Poza tym, zwróć uwagę, żeby przed podaniem obiadku mały nie pił, bo wtedy może już nie być taki głodny. Ja ostatnio popełniłam taki błąd i dałam Grzesiowi pić przed obiadkiem i potem już nie chciał jeść. Ale jak jest bardzo mocno głodny to też nie chce jeść tylko płacze. Także trzeba to jakoś dobrze wymierzyć. No i uwazam, że dobry miałaś pomysł, żeby mały pojadł trochę samodzielnie. Daj mu w ten sposób warzyw gotowanych na przykład. Na początku więcej wyląduje na podłodze, ale daj mu trochę poćwiczyć i po kilkunastu próbach zauważysz zmianę 🙂 I zacznie sobie miło kojarzyć pory posiłków. Inie wiem, co Ci tu więcej w tym temacie doradzić.
Rozmawiałyście też o niekapkach. Grzesio absolutnie odrzucił Aventu z gumowym ustnikiem, natomiast z Tommee Tippee takim po 4 m-cu pije sam i chętnie. Z tym że ten niekapek akurat kapie strasznie 🙂
Aha, no i Grzesio pije głównie rozcieńczane soki.
Oktawia fajnie, że zaprosiłaś te koleżanki i że już teraz wiesz, że w razie czego masz się do kogo zwrócić po pomoc.
To tyle ode mnie na tę chwilę. Idę oglądać The voice of Poland. Buźka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanko wiem co masz na myśli z tym bieganiem za małym. Ja mam to samo... chociaż zauważyłam, że lepiej Antka nie łapać, bo wtedy czasem gorzej jest niż gdyby sam upadł. Gdy upada sam to jakoś tak to robi w miarę bezpiecznie :P zresztą bez upadków, zadrapań i sińców to się nie obejdzie...
Kurcze zła jestem o ten kubek Aventa, bo M powiedział, że drugiego niekapka nie kupi 😞 ciekawe co by zrobił jakbym Antka modyfikowanym mlekiem musiała karmić, a on by nie chciał żadnej butli... ciekawe czy też by nie kupował do skutku :/
Ja też chyba idę spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze no coś jest nie tak z tym kubkiem Aventa skoro aż tylu naszym dzieciom nie podpasował. Misiu a może kupcie drugi kubek jakiś tańszy, w markecie. Może będzie lepszy a się tak nie wykosztujecie. Co do butelek to faktycznie na początku się trochę wykosztowaliśmy, bo najpierw kupiłam z Tommee Tippee ale mały miał mocne gazy i zmieniliśmy na Dr Brown'sa a to mało nie kosztowało. Na szczęście te drugie już się sprawdziły.
Wcześniej pisałyście też o zabawkach i tu bym poparła osoby, które tych zabawek w nadmiarze nie kupują. Ja się ostatnio niestety skusiłam na kulę hulę i jeszcze jakąś inną zabawkę interaktywną i młody większego zainteresowania niestety nie wykazał. O wiele bardziej szaleje jak mu dam do zabawy trzepaczkę, czy futerał od telefonu (o samym telefonie nie wspomnę hihii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czekam na zaproszenie :P
Właśnie ostatnio zastanawiałam się nad tą kulą-hulą... co do zabawek to kupiłam młodemu zwykłe baloniki i nadmuchałam lekko, żeby nie pękły przy nacisku. Poza tym do zabawy służą moje kapcie pluszowe z krowami, metalowe miski kota, bo tak fajnie stukają i kręcą się po podłodze, butelki z wodą mineralną, ciupaga, oczywiście telefon i kable, koci ogon, pielucha, pudełko z sudocremem i wiele, wiele innych ciekawych zabawek :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie jutro planuje mu marchewkę ugotować i dać do rączki, niech, się chłopak cieszy 🙂 no i z masełkiem poprobuje. A co do zabawek to ja chciałam młodemu pod choinkę kupić szczeniaczka uczniaczka ale pokazałam mu go podczas zakupów i go zignorował. Za to bardzo mu się spodobała kierownica i uczony warsztacik więc może coś z tego wybiorę.
Teraz już naprawdę ide do wyrka, dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia zaproszenie wysłane 🙂
A co do zabawek to właśnie to miałam na myśli. Najlepsze takie proste i z pozoru niezabawkowe. Co do kocich misek to Grzesiek nadal, z uporem maniaka dobiera się do psiej karmy. Ostatnio, aż wstyd sie przyznać, ale wyciągałam mu z buźki kuleczkę suchej karmy. No dosłownie w ostatniej chwili zdążyłam, zanim nie połknął.
A ztymi balonikami to bardzo dobry pomysł. Musze wypróbować.
Aha, u nas awaryjnym sposobem na niemożność założenia pieluchy wiercącemu się bąblowi jest podanie mu kluczy do zabawy. Skuteczne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaproszenie przyjęte 🙂
My mamy szczeniaczka-uczniaczka i mały lubi jak włączam piosenki, śpiewam i pokazuję... tak samo z garnuszkiem. On ogólnie lubi chyba jak mu śpiewam... ostatnio znalazłam ciekawą muzykę medytacyjną, głównie mantry. No i poszukałam tekstów i mu śpiewam... zasypia zazwyczaj pod koniec pierwszej :PPP
A miski kocie są puste i wymyte, bo kot ma w plastikach hehe 🙂 ale jak tylko Antoś się do nich zbliża, to muszę je kłaść wyżej.
Dobra ja też idę w końcu spać, bo pewnie za niedługo pobudka.
Dzięki za pomysł z kluczami, chyba wypróbuję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny ja znowu nocną porą,co do zabawek tomoja Agatka. zabiera się za to zawsze za co niepowinna.
Dzisiaj leżała macie, pod nią jest koc,a pod kocem puzzle piankowe. Niestety z elementami te mniejsze schowaliśmy a tymczasemAgatka zabrała się za "6"z po koca iaty ją wyciągnę£a,zawałuprawie dostałam bo te puzzle czyste nie są.Butelka z wodą to sprqwdza się zawsze,Tak samo pielucha,sudocrem,pasek mamy przy spodniach- przy. zabraniu jej czegokolwiek z zakazanych rzeczy jest ryk jakby ją ze skóryobdzierano. I tu pojawia. się pytanie o wyznaczanie granic i znaczenia słowa "NIE. WOLNO".Powiem szczerze że na razie ciężko mi jej zabraniać ale z drugiej strony żeby jej to w krew nie weszłoto wymuszanie płaczem.
Hawajka u mnieAgatka słoiczki jebo nie mogę się zebrać za gotowanie,ale zdecydowanie ma swoje smaki:indyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehe dopiero zjedliśmy obiad... od 12 go robiłam, ale jestem mega zadowolona, bo wyszło pycha :P niestety ze względu na czasochłonność to raczej niezbyt często samosy będą gościć na moim stole 😞(( nad czym ubolewam.
Co do aguagu to w sumie co ładniejsze fotki wrzucam na fb, więc już tamtego nie potrzebuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny, jak tam po weekendzie. CHyba pogoda nam sie skończyła? Chodzicie na spacery w takie pochmurne wilgotne i nieprzyjemne dni?

Niunia my stosujemy http://allegro.pl/zatyczki-do-uszu-stopery-wysylka-gratis-x-2-i1844390649.html BARDZO POLECAM 🙂 Kupuje je hurtowo 🙂
A do picia spróbuj dac mu sok własnej produkcji - ja robię (znaczy się M robi 😉) z jabłek i z marchwi - pycha wszyscy pijemy 🙂
A te zabezpieczenia z Ikei dobre? Bo ja właśnie na allegro zamówiłam baby ono na spróbowanie cholercia .....

Pati fajna ta kula - na pewno sie maluchy przekonają do niej.

Beti ja mam kubek niekapek tomme tippe 6+ taki niebieski i jest super. Aleks z niego ciągnie wode jak zły choć najbardziej lubi z butli 🙂 Moze rozłóż go na części pierwsze i spr czy wszystko szczelnie jest po dociskane? Mój sie sprawuje rewelacyjnie i nic nie kapie.

Misia na kupe najlepsze BURACZKI!!!! U mnie zdziałały cuda 🙂 Co do zabawek to u nas podobnie praktycznie żadnej małemu jeszcze nie kupiłam - ma te które odziedziczył po starszych kolegach i z prezentów a i tak ulubiona jest pielucha dobrowianka kapcie tygryski szeleszcząca folia po puzzlach i wszystkie kremy stojące 😉 Misia jak będziecie w Wawie to mozemy sie na kawke umówić z malcami, zapraszamy do nas, gdybyś chciała możesz u nas Antka zostawić w kojcu z Aleksem a pod domem mam CH Wola Park 🙂

Szarla jak tam Amelka? My z M od wtorku walczylismy z wirusem Aleks do dzis był zdrowy a dzis z nosa mu zaczęło lecieć.

Hawajka może nie jest głodny, ja bym go troszkę przetrzymała przed obiadem, nie mam takiego problemu bo Aleks je wszystko jak ja - takie żarłoki z nas. Ale faktycznie dodaj może masełka koperku oliwy z oliwek soku z winogron kaszki, ja bym próbowała do oporu w końcu sie przełamie bo całe życie przecież na cycusiu nie będzie - a może jedzcie razem ty swoje jedzonko a on swoje i tak go zachęcisz my tak jadamy śniadanka w weekeny z Alkiem 🙂

WSZYSTKIEGO NAJ NJA DLA JUBILATÓW!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hawajka dzisiaj próbowałam pierwszy raz Agatc dać danie po 6 miesiącu kolejny raz bo cżastk nie znosi jeść w daniach - rosołek efekt był taki że wszytsko brudne, łącznie ze ścianą!!! U nas Agatka lubi:
z Bobovity: Warzywa w łagodnej potrawce z królikiem,
warzywa z kurczakiem z jabłkowym puree,
warzywa z aromatycznym indykiem

Próbujemy inne ale niektórych nawet poł łyżki nie wcisnę. Żółtka nienawidzi, wogóle nie dostaje.

Edytka pytanie specjalnie dla Ciebie gdzie się zgłosić by zrobić morfologę dziecku? I jak oni jej tą krew mają pobrać z rączki?

Za gotowanie nie wiem kiedy się zabiorę nie mam nawet dobrego warzywniaka, a biedronkowego nie chciałabym Agatce dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala napisał(a):
Hej Dziewczyny, jak tam po weekendzie. CHyba pogoda nam sie skończyła? Chodzicie na spacery w takie pochmurne wilgotne i nieprzyjemne dni?




O to samo miałam pytać jak długo można być z dzieckiemprzy takiej pogodzie na dworze. Wczoraj i prezdwczoraj było słonecznie 5-6stopni to po 2h bylismy dzisiaj znacznie krócej bo zimniej i nieprzyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...