Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jak będę miała chwilkę to przepiszę. Ale ogólnie stwierdzam, że to co robią nasze dzieciaczki, to w tej książce napisane jest, że w 6 miesiącu dzieci robią. Na przykład jeśli chodzi o chwytanie. I bądź tu mądry 🙃
A spacerówkę kupiliśmy Baby Design Travel w kolorze turkusowym. Na tej stronie w zakładce produkty i następnie wózki można obejrzeć 🙂
http://www.babydesign.pl/
Fajna ta spacerówka, bo jest leciutko. Jutro zamierzamy wsadzić Antka i zobaczyć jak się będzie miewał. Nie rozkłada się zupełnie na leżąco, ale mniej więcej do takiej pozycji jak w bujaczkach, więc spoko jest. No i niedroga... a poszliśmy tylko pooglądać... i wróciliśmy z dwoma wózkami :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..
Moja zaczela od okolo 2 tygodni lapac sie za paluszki i piety...No i przerwaca sie na bok, ale niestety tylko raz przewrocila sie z plecow na brzuszek.Tylko, ze ona bardzo pozno zaczela lezec na brzuszku i tez w ogole jej nie kladlismy..tylko caly czas na bujaczku lub rekach..Ale ja sie nie martwie, bo przyjdzie na to czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do brzucha, to tez mam po cesarce odstajacy..Nie jest to flak, tylko taki balonik..Ale ostro cwicze, zenby go zgubic..Na diecie nigdy nie bede, bo ja za bardzo kocham jedzenie i nigdy sobie nie lubie odmawiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no ja też uwielbiam jedzenie i co do diety to pewnie krótko potrwa, bo nie mam silnej woli.. postanowiłam jeść mniej, no i praktycznie w ogóle nie jem słodyczy, bo jakoś ostatnio w ogóle nie mam na nie ochoty.

Dziewczyny sorki, że o to pytam, ale jak tam wasze libido? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska bardzo, bardzo, bardzo źle. Gorzej niż jak brałam tabletki. I wydaje mi się to też przez przemęczenie, nerwy, a także tego, że każdy dzień wygląda tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie też nie najlepiej. Libido bliskie zeru. Każdy dzień taki sam, ciągle coś do zrobienia plus stres związany z brakiem pieniędzy i tym, że MUSZĘ wracać do pracy a nie wiem co zrobić z naszym maluszkiem- to wszystko sprawia, ze seks mógłby dla mnie nie istnieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech no u mnie też kiepściutko... ostatnio nawet powiedziałam A., że mi się po prostu nie chce, nie mam siły na seks.. Nie odczuwałam potrzeby aż takiej bliskości.. nie wiem dlaczego, ale strasznie mi szkoda mojego A. 😞
chociaż w pn miałam wizytę u gina i we wtorek było ☺️ i śmialiśmy się z A., że chyba mi coś tam poruszał 😁 ale niestety nie działało długo.. na nowo to samo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech no dobra jednak nie czekam na A., bo strasznie zmęczona jestem, a mały mi się od zeszłego wtorku(dnia szczepienia) budzi w nocy.. i jak zazwyczaj starczyło podanie smoczka jak już się obudził, to teraz muszę go nakarmić za każdym razem...a budzi się co najmniej 2razy i za 3razem około 6.30 już nie zasypia.. a ja padam na pysk... ale A. przez dwa dni z nim wstawał, a mnie pozwalał troszkę dłużej pospać.
KOCHANY!! 😘

no nic ja uciekam spać, dobranoc Kobietki! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W przypadku kobiet karmiących na pewno 1500 kcal to za mało. Podstawowa przemiana materii to około 1200 kcal (w zależności od wieku, płci, wzrostu, wagi). Więc tyle conajmniej powinno się energii dostarczać, żeby bezpiecznie tracić na wadze (najlepiej 05-1 kg tygodniowo). W przypadku kobiet karmiących będzie około 2000 kcal, bo jak już wcześniej pisałam, na produkcję mleka idzie około 700 kcal. Taka dieta niskokaloryczna powinna być tak zbilansowana, żeby dostarczać wszystkie niezbędne składniki, czyli tłuszcze, węglowodany, białko, no i witaminy i składniki mineralne. Natomiast jeśli nie chcemy schudnąć tylko utrzymać swoją wagę to dzienne zapotrzebowanie energetyczne dla mnie wynosi około 2300 kcal, a jak karmię to 3000 kcal. Tak mniej więcej podaję te wartości. Dokładnie to trzeba by obliczyć.
Natomiast jeśli chodzi o te wszystkie diety to moim zdaniem to wszystko jest na krótką metę... a potem i tak się wraca do wagi, albo i zyskuje nadwyżkę... To moje zdanie i każdy w sumie robi i tak jak chce :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
samantka napisał(a):
Dziękuję za wykład 😁
Kurcze jak ja bym spożywała 3000kcal karmiąc to bym jak beczka chodziła:P:P No ale mam słabą przemianę materii 😞
Misia fajny ten wózek, a ile dałaś? Bo my tez chcemy kupic spacerowke tylko w belgii drogie jak cholera :/

359 pln, a na allegro są nawet 100 pln tańsze... :/ ale my tacy w gorącej wodzie kąpani, że zamiast wrócić do domu i sprawdzić ceny w necie i zamówić, to od razu wózek wzięliśmy :P no cóż, przynajmniej jak się coś popsuje to na gwarancję oddamy do sklepu na miejscu, a nie będziemy wysyłać nie wiadomo gdzie 😁
Jestem ciekawa jak się będzie ten wózek z Antkiem prowadziło, bo pusty to normalnie jak piórko 😁 jutro przetestujemy :P
A w tym turkusowym kolorze to się zakochałam 😁DD pasuje do moich białych włosów :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez juz w spacerowce jezdzimy, ale stelaz mamy ten sam co w gondoli, wiec jest stabilny i nie czuc zadnej roznicy w prowadzeniu i nie trzesie..Ja jeszcze taka spacerowke co w parasolke sie sklada poczekam do 2 latek.
Zmykam, bo jutro o 6 wyjezdzamy do Krakowa..Dokumenty wypelnione, wiec moge isc spac.
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja jem częściej niż Agatka chyba. W tym tygodniu koło mojego domu została otwarta piekarnia. Nie wróżę im różowej przyszłości,bo wszystko kończyło się plajtą. Ale efekt taki że codziennie rano jak kupię jedną drożówkę to jest dobrze. Wczorajsze menu: babeczkę z bitą śmietaną zjadłam po drodze do chaty,a drodżówkę godzinę później. Na śniadanie grzanki z kiełbasą,żółtym serem i pomidorem i tak mi zasmakowały że na kolację zrobiłam sobie znowu.Obiad prawie zdrowy bo ryba pieczona w foli i sałatka grecka tylko do tego frytki z majonezem. Na koniec dzionka Karmi. A dzisiaj drożówka jedna,ale Snikersa zjadłam i to pół godz. po obiedzie smażonym kotlecie.. No cóż uwielbiam jeść,szczególnie jak nie muszę gotować. Celullit rośnie w potęgę.. Brzuch mam jak w trzecim miesiącu pod koniec dnia,a z rana jak w pierwszym. Ćwiczenia -jak byłam w cięży myślałam że się zapiszę na siłkę,ale nie wiedziałam że tak będzie wyglądał mój dzień. Nie wydaje mi się bym miała na to siły i z kim małą zostawić. I tak powiem wam że zapierdzielam non stop i sama się sobie dziwię że rano mam siły na następny dzień.
Mam bo jak zobaczę tą roześmianą buźkę to chce się żyć! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do libido to u mnie katastrofa,nie chce mi się,a z drugiej strony denerwuje mnie że tak rzadko...Ostatnio prześladowały mnie sny erotyczne i w ogóle że J. ma inną. Ale mam wrażenie że w czasie porodu narodziła się we mnie matka,a umarła kochanka. W ogóle ostatnio to tak żyjemy obok siebie mój J.też ostatnio jest ciągle zmęczony dzisiaj zasnął na kanapie w salonie o 20:00,nawet sama wykąpałam małą. Mam nadzieję że ten wyjazd trochę uzdrowi nasz związek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się ostro wezmę za uzdrawianie jak się okaże że z Amelcią wszystko dobrze, bo mąż mój to musi i o małą się teraz martwić i dodatkowo o mnie, bo z nerwów po ścianach chodzę. A on jest taki kochany, a ja nawet nie potrafię mu okazać tego jak go kocham i jaki ważny jest dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...