Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Salamandra gluten wprowadza sie stopniowo do diety dziecka zaczynajac od 5 miesiaca. W tym czasie najlepiej nie wprowadzac innych nowych skladnikow. Trzeba obserwowac malucha pod katem alergii bo sa osoby ktore maja nietolerancje glutenu i musza byc na diecie bezglutenowej do konca zycia. A maluszka stopniowo sie wprowadza zeby unikanac alergi i celiakii czyli chorby jelit. Tak w duzym skrocie!!!
Z tego co pamietam to na poczatku wprowadza sie niewielkie ilosci gdzies kolo 3 g ale to musze jesze sprawdzic bo nie pamietam dokladnie!!!
Gluten zawieraja takie zboza jak pszenica, żyto, jeczmien, owies. Z ktorych robi sie wiele takich produktow jak kasze, makarony czy pieczywo oraz inne.
Moja corcia spala 3 godz normalnie cud nad "iną" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tuska8 napisał(a):
on to odchylał bardzo główkę w tył..w pleckach niby, a rehab.powiedział,że nie ma napięcia..tylko lekka asymetrie i slabe miesnie brzunia..no a teraz cwiczymy tylko nad miesniami brzucha,bo asymetrii tez nie ma juz 🙂


tak to tak jak my, ale asymetria lekka jeszcze moim zdaniem sie utrzymuje mimo ze ta neurolog z NFZtu powiedziala ze nic a nic nie widzi, Tuska nie wiem jak ty ale ja juz mam po dziurki w nosie tych cwiczen a mamy ich 5 po 4 x dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
Misia napisał(a):

Niunia a Ty na Woodstock za dwa lata może też się kopsniesz? I jeszcze Szarla i Mandrasala chyba w klimacie???
Dobra idę. PA!


Woodstock nie jest dla mnie, za dużo ludzi ;-(


Sala pewnie ze w klimacie, ja jestem w każdym klimacie jak trzeba to i w disco i w polo i picipolo też 😉 A poważnie to na woodstock zawsze chcialam pojechac odkąd zasmakowałam koncertów na Agrykoli Warszawskiej jeszcze na wagarach w podstawówce hehe ale jakos zawsze mi cos wyskoczylo ale z Wami nie jade nie ma co, Wy Wariatki jesteście samo zlo jeszcze mnie do swojej czarnej armii wcielicie 😉))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala napisał(a):
niunia26 napisał(a):
Misia napisał(a):

Niunia a Ty na Woodstock za dwa lata może też się kopsniesz? I jeszcze Szarla i Mandrasala chyba w klimacie???
Dobra idę. PA!


Woodstock nie jest dla mnie, za dużo ludzi ;-(


Sala pewnie ze w klimacie, ja jestem w każdym klimacie jak trzeba to i w disco i w polo i picipolo też 😉 A poważnie to na woodstock zawsze chcialam pojechac odkąd zasmakowałam koncertów na Agrykoli Warszawskiej jeszcze na wagarach w podstawówce hehe ale jakos zawsze mi cos wyskoczylo ale z Wami nie jade nie ma co, Wy Wariatki jesteście samo zlo jeszcze mnie do swojej czarnej armii wcielicie 😉))))


he he i w alkoholizm wpadniesz 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to ja obudzilam.Na poczatku byl krzyk,ale juz jest ok.Napila sie soczku i grzecznie bawi sie na macie 😁Niusia kup herbatniki zLu,bo one wlasnie beda dla dzieci.Na stronie jest napisane,ze sa przebadane przez instytut matki i dziecka is a bez glutenu 😉A poza tym Pawelek juz nie jest niemowlakiem 😜 😜 😜 😜MandraSala ja bylam 3 razy,ostani raz w 2002roku.Wtedy to byl ostre balety 😉 😉 😉Ale za 2 lata bedzie na spokojnie,bo biore ze soba Julke.Chce jej fajne klimaty pokazac.Niusia wcale nie za duzo ludzi.Bylam 3 razy i zawsze pelno ludzi z dziecmi bylo 🙂Tyle,ze pewnie z Julka na jakas kwatere pojdziemy,bo nie wyobrazam sobie myc ja pod prysznicami w blocie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
No to ja obudzilam.Na poczatku byl krzyk,ale juz jest ok.Napila sie soczku i grzecznie bawi sie na macie 😁Niusia kup herbatniki zLu,bo one wlasnie beda dla dzieci.Na stronie jest napisane,ze sa przebadane przez instytut matki i dziecka is a bez glutenu 😉A poza tym Pawelek juz nie jest niemowlakiem 😜 😜 😜 😜MandraSala ja bylam 3 razy,ostani raz w 2002roku.Wtedy to byl ostre balety 😉 😉 😉Ale za 2 lata bedzie na spokojnie,bo biore ze soba Julke.Chce jej fajne klimaty pokazac.Niusia wcale nie za duzo ludzi.Bylam 3 razy i zawsze pelno ludzi z dziecmi bylo 🙂Tyle,ze pewnie z Julka na jakas kwatere pojdziemy,bo nie wyobrazam sobie myc ja pod prysznicami w blocie 😁 😁


Błoto dobrze robi na cerę, ale chyba Julce jeszcze tego nie trzeba ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No chyba nie 😁 Kurcze,mloda znowu cos nowego wymyslila...Lezy na brzuszku,glowa podniesiona,podnosi raczki,buja sie na klatce piersiowej i nogami macha 😉 😉Ciekawe co ona tym razem kombinuje..Wczoraj tak jeszcze nie robila.Kurcze,ale mam goraco w domu,zaraz sie rozplyne 😞Juz wole jak jest chlodniej 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
No chyba nie 😁 Kurcze,mloda znowu cos nowego wymyslila...Lezy na brzuszku,glowa podniesiona,podnosi raczki,buja sie na klatce piersiowej i nogami macha 😉 😉Ciekawe co ona tym razem kombinuje..Wczoraj tak jeszcze nie robila.Kurcze,ale mam goraco w domu,zaraz sie rozplyne 😞Juz wole jak jest chlodniej 😉 😉


Pawełek też tak robi od kilku dni i udaje samolot ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MandraSala no u nas ta rehabilitantka, która zastępuje naszego powiedziała nam, że widzi lekką asyetrię, że jest mało widoczna, ale jest.. no my mamy jedno ćwiczenie po 3xdziennie robić .. więc nie jest tak źle.. ale przynajmniej wiem, że jest już lepiej, bo zanika powoli asymetria...ciekawe co powie za tydzień rehabilitantka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Antek też się tak giba 🙂) ja się śmieję, że pływaczka robi.
Co do Woodstocku to my Monia też raczej na kwaterę pojedziemy.
Weźcie mi powiedzcie, bo ja już zgłupiałam. Najpierw czytam, że można karmić wyłącznie piersią przez 6 miesięcy, a w tym schemacie rozszerzania diety to już się po 4 miesiącu daje np. zupkę z kaszką. Potem sprawa glutenu. Niby wprowadzać stopniowo po 4 miesiącu, a wszystkie kaszki są bezglutenowe i piszecie, że nie można glutenu... No i nie rozumiem jak mam zacząć wprowadzać sam gluten bez innych składników... to co? Najpierw samą zupkę z jarzyn podawać, a potem z kaszką??? Ja już zdurniałam i nic nie wiem i nic nie rozumiem... chyba za głupia jestem jakaś... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...