Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja dostalam tez sliniaka z bebilonu i z bobovity sloiczek z zupka!! No i z kaszka manna ale to dopiero od 6 miesiaca!!
Hawajka ja malej robie na swoim mleku (tak jak pisala Monia) Ja robie kasze ryzowa! o roznych smakach i robie ok 120 ml mleka! Na opakowaniu jest ze do 150ml mleka modyfikowanego 3 lyzki kaszki a jak robie na swoim to na te 120 daje takie 2,5 czasem 3 jak chcem zeby byla ciut gesciejsza ale i tak jest taka ze musze ja podawac butelka bo lyzeczka to bym sie zajechala chyba!!! A jak robiłam podobne proporcje na modyfikowanym to wychodzila bardzo gesta az musialam rozcienczac bo by butla nie dalo rady.
Moja Kornelka tez poczatowo miala problem z jedzeniem z lyzeczki ale teraz juz fajnie nam to idzie!
Tuska a Ty ta kaszke to dawalas mleczno- ryzowa na modyfikowanym??? Bo moze dlatego tak Alanek ulewał!!! Sa takie maluchy ktore nie toleruja mleka modyfikowanego, moze sprobuj podac mu ryzowa na swoim mleku wtedy bedziesz wiedziala czy to wina modyfikowanego!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to uważam że do płaczu dziecka idzie się przyzwyczaić. Znajomy któremu się drugie urodziło to powiedział, że przy drugim jest zupełnie inaczej, że nie biegnie się od razu jak zapłacze. Oni ot się wręcz śmieją, że jak zaczyna płakać to przynajmniej sobie płuca wyćwiczy. A to są osoby które dobrze znam i kochają siebie i swoje dzieci ponad wszystko na świecie!

Ale nie kłóćcie się, proszę, bo dla mnie to forum jest teraz jedyną rozrywką. Nie mam z kim iść na spacer, komu się wyżalić, mam tylko Was!

Hehh, ja to nikogo bronić nie będę i pewnie jak przeczytam wszystko to już będę nie na czasie i będzie po kłótni. A Ciebie Misia to bardzo lubię i nawet mi się śniłaś ostatnio, że byłaś u mnie w firmie, nie wiem po co 🙂

Dobra nie nadrabiam. Stanęłam na 880 stronie 🙂. Uwielbiam Was i nie kłóćcie się proszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no nie podaam na swoim, bo ta kaszka już była z modyf. i tylko w wodzie trzeba było to rozcieńczyć. No i mój kiedyś jadł modyfikowane, więc się teraz dziwię, że tak reaguje..ale raz co mu dałam mdyf.po 18stce siostry to też wymiotował..może faktycznie ie toeruje?
a najgorsze jest to, że zamrozić swojego i później mu podać też nie mogę, bo raz jak mu podałam odmrożone to też zwymiotował całe zaraz po podaniu 😞 dlatego ja też raczej nie będę mogła tak jak wy mrozić pokarmów i będę pasteryzować tak jak Misia pisała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka u nas też dawali pudełko różowe i niebieskie... ale tam były praktycznie same ulotki reklamowe i książeczki z radami (żadnej nie przeczytałam). A z takich innych rzeczy to płyta cd z nauką pielęgnacji niemowlęcia (nigdy nie włączyłam), pielucha sztuk jeden :P, próbka czegoś do kąpieli i sudocremu (opakowanie takie maleńkie na spacery akurat się przydaje) i naklejki na auto... więcej nie pamiętam.
Szarla ja wiem co w Twojej firmie robiłam. Najprawdopodobniej jakąś rozróbę i awanturę 😁DDD
Edytka a powiedz mi, czy myślisz, że zwykłą kaszkę manną można małym dawać? Bo te co są dla dzieci to wszystkie bezglutenowe są... i ja teraz już nie wiem. A Ty gotujesz sama czy dajesz słoiczki? Bo też nie mam pojęcia skąd brać warzywka na samodzielne gotowanie... znajomych nie mam z ogródkami, sama się zgapiłam, bo mogłam u rodziców posiać sobie coś, a sklepów z bio żywnością brak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to tylko w szpitalu właśnie ulotki dostalam i książeczkę o karmieniu piersią. Chodziła też baba i namawiała na zdjęcia dla noworodka... Niektory rodzice pewnie leca i płacą 20 euro za zdjęcie 🤪 ja to w szoku byłam bo mogę półtoragodzinną sesję zrobić za 140e i tam bedzie 40 zdjec w rozdzielczosci HD, album i jeszcze zdjecia w rozdzielczosci do wstawiania na fb i takie tam... Chcemy taką sesję zrobić Nikolce na 1 urodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłam młodej przebrać pościel i zobaczcie co znalazłam:



Bidny misio, musiał być bardzo maltretowany.
A poza tym to zauważyłam, że mi ze zlewu w łazience na dole cieknie, pewnie uszczelka 😞. Dobrze że zauważyłam, bo mogłabym sobie łazienkę zalać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia jak pisałam wczoraj moja tesciowa dala odrobinke kaszy manny takiej zylkej do zupki malej i nic jej nie jest. Moja tesciowa wogole karmila meza i jego siostre kasza manna a maz do tej pory lubi ja sobie zjesc!!! zwykla chyba zawiera gluten no ale od piatego miesiaca po malu trzeba juz go do diety wprowadzac wiec juz pora zaczac!!
Dawalam sloiczki bo nie mialam takiego blendera a z grudkami mala nie chciala.Pozyczylam w niedziele od tesciowej i teraz bede sama gotowac bo malej lepiej to smakuje! Tez nie mam nikogo ze sprawdoznym "towarem" i bede kupowac normalnie na rynku i grubiej obierac!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska na pewno pourywa. Ja to nie wiem skąd dzieci mają tyle siły 😁. Dzisiaj będzie akcja naprawy misia 🙂.
Edyta ja kupuję warzywka w Auchan jest stoisko bio, a dzisiaj mój tata uświadomił mnie, że 5 przystanków ode mnie, czyli koło moich rodziców od lat jest sklep eko. I mają warzywa, i kaszę i ryż itp. Tylko nie wiem czy mięsko mają. Powiedział, że był dzisiaj (bo on czasem kupuję mąkę do zakwasu na żur) i powiedział facet że dostawę mają w środę, ale nie jest w stanie określić co będzie, bo nie wie na co teraz jest sezon. Dzisiaj miał marchewkę za 2,20 zł (a ja w auchan za 5 zł kupowałam), buraki i ziemniaki. Także może poszukaj u siebie takiego sklepu, na pewno gdzieś jest. No albo grubiej obieraj.

No i w necie jest pełno sklepów ze zdrową żywnością, ale tam kalafior koło 10 zł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O matko powariowały wszystkie, co za kłótnie, jeden dzień mnie nie było i co tu zastaję 😜? Nie wypowiadam się bo wszystkie jednakowo lubię i szkoda nerwów. o tyle w temacie.
Misia dzięki za dedykację, poszłabym sobie na jakieś ska, ale coś u nas ostatnio nic nie gra ;-( Mieliśmy dziś gości, był koleżanka z 3 miesięcznym Pawełkiem, ale śmiesznie mówić do innego dziecka Paweł ;-) Wczoraj znów byłam na browarku z kumpela i stwierdzam u siebie alkoholizm ;-) Co ta mała zrobiła temu biednemu misiowi, żeby mu rączkę oderwać 😜 😜 😜 😜 Wczoraj próbowałam wsadzić Pawełka do spacerówki i histeria była, więc pozostaje gondola. Jutro mamy szczepienie i już mam całą stronę pytań do lekarza ;-)
Pawełek dziś rano przez godzinę pierwszy raz w życiu miał 37,6. Nie wiem od czego, ale ani kataru, ani kaszlu nie ma. Czy może to być od zębów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nagotowałam młodej marchewki i czekam aż ostygnie, żeby w pojemniczki zapakować.
Nie wiem czy pisałam, ale w tej książce napisane jest, żeby opisywać woreczki kiedy były robione i od nich zaczynać z jedzeniem (tak samo jak się mrozi mleko matki) no i piszą że można maks pół roku w zamrażarce i że -18 stopni ma być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaczynam robić obiadek, bo A. będzie o 15. a na 16. mamy rehabilitację 😉) niestety nie z naszym rehabilitantem, bo na urlopie.. zobaczymy co tamta kobieta powie.. czy to samo co mówi nasz 🙂) z jednej strony głupio, ale z drugiej dowiem się co myśli na temat Alana inny rehabilitant.
A na obiadek mam dziś ryż z warzywami na patelnię i piersią kurczaka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadrobiłam do 885str.
Trochę smutno mi się zrobiło bo rzeczywiście niemiło się zrobiło.
Skoro forum jest do wypowiadania swojego zdania więc i ja wypowiem się w tej kwestii. Też uważam że trochę Misia przesadziłaś, a tekst o knajpach był przegięciem. A co do grupek no cóż nie da się nie zauważyć ,że Monia ostatnio po ustaleniu związku małżeńskiego swoich dzieci bardzo się z Misią zgadzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska a powiedz mi ile Wy już Alanka rehabilitujecie? Bo z tego co pamiętam to byłaś u lekarza i powiedział, że już nie ma tego napięcia 🙂. No i gdzie miał napięcie w nóżkach czy rączkach, czy jeszcze gdzie indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla to ja nawet nie pytam gdzie Ty pracujesz, że od razu by mnie zamknęli :P z najmilszych opcji przychodzi mi do głowy bank, a z gorszych więzienie :PP
A co do rozrabiania, to Ty w domku też masz niezłą łobuziarę 😁DDD biedny misio 🙂))
Ja już się rozejrzałam za warzywkami i albo zostaje mi Łódź albo Warszawa, żeby dostać żywność eko. No cóż, będę obierać grubiej 🙂))) głupie to, ale już nie mogę się doczekać jak będę małemu gotować i dawać i w ogóle nakręciłam się na to.
Idziemy na spacer, bo fajna pogoda.
Aha, Dorota co do związku małżeńskiego Antka z Julką, to chyba mamy trójkąt jeszcze z Alankiem, bo Tuska też się z nami zgodziła...
Niunia a Ty na Woodstock za dwa lata może też się kopsniesz? I jeszcze Szarla i Mandrasala chyba w klimacie???
Dobra idę. PA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on to odchylał bardzo główkę w tył..w pleckach niby, a rehab.powiedział,że nie ma napięcia..tylko lekka asymetrie i slabe miesnie brzunia..no a teraz cwiczymy tylko nad miesniami brzucha,bo asymetrii tez nie ma juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...