Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Joma u nas juz zabki powolutenku wychodza takie smieszne biale ostre plamki a gmera w nie raczki ze szok,jedna piastke popycha druga 🙂
Fijolku nie karmie piersia od poczatku obecnie moj Piotrus jest na Nutramigenie bo jest skazowcem i co sie dzisiaj okazalo trzeba mu zwiekszyc dawke zywieniowa ze 150ml na 160-170ml i dzieki temu je juz co 3-4 godziny a nie jak wczesniej co 2,5h.
a co do ciemieniuchy to u nas tez jest co prawda po mustelli kremie i szamponie mniejsza ale wciaz jest juz nie wiem jak ja unicestwic...
dziewuszki a powiedzcie jak wygladaja plesniawki bo nie wiem czy dzis to byl nalot po mleku czy plesniawki wlasnie ale na wszelki wypadek aftin juz mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Fijołku pieknie tam u Was było

my jutro idziemy ponownie sprawdzić żółtaczkę i próby wątrobowe

z tym kryzysem laktacyjnym to chodzi o to że czuję ze nie napływa tyle pokarmu co jeszcze w sobote rano. Majka je często i się denerwuje ale czytałam, ze ok 3 miesiąca tak się może dziać więc nie panikuję i karmię dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Po szczepieniu Hania spala ponad 5h. potem kapiel, mlesio i znowu sen. O 5 nad ranem przebudzila sie na jedzenie i po 15 minutach znowu spala. Pobudka o 8!! 🙂 nie bylo zatem tak zle 🙂 uff

Joma domek niestety nie jest nasz,ale spedzamy tam w zasadziekazde wakacje. W tym roku szukalismy jakiegos siedliska zeby kupic, ale niestety suwalszczyzna jest coraz bardziej odkryta i ofert sprzedazy coraz mniej.. 😞
Hussi pytalam o to czy karmisz piersia bo o ile dobrze pamietam, Twoj synek przesypia cala noc, zgadza sie? A zeby utrzymac laktacje na dobrym poziomie nalezy karmiac co okolo 3h rowniez w nocy.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W PL niestety nie wiem tu w NO zrobilismy zdjecie, zlozylismy piapiery i przysla poczta do okolo 2 tyg. czyli maja jeszcze kilka dni 🙂 ale nawet jak sie potrzebuje to potrafia zrobic w ciagu jednego dnia 🙂

Ale w tez chcialabym wiedziec jak to wyglada w Polsce bo chce zlozyc o polski paszport dla malej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek, z tego co pamiętam hussi prawie od początku jest na mleku modyfikowanym.
A jeśli chodzi o laktację i konieczność karmienia co 3 godziny - ja od prawie miesiąca ściągam pokarm i podtrzymuję laktację, bo Tomek nadal na Nutramigenie. I ściągam co 5-6 godzin, w tym raz w nocy - koło 4-5, kiedy Mały się budzi, i nie mam najmniejszego problemu z utrzymaniem laktacji a potrafię ściągnąć w ciągu całego dnia prawie litr. Moim zdaniem nie stracisz pokarmu jak nie będziesz ściągać/karmić co 3 godziny. Może na początku karmienia mogłoby się tak zdarzyć, ale teraz małe szanse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! tak ja prawie od samego poczatku jestem na modyfikowanym dlatego nie martwie sie tym ze Piotrus przesypia cale nocki, dzis bylo tak samo 🙂
a co ciemieniuchy to faktycznie moze aa sprobuje bo mustella na takiej samej zasadzie nie pomogla, Aneczko jesli pojawisz sie na forum daj znac jak nazywala sie masc na ciemieniuche od twojej pediatry moze mi dziewczyny u mnie w aptece zrobia! buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
Antenka222 napisał(a):
dziewczyny na ciemieniuchę ja kupiłam krem AA THERAPY Ja i Mama krem na ciemieniuchę smaruje się główkę rano zostawia się na cały dzień i przy kapieli się zmywa...u nas pomogło super więc polecam.. 🙂


A gdzie kupowałaś?W aptece tak?

tak w aptece kupiłam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Antenka222 napisał(a):
Kasia-Manki napisał(a):
Antenka222 napisał(a):
dziewczyny na ciemieniuchę ja kupiłam krem AA THERAPY Ja i Mama krem na ciemieniuchę smaruje się główkę rano zostawia się na cały dzień i przy kapieli się zmywa...u nas pomogło super więc polecam.. 🙂


A gdzie kupowałaś?W aptece tak?

tak w aptece kupiłam..


Dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
Antenka222 napisał(a):
Kasia-Manki napisał(a):
Antenka222 napisał(a):
dziewczyny na ciemieniuchę ja kupiłam krem AA THERAPY Ja i Mama krem na ciemieniuchę smaruje się główkę rano zostawia się na cały dzień i przy kapieli się zmywa...u nas pomogło super więc polecam.. 🙂


A gdzie kupowałaś?W aptece tak?

tak w aptece kupiłam..


Dzieki

nie ma za co.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
muszę się Wam wyżalić.

odebrałam dziś wyniki Majeczki i niestety są bardzo kiepskie. nie chcę nic wyszukiwać w Internecie więc nie będę gdybała ale

bilirubina znów podskoczyła
próby wątrobowe bardzo poszły w górę
zrobiłam jej też morfologię i 80 proc wyników jest powyżej lub ponizej normy

idziemy dziś do lekarza. mam nadzieję, że obędzie się bez szpitala

odezwe się jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka, my tez robilismy morfologie i polowa wynikow poza norma. Ale nam najbardziej zalezalo na plytkach krwi, a te byly ok. Lekarz nie komentowal reszty wiec glowa do gory!!
Antenka jak bedziesz na fb to odezwij sie bo chcialam sie jakos umowic na wycieczke do Belchatowa. Ja mam autko wiec jak cos mozemy sie zabrac razem. jest kombi ale musze podpytac meza czy dwa wozki wejda.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijołku - u nas płytki krwi też poza normą. jest chyba do 400 a Maja ma prawie 600

lekarz przyjmie nas dopiero jutro a dzis kazał prywatnie zrobic usg brzuszka. a jutro zrobic dokładną bilirubinę - bo do tej pory robiłam tylko całkowitą.

do tego Maja zaczela robic kupy ale są brzydki śluzowate i smierdzące

boję się że zakończy się odstawieniem od piersi albo nawet szpitalem. ale chyba lepiej ze wyszło to wszystko tu w bełchatowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia będzie dobrze 😘
Fijolek Aneta może po 7.08 🙂 więc czekamy, czekamy 🙂 Ale juz jak tak spaceruję po mieście to myślę o Was, że super będzie się spotkać!!! 🙂 🙂 🙂
A zdjęcia wakacyjne przepiękne! Każde wywoływało uśmiech na mojej twarzy 🙂 🙂 😁 😁
Super!

Ja własnie wybieram kuchenkę do naszej nowej kuchni 🙂 Chciałam do zabudowy, ale wykonawca daje swoje kuchnie wolnostojące i po ugadaniu się możemy sobie dopłacić i wybrać jaką chcemy 🙂 Mam już kilka na oku Mastercook i jedziemy z mężem obejrzeć 🙂 Może macie jakieś rady albo przemyślenia do tego tematu? 🙂 🙂 Na co powinnam zwrócić uwagę...? Jak będziecie miały chwilę i chęć to napiszcie 😉

I powiem Wam, że na potęgę zajadam wafle ryżowe z konfiturami (brzoskwiniową, owoce leśne, malinowe...)!!!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
Fijołku - u nas płytki krwi też poza normą. jest chyba do 400 a Maja ma prawie 600

lekarz przyjmie nas dopiero jutro a dzis kazał prywatnie zrobic usg brzuszka. a jutro zrobic dokładną bilirubinę - bo do tej pory robiłam tylko całkowitą.

do tego Maja zaczela robic kupy ale są brzydki śluzowate i smierdzące

boję się że zakończy się odstawieniem od piersi albo nawet szpitalem. ale chyba lepiej ze wyszło to wszystko tu w bełchatowie

No u nas z plytkami bylo w druga strone.. Hania miala 91tys a minimum jest 150tys.. teraz juz jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A! Zapomniałam Wam napisać... Od tygodnia jesteśmy już na pampersach 3 🙂 🙂
I oryginalne pampersy są super, jeszcze nie kupiłam DADA, a KUPIŁAM ROSSMANA.
Jak dla mnie te z rossmana są do dupy :/ bardzo puchną po nasikaniu i robi się wielka klucha między nóżkami, czyli tak jakby słabo wchłaniały.
Ale mam nadzieję, że DADA 3 będą OK 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
A! Zapomniałam Wam napisać... Od tygodnia jesteśmy już na pampersach 3 🙂 🙂
I oryginalne pampersy są super, jeszcze nie kupiłam DADA, a KUPIŁAM ROSSMANA.
Jak dla mnie te z rossmana są do dupy :/ bardzo puchną po nasikaniu i robi się wielka klucha między nóżkami, czyli tak jakby słabo wchłaniały.
Ale mam nadzieję, że DADA 3 będą OK 🙂 🙂 🙂

my do konca nie jestesmy przekonani do DADY 3.. Org Pampersy genialnie wchlaniaja i jest super. Przy Dadzie Hania placze ze ma mokro i robi sie taka wlasnie "klucha".. Chyba jednak wrocimy do org pampkow.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...