Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
moniczka1979 napisał(a):
Fijolek napisał(a):
Moniczka, nie kazde dziecko wklada sobie stopki do buzi - rozmawialam z ortopeda bo sama sie niepokoilam.
co do jedzenia, ostatnio przechodzimy na mleko modyfikowane i wtedy dokladnie widze ile HAnia zjadla. no i rzadko sie zdarza zeby bylo 120ml. na ogol jest 80-100ml. wprowadzam regularne godziny posilkowi i tak: kolo 8 mleko, 10:00-11:00 mleko, 13:30 mleko, 15:30 albo zupka albo jablko, potem kolo 18-19 ostatni posilek mleczny. niestety budzimy sie tez w nocy. ale w roznych porach. bardzo bym chciala zeby Hania spala ciahgiem do 5-6...
no i dzis sie wazylismu.. 7800g 😁

oooo jak ladnie Hanulka rosnie 🙂
a co dajesz po 19????na noc i w nocy???

nie ma juz na noc. Hania idzie spac o 19. Klade ja do lozeczka i sama zasypia. Potem kolejne karmienie kolo 2 z cysia. no i potem sie budzi ale nie wiem do tej pory czy jest wtedy glodna czy nie. 😮 potem kolo 5-6 znowu jedzenie.

ach...bo ty cysiem jeszcze dokarmiasz....moj wlasnie cos oczka pociera...chyba spiacy....dzis nie kapiemy,wiec zaraz zrobie mlesia i lululu....i pewnie nocke przespi...oby chociaz do 5tej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Brrr ale ziiiimno i ponoru...
Brakuje mi dłuuugich spacerków....

A nie mówiłam Wam - mój Manio już ładnie je z łyżeczki 🙂
Za nami marchewka, a od 3 dni jabłuszko - dzisiaj jadł aż mu się uszy trzęsły, aż domagał się więcej, ale bałam się na razie podać mu więcej...
Tylko zastanawia mnie dzisiejsza kupka z pomarańczowa (zapewne po marchewce) z białawymi grudkami...
Nie wiecie czy to objaw alergii?

Fijołek pytałaś - mój Manio od ok. 2 miesiąca ładnie przesypiał nocki - spał od 20/21 do 4/5/6, a teraz od 2 tyg znowu budzi się...po 3 razy...ehhhh
I czasem głodny, a czasem chyba tak po prostu się budzi i daję mu pierś, bo po zjedzeniu zasypia...
A ja przyzwyczaiłam się do dobrego...
Stawiam na zęby albo skok...
Jutro mamy szczepienie to popytam lekarza czy może widzi coś już na dziąsełkach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie wieczornie, no dzisiaj fajny dzionek był, babcia przyjechała i miałam czas dla siebie 🙂
Ale mamy znowu problem i troszke sie zdołowałam bo mała znowu tydzien kupki nie robiła (poprzednio jak dałam czopek to juz codziennie robiła) i dalam czopek bo sie biedna od wczoraj meczyła wyciskała biedna 😞 no i zrobila odrobinke taki bardziej kleks 😞 i w łep powoli dostaje czy ja zle sie odzywiam czy o co chodzi 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Dziewczyny dziekuje w imieniu MArtynki 😘 😘 😘
Wiolis mała strasznie sie poci jak ja karmie, czoło spocone, zawsze musze jej grzywke podpinac.
Hussi kuruj sie kochana.
Bambosz a uzywacie niekapka tego 4+ , czy 6+?????????
MArtynka tez nie bawi sie nózkami.. ja sie tym nie martwie zbytnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja byłam przeciwna słoiczkom a los zagrał mi na nosie 🙂
Majka woli jarzynkową zupkę słoiczkową. wczoraj byłą chyba za gęsta, dziś za bardzo ziemniaczana. mąż - degustator tych papek mówi że jutro trzeba zrobić rzadszą i wiecej marchewki 🙂 w końcu trafię w gust Majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczka w pierwszym dniu marchewki dałam dosłownie łyżeczkę, następnego więcej i tak z każdym dniem więcej - marchewkę dawałam przez tydzień, teraz tydzień będę podawała jabłuszko, potem ziemniaka...
U nas na razie to tylko raczej kosztowanie, bo nie są to jakieś zawrotne ilości (choć dzisiaj całkiem sporo zjadł tego jabłuszka) - przyzwyczajam Mania do jedzenia łyżeczką i smakowania nowych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja kupiłam ten niekapek 6 dlatego narazie na nia nie naciskam na picie z niego 🙂
My dzisiaj podalismy Zosi jablko starte i sok i tak jej smakowalo ze az reke z lyzeczka wciskala sobie do buzi 🤪 Byla zadowolona no i mam zamiar tak jej odawac przez tydzien albo dwa a pozniej jakas marchewka
Jesli chodzi o nozki to Zosia nagminnie sciaga sobie skarpetki i czasem kilka razy jej zakladam 😁 pcha stopalki do buzi, a jesli chodzi o plukanie gardla to my mowimy na mala indyk bo tak grucha 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam w ten chłodny dzień
my od 5;30 nie spimy...eh...Noc nie najgorsza.Jadl o 18 po 19 zasnal potem 23 butla,potem przebudzil sie po 2 no i po 5 i juz nie spi.Cos mi czesto kicha,oby sie nie przezeibil...czyzby wczorajszy spacer zaszkodzil???
Mnie od kilku dni glowa boli wieczorami,chyba znow klopoty z cisnieniem 😞
Dzis ugotuje zupke Malemu,musze probowac,moze polubi.
Mielego dzionka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewelka_17 napisał(a):
CZESC LASECZKI MNIE WCZORAJ TRASZNIE GŁOWA BOLAŁA DO DZISIAJ RANA ZWIELAM APAP


Mi to Apap w ogole nie pomaga,najlepiej Ibum ale z powodu nadcisnienia nie wolno mi brac przeciwbolowych,jak juz to wlasnie Apap czy Paracetamol...a bole glowy mam od kilku dni,mysle ze to przemeczenie.

Maly zasnal wiec szybko pokroilam pieczarki i ogarnelam kuchnie,reszta sprzatania za chwile...tylko odsapne heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie...
u nas nocka też w miarę ale jakiś problem Kuba miał z zaśnięciem...:/ wykąpany był po 19tej usnął i obudził się po 20tej, zasął i znowu się obudził po chwili i tak do 22...:/ masakra jakaś...przebudził się o 2 dostał pić i spał do 6tej...
co do karmienia to Kuba je co 4godz od dłuższego czasu...a i powiem wam, że młody woli słoiczkowe jedzenie niż moje...:/ jak mu zrobiłam marchewke to pluł jak szalony i ze słoiczka pochłania...dziś znowu zrobie marchew i zobaczymy jak pójdzie..
co do nóżek to też wciska do pyszczka...
Joma co do przesypiania nocek to mojemu też się poprzestawiło jakiś czas temu...do 3go miesiąca przesypiał całe noce a w dzień buszował...a teraz w dzień w miarę śpi ale w nocy się budzi po 3razy..:/ myśle że to zęby albo jak pisałaś skok...
ale się rozpisałam...miłego dnia..:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka u nas tez jakies dziwne zmiany bo cycki mi ciekną 😮 😮 😮 normalnie nie wiem o co chodzi ale od dwóch dni budze sie mokra i jak karmie rano to z drugiego sie leje a ostatni raz karmie o 4 nad ranem i miedzy 7 a 8 sie budzi i wtedy mi sie leje a przerwa niedluga i nie sa strasznie pełne juz sama nie wiem moze to herbata w ktorej jest troche kopru wloskiego 😮 😮 😮
Antenka moja jak zasnie i za niedlugo sie obudzi to wiem ze nie odbila do konca i wtedy ja pionizuje nierozbudzajac i staram sie zeby jej sie odbilo czasami od razu a czasami chwile ja pomecze i odkladam i wtedy spi spokojnie albo pierdki nie pozwalaja przysnac bardziej
Manki jakbym tak swoja polozyla na golasa to zaraz kocyk bylby mokry 😁
my dzis popoludniu do lbl a jutro rano szczepienie 🙂
moja sisotra wczoraj zadzwonila i mowi przyjezdzaj bo przywiozlam ci w wór marchwi ze wsi i czeka na ciebie 😮 😮 😮 😮 przeciez ona tego nie przejje przez cala zime 😁 smieje sie ze obie marchewka bedziemy sie zajadac no i tez zaczniemy mysle za miesiac bo my ostatkowe majówki jestesmy 🙂 bedziemy u pani doktor to popytam
aaaaaaaaa wczoraj jadlam jablko i siedzialam obok niej ona na macie i odgryzlam kawalek i dalam jej polizac to musialam szybko zabrac reke bo myslalam ze mi wyrwie ten kawalek a oczy wielkie zrobila i mlaskala cos mi sie wydaje ze bedzie wciagac wszystko co tylko sie rusza 🙂 po mamusi apetyt ma dziewczyna ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas znowu leje.. wstalam z dobrym nastrojem bo nawet slonce zobaczylam i juz zaplanowalam dlugasny spacer po parku. ehh moze przestanie padac.
Joma my nocki takie zawsze mielismy. non stop pobudki 😞 ja plakalam ze zmeczenia i ciagle kombinujemy co zrobic zeby bylo lepiej bo przeciez wracam do pracy. ale wczoraj czytalam o dosc drastycznych metodach jak przyzwyczaic dziecko w nocy do ciaglosci snu. zbladlam i sie przerazilam. Generalnie Hania obudzila sie o 1 w nocy (po 6h snu) i dostala cysia. Potem kolo 4 zakwinkala ale podalismy smoka i.. zasnela 🙂 kolejna pobudka o 5:30 mlesio z butli i spanko.. ufff. moze w koncu sie zmieni i u nas na lepsze.
co do jedzenia, u nas Hania codziennie je posilek przygotowywany przeze mnie. Mamy sloiczki w zapasie na czarna godzine (raz musialam skorzystac, poza tym kupowalam je za 1gr wiec szkoda bylo nie skorzytsac 🙂 ). Uwazam ze je juz bardzo ladnie, nie wypluwa i czasem az piszczy ze chce wiecej. My karmimy dosc plaska lyzeczka specjalnie dla niemowlat. Gdzies czytalam ze im bardziej plaska tym lepsza - cos tam chodzilo o nauke wydawania dzwiekow czy jakos tak. Kasia Manki, skad wiesz ze Oskarek ne lubi Twojego jedzenia? Hania na poczatku ZAWSZE zaciska ustka, ale podobno to nie jest oznaka ze nie smakuje lub ze nie chce. No i jak zachecamy to je az denko widac 😁

ale sie rozpisalam.. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochany Fiolku,a Ty zadowolona jestes z tommy tippee? Kevinek od malego nie chcial butelki i dopiero teraz kupilam butelke aventu ze specjalnym smoczkiem.Moj brat daje swoje synkowi pic z butelki tommee tippee,dopiero z niej zaczal jego synek pic,bo ma zakonczenie jak cycek.Moim zdaniem na kubek jeszcze za wczesnie i wolalabym mu butelke jeszcze dawac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...