Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
Kasia i Aneczki to z Was już MAMY pełną parą 🙂))))


😁
No ale od tamtej pory juZ nie mówi 😞

Wiolis Ale on glodny nie jest...poprostu miejsca nie moze sobie znalezc...tak mi sie wydaje sen a bo sie strasznie kreci przez sen az w koncu sie budzi...na recach spi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MAnki superancko 😁 😁
Joma dzieki kochana 🙂 własnie rozmawiałam z mama nie ma problemu z warzywkami 🙂 ze ja o tym wczesniej nie pomyslałam 🙂
Wiolis no od tatusia ładniej je moze ze 2 razy buzke otworzy.. tylko ze on pracuje i tak tylko mozna w weekendy robic.
Joma a powiedz mi jak dawalas MAniowi sama kaszke to ile razy na dzieN? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OK. JUŻ ZNALAZŁAM...

"Ciemiączko przednie (tzw. duże) ma kształt rombu o rozmiarach mniej więcej 2 x 3 cm. Położone jest niemal na czubku głowy, więc nie sposób go nie zauważyć. Ostatecznie zamyka się między 10. a 18. miesiącem życia. Zarastanie ciemiączka jest procesem rozłożonym na dobrych kilka miesięcy - dlatego lekarz przy każdym badaniu sprawdza jego wielkość. Zbyt szybko zarastające ciemiączko wskazywać może na przyspieszone zrastanie się kości czaszki (co może utrudniać wzrost mózgu), zaś zbyt wolno zarastające bywa jednym z objawów krzywicy lub może świadczyć o nadmiernej ilości płynu mózgowo-rdzeniowego.

Dobra rada. Jeśli dziecko jest zdrowe, ciemiączko może delikatnie pulsować oraz nieco unosić się lub zapadać w zależności od pozycji dziecka (w pionie zapadnięte, w poziomie uwypuklone). Gdy maluch płacze, ciemiączko może tętnić intensywniej. To normalne. Natychmiastowego kontaktu z lekarzem wymagają natomiast wszelkie utrzymujące się dłużej i niezależne od pozycji dziecka zmiany wyglądu ciemiączka - stale zapadnięte może świadczyć o odwodnieniu, wybrzuszone - o wzroście ciśnienia wewnątrz czaszki."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewelka_17 napisał(a):
a podajecie kaszki jako jeden posilek zamiast cyca?

U nas ostatnio jest rano kleik kukurydziany i wtedy już cyca nie podaję... i wieczorem tak samo. Na noc dostaje albo kaszkę ryżową na mleku modyf. albo kaszkę mleczno-ryżową. I to już jest posiłek przed spaniem... Zdarza się, że jeszcze chce się do cycusia przytulić, ale ostatnio już mi przy tej kaszce ładnie zasypia...


Moja córcia ucieka z bazy!!! (baza - czyt. kołdra, koc, prześcieradło, zabawki 😁 ) 🙂 🙂 muszę ją zawrócić 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczka to ja mam takie same łyżeczki 🙂
Choć Manio teraz już z każdej zje 😉
Cierpliwości 😘
A i Wiola dobrze radzi! Niech może Tatuś poda 🙂

Co do kaszki to u nas jako drugie śniadanko - tylko na razie malutko - dzisiaj na 60ml mm i do tego troszkę jabłek i gruszek na smaczek - łyżeczką, bo Manio butli nie toleruje 😉
Dzisiaj spróbuje do popołudniowego deserku dodać troszkę kaszki - może będzie lepiej spał...
Choć ja myślę, że te pobudki to z tego powodu, że jemu się po prostu pić chce...albo za cycem tęskni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jak podje kaszke to raz dziennie,prZewaznie pierwszy lub drugi posiłek zamiast mleka oczywiście no i na 150 ml mm dodaje jakies 4 łyz kaszki.
Morelowej już nie kupie bo jest tak słodka że aż mdli...daję jabkowa póki co,wczesniej byla bananowa innych nie probowałam.

Jutro albo pojutrze jade po choinkę 🙃 🙃 🙃i dokupic resztę prezentów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewelka ja daje małej rano kaszke mleczno-ryzowa bananowa daje 4 nasze łyzeczki i dolewam goracej wody zeby nie była za gesta ani za zadka .. a no i ze nam jedzenie długo schodzi to miseczke trzymam w goracej wodzie. bo lubi jak ciepła kaszka jest ☺️
Joma ja to taki nerwus jestem hihi , zaraz dryndne do M zeby wrocił szybciej zeby małej obiade dał hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...