Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka

Dziś ma być ostatni ciepły dzień... przez te ostatnie ciągle na dworze siedziałyśmy, albo łapałyśmy biedronki i zbierałyśmy skorupki po ślimakach, albo na placu zabaw szalałyśmy, albo w ogrodzie z psem, albo na boisku, albo z wózkiem i lalą! coś czuję że wiosna w tym roku będzie super!! Jak widzę jaka Marysia jest ciekawska każdego robaczka, każdego listka! 🤪

Wczoraj mnie natchnęło poprałam kurtki wiosenne żeby je odświeżyć i na balkonie suszyłam 🤪 dzisiaj słoneczko już fajnie świeci 🙂

ok, idę pograć w jakieś gierki na fb i kawę pić... Mary już robi sajgon z zabawkami, a R śpi i chrapie obok 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
chzba cos w tzm jest ze jak dziecko chce pic krowie tonie jest uczulone a jak nie chce to jest.moj tez nie lubi aleon nawet koziego nie lubi,mi szkoda akurat bo chcialam podawac mu kaszke manne na krowim juz a nie te w proszku, jakos sobie nie wzobrazam dawac kaszki w proszku tak dlugo. mm swoja droga ale te kaszki to jakos mi nie podchodza tak dlugo dawac.z krowim mlekiem jest tak ze ma 33 lub 34 alergeny, a przetwory mleczne maja 1. wiec nie musza mocno uczulac. bynajmniej tak mi alergolog mowil. tylko sie zastanawiam jak to jest z jogurtami ktore maja w skladzie mleko w proszku bo nie wszystkie chzba maja?
Agatko mi chodzilo o bodymax bo on chyba ma zen szen. super ze Miloszek wraca do zdrowka. widze ze sie zamienil w Filipa 😉 kolezanke z dzieckiem w gosciach mialam niedawno, mlody bzl grzecznz przez pol godz bzlam w szoku tak czy inaczej, po czym dal popis histerii na calego. wiecej ludzi nie zapraszam do siebie bo tyram bardziej niz normalnie.nam wczoraj przepadlo usg bo nieodpowiednia pora. on spal a tu ktos wiercil i dostal histerii, nie wiedzial co sie dzieje obudzony takim halasem. a usg na 16a wiec lipa bo w jego porze spania wiec ciezko bylo go ubrac a na usg by bylo jeszcze gorzej. prywata i czekalam 1,5 miesiaca i dostalam godzine nieodpowiednia...
na szeczie sie udalo na 29ego przelozyc na 11 wiec moze sie uda.
Ivi a mialas badania na wirusa brodwaczaka?kolezanka tak szybko od cytologii miala wlasnie raka szyjki i jej wyszedl wirus.teraz na szczescie dlugo jest ok. ja to wlasnie sie boje tych wynikow hist-pat.eh..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jej to mnie pogoda juz sie popsula...bu
a jeszcze wam nie pisalam pamietacie dawna sprawe z woda wmoim bloku, co tocze boj ze spoldzielnia bo mam za zimna wode i nie da sie jak myc. bylam nawet u prezeski spoldzielni obiecala franca oddzwonic w ciagu dwoch dni zajac sie sprawa i d..pa. wiec poszlam juz do rzecznika w urzedzie miasta bo telefonicznie mowil ze sie tzm zajmie i napisze do spoldzielni on.wiec pojechalam zlozylam pismo i raptem po paru dniach zaczelz sie takie naprawz codziennie ze hej. kontrola juz ze sprzetem ile ma temperatura,wyszlo 32stopnie a byla akurat w miare ciepla.wiec o zgrozo. rano jest zimna calkiem.a powinna byc w nocy o polnocy ciepla.jak nie naprawia to bede sie szxkowac do sprawz sadowej. ale to juz na jesieni jak odloze cos z pracy jakiejs. no i o odszkodowanie powalcze wtedy .nie daruje burakom.szkoda tylko ze sasiedzi dali sobie siania bo im sie troche poprawilo i maja jakies 40 stopni co jest za malo i tak,ale ze imsie poprawilo to imsie nie chcialo isc razem do spoldzielni. cala polska. tzlko ze jak teraz naprawia i ja bede miec te 55 stopni to oni beda miec 65 i beda miec duzolepiej i skorzystaja na moim lataniu.jestem na nich zlabo sa egoisci i tyle.i nie chce im sie chodzic i walczyc o swoje a to przeciez tez w ich interesie.najlatwiej jak ktos zalatwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no w koncu naprawilam klawiature. jej jak sie to z z y zamieni to ciezko pisac.
mam pytanko do Gosi.pamietam ze kiedys pisalas zenei dajesz do waszej zupy kostki rosolowej juz tylko naturalne przyprawy.jak Ty to robisz ze Ci smaczna wychodzi? dajesz duzo warzyw pewnioe czy co? co tam rzucasz z przypraw?
Agatko NEosine jest lekiem przeciwwirusowym.odpowiednikiem leku co sama dostalam w zime i polowe polski w tym roku groprinosin.on jest na recepte.i kiedys o nim czytalam to takie sa rozne opinie farmaceutow, natomiast lekarze daja nagminnie na wszystko dzieciom, bo nawet na katar.ja wole nie naduzywac. jak jest cos groznego,typu grypa w domu, czy mocne zapalenie gardla to warto, ale moj Filip nie toleruje juz neosine. wymiotuje po nim i od dawna nie stosuje .a ostatnio by sie przydal bo sie skonczylo jak sie skonczylo antybiotykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe mi się samoczynnie jakoś zmienia kilkanaście razy na dobę to z/y już mam nawyk szybkiego wciskania crtl i shifta przez to...

jejku Ivi, Dorotka Wy macie czas i chęci wcierać te olejki w głowę itd? 😮 ja nie mam za grosz samodyscypliny z czymś takim... szacun dla Was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no szacun. bo to trzeba miec checi i samodyscypline.
Basia jak tam dieta. moze sie razem poodchudzamy?sa takie suwaczki widzialam hehe jako motywator. tylko jakos ciezko sie wkleja ostatnio suwaczek i ja robie recznie.
waga mi spadla jakos nie wiem czy z odwodnienia czy co.po wirusie spadla do 57 potem wzrosla do 59 a teraz patrze waze 57,8. wiec nie jest zle. gorzej bylo rok temu.ale tak czy siak do 54-55daleko.
do fryzjera tez musze isc ale nie moge sobie pozwolic na zbyt duzo,ale chociaz ciecie. bo sama sie scinalam kilka razy i jakos nie bardzo wygladam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda ja z reguły wcieram olejek na noc i myję głowę jak wstaję rano, albo w południe zależy jak mam czas i możliwości. Sadzam Martynę na blacie i sama olejuje. Ona ma frajdę bo grzebie w koszyku z kosmetykami albo gryzie patyczki do uszu a ja mam chwilę dla siebie. Ostatnio podobają się Jej teledyski dla dzieci szczególnie Bebe Libby i Gummy Bear więc jak włączę nawet mam chwilę aby iść pod prysznic 🙂
Ja nigdy nie gotowałam zupy dla Małej na kostce, mięsko, warzywa, ziółka i przyprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kukurydzianej nie dawalam z mm , jakos ostatnio nie kupuje kukurydzianej w ogole bo chrupki je.alle moze sprobuje. soki i owoce nie wchodza w gre bo Filip nie nawidzi owocow poki co. i do jogurtow nawet nie dodaje bo mi nie zje wtedy. 😁
chcialabym zmneijszyc te sztucznosci w jego diecie. z jednej strony zywnosc normalna ma konserwanty i chemie z drugiej dzieciece rzeczy sa chemia wzbogacone te wszystkie witaminy itd.najlepiej miec swoja krowe, swinie , kury itd.swoja droga ciekawe jakkarmia takie krowy co daja mleko. czy tez sterydami i antybiotykami? mam nadzieje ze nei bo przeciez do mleka to od razu idzie kazdy skladnik, lek, niz do miesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko mi nei o zupe dla malego chodzi. ja mu gotuje osobno.mi chodzi o taka dla nas.co by kiedys wspolnie gotowac juz. bo jak gotowalam wspolnie i rozlewalam przed dodaniem przypraw i kostki to wiecej zachodu dla mnei a zupa na wiekszym garze mniej smaczna ,mniej warzyw itd. wiec mlody ma osobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti ja nawet jak dla nas gotuję nie dodaję kostki rosołowej. Jak gotuję dla nas zupę daję tę samą Małej, no chyba że ogórkowa to robię tak jak piszesz bo jak jest bardzo kwaśna to Mała nie zje.
Ale, że z reguły przez wzgląd na M na obiad mam mięcho to Małej zupę gotuję oddzielnie. Choć np gulasz zjada ten sam co my. Zazdroszczę Mamom których Szkraby zjadają już dokładnie to samo co reszta rodziny, połowa roboty mniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!
Melduję ze umylam włosy ;-)
I to chyba na tyle bo juz słyszę ruchy w niani.. Całe 15 min snu?!

U nas wczoraj przerzucanie z cyca na butle w dzien.
Płacze w dzien i w nocy. Młody w sumie to nie chce jeść. Chciałby cyca ale len, pociągnie chwile i płacze. Butla mu nie pasuje. Bebilon pepti niestety nie chce jeść. Od wczoraj daje hipp bio combotik bo takie w szafce miałam.. Może z tydz popije zanim go uczuli..
Bo co mam mu dać?! Dziecko musi jeść.. Wróciłam do zupek ale po nich szybko jest głodny.
W nocy dalej sie budzi pare razy a juz 5mcy skończył!!! Juz na zmianę z m go usypiamy, jedna pobudka on jedna ja. Zreszta jest taki duży ze ja długo go nosić nie daje rady i juz.. I znów waga stoi w miejscu..

Muszę go zapisać do alergologa, zapomnialam dziś miałam rano dzwonić..

Dużo Zdrowka wszystkim chorowitkom.

U nas pada od rana :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
IZa a czemu nie dajesz kaszki? przeciez mozesz dac sinlac i chyba bardziej dziecko nasyci niz mleko. a jest dla alergikow.i jest smaczne wiec moze chetniej by zjadl.
Dorotko tojakCi wychodzi taka dobra zupa bez kostki? ja pewnie daje za malo warzyw dla nas, ale bez kostki to poprostu woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do bodymaxow to to tak jakbyscie wzieli sobie witaminki plus zen szen. w zime czy jesien ogolnie dobrze jest zrobic sobie kuracje witaminowa miesiaczna , ciagle witamin nie powinno sie brac.tak caly czas. mozna po przerwie powrocic. same witaminy w tym magnez witaminy z grup b poprawiaja humor a plus zen szen ktory dodaje takiej checi i energii to wydaje mi sie ze dzialac musi. tylko z zen szeniem trzeba robic przerwepo jakims czasie. jednakwarto porownac ilosc zen szenia w innych preparatach. moze lepiej kupic sam zen szen plus jakiekolwiek witaminy.
http://leki.blox.pl/2010/06/Najpopularniejsze-preparaty-z-zen-szeniem.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas brzydko...buuuuu...
Znowu sama będę pewnie do jakiejś 23ciej bo P pracuje a 2ke dzieci trzeba kąpać a zawsze jak kąpię Kubę to Majka już wykąpana w piżamie ładuje się do wanny... 😮 😮 😮 no ale cóż muszę zacisnąć zęby i cieszyć się , ze P ma pracę więc już nie narzekam . 🙂
Wątróbeczkę drobiową zrobiłam...tak mnie naszło...pychotka wyszła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...