Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Doris to nie to samo niestety. czołga to tak jak w woju prawa lewa.mam to wpisane w ksiazce nivea jako umiejetnosc kolejną ale zadko słyszałam by dziecko ją wykonywało. i tak mnie to ciekawi jak to musi fajnie wygladac


Beti nie wiedziałam! spróbuję go jutro nagrać, jak mi się uda to Wam pokażę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a mi sie wydaje że pełzanie to jest bez udziału nóg, a czołganie ręce i nogi biorą udział 🙂


Podstawową formą poruszania się w III kwartale jest pełzanie i raczkowanie. Pełzanie, podczas którego dziecko porusza się podciągając za pomocą rąk (nogi nie biorą jeszcze czynnego udziału), trwa dość krótko. Następną fazą w rozwoju lokomocji jest raczkowanie ? ?chodzenie” na czworakach. Raczkowanie pojawi się szybciej (ósmy-dziewiąty miesiąc), jeżeli dziecko będzie miało swobodę ruchów i pozwolimy mu poruszać się po dywanie lub kocu rozłożonym na podłodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to super. [email protected] jak cos.
i dzieki za to pełzanie.no bo w tej ksiazce nivei tam jest to czołganie jako pozniejszy etap. czyli Filip pełza. uff juz myslałąm ze pominął to.
ja sie juz zdazyłam wnerwic bo T. przyszedł i nie moze miec ani wolnego na mojego ginka i dentyste, tzn w te dni by sie zajał małym a ja załatwiła te sprawy ale bierze wolne na szkołe.... a drugiej zmiany mu nie moga dac bo pierwsza bierze w jakis dzien a wtedy musi 3 dni miec pod rzad pierwsza zmiane... k..wa zero pomocy, mam sobie kur..a cytologie sama pobrac i zęba sama wyleczyc. juz i tak od grudnia złamany jest cud ze jescze bez infekcji...to zycie mnie dołuje!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
helołłł 🙂

Gosia koniecznie nagraj swojego żołnierzyka jutro i pokaż nam to jego czołganie czy pełzanie 🙂

Iza wrzuć fotkę z nowym fryzem, sama się zastanawiam nad grzywką 🙂 i to taką konkretną 🙂

Basia powodzeni, daj znać co lekarz powiedział.

Coś Magda się nie pokazała ciekawe jak Mery...

Mój mały Milo tak skubaniec raczkuje, że w sekundzie jest tu i tam... to przy kwiatku już do ziemi rączki wyciąga, to do miski psa, to lampę chciał przewrócić... to dekoder mu się spodobał i już próbował go zgarnąć 😁 mówię Wam szał! Ale fajnie popatrzeć na takiego śmigajacego malucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam potem was nadrobię mam pytanko co myslicie o kiwi czy już dawaliscie swoim maluchom???
Wyczytałam ze po 8 miesiącu mozna ten owoc podawac.Znalazłam stronkę na osesek.pl i tam tak piszą ale moja siostra uważa że po roku się daje a wy co sądzicie????
Chętnie bym dała malemu może lepiej by kupę robił 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Ja tez gdzieś od 6 na nogach a może nawet wcześnie
Już nie pamietam ale ta druga jedynka co pisałam wam pare dni temu
Wychodzi do góry i to chyba ja bardzo boli bo w nocy masakra

Mam nadzieje ze na weekendzie (jedziemy do wawy) już jej przejdzie...
Dziś zabiegany dzien a ziewam i ledwo co na oczy widzę :-(

To chyba przesilenie:-(
Niki zaczyna mi wariowac przy butelce z mlekiem..

Trzeba sie wziąć w garść i wstawać

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...