Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
I mam jeszcze jedną sprawę...
Myśleliśmy ostatnio o chrzestnych dla Alanka...
Może to dla Was prozaiczna sprawa, ale chcielibyśmy wybrać takich ludzi dla Naszych dzieci, aby na prawdę kiedyś byli oparciem dla Nich ! Nie to co Nasi chrzestni, których widzieliśmy ostatnio na komunii 😮
W przypadku Lenki wybór był prosty i myślę, że w 100% wyczerpał Nasze oczekiwania...
Mianowicie, chrzestnym jest brat Tomka a chrzestną żona mojego kuzyna...
No i teraz też wybór chrzestnej jest banalny bo to będzie kuzynka Tomka... ale chrzestnym może zostać tylko i wyłącznie mój kuzyn...
No i problem w tym czy nie przegniemy pałki prosząc mojego kuzyna o bycie chrzestnym Alanka skoro już jego żona jest chrzestną Lenki?
Chodzi mi o to, że Ona bardzo się angażuje w życie Lenki. Kupuje prezenty, daje spore kwoty na uroczystości...
Boję się, że to będzie niesmaczne bo mój kuzyn jest taki sam [mentalnie] w stosunku do dzieci...
Wiecie o co mi chodzi?
ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ivi może to nie żoładek tylko woreczek? mojemu ojcu lekarka pomyliła bole i dawała leki na zoładek dodam ze bez gastroskopi!!! a on miał kamienie w pechezyku zółciowym..kolezanke mam co w wieku około 30 lat tez miałą. na zoładek to badanie-gastroskopia, nie za przyjemna. a takto to usg brzucha polecam. bo mzoe jednak co innego. przy załadku by cie zgaga barzdzej paliłą niestrawnosci, chyba ze mocny ból jest jak wrzod jest duzy i moze dojsc do perforacji.no ale poprzedzaja takie rzeczy dolegliwosci zoladkowe przez jakis czas zgagi itp.
Doris ja nie wiem co z suwaczkiem sie dzieje.mozna napisac do admina pytanie. ja wpisuje recznie suwaczek bo własnie nie da sie wkleic.
jak nocki ? jak Ci dzien pije? u mnie było ciezko po przestawieniu łzoeczka.super pomysł ale spóźniłam sie chyba z nim. nie mam ochraniaczy i co uderzył w szczebelki to sie budził. wiec po 2 nocach jestem i kapituluje.szkoda ze wczesniej tego nie zastosowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi jeśli chodzi o rodziców chrzestnych to ja mam z tym problem, jakoś strasznie krępujące dla mnie było samo zapytanie, nie wiem dlaczego...
Alanek i Lena są tak cudowni , że brak mi słów, bardzo lubię oglądać filmiki z nimi w roli głównej...no boscy są 🙂
Wróciłam z Rossmana, kasa leci jak nie wiem co, kurcze musze dobrać jakąś linię kosmetyczną. Andzia zachwalała soraye jak dobrze pamiętam , bo jest dobra a nie droga, krem się sprawdził . I ta szukałam dziś kosmetyków i patrzę na wiek i odwróciłam się na pięcie z kremów 20+ na 30 +... 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie,
Ivi nie mam pretensji o nocnikowe spanie, sama sobue tego nie wyobrazam ale to jeszcze przede mną. Ciacho drożdżowe się udało, było pyszne.
Beti co do obijanie się o szczebelki wiem o czym mówisz, ja Martynie kupowałam nowe znalazłam takie z piankowym wypełnieniem akurat od babeczki z Pruszkowa więc kupiłam takowe i się sprawdziły bo już zaczełam poduszkami Ją dookoła obkładać bo głowę by rozbiła.
Myszka, ale Ty chyba jeszcze nie 30+ bo z grudnia jesteś ja ze stycznia niestyety więc już musze patrzeć na 30+ ależ ten czas leci (swoją drogą chyba jestem tu najstarsza- hmmmm ramol 🙂 )

A piciem....
wiedziałam że moje dziecko jest uparte i zawzięte ale że aż tak nie sądzilam
Skapitulowałam i z herbatą i ze smokiem. Nie chciała pić wcale, wczoraj na cały dzień wypiła 200ml soczku, dziś 100ml przez 10h mleka odmawiała wogóle. Zaczełam się martwić o odwodnienie, chciałam jeszcze spr z butelką np jupik z dziubkiem ale na tym zadupiu w sklepie takich butelek nie uświadczysz. Za kilka dni jeszcze przetestuję tak jak w miescie kupię butelki. Zobaczymy jak noc może już nie będzie chciała pić skoro dwie noce przespała nie pijąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota ja tez jestem już +30 więc chyba ja jestem najstarsza....

a właśnie przypomniało mi się, skusiłam się niedawno na krem nawilżający z kwasem hialuronowym z ziaja właśnie +30, i powiem Wam że jestem mega zadowolona! PO pierwsze tani jak barszcz, a po drugie świetnie nawilża i poprawia kondycję cery, używam go może z 3 tyg i widać różnice! Ja mam okropny problem ze skórą od porodu, wysuszyłam sie strasznie, wczesnej miałam cerę półtłustą, a teraz mega suchą!!! nie mogłam trafić w krem, już myślałam o tej idealii, ale jeszcze wypróbowałam to, jak dal mnie bomba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi powtórzę po Basi że jesteś boska!! Dzieciaczki Twoje są świetne, widziałam filmik na fb, a uśmiech Alanka od ucha do ucha rozbrajający!

a co do chrztu, to wcale nie dziwie Ci się że masz dylemat, normalne. A masz kogoś innego w zandrzu?
JA bym chyba zapytała, ale zaznaczyłabym że jeśli to nie pasuje to zrozumiem, bo jest taka sytuacja. Ale jeśli ten kuzyn i jego żona są naprawdę Waszymi świetnymi przyjaciółmi, to myślę że sie nie obrażą a nawet zgodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, pisałyście niedawno, sposób na kamień na kranach please!!!! Wiem że niedawno pisałyście, ale jakoś nie odnotowałam w pamięci...

JA to ogólnie w domu używam tylko cifa i domestosa, dotąd starczało, ale dziś nie dałam ruszyć tego kamienia.... swoją drogą to chyba mam twardą wodę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Powiem Wam że mój Marcin to jest chyba z innej planety normalnie, ja nie wiem gdzie ja miałam oczy... Ostatnio tak mnie drażni, czepia się wszystkiego co robię... np. on to chyba myśli że Borys to sie zacznie sam wysadzać z dnia na dzień i się skończą pampersy od tak, więc po co ja w ogóle urządzam jakąś szopkę z nocnikiem, czy dziś w sklepie kupowałam Borysowi specjalny widelczyk, bo akurat w domu takiego nie mam, to skoczył na mnie po co to... chociaż wczoraj sam widział że nasz widelec jest za duży dla Bo i się męczy... .np. raz zwrócił się textem do Bo 'qrwa dziecko, tak sie tego nie robi....', myśli pewnie jeszcze że to takie fajne i jest wyluzowany, bo sie tak lightowo zwraca do dziecka... nie mam sił powiem Wam, a przykładów mogłabym wymienić jeszcze z tysiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu bal dopiero w poniedziałek, wszystko przed nami 🙂
Dorotko niby 29 lat ale tak myślę, że po kremy już raczej muszę sięgać 30 + bo te 20+ to chyba tak dla wieku 21 noooo 27 a 29 to już prawie 30.
Gosia zastanawiałam się nad ziajką faktycznie tania bo chyba 8 zł a i wybór spory, ja jestem zachwycona kremem do rąk z ziai kozie mleko. Stosujecie kremy pod oczy ? a tonik?
Pytam, bo toniku nie używam, tylko coś do demakijażu, żel do mycia twarzy i krem ale nie zawsze ten krem nakładam a dziś się zastanawiałam nad tym czy warto dołączyć tonik. Bardzo mi się cera zepsuła jakieś 2 miesiące temu i mam problem, żeby ją doprowadzić do ładu, od tygodnia jest już lepiej no ale zobaczymy co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia na pocieszenie powiem Ci tylko , że ja czasem nad P też już ręce załamuję, ze wszystkim mnie wkurza i często myślę o tym , że jak to możliwe , że wcześniej nie widziałam pewnych zachowań a teraz denerwują mnie tak bardzo, ze aż sama się dziwię, no ale cóż jednego dnia myślę ta a drugiego już inaczej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia to mi się ta na szybko udało wyszuać..."Aby usunąć kamień z kranu, warto położyć ścierkę nasączoną gorącym octem na miejsce, które chcemy oczyścić. Taki kompres pozostawiamy na jakąś godzinę, a następnie przecieramy i delikatnie ścieramy osad."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam dylemat.

W obecnej pracy (plus) pracuje do końca kwietnia, później miałam isc na macierzyński. Chciałam zająć się domem, Filipem, sobą, ogrodem 🙂
Ale... No właśnie zawsze jest ale.
Wczoraj zadzwonił do mnie szef i powiedział że znajoma szuka pracownika do placówki banku (bo szefo ma jeszcze kilka placówek banku) no i czy bym nie chciała spróbować. Że szepnie slowko, babka ma około 70 podań, ale sama mówiła że nic konkretnego, i że nic nie obiecuje. Ale on dla mnie pracy na ten moment nie ma.
Wszysko byłoby ok, gdyby nie dojazdy. Jest to ta sama miejscowość do której dojeżdża M. Z tym że on jeździ na 7.30 a ja bym na 9 jeździła. Jemu zajmuje teraz w zimie dojazd 40-450 minut. W lecie około 35. Musielibyśmy dwa auta gonić dziennie po 40 km w jedną stronę. Zarobki niby 2-3 razy większe niż teraz, licząc premie oczywiście więc kuszące bardzo. Ale wychodzilabym z domu przed 8 a wracalabym po 18-19. Nie wiem czy warto. Myślałam nawet żeby się przenieść na pn- pt a w weekendy w domu ale chyba bezsensu. No i kto by się zajmował tam Filipem, bo tu mam teściową....
Boję się trochę jak to będzie, bo w sumie tyle ostanio pisalyscie że ciężko. Ja jakby byłam poza tym narazie i strasznie się boję. No i kredyt, miesięcznie ponad tysiąc zł nie wiem sama 😞 Filip taki mamusiowy przylepiec jest.
To w sumię szansa. Praca w zawodzie, niby nie na stale, bo laska na macierzyński poszła, ale może później w szefa by się zwolniło coś na miejscu?? Kurde, tyle za i przeciw.
Dola mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekania na facetów ciąg dalszy widzę...
A soda? Coś mi swita soda+ kamień w łazience 😉

Skończyłam dziś naklejac obrazki na ścianie u Filipa. Bosko wygląda wszystko, tylko oczywiście znów poparzyłam przy tym palec. Teraz szukamy łóżka, tylko nie wiem czy dla Filipa czy do sypialni dla gości... Narazie mielibyśmy spac na nim w Filipa pokoju więc musi być szersze, a do Filipa myślałam o łóżku 1-1,40 szerokim... W black red white mają na łóżka, materwce i jakieś tam jeszcze meble promocję bez vat ( ostatnio było chyba 17 lub 18 %) więc pewnie na coś się skusimy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek Mamusie 🙂

Ale mi się durnoty w nocy śniły... że do domu się nam włamali, ale nie normalni włamywacze jacyś tylko cała rodzina i chcieli u nas przespać noc i chcieli iść dalej... masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Basia o facetach i ich zachowaniach można książki tomami pisać więc nic dziwnego że ich temat ciągle powraca 😁
Co do dylematu z pracą nie pomogę bo sama bym nie wiedziała co robić z jednej strony względy ekonomiczne z drugiej dziecko- nie wiem co Ci poradzić.
Gosia ja na kamień używan Antikal-u domowe sposoby są do d..py.
Beti tak mi się przypomniało że jak nie miałam jeszcze tych piankowych ochraniaczy na szczebelki rozłożyłam złożony po długości koc- zawsze ochroni przed ubeżeniami.

Aaa bo miałam już Was pytać nie raz czy zauważyłyście u Szkrabów takie zmiany jak np pieprzyki? U Martynki na nóżce pojawił się jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota Filip ma pieprzyka od roku już a może dłużej. Jednego na raczce narazie.

Spoko by było gdyby M wracal mniej więcej o tej samej porze. A tak raz jest w domu o 16 a kiedy indziej o 22 a raz w tygodniu zawsze dopiero wraca następnego dnia koło południa. No i dochodzą poligony. W tym roku 2 miesiące pod rząd nie będzie go w domu wogóle bo jedzie na dwa poligony. I co wtedy? Filip po 12 godzin będzie z teściową?? Masakra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota dzięki za info, spróbuję to dziś gdzieś kupić.


Co do pieprzyków to u nas nic na razie nie ma... wiecie że jak się Borys urodził to ja byłam w szoku że nie ma ani jednego pieprzyka, nie wiedziałam o tym po prostu że one pojawiają się później... myślałem że już tak zostanie bez żadnego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...