Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
http://allegro.pl/koszyk-piknikowy-zakupy-warzywa-owoce-koszyczek-i2977327311.html
czegos takiego jeszcze szukam. bo mamy pare rzeczy od siostry takie drewniane na rzepy, pomidorek. arbuz i marchewka i chlebek, do skłądnaia. mały mysli ze to do jedzenia jak mowie chlebek hehehe
eeee teraz patrze po warzywach i to sa te co mam niby do krojenia.musze jaki noz drewniany czy plastikowy kiedy znalezc hehe.
generalnie robimy czesto tak ze udajemy ze gotujemy to wrzuca troche pomidorka, kawałek marchewki itd a potem miesza miesza i daje mi na spróbe a potem sam je i robi mniam mniam, i pieskowi daje 🙂 tylko ze pieron nie moze sie odczepic od kuchenki gazowej. on najchetniej by na niej sobie mieszał.
a dziewczyny czy w koncu któras kupowałą kuchnie chłopczykowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
http://allegro.pl/chad-valley-zestaw-jedzenia-104-elementy-warzywa-i2990541624.html
ale czad nawet chyba mleko jest.heheh tylko gdzie tyle rzeczy upchnąc.
no i jak dla mnie chyba brak info o certyfikatach jakichkolwiek.czy toksyczne czy nie.nadal zwracam na takie cos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti, Filipek kucharzy 🙂
Mi się podobają z ikei "produkty spozywcze"
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10185748/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70185745/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90185754/ - to jest przemega jak dla mnie 🙂
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00216081/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50185751/

A ten zestaw wielki co link wrzuciłaś, to chyba jakieś miniaturowe jest... czy taka wielkość "do łapki"... ciekawe bo wymiarów nie ma...

Marysia nie ma czegoś takiego, ale zauważyłam że ostatnio lubi się w piknik bawić... to znaczy bierze koc, rozkłada na dywanie, bierze kubeczki (takie do budowania wieży), długie klocki wybiera i udaje że miesza w kubeczku, daje mi i mówi kawa, a takie krótsze klocki prostokątne to chyba ciastka, bo udaje że robi "mnam, mnam" i się po brzuchu klepie. Karmi wszystkie misie tym, ale lalkom daje butelkę, a psu (pluszak taki ze smyczą-ukochany) podstawia pod nos miarke od syropu... coś tam kombinuje tematycznie, fajnie jest się przyglądać jak się bawi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joł Laski my już z Borysiem w domu!

Iza powiem Ci że moja siostra ma to samo, tzn. chodzi o te bóle, była u lekarza, dostała skierowanie do ortopedy i ma mieć rehabilitacje, już zaczyna teraz w lutym.

Pocieszę Cię, jej mały ma 4,5 miesiąca, przesypia już noce (ale to zasługa mm), no i w dzień już tak nie trzeba non stop go trzymać na rękach, a nawet udaje się że ma 2 drzemki w dzień. KAcha już jedzie na słoiczkach, jakieś dania obiadowe oczywiście odp do wieku, może stąd ta zmiana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basiu co do pracy na 7 godz to powiem Ci tak, u mojego M w firmie jest taka niepisana zasada wśród wszystkich dziewczyn po macierzyńskim, wracasz i do 2,5 roku ukończenia życia dziecka, nie ważne czy karmisz, czy nie karmisz, chodzisz na 7 godz do pracy. Wszystko jest ok, nikt się nie burzy, każdy z tego korzysta. A u mnie przez to chyba ze pracuje więcej kobiet, to panuje taka zawiść... niektóre w ogóle z tego nie korzystają by czasem za wcześnie nie wrócić do domu... Ja planowałam do wakacji sobie z tego korzystać, no ale atmosfera u mnie w pracy sie tak zagęściła, że ustąpiłam... w sumie niepotrzebnie chyba. juz trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie, znów Wam będę smęcić ale już mi ręce opadają. Kupiłam pampersy 6-tki ale co dupa pierwszego jak założyłam byłam w szoku bo Mała przespała całą noc, przeciekł jak już do mnie przyszła po przebudzeniu siedząc u mnie na kolanach 🙂 dzisiejszej nocy przebierałam Ją o 3 bo była już mokra nie wiem jak teraz bo nie macałam. Już mi ręce opadają jak słowo daję.
Co do kosmetyków u mnie jest podobnie tylko ja kupuję (zauważyłam że chyba jestem zakupoholiczką kosmetykową) z myślą że będę używała i dupa leżą w szufladzie. Najbardziej systematyczna byłam w ciąży bo gdy smarowałam brzuszek, smarowałam resztę. Pod prysznicem mam oliwkę jak mi się przypomni nasmaruje się nią, opłuczę nadmiar wodą i ot cała pielęgnacja, co do twarzy obiecuję sobie że muszę zacząć dbać człowiek się starzeje a cyferblat jest tylko jeden, przydało by się na straość jako tako wyglądać ale ... aby nakremować twarz w dzień pamiętam, na noc już nie. Natomisty o włosy staram się dbać, lubię długie i zawsze miałam gęste ale jak mi połowa wypadła teraz muszę nadgonić 🙂 ale właśnie nie zauważyłyście u siebie teraz że włosy gubicie? nie wiem czy znów u nie się coś poprzestawiało czy jak bo znów wypada ich więcej niż wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do diety tak na początekk polecam orkiszową, sama od przyszłego tyg z nią startuje.Oczyszcza organizm z toksyn, w sierpniu przez 10 dni stosowania poleciało mi 7kg. Później zastanawiam się nad dukanem, ale M mi odradza albo jajeczno-grapefruitową zobaczę jeszcze. Na rayie musze zaczac bo sie zbieram jak pies .... a w maju komunia chrzesniaka trzeba jakos wygladac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

U mnie katastrofa z plecami. W nocy karmie juz na lezaco ale nie umiem i wyginam sie jeszcze bardziej a Bo nie zasypia :-(
Gosiu jak będziesz miała chwilke to daj znać czy siostra była u neurologa czy rodzinnego. I czy powiedział jej co to jest.. Bo ja juz nie daje rady.. Nawet z boju na bok jak sie przekrecam to płacze :-(

Podejrzewam ze to m.in. od karmienia cycem bo Bo juz wazy 7450!!! A poduszka juz dawno w odstawke bo on za duży... Więc pewnie zaraz będzie częściej mm
Pasowało by w nocy ale boje sie ze stanie laktacja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Ja również jestem bardzo niesystematyczna jeśli chodzi o pielęgnację ciała, teraz się trochę poprawiłam i często robię maski na twarz i kremuję. Stosuje ten vichy idealia, muszę coś dobrego jeszcze na noc kupić. Polecacie coś z Vichy??
Ale jeśli chodzi o smarowanie balsamem ciała, to po prostu mi się nie chce... leniuch jestem 🙂 tak jak Dorota pisała, w ciąży dbałam o siebie, bo codziennie smarowałam brzuchal to i resztę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do diet, ja polecam MŻ 🙂 na pewno nie będzie efektu jojo . O dukanie słyszałam, że bardzo obciąża nerki... znajoma stosowała wszystkie te fazy.. i co z tego nawet po tej fazie podtrzymującej jak skończyła ostatni etap przytyła.. wróciła do dawnych rozmiarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny fajne zabawki, też muszę pokupować coś Miłoszowi nowego, mamy jedne puzzle, które składają się z dwóch elementów, jest truskawka, jabłko, winogrono i wiśnia, o z tej firmy: https://www.google.ie/search?q=pierwsze+puzzle+baby&hl=pl&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=5YQPUerjFIrLhAe60ICICQ&ved=0CC4QsAQ&biw=1280&bih=647#hl=pl&tbo=d&tbm=isch&sa=1&q=pierwsze+puzzle+baby+owoce&oq=pierwsze+puzzle+baby+owoce&gs_l=img.3...13175.14059.0.14299.6.6.0.0.0.0.57.225.6.6.0...0.0...1c.1.2.img._lK96pDWKuQ&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41867550,d.ZG4&fp=cdf61ebd7cbbe8f7&biw=1280&bih=647&imgrc=7h2_eCyoYAwcwM%3A%3BtQYttwwDy1Ze5M%3Bhttp%253A%252F%252Fimages.kangoo.pl%252F42747222%252F69893%252Flarge%252Fpuzzle_baby_pojazdy_trefl_36013.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.kangoo.pl%252Fszukaj%252Fpuzzle%252Fdostawa%252Fodbior_osobisty%252Fstrona%252F4%3B800%3B490 tylko z owocami, ale mały jeszcze nie wie jak składać, próbujemy ale nic z tego nie wychodzi 🙂 i mamy coś takiego: http://www.izabawki.com/mobile/pl/p/Pierwsze-puzzle-Safari/5102 tylko mamy zwierzątka z farmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia u mnei to samo hehe jak nie ma obok tych warzywek to on sam wrzuca klocki i wieczka i duperele i z tego gotuje. tzw. zupa nic heheheh dzieci mają wyobrażnie to wazne 🙂

fajne te jaja sadzone heheheh z ikei
Agatka my mamy te drewniane tylko inne ukłądanki. Filiop włąsnie w takich rzeczach juz daje rade, z puzlami włąsnie tez jestem ciekawa ale poki co magnesy a'la puzle co mamy z danonków próbuje przyłozyc jeden do drugiego,w iec moze by dał rade.ale powiem wam ze np te drewniane ukłądanki to 2,5-3 latki dopiero w przedszkolach sie uczyły.
Doris kurcze ciezko bedzie z tym siusianiem. ja juz nie mam zadnego pomysłu. moze jedynie jak lubi słodką tą herbate to moze mniej słódź moze bedzie jej sie chciało mniej pic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti już Jej słodze mniej żeby nie chciała w nicy pić do tego zamiast całej butki leję Jej połowę więc w nicy wypija połowę mniej. Dziś gadałam z sąsiadką Jej Wiktor pije tyle samo co Matyna a nawet i więcej i nie przesikuje. Korci mnie jeszcze spr jak by było z Happy bo w necie czytałam że te co się przesikiwały po zmianie na Happy przestały, tylko paczki są duże i sporo kosztują, ale może wyszukam jakąś promocję. Ostatnio maniak promocjowy się zrobiłam szukam w marketach tanich pieluch 🙂 Dla zainteresowanych w Auchanie zielone pampersy są w promocji oraz z Super Pharm przy zakupie podwójnego opakowania paczka chusteczek pampers gratis za 75zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Piecze się właśnie drożdżowe ale spartoliłam bo przy tym ciachu chodzi o kolejność dodawania składników, ja jestem ciemna masa i nie skumałam jak któraś z Was podała przepis (sorka nie pamiętam kto ) i dodałam najpierw suche składniki z drożdżami później mokre i wymieszałam. Sąsiadka dopiero mi powiedziała co i jak powinnam zrobić 🙃 ale się piecze zobaczyny co z niego wyjdzie.

mmmmm jaki zapach 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris 1,5 litra to juz dla mnie normalnej pije, ale te 2 litry to powalałą 🙂 tylko tak czy siak pół litra w nocy czy na noc to duzo bo mam ten sam problem czasami.bo potrafi tyle mi tez wypic w nocy. a 6tke musisz dobrze nałozyc bo to duze pampki tak czy inaczej. bo moze gdzies przeleciec a nie byc mokry cały. dwa razy miałąm takie akcje póki co. ale 5tki to juz w ogóle przeciekały i musiałam w połowie nocy zmieniac by młody nie przeciekł rano.a 6tki póki co caaałę mokre rano ale nie przeciekaja poza tymi wpadkami.powoli powoli zmniejszaj ilosc picia jak sie da w nocy i na noc, a daj wiecej do południa tą czesc picia, to pamki dadza rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz nie wypija 2 litrów. Herbatę Jej robię dwa razy dziennie (mam dzbanek konferencyjny który maga długo trzyma ciepło więc jak rano zrobię do wieczora jest ciepła) Rano robię litr, i przed wieczorną herbatą zlewam to co zostało do szklanki zostaje mniej więcej szklanka. Wieczorny litr np dziś starczyl nam do południa. Tylko podejrzewam problem w tym że jak wypije mleko ok.250ml prawie zawsze popija to jeszcze butlą herbaty ok.150ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota, a może przestań jej dawać herbatę? Marysia tylko 0.5 litra herbaty pije, a reszta to woda, ewentualnie kubek (250ml) kawy zbożowej, lub kakaa (dziwnie to kakao wygląda w tej formie pisane :P )... Gdybym jej dawała herbę to pewnie i z 5 litrów piła dla smaku samego, a tak to wody wypija tyle żeby ugasić pragnienie 🙂 Kurde ciężka sprawa z tymi pieluchami... ja to chyba w nocy pampki zmieniałam małej jakiś miesiąc po porodzie, a później przestała w nocy robić kupki, a siusków też nie było aż tyle, żeby była potrzeba zmiany pieluchy 🤨 nie wiem co Ci doradzić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zrobię Jej dzis herbatę zupełnie bez cukru, a jutro dam Jej wodę zobaczę co będzie. Chcę uniknąć darcia się w nocy dlatego chyba tak zrobię, zobaczę co ma być to będzie.
Tylko nie rozwiązuje to problemu z przesikiwaniem jak gdzieś pojedziemy. W foteliku jak siedzi nie ma opcji żeby z niego wyszła nie przesikana nie wiem czemu.
Zmykam szykować wałówkę Córki na noc 🙂 i mykamy spać. Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...