Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
uHej!

Dzięki dziewczyny za opinie. Tak jak Ivonka napisała dokładnie mi o to chodziło. Jeden motylek miał być bardziej udekorowany, a te dwa tylko miały mieć kształt, żeby nie nasrać za dużo. Ale może faktycznie jeszcze ten odwłok zaznaczę.

Milo też ma dni kiedy bardzo kiepsko je, np śniadanie tylko pomemla, wtedy zupę zje ładnie, później drugie danie po drzemce często nie zjada, wtedy kolacją nadrabia. Krzywdy sobie nie zrobi jak głodny to wtryndala 🙂

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
uHej!

Dzięki dziewczyny za opinie. Tak jak Ivonka napisała dokładnie mi o to chodziło. Jeden motylek miał być bardziej udekorowany, a te dwa tylko miały mieć kształt, żeby nie nasrać za dużo. Ale może faktycznie jeszcze ten odwłok zaznaczę.

Milo też ma dni kiedy bardzo kiepsko je, np śniadanie tylko pomemla, wtedy zupę zje ładnie, później drugie danie po drzemce często nie zjada, wtedy kolacją nadrabia. Krzywdy sobie nie zrobi jak głodny to wtryndala 🙂

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Borys właśnie padł, więc idę zrobić kawę 🙂

mój BO był wczoraj pierwszy raz na teatrzyku ze żłobka "pchła szachrajka", ciekawa jestem jak sie zachowywał i czy wysiedział, ale dowiem sie dopiero w pon bo wczoraj nie mogłam go odebrać przez pracę....

Generalnie u nas wszystko ok! BO dostał 2 tyg temu ostatnią dawkę na pneumokoki, gorączkował, zwymiotował, ale doszedł do siebie na szczęście! z gadaniem dalej lipa... wydaje mi sie że cofnął się jeszcze bardziej, ech... czasem do Marcina mówi mama.... za to w końcu zainteresowały go bajki, jakoś tak z czasem kiedy mi zaczęły się problemy z forum... tak że u nas na topie elmo na przemian z teletubisaimi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza co do Borysa to życzę aby jednak obeszło się bez operacji, zobaczysz co powie profesor, a co do szpitala w Poznaniu to wiesz może który? My z Marcinem mamy bardzo dobre doświadczenia ze szpitalem na Szwajcarskiej, ale powiem Ci że powrót po operacji stamtąd do Krakowa to był jakiś armagedon, (za prywatną karetkę zaśpiewali tak dużo że hohhoho) a najgorzej to było wtedy jak zaczęły się komplikacje pooperacyjne już tu w Krakowie i nie było czasu kompletnie na to żeby do Poznania dymać... nie wspomnę już o wszystkich kontrolach pooperacyjnych tam, załatwianie hoteli, (8 godzin jazdy w jedną stronę, a kontrola 5 minutowa, no i powrót) itd... jakbyś miała wybór to szukaj czegoś bliżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Gosiu wreszcie z nami 🙂
Iza trzymam kciuki by ten gips miał założony i by mu się ta wada skorygowała!!!!
Beti jaką dużą mam nadżerkę to nie wiem bo nie mówiła tylko że mam i za 5-6miesięcy jak wyleczę się ze stanu zapalnego to zrobi mi cytologię i wtedy będzie zależało od wyniku jedynie to gadała że mam bardzo wąską pochwę i trudno jej będzie dojśc 😞
No i obserwuje ten mój ból przy ranie od cc ale odpukac narazie nic nie boli.

Mój Szymek tez różnie je raz wcina wszystko co popadnie a czasami muszę wciskac w niego.Ale nie martwię się jak zgłodnieje to sam krzyczy ama 🙂
U nas z mową też nie najlepiej stoi w miejscu pare słów mówi i naśladuje wszystkie zwierzęta ale to umiał już 6miesiecy temu.
Bajki też zaczęły go interesowac Bob budowniczy,pszczółka maja a mega ulubiona baja to Kubuś Puchatek 🙂czyli DD.Tak na niego mówi 🙂
No i muszę się pochwalic mały nadrobił rozwój ruchowy zaczyna się wspinac itd jest trochę do tyłu od rówieśników ale nadrabia 🙂
I od 3tygodni już nie śpi ze smokiem 🙂

U mnie pogoda do dupy pochmurno,zimno popaduje deszcz brrr
Na dodatek teściowa mnie wkur...bo robiłam obiad a mąż z małym zszedł na dół by mały pobawił się z kuzynem którego ona pilnuje a ona pyta się co ja robię a on ze obiad to dogadała co ja zrobię jak mąż do pracy pójdzie będziemy bez obiadów noż kur...jasna ja potrafię się zając dzieckiem i posprzątac i obiad zrobic tylko w oczach jej siedzi ze nie biorę do siebie tego małego co ona pilnuje bo wtedy by miała spokój a ja przerąbane to taki brój nie zna słowa nie wolno za 1000zł bym go nie pilnowała.Mi nikt Szymka nie przypilnuje nawet na 5minut bym do sklepu skoczyła zawsze mały idzie ze mną.Tak jej dogadałam dziś 😠Ten mały 3lata we wrześniu skończy a nic nie gada Szymek więcej umie niż on tylko sepleni po swojemu.Wszystkie zabawki ma połamane a jak wpuszczę go do mnie to muszę pilnowac bo moje dziecko nie niszczy zabawek a ten zaraz coś ułamie już 5samochodów połamał.Ostatnio miałam jazde z m o to bo do cholery nie kupuje zabawek by tamten je niszczył!
Dobra wygadałam się mało sensownie napisałam a co tam chyba mnie zrozumiecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu wreszcie!!
Możesz powiedzieć co wam operowali? Tez ortopedyczne sprawy? Chyba będę szukać w razie w w Otwocku bo Warszawa to drugi dom przecież. I mama na miejscu na podniose i dom. Mam nadzieje ze obejdzie sie bez operacji.
I nie wiem co z wakacjami bo juz opłacone :-(

Dziś chrzest u mojego brata a on wyprowadził sie od zony.. Wpadł w sekte zrobili mu pranie mózgu i nie wiemy co robić. On uważa ze jest wszystko ok.. A żona jest opetana przez szatana. Dziecko tylko cierpi bez ojca.. A tak był zakochany w synu aż sie serce kraja.. Impreza po jest u jego zony a on i rodzice nie idą.. Moja siostra jest matka chrzestna więc co by nie było idzie. Dziwna sytuacja. Jest strasznie zapatrzony w tych ludzi ze "wspólnoty" ze rozbił rodzine.
Same problemy.

Agata dziś pogoda piękna właśnie pije kawę w ogrodku a słońce mnie grzeje. A miało padać i byc pochmurno.. Jest nadzieja na piękna pogodę!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam kuzyna też opętanego przez sekte zostawił 2 dzieci i żonę wtedy była w ciązy z drugim dzieckiem na początku teście jej tez nie przychodzili bo kuzyn nagadał samych kłamstw jak się potem okazało.Teraz utrzymują kontakty z synowa i wnukami.A jej tescie opamiętali się dopiero wtedy jak ich syn chciał guru dom sprzedac tzn.podarowac w ramach ofiary.
Obecnie kuzyn wybył w świat i nie ma z nim kontaktu a jego zona układa sobie życie na nowo.Tylko minus taki że nie może byc w związku legalnym bo z moim kuzynem nie ma rozwodu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti mój brat ma schizofrenię dwubiegunowa
Leczy sie ale lekarze stwierdzili ze jest stabilny i to co teraz wyprawia to nie jest efektem choroby
Zaczęło sie od padaczki jak był mały, chłopak go metalowym koszem na śmieci walna w głowę i poszło, miał 5 lat

Pranie mózgu mu zrobili ale na dwubiegonowke bierze leki bo mama pilnuje - wprowadził sie do rodziców.. Czekam na tel od siostry co tam sie dzieje.. Moi rodzice tez nie wiedza co robić juz..
Beti nie obrazam sie ;-) toc tu sami swoi
Agata przylatuje jutro przed 21 ale dziś pogoda była o dużo lepsza popadają dopiero teraz
Dzieciaki śpią cały dzien sprzątanie..
Jutro m jedzie do Ikei po garderobę w koncu. Ja sama z dzieciakami.

Beti to pediatra sasiadka zauważyła te stopy i byliśmy u ortopedy jaj Bo miał 3 mce ale to ten ortopeda huj powiedział ze to nic i mam tylko masowac nogi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti z tym google to jest tak, mam przeglądarkę google chrome, jest tam opcja "zgłoś problem", opisuje się problem, razem z tym idzie screen (ja wysłałam z mamusiek), dodatkowo ściągają sobie ustawienia systemu, i jakoś poszło! ale nie wiem co i jak zrobili bo nie dostałam żadnej informacji od nich... na innych przeglądarkach dalej nie działa, czyli coś musieli zrobić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
IZa co do operacji w Poznaniu, to my byliśmy na chirurgii tam, Marcin miał usuwane jelito grube... ale ogólnie ten szpital na Szwajcarskiej ma najlepszych specjalistów, znaleźliśmy kontakt na orydantora, dwie prywatne wizyty i zaraz był termin do szpitala. Wszystko by było ok, tylko ta odległość... gdybym teraz znalazła się w takiej sytuacji jak wtedy, zdecydowałabym się chyba jednak na operacje bliżej, mimo nawet słabych opinii o szpitalu... my mieliśmy złe doświadczenia, bo były komplikacje pooperacyjne, w ogóle transport osoby po rozległej operacji jest mega trudny...
no i Wiesz, lepiej w razie komplikacji trafić w to samo miejsce, bo wszystko wiedzą co i jak, a jak nie ma czasu i coś jest nagłe, to trafiasz w zupełnie przypadkowe miejsce i eksperymenty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny wreszcie mój konik!

co do rozwodu i osoby nieznanej z miejsca pobytu! Jeśli jest taka sytuacja to normalnie sprawa sie odbywa bez tej osoby, trzeba zgłosić od razu taki wniosek np. w pozwie, że pozwana osoba ostatnio zamieszkiwała tu - czyli ostatni znany adres zamieszkania, a teraz nie wiadomo gdzie....albo w trakcie procesu, wtedy Sąd ustanawia kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu, oczywiście jest taka procedura, czyli najpierw Sąd zwraca sie do Krk o to czy ta osoba czasem nie siedzi w więzieniu czy areszcie, do takiej bazy adresowej w Polsce, czy czasem nie ma jakiegoś meldunku gdzieś w Polsce, wysyła sie jeszcze Policję pod ostatni znany ten adres, żeby zrobili wywiad wśród sąsaidów, czy osób tam zamieszkałych, czy nie wiedzą nic o pozwanym (to na w razie co, jakby ktoś chciał skłamać, by rozprawa sie odbyła bez tej osoby) Potem Sąd pisze do osób wskazanych przez powódkę (przeważnie rodzina pozwanego - rodzice, ktoś z rodzeństwa) o ile są dane i adresy, czy chcą reprezentować syna w sądzie.. jeśli nie chcą wtedy ustanawia sie kogoś z aplikantów, albo pracowników sądu... taka osoba pilnuje interesów tej osoby pozwanej, odbiera pozew, wszystkie pisma - wtedy mamy prawidłowe doręczenie. I tyle. Sama byłam nie raz takim kuratorem. Czasem trzeba pokryć koszty tej osoby kuratora jeśli jest spoza rodziny, ja np. liczę sobie 120 zł.
(z tym kuratorem to nie tylko w rozwodach, ale i do alimentów, czy władzy rodzicielskiej, czy paszportu....)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamusie nie wiem co jest Szymkowi czy znowu jakieś paskudztwo załapał zamiast cieszyc się Naszym świętem to zamartwiam się 😞
a mianowicie od czwartku mały robi dziwne kupy wpierw takie papkowate luzniejsze zrobił 2 ale troche śluzu było w piątek popołudniu już zrobił 3 ale płynne i też śmierdzące,wczoraj zaś rano 1 papkowatą a wieczorem płynną no i dziś od rana płynna potem papkowata i znowu płynna.
Nic mu więcej nie dolega apetyt ma,nie wymiotuje,dużo pije,temp.nie ma.Co to za cholerstwo nie wiem oby znów nie miał rota 😞
podaje mu probiotyk od piątku.I dziś ma dietę zero owoców,słodkiego zobaczę jak dalej będzie.Myślę by jutro iśc do pediatry chyba że mu minie sama już nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...