Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny co najlepsze na pleśniawki? aftin?


co prawda moja mala nie ma póki co tego grzybka , ale pytałam się tak na zaś i polecono mi dantalin gel, ale nie wiem czy w Polsce jest dostępny. 4 razy w ciągu dnia rozsmarowywać palcem na języku i podniebieniu , trzeba stosować go tydzień do 10 dni, oprócz tego, trzeba powyrzucać wszystkie smoczki te z butelek i uspokajacze, ponieważ te grzybki są tak uparte ciągle nawracają i wyparzanie ich tu nic nie da.
Darka-malutki słodziak i ze ślimakiem!
Ja jeszcze nie wiem co to znaczy kolka , przy pierwszym bebe sie mi upiekło, mam nadzieje ze drugiej tez nie dopadnie ten koszmar
ps. Pediatra pochwaliła mnie za butelkę TT z taka rurka przeciw kolkowa w środku ,
idziemy na spacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam i ja 🙂


Jak tak czytam o tych kolkach to naprawdę ja nie mam co narzekać, mała nie plakala mi jeszcze dłużej niż może 2 min 🙂, dziś coś nie chciała spać , przy cycu zasypiała a jak ja kładłam to się budziła i znów krzyk na cyca i tak parę godzin teraz śpi 🙂


emilia śliczna focia Oluś coraz większy , a twoje włosy super 🙂

    Asia a może spróbuj dawać witaminę wcześniej bo to może faktycznie mogą być kolki , mój syn miał kolki tylko wieczorem
Darka naprawdę bystre oczka ma twój synek 🙂, ty karmisz piersią i mały nie może zrobić kupki ?????? i ma kolki????, może coś złego jesz , albo powietrza się za dużo mały nałyka jak dajesz mu cyca sprawdź czy ma całego sutka w buzi.


A co do smoczków sylikonowych to moja mała też wypluwa i się krztusi jak próbuje jej dać zamiast cyca a mam z avant 🙃, nie wiem czy przyzwyczaiła się do cyca i nie chce smoczka , ani butelki 🤨 , bo w szpitalu smoczek ciągła 🙂.Na szczęście dobrze ,że mi tak nie płacze bo bym oszalała.A wy dajecie smoczki ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia ja małej daje właśnie smoka jak się kręci...wiem, że jej coś dolega po tym, że potrafi ssać smoka przez 2 h i oczka ma otwarte...a jak smok wyleci to rusza nerwowo rączkami i nóżkami i zaczyna płakać...do 2 tygodnia było tak jakby dziecka w domu nie było...jadła, spała i kupa... i tak na okrągło - niestety początki zaczęły się jak zaczął się 3 tydzień... właśnie teraz tak mamy, siedzę i co jakieś 5/10 min podaje smoka po wypadnięciu...
PS. Fajna fotka 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

u nas już cisz i spokój 🙂
czyli na 90% ostanie nasze wieczorne przeboje z Weroniką to wina witaminy D, dzisiaj nie dostała i spokój, szybko usnęła, nie prężyła się, zupełnie tak jak w dzień
jutro dostanie tą w kropelkach, oby po niej jej nic nie było

Emilia śliczna fotka 🙂

Darka super Twój synuś 🙂

u nas smoczek też jest w użyciu ale w zasadzie tylko przy zasypianiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja to chyba mam jakąś paranoje...ciągle sprawdzam czy mały oddycha boje sie że zadławi się jak mu się ulewa boje się z nim zostawać sama normalnie masakra...boje sie ze przy mnie cos mu sie stanie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia ja miałam to samo, ciągle chce ssać a smoczka nie weźmie, zaraz ją naciąga.... kupiłam już 4 inne, dziś stał się sukces, już nie miałam siły, dałam jej ten co kupiłam pierwszy ( z aventa dla 0-3 m-ca) i o dziwo ssała chyba z 10 minut, wypluła, dałam jej znów i tak ze 3 razy aż zostawiła i zasnęła 🙂 potem chciałam jej go zabrać i był problem, bo tak go trzymała ze nie szło wyciągnąć... ale udało się, trochę się powierciła i śpi dalej, zobaczymy jak długo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
A u mnie juz wszyscy spia,obie coreczki juz od ponad godziny no mezus zasnal zmeczony po pracy.To mam chwilke dla siebie.Emiliaeem zazdroszcze Ci Tego wygladu 🙂(ale pozytywnie oczywiscie)Bo ja nie mam czasu na malowanie paznokci czy zrobienie wlosow 😞A tez przed ciaza bardzo lubilam sie modzic 😁Ale obiecalam sobie ze w tym miesiacu ide odnowic pasemka najwyzsza pora.Dziewczyny ja sie tak zastanawiam juz nad cwiczeniami,chyba juz zaczne jazde na rowerku.Bo waga stanela mi w miejscu.
ASIULA ja mysle ze z tymi witaminami to masz racje bo moja corcia tez miala podobne objawy jak jej podawalam wieczorem.
Emilia ja mam smoczek z firmy Lovi i mala od czasu do czasu go ciagnie.Ale uwazaj jeszcze z tym podawaniem malej go,bo jesli karmisz piersia to mala bedzie Cie gryzla po sutkach jak za wczesnie dostanie smoka bo nie ma wyrobionego zbyt dobrze odruchu ssania.
Darka jesli Twoj skarb ma problemy z kupka to nie jedz jeszcze fasoli czy kapusty ani kalafiola.Jeszcze poczekaj.Ja jeszcze nie jem tych rzeczy bo wiem co to kolki i nie chce przechodzic przez to drugi raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 dzionek zapowiada się dzisiaj piękny 🙂 🙂

Martynka ładnie przespała noc (z przerwami na karmienie) teraz też zjadła i śpi dalej 🙂

Emilia1 co do smoka to moja mała też nie chciała ciągnąć....w ogóle nie umiała nawet złapać smoczka...a miałam taki z TT.... kupiłam jej ostatnio zwykły kauczykowy smoczek i o dziwo od razu jej podszedł...teraz to nawet wydaje mi się jakby go uwielbiała...nagle umie ssać smoczek...jak jest głodna i dam jej smoka to przez dłuższą chwile się nim zabawi i nie domaga się jedzenia a ja mogę wtedy np butelke zrobić 🙂 fajnie z nim też usypia 😉
a tak nawiasem to Śliczne zdjęcie 🙂
Emiliaeem też ślicznie wygląda 🙂 ja do tej pory nie zdążyłam jeszcze pazurków umalować..ehh

gosiaczeki tedit a wy dając małej butelke na przemian z cycuszkiem...dajecie też witaminy czy już nie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia ja mam smoka z aventu 0-3, ale dziewczyny tu piszą też o innych także to na 100% nie wiadomo...zależy od maleństwa 🙂 Ja mojej gdy uśnie nie zabieram smoka...sama go zawsze wypluwa jak już porządnie śpi i tylko czasami, gdy jej się pod szyją gdzieś zaplącze to interweniuje...

Tedit 1) a po tym Enfamilu AR nie ulewa się Lence? bo u nas niestety mimo zmiany mleka dalej się ulewa małej...mniej bo mniej, ale ulewa...
2) czy tą butelkę TT masz z rurką antykolkową ? i czy zanim zacznie mała jeść ciągniesz 1 łyka ? bo z mojej butli nie chce lecieć i mała strasznie płacze zanim dopiero uda nam się załapać, żeby leciało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Kochane,

nie mogę dodać zdjecia potówek bo mąż kupił lustrzankę i nie wiem jak to się obsługuje jeszcze.

ania_1988 tak, ja najpierw cycek a potem mieszankę i tak cały czas - dzień czy noc. Daję wit. D i C.

majaa ulewa ale troszke, w nocy nigdy tylko w dzień naj się bawi i "jeździ" rowerkiem i mach łapkami 🙂 Co do butelki to mam tą antykolkową i nie ciągne, mała sama sobie radzi. Smoczek Lovi sie zassysał.

Czekam na kosmetyczkę. Lenka śpi po porannej zabawie i masażu 🙂 Mam nadzieje, że da mamusi zrobić pazurki 🙂.

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Moja mała wczoraj jadła i od razu zasypiała ale o 3 w nocy jej się odmieniło i marudziła do 7 a teraz to samo.

Wczoraj byłyśmy u pediatry z małą wszystko ok, zmieniła nam mleko na Bebilon Comfort dla niemowląt z zaparciami i kolką i wczoraj zrobiła dużą kupkę mam nadzieje ze dzisiaj tez zrobi 🙃

My mamy smoczek Campol i ssie ładnie mam też firmy Nuk ale jeszcze go jej nie dawałam

ania_1988 ja daję najpierw cyca a potem sztuczne mleko i witaminę D 🙂

Emilia1 i Emiliaeem super wyglądacie 🙂 a ja kupiłam kupony na gruperze i gruponie na manicure, pedikiur i do fryzjera i też zamierzam się wybrać i doprowadzić do porządku 😜

tedit26 my też chcemy kupić lustrzankę, no ale mój tak się za to zabiera że nie wiem kiedy ją będziemy mieć a tak bym już chciała małej fajne zdjęcia porobić 😆 a mogę wiedzieć jaką lustrzankę kupiliście i czy jesteście zadowoleni bo my myślimy o Nikonie 5000 (no jeśli czegoś nie pokręciłam to taki model) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mamuśki,
byłam dzisiaj na USG biderek i trochę się podłamałam(choć nie ma chyba czym). powiedział, że mała ma jeszcze "chrząstkę" to wynika z wieku i na wszelki wypadek zlecił szerokiepieluchowanie czyli 2 tetry na pampersa 😞( nie ma dysplazji ale ja juz się martwię 😞(
aha stwierdził też że w zasadzie to mała bardzo ładnie odwodzi nóżki jak na 4 tygodnie więc nie wiem już co myśleć.

dziewczyny jak często kłądziecie na brzuszku? i na jak długo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramonka ja wcześniej pytałąm o tą żółtaczkę bo u nas pojawiła się po przyjściu ze szpitala w 3-4 dobie. badał ją lekarz i kazał się wstrzymać z badaniem bilirubiny, poczekaliśmy trochę i mała juz nie była taka żółta. potem widział ją lekarz jeszcze raz i położna i potem pediatra i już mówili, że w porządku, ale ja jestem jakaś nadgorliwa matka i wydaje mi się że buźkę ma jakąś śniadą.
podobno patrzy się na białka czy nie są żółte? jak to u was było? mała była całą żółta? nóżki, rączki, białka? czy tylko twarz i ciało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!!

Mam chwilkę więc piszę.

Darka śliczny synuś 🙂

Emilia1- nie chcę Cię straszyć ale mój w tym wieku też był jak aniołek cichutki a teraz wycia i darcia

Co do smoczków to ja kupiłam z Lovi - niby dynamiczny - i taki miał na początku,
potem razem z zakupem sterylizatora jako gratis przyszedł smoczek z TT i zaczęliśmy go dawać - taki przeźroczysty zdaje mi się że z serii crystal czy jakoś tak i tak go polubił że teraz tylko ten.

Mój smoka ma jak zasypia, chce go i jak marudzi. Czasem jak od razu po karmieniu zaśnie to smoka już nie chce- nie otwiera buźki na niego.
Jak wyje to potrafi się drzeć nawet mając smoczek w buzi- nic nie pomaga...

Dziś byliśmy na szczepieniu, wybraliśmy 6 w 1 - 190 zł.
Dostał szczepionkę - rozdarł się a potem za chwilkę zasnął jakby tam był środek uspakajający.
Mamy czopki na wypadek gorączki i nowy specyfik na kolki.
Do tego kupiłam koper włoski i rumianek w saszetkach.

Małemu jednak ten pępek nie wkląsł i zakładali mu specjalny plaster, żeby nie dostał przepukliny - okropnie to wygląda, skóra jakby ściągnięta z połowy brzucha i wciśnięty pępek do środka - bidul 😞
Ma go mieć ciągle póki nie odpadnie (plaster) a potem znowu i tak do skutku, no i zakłada się go we dwóch więc do poradni pojedziemy.

Patryk ma już 58 cm i waży 4,5 kg 🙃 🙃 🙃 aż mnie synuś zdziwił 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂


Dzięki za opinie o smoczkach, dziś mojemu synkowi udało się dać smoka Natalce 🤪 i ssała jak wypluła to znów jej dałam i się udało , ale teraz jak próbowałam to znów jej się cofa 🙃


Moja mała dziś cały dzień śpi , rano byliśmy na zakupach a mała zostawiłam u koleżanki i była tam bardzo grzeczna czyli spała, aż się boję jaka będzie nocka bo ona wciąż śpi tylko na cyca się budzi co 3 godz 🙂


Wercia mam nadzieję ,że moja córeczka będzie grzeczniutka 😆, mój syn jak skończył miesiąc to dał mi popalić 🙂 , mówią że jak jedno było krzykliwe to drugie będzie spokojne 🤪
    . Gratuluję wagi Patryczka 🙂

Mojej małej pępek jeszcze nie odpadł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa jeszcze co do sprawdzania czy dziecię oddycha to ja też coś takiego miałam ale teraz już mi przechodzi co nie znaczy że nie sprawdzam - ale rzadziej 🙃

w szpitalach jak był już ze mną to sprawdzałam, zawsze musiałam mieć tak ustawiony ten "wózeczek" przy łóżku żeby widzieć nosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ech nici z plastrowania 😞 😞 😞 przynajmniej na dziś, wróciliśmy od pediatry, mały spał, potem wzięłam go z łóżeczka żeby go przewinąć i patrzę a cały plaster zsunięty z pępka- wszystko ładnie poklejone ale poniżej pępka,
oczywiście było obowiązkowe wycie, teraz zasypia
a ja próbuję go spakować na jutro - bo jedziemy do okulisty a to wyprawa na cały dzień podobno
jeszcze się muszę umyć bo już jak kocmołuch wyglądam 😞 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny

u nas ciężki dzień... wszystko było dobrze do 9 rano...wtedy jakoś się jej odmieniło...i od tej godziny nie może usnąć.... (tzn..uśnie ale na 10-15 min i się budzi i marudzi i płacze i nie wiem o co chodzi)...do teraz..;/ z tym, że teraz przynajmniej spokojnie leży w łóżeczku i cumka smoczka. Dzisiaj znowu była u nas położna i stwierdziła, że z dzieckiem wszystko w porządku, że zdrowiutkie...a ja jakoś się martwię...nie wiem co jej jest...na pewno strasznie zmęczona jak się w ogóle dzisiaj porządnie nie wyspała...bidusia..moje małe maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

Ja dzisiaj nie mialam ani chwili spokoju nie ma co dzieci nie mozna chwalic bo wczorja byl spokojny pol dnia przespal a potem spokojnie lezal sobie a dzisiaj koszmar spal moze z godzine na caly dzien a tak to albo wyrabial albo spokojnie chwile polezal oczywiscie dzisiaj czopek bo po 3 dniach znowu kupki nie zrobil 😞

Jutro ide na szczepienie ja wybralam 5 w 1 ale beda dwa ukucia bo jeszcze na zoltaczke druga dawka

Wercia u mojego maluszka tez bylo podejrzenie ze jak on bedzie tak cisl to mu ten pepuszek wyjdzie bo ja mialam przepukline kupilam juz na zapas plaster ale jak narazie pepuszek jest ok choc mi sie ciut juz nie podoba

JA smoczka uzywam od poczatku NUK-a a jak kupilam z canpolu to cwaniak ma mniejszy tne smoczek mimo ze jest od 0-6 to go nie chce a moja mama kupila mu z aventu 3-6(nie znalal sie myslala ze sa jednakowe smoczki tak jak kiedys)i niby pociagie bo juz prubowalam ale widac za duzy na jego buzie jeszcze

Jedyne co mnie ostatnio zaczedlo wkurzac to smoczki z butelek z aventu jak daje mu mleko to sie dziurki zatykaja juz jedna wymienilam bo ciagle sie zatykala

Lece bo maly placze a lezal tak spokojnie wydawalo sie ze usnie a tu bum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...