Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kiniek napisał(a):

My po spacerku i choć kupka wczoraj była dziś też postękuje i marudzi, dość często na jedzenie się budzi, być może powinnam dawać mu troszkę częściej, w nocy jest w sumie jedno karmienie tylko koło 3-4 a potem około 7 , ostatnie wieczorne o 21 także rytm nocny się trzyma, ale dniowy wciąż się zaburza ehh


U nas rytm nocny ten sam, w dzień co 3-4 h 🙂
Rosną te nasze szkraby 🙂

majaaa
haha ale mała agentka 🙂

darka a może Oskarka boli brzuszek bo z kupkami ma problem. Próbowałaś tą BioGaię? Nam pediatra przepisała. Lenka robi co dwa dni kupkę też się martwie ale narazie nie płacze.

DZIĘKUJĘ ZA ŻYCZENIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej.......


Edytko od nas tez życzenia dużo szczęścia i miłości 🙂


U nas dzień jak co dzień mała w nocy ładnie spała, spacerek dziś już zaliczony, a co do pampersów to ja wyciągłam dziś 10 szt rano o 6 żeby sprawdzić ile dziennie schodzi i do tej godz zostały 3 🤪, kilka razy mała zrobiła kupkę do świeżo założonego pampersa teraz też jej zdążyłam zmienić i zrobiła kupkę 🤪

    Wykąpałam ją wczoraj w krochmalu , a dziś zrobiłam troszkę krochmalu w miseczce i będę jej tym buźkę przemywała 🙂

      Od jutra zostajemy same w domciu 😞 , 2 tyg opieki się skończyło i mężuś wraca do pracy 😞 i tak do 17 będziemy same , dobrze że mam jeszcze syna w domku to mi pomoże 🙂
    Kinek Maksio jest cudny 🙂
maja ja się ciesze ,że twoja córeczka taka modelka, moja Natalka od urodzenia ma takie maniery ,że po kapaniu zrobi kupkę w czystego pampersa 😁

    darka ja mam ten niebieski fotelik i rzeczywiście ma on grającą zabawkę , pociąga się za uchwyt i gra 🙂 , ja dostałam ten fotelik od siostry i bateria już nie działa 😉 ale ma tyle innych grających zawieszek i jej pozaczepiałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hellooo 🙂

właśnie wróciłysmy od babci 🙂 🙂

gosiaczek ja karmie nan pro1...najzwyczajniejszym 🙂 kupki zwykle raz na dobe...a ostatnio nawet dwa razy dziennie...ale dopajam herbatką hippa wspomagającą trawienie albo uspakajającą 🙂
kiniek, asiulka dzięki za optymistyczne info...hehehe...przynajmniej teraz nie będe sie martwić 🙂
teditale Twoja Lenka to już duża i ładna dziewczynka 🙂

zapisałam sie dzisiaj na wizyte kontrolną do ginekologa.....najbliższy wolny termin to....17 październik....ehh ręce opadają... :]
a USG bioderek u nas 100zł kosztuje ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek a ja jeszcze czytałam, że nawet wystarczy dziecku zwykłą przegotowaną wodę dawać.. i że to nawet lepiej, bo podobno wszystkie herbatki są dosładzane i dziecku potem na przyszłość zostaje nawyk do słodkich napojów...a nie do wody mineralnej...ile w tym prawdy to nie wiem...kupiłam już herbatki to jej daje...heh

odnośnie pokarmu to kiedyś coś takiego znalazłam:
http://www.maluchy.pl/porada/249 ale co strona to co innego piszą :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć KObietki 🙂

Uff... W końcu chwila dla mnie 🙂 Olek śpi, mężuś na siłce, a mamcia buszuje na necie 🙃

Byliśmy dzisiaj na wizycie kontrolnej u pediatry 🙂 Olo puścił Pani Doktor mega bąka 😁
Widać nasze dzieci poznają się na ludziach 😉
Mały waży już 4320g 🙃 Przybrał równo 900g od najniższej masy urodzeniowej 🙂 Przez dwa tygodnie 🤪
Stan oceniono na bardzo dobry, jedyne co mnie martwi- dostaliśmy skierowanie na USG ciemiączka 🤨 Nie wiem o co kaman...

Ania my za wizytę u ortopedy zapłaciliśmy 150 zł. W tym 70 zł konsultacja i 80 zł USG 🙂
Do tego dojdą szczepionki i mamy super skarbonkę 🤪

Dziewczyny mam kołowrotek w głowie odnośnie tych szczepień... 🥴
Jedni polecają, inni odradzają... Wolałabym serię 6w1,co by bólu zaoszczędzić, ale czy aby na pewno jest ona bezpieczna??? Na rotawirusy nie szczepię, nie wiem co z pneumokokami 🤨
Wogóle jak dzisiaj posłuchałam o tych szczepionkach i ich pochodzeniu dziwię się,że sama jeszcze chodzę po ziemi... 🙂

Kurczę, a ja się jeszcze nie zapisałam na wizytę kontrolną...

Dzisiaj mam jakiś ciężki dzień. 🤔 Ból głowy niemiłosierny, na męża warczę jak pies...
Biedak z tego wszystkiego,aż wziął się za sprzątanie 🙂
A Oluś na moje humory położył laskę i poszedł gnić 😉
Więc idę i ja...

Dobrej nocki 🙂

PS. Edytko przede wszystkim miłości i koniecznie syna! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja po wizycie kontrolnej u lekarza wszystko gra gitara

Ania1988ile??100 zl USG bioderek ale to prywatnie idziesz??

http://www.rodzicpoludzku.pl/Po-porodzie/Przechowywanie-mleka-mamy.html ja biore info z takiej storny ale to prawda co storna to inna

Edytkosliczna coreczka taka laleczka z niej juz

Ja jutro tez mam zamiar kupic mleko modyfikowane ale nie zrezygnuje z karmienia piersia dopoki jeszcze stac mnie na moj pokarm tylko bede mu dawac raz dziennie narazie bo rano to jestem taka odpompowana ze biedaczek glodny jest dopoludnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek, Darka te info z linka Darki zgodne są z tymi co mam w poradniku Medeli , to już 3cie źródło które podaje tak samo z przechowywaniem mleka więc sądzę, że tak właśnie należy robić 🙂

Emiliaeem900g to nieźle!!! co Ty na sterydach jedziesz 🤪 🤪 ? ?
A co do szczepionek, ja się staram nie wgryzać w temat zbyt, bo niektórzy są mocno przeciw a bycie aż tak ortodoksyjnym mnie nie przekonuje , prawda jest taka od kilkunastu pokoleń podawane są szczepionki, gdyby zabijały nie weszły by do powszechnego użytku, a ryzyko jest jak we wszystkim. To takie moje zdanie dlatego zaszczepiłam. Młody nie miał powikłań na chwilę obecną. Jest w sumie w czym wybierać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem no to mnie pocieszyłaś..heh..jednak u mnie ciut taniej to USG
...swoją drogą ciekawe ile Martynka już waży... w przyszły poniedziałek wybieramy się na szczepienie i na wizytę przy okazji 🙂 🙂 🙂 🙂 jeśli chodzi o szczepionki to my bierzemy standardowe....te darmowe.. i tak mała będzie płakała i tak..bez względu na to czy dostanie pare mniej czy więcej ukłuć... a ja nie zamierzam nabijać im kasy :P hehe

darka u nas podobno USG tylko prywatnie jest.. :]
ja już całkowicie przeszłam na sztuczne mleko...nie odciągam swojego..nie przystawiam małej do cycuszka....szkoda mi strasznie...bo chciałabym, żeby się poprzytulała jeszcze do mojego cycuszka...ale mój M. woli żebym karmiła już z butelki, bo boi się, że jak będe jeździć do szkoły..to mała mogłaby dopominać się ciepłego cycuszka i nie poradziłby sobie z nią przez cały weekend.
Problem jest tylko z zaprzestaniem laktacji...piersi bolą..ehh...i bluzeczki mokną...teraz musze szczególnie uważać żeby zapalenia piersi nie dostać;/;/;/

ok...mykam już spać 🙂 dobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JA wtrącę swoje 3 grosze co do przechowywania pokarmu

Bardzooo różnie to podają, wrzucam z jednego linka od Was
Odciąnięty pokarm można przechowywać:
* w temperaturze pokojowej do 12 godzin
* w lodówce do 18 godzin
* w zamrażarniku wewnątrz lodówki do 7 dni
* w zamrażarce (-18st) 6 m-cy

Inny czas przechowywania stosuje sie dla wcześniaków:
* w temperaturze pokojowej do 4 godzin
* w lodówce do 12 godzin
* w zamrażarniku wewnątrz lodówki do 7 dni
* w zamrażarce nie należy przechowywać mleka dla wcześniaka

U mnie było tak:
zarówno w I-szym jak i w drugim szpitalu mój pokarm musiał mały zjeść w przeciągu 6 godzin
z lodówki ani mrożonego nie przyjmowali wcale więc wylewałam 😞

Co gdzieś czytam to inaczej piszą, czasem nawet że nasze typowe chłodziarki nie są przystosowane do przechowywania odciągniętego pokarmu...

Ech padam na ryjek po wyciu małego a teraz Nas jeszcze przemeblowanie czeka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

moje Gwiazdeczki śpią 🙂
Weronika dzisiaj przez cały dzień spała TYLKO 2,5 godziny, reszta to czuwanie 🤪 🤪 🤪 szok normalnie, spała tyle co 1,5 roczna Paulinka

majaaa no to się córeczka pokazała z bardzo dobrej strony 🙂 🙂 🙂

ania_1988
u nas też to najzwyklejsze mleko NAN i kupka raz dziennie, regularnie koło południa 🙂

Tedit Lenka cudo 🙂

emiliaeem to do usg ciemiączka to nie wiem, pierwszy raz się z tym spotykam, ale może po prostu tak profilaktycznie
na zapas nie ma co się martwić
a co do szczepień, ile ludzi tyle opinii, najlepiej posłuchać swojej intuicji 🙂

Darka
u nas usg bioderek też 100 zł oczywiście prywatnie bo na NFZ to bym sobie poczekała nawet z pół roku 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej...
Ja płaciłam dzisiaj 80 zł USG + wizyta...mała waży 4260 czyli w przeciągu miesiąca bez 2 dni od najniższej wagi w 2 dobie ( 3500 ) przybrała 760 g więc chyba ok...

No artystka z niej...szkoda tylko,że od chwili jak wróciliśmy nie spała w ogóle tylko ryczała...dopiero teraz po kąpieli i butli zasnęła, ale jakoś niespokojnie śpi 😞

Coś czuje, że przede mną ciężka noc a na pomoc męża nie mam co liczyć...bo od 4 rano do 19 wracał z Niemiec i padł przed chwilą...

Dobranoc kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam rankiem

Powiem wam że po ostatniej nie przespanej nocy i ciężkim dniu (mała prawie nie spała i płakała) ta noc była rewelacyjna jak poszła spać o 22 to obudziła się o 3.30 zasnęła o 5 i jeszcze śpi choć pewnie zaraz się obudzi bo strasznie się wierci 😉 no ale wreszcie się wyspałam i głowa mnie nie boli 😆

Ja zaczęłam stosować to mleko NAN Pro 1 i czekam na kupki mojej małej 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamuśki 🙂


U mnie noc rewelacja jak mała zasnęła po kąpieli o 20 tej to spała do 7,30 oczywiście z przerwami co 2 godz na jedzonko 🙂 i teraz też zasnęła 🙂


Dziewczyny po ilu tyg byłyście na usg bioderek ???maja i emiliaeem wy już też po usg ? .Mi lekarz powiedziała ,że mogę dopiero iść z małą jak skończy 6 tyg i udało mi się ją zarejestrować na NFZ 21 września , a prywatnie to u mnie kosztuje 120 i 150 zł zależy jaki lekarz, na wizytę kontrolna też mam przyjść jak mała skończy 3 tyg.


Co do szczepionek to ja jak pisałam wcześniej nadal obstawiam za ta na NFZ, czy to jedno kłucie czy jedno więcej i tak mała będzie płakała, a później ją mocno przytulę i będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdoberek 🙂

U nas nocka średnio na jeża... 🥴 Olek spał niby dobrze, ale przysnęłam po karmieniu jakoś na boku i zmarzłam w cycki... ☺️ Przebudził mnie straszny ból z tego powodu...
Na szczęście już ok 🙂

Emilciu my u ortopedy byliśmy już po 10 dniach 😁 A wszystko dlatego,że mąż źle zrozumiał panią w rejestracji 🙂 No ale cóż, przynajmniej wiem,że na tym etapie wszystko w bioderkach gra 🙂 Teraz kontrola dopiero w listopadzie 🙂

Moja Mama też jest za szczepionkami z NFZ... Naskoczyła na mnie porządnie jak zasugerowałam taką 6w1 🙂 A co najlepsze już obdzwoniła połowę znajomych co by dokładniejszej opinii zasięgnąć 🙂 Szalona 🙃

Jutro dopiero odbieramy akt urodzenia Małego i pesel 🙂 Wy też tak długo czekałyście?

Ania u mnie też można na NFZ,ale długo czekać trzeba 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

U nas nocka taka srednia malego serio cos dolega bo znowu sie kreci jak spi ma taki czujny sen co jakis czas budzi sie z placzem dam smoczka i spi dalej

Ania1988 u mnie w miescie nie ma na NFZ tylko prywatnie ale to i tka kosztuje tylko 60 zl w porownaniu do waszych cen a jak chcialam na NFZ to musialam jechac 15 km w jedna strone do innego szpitala i tma placilam 20 zl mimo ze na NFZ;/

Zamowilaqm sobie ten lezaczek bo kasa przyszla jeszcze musze dzis leciec do apteki po tableteczki narazie stop z dziecmi jedno mi wystarczy na jakis czas

Ja nie wiem moje dziecko jest non stop glodne a ja z produkcja nienadazam 😞i placze bo jest glodne i go chyba kupka znow meczy bo wczorja nie bylo

Emiliaeem ja akt urodzenia dostalam od reki a po 2 tyg pesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hallooo

mnie przy wypisie ze szpitala powiedzieli, żeby skontrolować bioderka w 4 tyg dzieciaczka...jestem też zapisana na nfz ale ja jako dziecko co miesiąc w przychodni wad postaw i dlatego strasznie się bałam...na szczęście cała wrodziła się do taty 🙂

jak ktoś chce odstąpię wizytę na nfz w Katowicach 🤪

Mała po wczorajszym darciu od 22 do prawie 4 spała, a potem do 7 🙂 to sobie pospałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tymi bioderkami to naciąganie pieniędzy również , moja pediatra mi mówiła ze jak będzie coś nie tak to ona na pewno to zauważy i bez usg. Emiliaeem ja tez szczepiłam kiedyś normalnie i odpuściłam sobie szczepienia dodatkowe, z tym ze potem mój syn miał je uzupełniane w Belgii, ale tez refundowane. Kombinowane, ale po kieszeni nie poleciało 😉
Wczoraj mala mi trochę marudziła, bałam się ze tez chora bo zaczęła nosem ciężko oddychać, ale po wyczyszczeniu było lepiej. A popołudniu, wczoraj zrobiliśmy sobie piknik w parku, pol dnia na świeżym powietrzu , córa spokojnie spala, a ja miałam czas na rozmowy i zabawy ze starszym. Ostatnio robił się trochę zazdrosny, było trochę pretensji o to ze mama tylko zawsze z Lila.
Ja akt urodzenia dostałam wraz z wypisem ze szpitala, ale karta ubezpieczeń przyszła tydzień temu, a jeszcze nie dosalam dokumentu osobistego malutkiej, a najlepsze jest to ze nie dostałam jeszcze od dwóch msc swojej wypłaty , już nie wspomnę o pieniążkach za porodowe
Tedit ode mnie życzenia również, wspaniałych chwil na kolejne lata małżeństwa, i kolejnych pociech, Bo dzieci to uwidoczniona miłość.

koncze bo mlekolak maly sie przeciaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...