Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hey mamusie
U nas tez kąpiele codziennie, miedzy 21a 22. Położna mówiła szpitalu ze nie ma konieczności kapania codziennie, aczkolwiek ja wole chociażby dla podtrzymania rytmu dnia, poza tym mala jest taka spokojna po kąpieli, i lepiej śpi , no i ona to uwielbia , a ja nie mam sumienia odmawiać jej tej przyjemności. Zdarzyło się mi parę razy nie wykapać, ale wtedy pojemnik z ciepła woda przy przewijaku, i myjka umyliśmy wszystkie fałdki; i codziennie rano mamy mala toaletę , przemywamy buźkę specjalna woda z galenco, i czyścimy uszka i nosek.

Ja tez nie cierpię jak ktoś mi mówi jak postępować z moim dzieckiem, szpitalu leżałam na sali z matka 6 dzieci , która zwróciła mi uwagę ze słabo otulam mala, bo ona pod kocami pluszowymi trzymała, a moja z tylko po cienkim polarkiem i to nie zawsze a do tego bez czapki, co dla niej nie do pomyślenia, a jak mi mala zaczęła płakać to żeby mogla to by mi ja zabrała , a tak tylko stała i pouczała , ze może głodna to ze może ma mokro, oj miałam sensacje z babko.

Darka ja już ogarnęłam prasowanko; Ale co do tego zajęcia , to myślę ze będę wozić ubrania raz tygodniu przynajmniej na godzinę do prasowania, bo nie wyrabiam, jak ustane przy tej desce to pol dnia przy niej mija
O kolkach nic nie powiem, bo nie mam doświadczenia puki co, i liczę na to ze nie będę miała, Mogę wam i maluszkom bardzo współczuć i życzyć wytrwałości.A mleczko u nas dajmy Nan Pro 1, i na początku kopki były twarde ale teraz sa juz takie jak przy karmieniu piersią, i aż 3 ,4 razy na dobę
Mojej Lilijce zaczynają wychodzić pomału głoski a to g, a nawet gu, albo wydobędzie z siebie okrzyk radości .
TEZ szukam niuni leżaczka albo huśtawkę i myślę o taj , tylko nie moge wkleic linka wiec podam nazwę
Leżaczek Fisher Price – Bujaczek Baby Studio
i hustawka
FISHER PRICE BABY STUDIO SWING

lub
BABYBJORN BALANCE ORGANIC leżaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
znalazłam fajne maty edukacyjne z firmy Haba, fajne tylko drogie, mala ma już kilka gruchawek z Haby, podoba się mi ich dizajn i funkcjonalność, tylko ¨qrcze¨ szkoda ze się tak wysoko cenią.A moze to dobrze bo bym cały sklep wykupiła 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja chociaż kąpię co drugi dzień to mała nie traci rytmu, bo jak nie kapię jej w wanience to na przewijaki, wodą i chusteczkami nawilżającymi a potem obowiązkowo masaż i mała ładnie zasypia 🙂
ja podaję małej esputicon ale nie 4 krople na dobę jak piszę ale 6 (3 x 2 krople) bo tak mi pediatra kazał dawać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamuśki,

my też kąpiemy codziennie. Lenka uwielbia się kąpać. Nawet jak już jest marudna i włożymy ją do wody to od razu ma humor 🙂
My jeszcze u mamy. Mąż przyjedzie po nas we wtorek..już za nim tęsknie.

Ile razu jedzą Wasze dzieciaczki? Moja 5 razy co ok. 4 h, w tym przerwa nocna od 21 do ok. 3. zy nie za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzisiaj mam caly dzien dla siebie maly na ym lezaczku spi budzi sie tylko na jedzenie oj w nocy beda cyrki

Kinia u mnie burzy chyba nie bylo ale bym slyszala bo tak twardego snu nie mam

Emilia tak jak Kinia mowi musisz sprawdzic np u mnie espumisan nie pomagal w ogole pediatra zalecila esputicon ale ze ja juz mialam infacol to zostalam przy nim i jest poprawa juz sie tak nie prezy praktycznie juz wcale chyba ze go cos meczy np niedzielny placek drozdzowy tak go dusil masakra dwa dni

Kupka zaliczona dzisiaj byla zolciutka taka jak powinna byc chyba mu to mleko sluzy ale zobaczymy po tygodniu bo to wtedy widac efekty

AnjaP ja juz tez poprasowalam nawet szybko mi to poszlo w miedzy czasie zrobilam przerwe na karmienie malego on sobie nie da zginac z glodu ma jakis czujnik w glowce bo jak wybija jego godzina to on momentalnie jest glodny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy wieczorkiem 🙂

Monia
u nas ten sam rytm dnia i ten sam problem wieczorem 😮 W dzień anioł, od 21 do 23 nie może zasnąć 🥴 Nie mam pojęcia jak Go przestawić...

Wczoraj troszkę się zmartwiłam, bo Olek zrobił dwa razy kupkę z dużą ilością śluzu... 🤨 Dziś pytałam pediatrę i na szczęście uspokoiła nas. 🙂 Kazała jedynie odstawić krowie mleko z mojej diety 🙂

My kąpiemy Małego codziennie, szczególnie teraz jak są upały...
Deyzee niemowlęta podobno kochają rutynę, więc należy kąpać raczej o stałych porach 🙂

Olcio strasznie marudził do południa, a teraz śpi jak suseł 🙂
Chyba zmiana pogody tak podziałała na niego 🙃 Ostra burza się rozpętała 😮

Emilciu ależ proszę 🙂 Olek wcina obiadek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka wreszcie śpi 🙂 ale była nieznośna przez cały dzień hmm... pewnie jej duszno było, teraz spadł deszcz i powietrze trochę lepsze, a dzisiaj zdążyłam jedynie dwa prania zrobić i rozwiesić oraz ogarnąć jeden pokój 🤢 jutro z mężem posprzątamy resztę mieszkania 😉

A u mnie od zeszłego piątku wizyty znajomych i tak przez cały tydzień jutro tez przychodzą, już ledwo żyje bo Lenka daje mi popalić akurat przy gościach 🥴

tedit26 moja je co 3 godziny w dzień a w nocy co 3, 4 a czasem co 5 godzin jak jej się dobrze śpi 😉

emiliaeem no proszę ale masz wyluzowane dziecko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia321ja mialam USG dopochwowe i teraz "duren" pobral mi cytologie wszydtko gra dostalam rozowe tabletki narazie z dzieckiem stop

EmiliaeemOlunio super chlopczyk a jaki wyluzowany a i przegladalam zdjecia twoje na agu-agu i widzialam ma taka sama czapeczke jak mj Oskarek tylko ze moj ma kremowa bo niebieskie byly albo za male albo zbyt duze na jego glowke

Dzis mi sie godziny pokrecily i wykapalam malego bardzo wczesniej bo juz o 7 az sie dziwilam co on taki grzeczny nie dziwie sie jak przed 6 jadl a o 7 byl kapany to nie byl glodny ale wykapalam go dostal flache mojego mleka i dwa razy na raczkach u mamusi i teraz spi kruszynka ciekawe jak dlugo bo dzis o dziwo grzeczny chlopaczek prawie w ogole nie plakal tylko sobie drzemal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
helloooo 🙂 🙂

my u babci siedzimy już drugi dzień...chyba zostaniemy tutaj do niedzieli 🙂; 🙂 🙂

Martynce coś się tutaj odmieniło, bo spokojna jak nigdy, ładnie przesypia cały dzień 😉
tedit je średnio co 3 - 3,5 h 🙂
codziennie wypija ok 80 ml herbatki
i codziennie ok godz 13 robi kupke 😉 🙂 🙂 hehehe

Ostatniej nocy totalnie mnie zaskoczyła 🙂 ostatni posiłek zjadła o 18...usnęła o 20:30 i spała do 5:00 🙂 🙂 zjadła i spała do 9:00 🙂 podobnie jak u asi normalnie byłam w szoku 😉
w ogóle dzisiejszy dzień tak fajnie minął 🙂
Teraz już prawie śpi
kąpiemy ją codziennie o 19 🙂 🙂 🙂

dalej pije mleczko Nan 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

moje Gwiazdeczki już śpią 🙂
a rodzice świętują 17 miesięcy Paulinki i pierwszy miesiąc Weroniki 🙂

Emilia my stosujemy Espumisan ale tylko doraźnie, u nas się sprawdza. Chyba musisz popróbować co zadziała na Natalkę bo jak wiadomo każde dziecko inne 😘

Emiliaeem ale luzak z Olka 🙂 śliczna fotka

ania_1988 widzę że nasze dziewczynki bardzo podobnie 🙂
jak kiedyś będę w Sączu to może byśmy się spotkały na jakimś spacerku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

U nas po dobrej nocy trochę gorszy dzień...chociaż nie najgorszy, bo do 15 był spokój...balety zaczęły się później...mała nie chciała spać a u niej okres czuwania to okres płaczu, wykąpałam ją ok 16:30 i potem znowu płacz...W końcu ubraliśmy małą i ok 18:30 do samochodu...pojechaliśmy odwiedzić rodziców i drodze do spała, ale u rodziców obudziła się, zrobiła kupę i dalej płacz..., więc znowu do samochodu...dotarliśmy do znajomych i znowu płacz...no nic teraz właśnie usypia 🙂

No tak to już jest są dni lepsze i gorsze...ale z dnia na dzień liczę, że będzie lepiej...

Asiula83 wszystkiego dobrego dla dziewczynek z okazji ich miesięcznic 🙂

Słodziutkich i jak najdłuższych snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór
Obiecuję że nadrobię wszystkie stronki od mego ostatniego wpisu... ☺️

Wiecie co, Patryk ma 2 m-ce a ja dostaję okres chyba dzisiaj 🤢
Coraz bardziej leci ze mnie no i brzuch boli jak przy okresie, mniej niż przed porodem no ale jest to upierdliwy ból
No a może już po tym porodzie odczuwam ten ból jako lżejszy niż przed ciążą....
Tzn mam nadzieje że to okres, bo przecież oczyszczanie po porodzie już mi się skończyło....
Ech ciekawe jakie będę teraz miała cykle, z tydzień temu miałam taki ciągnący śluz ale ten "okres" przyszedł szybciutko 😞 😞 😞
Nadmieniam że ze 2 razy ściągam pokarm na dobę i przystawiam ok 3 razy na dobę do cyca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja znow ranny ptaszek 😆

Maly spal od 20 do 5:30 dostal cycka i o 6 poszedl spac a mamie sie spac nie chce myslalam ze noc bedzie koszmarna po tym jak byl grzecZnym w dzien najwidoczniej juz sie przestawil

Wercia ja tez 2 razy sciagam najpierw ok 60-80 ml a potem 100-125 ml i to zawsze przed pojsciem spac i nad ranem o tej 4-5 a cycks daje ok 4-5 razy plus raz modyfikowane

Nio to wkoncu wraca wszystko po staremu ja pewnie dopoki biore tabletki i karmie piersia moge nie dostac i wcale sie nie smuce 🙂

Megan85 zdjecie mozna dodac gdy sie ma 20 postow

Chyba jednak sie zdrzemne bo tatus przyjdzie dzis do malego i pewnie mnie tylko wkurzy a wiec musze miec sily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam tez o poranku 🙂
U nas nocka minela tak sobie bo mala dzis cos czesto sie budzila.Nie wiem,moze dlatego ze nie dalam na noc jej mleczka modyfikowanego tylko cyca.
No wlasnie ja tez chcialam dodac zdjecie ale nie moge.Za malo postow mam.
Emiliaem super fote dodalas,oklask bedzie ode mnie za to 🙂
Tak sie zastanawiam nad tymi krostkami u malej,moze to od nabialu poprostu co ja jem,moze byc tak jak sadzicie?
Darka co to jest agu agu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam 🙂

No Lenka mnie zaskoczyła po wczorajszym koszmarnym dniu 🤢 wykąpałam małą wyjątkowo o 18.30 dałam cyca, butle i poszła spać no i spała do 2.30 😮 i jak zjadła to obudziła się o 6.30 no i już nie usnęła ale grzecznie leżała z tatusiem w łóżku 🙃 No i pomyśleć że jak wczoraj mieliśmy dzień wolny od odwiedzin to mała ładnie poszła spać a jak tylko goście są to ona akurat źle się czuje 🤢

Ja właśnie wcinam śniadanko już pranko nastawiłam bo dostałam od koleżanki tyle ciuszków że z dziesięcioro dzieci mogłabym ubrać 😜

Ramonka104 musisz wejść na tą stronę i załadować zdjęcie http://imageshack.us/ a potem linka ze zdjęciem wklejasz 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂


Głowa mi dziś pęka już drugą nockę Natalia budzi się co godz na cyca , w dzień czuwanie to większość noszenie na racach i bujaczek bo inaczej płacz, no i oczywiście spacery to wtedy śpi.

    Mam pytanie do mam dokarmiających, gdybym chciała małą dokarmiać sztucznie na noc ( może wtedy pośpi dłużej ) to jakie mleko polecacie czy mogę kupić na początek zwykłe Nan czy są jakieś anty kolkowe czy porostu jest jakieś lepsze mleko i jak podam jej tylko raz to czy mogę podawać wtedy witaminę K+D, położna mi mówiła , ale nie byłam wtedy zainteresowana dokarmianiem sztucznymi nie pamiętam ☺️
Dodam jeszcze ,że pokarm w cycach jest tylko mała pije krótko w nocy i zasypia dziś to bardziej cyca trzymała niż z niego piła , no i śpi z nami w łózko bo inaczej to bym w ogóle oka nie zmrużyła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ramonkajak tak mowi Emilia tam mozna stworzyc album dziecka

Emilia nio to tak jak moj Oskarek w ciagu 3 tyg przybral kilogram ja dokarmiam raz i jak narazie daje ta witamine K+D chyba mu nie zaszkodzi bo dzieci jak potme jedza kaszki to maja dodatkowa porcje witaminy D i wtedy moze byc jej za duzo i ja uzywam Nan pro 1 i jak narazie kupki sa zobaczymy dzisija bo maly zwykle robi po 2 karmieniu kolo poludnia

Dziecko spokojne teraz lezy w lozeczku i sie smieje na glos nawet nie wiem do kogo chyba do kroliczkow powieszonych nad 🙂zaraz bedzie domagal sie jesc bo o 8 dalam mu modyfikowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem super fotka 🙂 ślicznie ciągnie cycusia

asia całuski dla Maluchów, świętujcie miło 🙂

emilia1 co do wit. K, mi pediatra kazał w ogóle odstawić, bo dzieci po niej ulewają. Poza tym w szpitalu dostały mega dawkę. Co do mleczka, różne są opinie, to zależy co podejdzie Natali. Ja daje Enfamil, koleżanka Nan, jeszcze inna Bebiko czy Bebilon. Zależy co wybierzesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobietki! 🙃

Emilciu nie jesteś sama 🤢 Mój Olek chyba w nocy ćmę połknął 🙂 Co godzinę pobudka na cyca 🤪 I też śpi ze mną na wyrku, Tatuś w klasie drugiej 🙂 Obok łóżka na materacu 😁
Ale przeciepać jakoś musimy dopóki się nie wyreguluje wszystko ☺️ ☺️

A mi chyba jakiś drugi nawał pokarmu przyszedł 😮 Tak mi piersi nabierają i bolą,że ściągać pokarm muszę 🥴

Dziękujemy ,,luzacko" za miłe komenty 😉

Megan ale Marcelek śliczniusi 🙂 Piękne oczka 😘

Lecimy na zakupy bo z tego wszystkiego dopiero wczoraj z mężem się zorientowaliśmy,że dziś sobota 🙃 Ogarnięci jesteśmy, nie ma co 😉

Spokoju życzę troszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...