Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ania u nas też jest usg na nfz, dostaliśmy w szpitalu skierowanie i jak dzwoniłam się umówić to pytali czy ze skierowaniem, jak tak to z nfz, a jak nie to prywatnie.... my idziemy jutro z bioderkami więc zobaczymy, mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze....
a co do szczepionek to też się zastanawiam, lekarz dał nam tyle ulotek, że nie ogarniam tego 🙂 zastanawiam się nad pneumokokami, 4 x 270 zł więc trochę kosztuję ale będzie z becikowego 🙂 jak widzę te chore dzieciaczki to aż mi ciarki przechodzą, a nawet nie chcę mysleć, że moja córeczka mogłaby kiedyś tak cierpieć więc chyba zaszczepię, będę miała czyste sumienie... a co do tych 5 w 1 czy 6 w 1 to jeszcze nie wiem, idziemy dopiero 6 września więc mam czas na zastanowienie... i z rotawirusami też się zastanawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Strasznie mnie zaskakujecie z tymi bioderkami,w sumie pierwszy raz spotykam się by robili to jakoś inaczej niż za darmo i to bez problemu 😮
Ja z córą te 8 lat temu w wawie jak i teraz z Maksiem nie miałam kłopotu, w książeczce zdrowia jest pieczątka sugerująca wizytę kontrolną u ortopedy na bioderka w pierwszym miesiącu życia i okulistę po 3, skierowanie dostałam bez problemu od pediatry i poszłam do przychodni na badanie i usg, nikt nic o płaceniu nie wspominał, teraz kontrola w październiku ponownie. Dostałam profilaktyczne zalecenia jak ćwiczyć z dzieciątkiem by stymulować lepszy rozwój mięśni przy główce i przy bioderkach i tyle.

Co do szczepień, to ja jeszcze po hard corze jadę i poza 6w 1 ,rotą i pneumo dorzuce młodemu meningo teraz w 3 miechu...tylko tak jak mówię ja mam to poniekąd obowiązkowo przez te operacje które będzie miał, a szpital to potencjalna wylęgarnia 🤨

W każdym razie jeśli bym nie szczepiła na więcej niż podstawowe na pewno bym się skusiła na ospę w 9 miechu życia, chroni przed opryszczką dodatkowo , żebym ja miała taką opcje ehh 🥴

Nasz młodzian ostatnio zrobił cyrk nieziemski, marudzi i krzyczy straszliwie po karmieniach nim uśnie, u nas nie ma mowy by sobie usnął od tak leżąc spokojnie, w życiu. To zawsze jest mega wrzask w łóżeczku od 20 do 40 minut i usypia na te3-4 czasem 5 godzin, tak za każdym razem. Czekam aż miną te cholerne problemy jelitowe bo czekam na opcje "pogodny Maksio" 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,
U nas biderka też są odpłatnie - 70 zł.
My musimy stosować szerokie pieluchowanie - niestety chociaż lekarz powiedział, że dysplazji nie ma i mała bardzo ładnie odwodzi, ale na wszelki wypadek. Jeszcze "kosteczki" (nazwijmy to tak) są zaokrąglone wiec żeby wszystko dobrze się wykształciło to zleca pieluchowanie. Byliśmy potem u ortopedy i powiedział to samo. Nic tylko trzeba to dziecię pakować w tetrę 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No rzeczywiście, z tymi bioderkami jakieś jaja...przecież wszędzie powinno być tak samo...ja jak wcześniej pisałam pojechałam wcześniej, żeby jak najwcześniej ewentualnie zapobiegać wadom, ale wizyta na nfz na którą jestem umówiona jest jak najbardziej bezpłatna...

Wczoraj po raz pierwszy wkładałam małą do bujaczka, ale jeszcze nie mieliśmy baterii, bo mąż późno wrócił...no i zabawy było 15 min i dalej płacz 😞 No nic może jak będą baterie będzie fajniej...

A nam zaczął się kolejny problem...jak Michalina nie śpi to płacze...a jak już zaśnie to śpi i śpi i przesypia mi karmienia...nie wiem czy to dobrze, bo w zeszłym tyg przybrała 380 g a w tym tylko 80 g...nic nie panikuje, może się to jakoś ustabilizuje...ważne, że przybiera

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majaaa nic się nie martw moja pani pediatrka powiedziała, że norma na miesiąc tycia to 700-800g na początku, a moja córcia była zawsze w dolnym centylu, tyła ledwo ledwo zawsze balansowała na granicy "za mało", a jadła dwa razy więcej niż powinno dziecko na jej wiek, do dziś pamiętam jakie gały wywaliła lekarka jak jej powiedziałam ile młoda wciąga...także co dziecko to przypadek, jest zdrowa, waga idzie cały czas w górę to się nie masz co martwić, równie dobrze za 2 tygodnie może Ci zacząć jeść tak, że zaczniesz tu przodować w wadze dzieciątka 😉

U nas 4 okna umyte, zostały 2 u córy w pokoju ale to już jutro raczej 🙂 młody jadł w południe i jeszcze śpi ale to już pewnie lada moment, no a ja dziś mam pierwszą po połogu wizytę u ginki, szczerze mówiąc to sama nie wiem co mam o tym myśleć, bo chyba to plamienie co mam powinno być okresem, ale zdecydowanie nazwanie tego plamieniem jest adekwatniejsze 🤨 zobaczymy co lekarka mądrego wybiedzi, a Wy jak z wizytami ? ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 no wiesz u mnie mała jest wcześniakiem i strasznie ściskała nóżki, mam ją tak pieluchować (2 pieluchy tetrowe na pampersa 😞 ) przez 8 tygodni do następnej wizyty, ale trochę się oczytałam na internecie i zdania co do pieluchowania są podzielone niektórzy uważają że to ogranicza dziecku swobodne ruchy więc ja czasem wyjmuję jej te pieluchy żeby mogła sobie nóżkami swobodnie poruszać, poza tym jak biorę ją na ręce to trzymam ją tak żeby nóżki miała tak szeroko i kładę ją na plecach i na brzuszku wtedy jej nóżki też są tak na żabę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znalazłam coś takiego:

Zwykle, gdy wada będzie ujawniona w pierwszym miesiącu życia dziecka, do jej korekcji wystarczy tzw. szerokie pieluchowanie. Lekarz zadecyduje o postępowaniu leczniczym i z reguły zaleci kontrolę po upływie 4-6 tygodni.
Jeżeli lekarz ujawni wadę, dobierze dla dziecka odpowiedni sposób leczenia.

1. Opóźnienie w rozwoju, spłycenie panewek stawów - Najczęściej wystarczy szerokie pieluchowanie.
2. Dysplazja bardziej nasilona, potwierdzona przez badanie usg:
Lekarz może zalecić stosowanie rozwórki, szyny, poduszki, uprzęży lub gipsu, aby główka kości udowej prawidłowo centrowała, kształtując staw biodrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wczesnym wieczorkiem 🙂


No tak pochwaliłam się rano, ze mała spała od 20 do 7.30 🙂 to w dzień dała mi popalić nawet na dworze krzyczała 😮 a plecy to mnie tak bolą ,że szok 🤢 nie wiem czy to od noszenia jej czy od garbienia się jak ją karmię przez cały dzień dziś prawie non stop 😉 Teraz włożyłam ja do fotelika włączyłam wibrację może pośpi z 15 min 😉


emiliaeem ja też akt urodzenia dostałam od razu ,już dawno wpłynęły mi pieniążki z ubezpieczenia 🙂 , natomiast nie mogę złożyć papierów o becikowe bo potrzebny jest pesel a u mnie się czeka 3 tyg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam wieczorkiem

Mała też dzisiaj była marudna no ale pospała te 3 godzinki to ja zrobiłam pranie, prasowanie (a uzbierało się tego) poodkurzałam 😉 no i zjadłam bo nie zawsze mi na to pozwala 🤢

Teraz śpi no ale jakoś niespokojnie 🤢

Mam pytanko do mam doświadczonych i karmiących sztucznym mlekiem czy zmiana mleka może powodować u dziecka wymioty, bo moja dzisiaj dwa razy zwymiotowała po jedzeniu i nie wiem czemu no i trochę się martwię 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z wieczorka mamusie 🙂
Dzis bylismy u fryzjera 3i pol godziny.Szok,tyle to trwalo bo jak mowi fryzjerka mam dosc grube wlosy,a nakladala mi farbe i pasemka robilysmy.W miedzy czasie malutka nakarmilam cycusiem,a tak to maz caly czas mala zabawaial.Szok od tego siedzenia to juz mnie tylek bolal 🤪Ale narescie juz miotla nie jestem chyba 😁
Dziewczynki z tymi bioderkami to my juz po i wszystko ok.U nas bez problemu zrobilismy tak jak Kiniek.Ale chyba co Wojewodztwo jest inaczej w tych szpitalach.
Blaneczka nasza jest bardzo grzeczna ogolnie,i zasypia sama w lozeczku.Tylko jej wlaczamy pozytywke i daje w dziubka smoczka i okrywam raczki pieluszka.I taka opatulona slucha muzyczki,dydoli smoka i sie usypia.Totalne przeciwienstwo mojej starszej corki..Mamusie a jak Wy usypiacie swoje maluszki?Jakie macie sposoby?Opiszcie tez to.Kinia dobry temat mysle rozwinela. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

u nas dzisiaj spokojny dzień 🙂 dziewczynki grzeczne, w miarę dobrze usnęły 🙂
oby teraz tylko nic była spokojna

Emilia
u mnie w szpitalu mówili że na bioderka między 4 a 6 tygodniem, ja będę szła bliżej tego 6 tygodnia.
a czemu do becikowego pesel potrzebny? my nie mieliśmy i wniosek złożony bez problemu, hmmm dziwne 🤨

ania_1988 u nas też bioderka są na NFZ ale to trzeba czekać nie wiadomo ile, ja tam wolę zapłacić i iść prywatnie i zrobić w tym terminie co trzeba

Emiliaeem u nas akt urodzenia też od ręki wydali, na pesel trzeba czekać 3 tygodnie, pewnie już jest do odbioru, muszę kiedyś mężulka wysłać.

Gosiaczek ja niby cały czas tylko na sztucznym bo pokarmu brak w obu przypadkach ale tylko na NAN-ie i mleka nie zmieniałam więc nie wiem, ale wydaje mi się że wymiotować nie powinna.
A Lenka ma problemy z kupką? bo jeśli tak to NAN1 nie jest dobrym wyborem ponieważ zawiera najwięcej żelaza który niestety dość często powoduje zaparcia.

Ramonka co do usypiania to u nas tak jak u Was 🙂 wkładam do łóżeczka, smoczek, karuzela i śpimy 🙂 czasem jest awantura w stylu nie mogę zasnąć no ale jesteśmy konsekwentni tak jak przy Paulince i teraz widzę tego efekty i wiem że warto 🙂
ja też muszę się wybrać do fryzjera bo chyba zaczynam straszyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hallo wieczorkiem...

No moja jak co dzień też płaczliwa...tzn pospała 4 h od 11 do 15 oczywiście w trakcie i po spacerze i to by było na tyle...walczę i walczę , a jak czytam o waszych pociechach i jak się męczyłyście to chyba jak nikt was rozumiem 🙂
Od miesiąca nic nie ugotowałam, nawet czasami z 5 min prysznicem mam problem, mam nieposprzątane a ja jestem strasznie zaniedbana...niestety na nikogo pomoc nie mogę liczyć. Mąż 2 razy w miesiącu w Niemczech po kilka dni,a jak w domku to wraca z pracy dopiero ok 19, obydwie mamy pracujące a nawet jak wpadną to tylko mnie denerwują ciągłymi uwagami dotyczącymi opieki nad małą, a co do jedzenia to katastrofa...rano na szybko jakiś serek i czasami to wszystko 😞 w ogóle z tego wszystkiego nawet jeść mi się nie chce...nawet nie chcę myśleć o konsekwencjach zdrowotnych 😞

Ja chyba nawet nie odczuje skoków rozwojowych małej, bo u nas każdy dzień jest taki sam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczrkiem

Ja mam kolejny dien wyjety z zycorysu maly sie po jedzeniu drze bo dalej glodny a cycki mi tak oprozni ze ja potem zapominam z ktorego dawalam i z jednego mi szybciej naplyw z drugiego mniej

Asiuwspomnialas o Nanie ze nie jest dobvry jak ma sie probemy kupka czemu tego wczesniej mi nie napisalas bo ja teraz kupilam bede dawac mleko raz dziennie rano bo wtedy mam tak wypompowanie po nocy ze nio maly przez pol dnia sie drze bo glodny a nic nie ma dopiero popoludniu sie jakims cudem najada

Mnie juz glowa boli jestem taka zmeczona od tego noszenia tak sie go nauczylo i cholera poloze na lozko albo do lozeczka ryk chyba ze jest najedzony to spokoj

Ja usypiam roznie czasem wloze do wozka smoczka pieluszke lekko na glowke i hustam lub jak jestem u siebie w pokoju i chce cos zrobic klade do lozeczka i ta sma bajka smoczek i pieluszka muzyczka to go rozbudza i nabiera ochoty na zabawe a jak te dwa sposoby nie skutkuja to na rece przytulam i usypia w przeciagu 2 minut

Ja do becikowego musialam wpisac pesel wiec i czekalam az go dostane dziwne sa teraz te pesele zamiast miesiaca jest jakas inna liczba u nas jest taki poczatek 112629
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Darka wybacz!! ☺️
nie pomyślałam żeby wcześniej o tym napisać, gdzieś kiedyś o tym przeczytałam ale np u nas problemów żadnych nie ma, więc zależy jak dziecko zareaguje
któryś tam NAN jest na zaparcie ale nie znam się na tym bo nigdy u nas nie było z tym problemów

a co do numeru pesel to teraz właśnie przed miesiącem jest 2 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ramonka104 u mnie to różnie bywa jeśli zje i nic ją nie boli to kładę ją i zasypia sama 🙃czasem daję smoczka, ale jak boli ją brzuszek czy nie może kupki zrobić to się wierci i płacze wtedy daję smoczek i bujam w wózku 🥴

asiula83 no to mnie załamałaś tym że NAN jest złym mlekiem dla Lenki bo na ma problemy ze zrobieniem kupki 🤨 ale mój pediatra też dupa bo mi nie powiedział o tym 😠

tedit26 a ty jakim mlekiem dokarmiasz, czy twoja Lenka ma problemy z kupką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas orkiestra 🙂 Mały od 20 nie śpi 🙂

Zasypia najchętniej przy cycu, ewentualnie jazda wózkiem po progu w drzwiach 🙂
Chociaż w chwili obecnej i to efektów nie daje 🙃
Tańczy na tatusiowych rękach 🙃

Kurcze, to tylko ja bez aktu zostałam 😮

Zmykam niańczyć moją Płaczkę.

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majaa i Darka to co Wy teraz przechodzicie to ja mialam z pierwsza corka,tak 3 miechy wyciete z zyciorysu co najmniej.Teraz jest inaczej,starsza corka Ramonka powyrastala z tego wszystkiego i juz nie jest taka rozdarta.A nawet tak chce pomagac przy Blance ze nieraz musze mowic zeby juz nie pomagala i poszla sie pobawic 😜
Dziewczyny poradzcie mi jesli chodzi o mleko,bo jak do tej pory dokarmiam bebikiem.Ale jest wysypka i zastanawiam sie nad zmiana.Jakie radzicie mleczko?Bo byc moze ta wysypka od mleka,rozwazam juz rozne ewentualnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Ja jak dawałam małej Nan Pro 1 też miałam problemy z kupką...po Enfamil AR jest znacznie lepiej, nawet do 3 kupek dziennie, co jak na samo sztuczne karmienie jest super, ale trzeba pamiętać, że każde dziecko jest inne i w innym stopniu ma rozwinięte jelita...

Gosiaczek Ewentualna zmiana mleka może powodować drażliwość dzieciaczka, ponoć ok 3 dni się dziecko przyzwyczaja i na początku zalecają mieszać karmienia stare- nowe mleko, ale wymiotów raczej nie powinno być...zwłaszcza jak są takie chlustające to powinno Cię zmartwić...

U nas nocka spoko karmienia 21, 2 i 7 także mała dała mamie pospać...tylko te marudne dni, ale kiedyś pewnie też będzie lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...