Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Emilia 1 to ładnie przybiera...ty chyba wraz z mlekiem drożdże produkujesz...
Super !!! oby tak dalej...

U nas mała zasnęła ok 23 i spała do 5 więc się dzisiaj wyspałam...ale na tym koniec...buszuje od rana i płakusia...teraz dopiero małą drzemkę sobie ucina...

Dzisiaj udało mi się założyć wreszcie obrączkę HURRRA ! i cóż jeszcze parę kilogramów zostało do zrzucenia... średnio ubywa mi kg tygodniowo 🙂 W sumie to mam problem, bo ciuchy głównie dół ciążowe za duże, a sprzed ciąży za małe...i tkwię tak w dresach i już powoli mnie to zaczyna wkurzać...oglądam w tv kobitki zadbane, fajnie ubrane a ja taka zaniedbana...Jak zaś się wybiorę na mega zakupy w przyszłym roku wszystko będzie za duże...no cóż takie to już uroki ciąży... 😞

Miłego dnia i weekendu kobitki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wpadłam życzyć Wam udanego weekendu i oby dzieciaczki jak najmniej marudziły!!!

U mnie okres rozszalał się na dobre, super 2 miesiące po porodzie 😠 😠 😠
Plusem przebytego porodu w mękach oprócz Patryczka oczywiście jest to że okres nie jest już tak bolesny 🙂 przynajmniej ten

Pozdrawiam!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny tez życze miłego weekendu 🙂

Wercia j a już po okresie, a właściwie bardziej bym to plamieniem nazwała 😉

Maksio coś ostatnio niespokojny jest mocno, kupki nadal są co 2 dni nie częściej 😞 denerwuje się dużo choć już tak nie pręży po prostu jakby wszystko Go wkurza, nie poleży sam długo bo ryk się zaczyna, także w sumie bez rewelacji ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczynki,

u nas gorąco, właśnie wróciłyśmy ze spacerku.

Ja okresu jeszcze nie miałam i lekarz mówił, że nawet rok mogę niemieć bo biorę tabletki anty i do tego karmię. Także mam z tym spokój 🙂

Ściągnęłam dziś z piersi mleko i mam 60 ml, dorabiam 80 ml więc wychodzi 140 ml. Ale czasami nie zjada tyle. W nocy mam więcej bo prawie po 6h przerwie są nabrzmiałe jak balony. Może dlatego jęczy bo za dużo zje hmm sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki mój Marcel ma na twarzy tak jakby potówki ale jest to szorstkie i czerwone nie przegrzewam małego w żadnym wypadku więc nie wiem co jest grane :-( poza tym dzisiaj chyba tak sie obżarł że wszystko na mnie zwrócił przestraszyłam sie nie na żarty....kupiłam kremik do cery atopowej dla maluszków i zobaczymy co będzie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel mi zrobił dzisiaj niespodziankę!!! nie mógł się wykupkać więc jak była połozna to kazała masowac odbyt lub włożyć koniuszek termometru i poruszać..więc tak zrobiłam!!! zapomniałam tylko o tym żeby się troszke oddalić robiąc to..a ja wręcztam zaglądałam i nagle dżyzzzzzz zgadnijcie gdzie!!! dobrze że nie centralnie w oczy ☺️ ale rykoszet poszedł po twarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam popołudniem... 🙂

Boże, moja głowa... Normalnie wyczuwam braki kofeiny w organizmie 🤢
I z tym pokarmem moim coś nie tak 🤔 Mały zjada,a cycki po 30 min. dosłownie pełne 😮
A boli jak cholera 😞

Megan mojemu Olkowi też Pysio zsypało, ale nam w dalszym ciągu krochmal pomaga i ładnie wszystko przygasa 🙂 A wczoraj tak okropnie już te krostki wyglądały,że aż mi samej wyć się chciało... Dosłownie jak zaniedbane dziecko ☺️ Dziś już ładnie.
A wogóle to doktor powiedziała,żeby tych krostek kremem nie smarować. W dzień przemywać ciepłą wodą. Tak młoda skórka ma tendencję do samoistnego oczyszczania 🙂
Myślę,że powinnaś spróbować... Daj mu odpocząć od tej chemii 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😁 😁 😁 Dobre... 🙃 Przynajmniej maseczkę Ci położył na dekolt 😁

A mój Mały narazie bardzo problemu nie ma, bo jak kupka wychodzić nie chce to tak ciśnie,że aż mu czasami naczynka w oczkach pękają 😉

TO co Kochana, dziś 3 tygodnie świętujemy 🙃 🤪
Jak dobrze było pospać z brzuchem... ☺️ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 3 tyg 🤪 oj pospałabym w nocy.... chociaż problemów nie mam żadnych z małym to muszę przyznać że mam spokojne dziecko...tylko nie może zasnąć na wieczór 🤢 dziewczyny podajcie jakiś fajne przepisy na obiadki karmiąc piersią...ja od 3 tyg jem: krupnik jarzynową marchewkę na parze z piersia z indyka lub kurczaka, ciemny chleb z zoltym serem i szynką czasami kaszki dla dzieci parówki i biszkopty..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiliaem ja też mam cycki nabite że masakra ale to dlatego że odciągam dodatkowo laktatorem a mnie mówili w poradni laktacyjnej że dziecko samo musi ściągać bo organizm wtedy produkuje tyle ile on zjada a ja tyle odciągałam że bańki z mlekiem przed domem mogę stawiać!!!! no ale cóż dalej odciągam wole nadmiar niż żebym miała za mało....raz od rana do wieczora odciągłam 230 ml i jeszcze go wykarmiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my już po kapaniu, kupiłam Nan Pro 1 i mała wypiła 90 ml , zobaczymy jak długo ja przytrzyma, nawet spodobało mi się takie karmienie widzę ile wypiła , a co do odciągania to ja nie mam cierpliwości cały dzień ściągać ,żeby na 1 porcję uszykować, pokarm mi leci mocno jak karmię mała, ale wtedy to bym musiała mieć 10 rąk ,żeby ja karmić z jednego a z drugiego ściągać. A na koleczki kupiłam esputicon zobaczymy.


Dziewczyny w jakich godz dajecie esputicon , bo piszę że 2 razy na dobę po 2 krople 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja daję esputicon 3 razy po 2 krople, rano, w południe i wieczorem.... lekarz mi polecił, żeby tyle dawać a na ulotce pisze, że nie można przedawkować więc daję 🙂

Megan ja jem to samo co Ty, tylko dodatkowo jeszcze dżem, zupę jarzynową (ale bez cebuli), pomidorową, kiełbaski drobiowe i szynki... i dziś zjadłam plasterek pomidora i zobaczę, czy małej coś będzie... i oczywiście jem duuużo biszkoptów, bo często nie mam czasu zjeść coś konkretniejszego, to jak jestem głodna, biszkopcik i woda 🙂 albo danio....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Wizta tatusia zaliczona malutki jak zwykle poznaje sie na ludziach i wie kiedy ma byc grzeczny a keidy nie 🙂

Emilia ja ci powiem ze ja tez pokarm odciagam zwykle o 22 a potem jak maly sie budzi nad ranem i klade do lodowki w dwie butelki i po paru godzinach przelewam do wiekszej a wieczorem mu podgrzewam i daje i tka codziennie bo mu juz 125 ml z malej butelki nie wystraczy min 180 wiem ze to duzo jak na takiego malca ale slyszalam ze pokarm matki nigdy za dosc a dopiero rano jak sie budzi o 8-9 dostaje flache z szucznym bo ja po nocy jestem wypompowana

Tedi czytalam ze tez bierzesz tabletki anty a jakie bierzesz?? ja mam Azalia i jak narazie zadnych skutkow ubocznych a u ciebie jak jest?ja za okresme nie tesknie wam powiem

Co do obiadkow ja jeszcze jem klopsiki gotowane i poledwiczki bo moja mama pracuje w zakladzie masarniczym wiec mi przynosi poledwiczki i mielone dzisiaj mialam mielone gotowane kartofelki i marcheweczka miedzy obiadkami albo jak mi sie nie chce robic to podjadam sucharki i biszkopty a pomidor jem od poczatku bo w szpitalu nawet dostalam raz na sniadanie owocem tez jem wszystkie oprocz winogron a mam takiego smaka

A mam do was pytanie bo kapie malego w plynie Johnson a wczesniej w nivea i dzisiaj zauwazylam u malego plamy na pleckach i z 5 krostek ale to nie potowki bo go nie przegrzewam jest nawet lzej ubrany ode mnie na brzuszku nic nie ma i na raczkach po 2 czy to moze byc uczulenie? dodam ze kapie go od 3 dni w tym a w szpitalu tez kapali malego w Johnosonie i nic nie zauwazylam dopieor dzisiaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zacznę ot tego, że dziś sobie uświadomiłam jaką Lenka ma potrzeskaną mamę. Nie jadłam śliwek, czereśni, wiśni a brzoskwinie wpieprzam od jej 2 tygodnia, teraz doszły nektarynki. Najlepsze jest to, że sobie nie uświadomiłam, ze to też pestkowe 🤪 Dopiero dziś 😜

Ja jem pomidory, szczypior, rzodkiewkę, ogórki, por, banany, kawę mrożoną 😁

Co do maseczki z kupy 🙂 No to nie zła przygoda 😉

Darka ja biorę cerazitt. Mipopigułkę.
Lenka wykąpana, padła jak mops. Ja wciągnęłam jabłko i idę się kąpać.

emiliaeem oj ja też bym pospała..nie to, że narzekam na Lencie, ale brakuje snu 😮
Spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDajem wszysteki jagody jezyny truskawki, nektarynki brzoskwinie i maly na zaden owoc nie jest uczulony musisz potesowac bo od kuzynki maly ona zjadla 2 truskawki i mial wysypke na brodzie wingogron sie boje zjesc czeresni i wisni nie jadlam bo juz jak urodzilam to po sezonie nawet orzecha laskowego zjadlam i malemu nic nie bylo

Ramonkaslicnz aBlaneczka mi sie najbardzije podobaja te duze smoczki maluchy w nich ekstra wygladaja moj Oskarek tez ma taki wielki smoczek ale naarzie mu go nie daje ten co ma to sie duzy wydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

moje Gwiazdki śpią, rodzice się relaksują 🙂
dzisiaj byliśmy na pikniku w jednej z podkrakowskich dolinek, było bardzo fajnie bo cały dzień na powietrzu 🙂 Weronika była bardzo grzeczna a Paulinka nabiegała się i padła wieczorem

teraz idę poczytać co tam u Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dziś zaszalałam 🙂
Zjadłam troszkę pizzy z samą szynką i odrobinką sera... Zobaczymy czy coś będzie się działo ☺️

Megan ja np. robię sobie pulpety z mięsa indyczego 🙂 Z natką pietruszki i delikatnym sosem koperkowym 🙂 Jem też pieczone jabłka z ryżem i cynamonem. Spróbowałam też troszkę banana 🙂 Nie odważyłam się jeszcze na pomidora i buraczki gotowane... Ale o dziwo po serze żółtym też u nas nic się nie działo, a nie jest zalecany... U Mamy na obiadku jadłam chudy schab pieczony w ziołach na maśle... 🤨 I kupki były normalne 🙂
Jedyne dbam o to,żeby się nie napchać żarciem, a delikatnie wszystkiego popróbować 🙂

A co do obiadków, w tej szpitalnej wyprawce z próbkami są książeczki w których opisują przykładowe dania.

Ach, Megan szacun za to ściąganie mleka 😉 Mnie od laktatora tak suty rwą,że nie miałabym siły później Małego wykarmić 😮

Dobranoc 😘

U nas znów problemy z zaśnięciem 🥴 Olek brzęczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...