Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Co za dzień... 🙂 Olek śpi od 13 z małą przerwą na jedzenie 🙂 Jak mi tego brakowało 🙃
A ja chyba bryknę na rowerek ☺️ Szkoda,że stacjonarny 😞 Ale i to dobre 😉

Aniu jak nie urok to sraczka... ☺️ Zalety bycia rodzicem 😉
Odpukać, Olek narazie zdrowy. Ale nic dziwnego, swoim krzykiem straszy pneumokoki i pozostałe wirusy 😉 Mnie zresztą też ☺️

Wiecie co, mam chęć zaszyć się w cichym kącie z wiadrem smakołyków i gnić pół dnia z nogami w górze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
😘Hey laseczki, witam serdecznie 🙂 wpadam tylko na chwilke bo nasza niuni dziś miała szczepienie i wolę z nią posiedzieć i(poobserwowac , wycałować , pośmiac sie i pobawić) 😁
Była dzielna popłakała tylko parę sekund bo pewnie sie wystraszyła, waga myslę , że imponująca , nie jest grubaskiem ale wazy 6300 g 🙂 i hihihihihi wzrost 63 cm całego szczęścia.
Wczoraj Wiktorynka dostała zaproszenie na urodzinki do starszego kolegi na roczek 😜 i tak sie zastanawiam co kupic dziecku , które wszystko ma ???
podpowiedzcie coś ??? 🤢
Pozdrawiamy i trzymajcie sie wszystki zdrowo - Wy i maluszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniu jeśli objawy nie miną to szybko do lekarza bo biegunka to nie żarty. I jak laseczki piszą dużo dawaj pić.

monia no to Wiktoria prawie jak moja Niunia 🙂 6400g i 63 cm 🙂 Dużo buziaków :* A co do prezentów to moze Misiaczek Uczniaczek z Fisher Price?

emiliaeem ja też!!!!!!!!! odpocząć w łóżku!!! o tak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
..nic się na razie nie zmieniło..temperatura ciut wyższa tylko..teraz ma prawie 38 stopni 😞 jutro na pewno pójdziemy do lekarza...wiem, że biegunka to nie żarty..poczytałam o tym trochę i teraz się bardziej o nią boje 😞 Teraz leży sobie bidulka spokojnie i już prawie śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_1988 trzymaj się i czym prędzej do lekarza jak temperatura będzie się zwiększać to do szpitala jedzcie, jak już pisałam wcześniej zawsze coś z tymi naszymi dzieciaczkami 🤢

monia córcia mojej siostry w listopadzie będzie miała roczek i ja kupuję jej to
http://allegro.pl/fisher-price-szczeniaczek-uczniaczek-pol-ang-i1884487592.html a niech się dziecko rozwija 😜

emiliaeem też bym chciała sobie pognić 🙃 a tu dzisiaj Lenka nie chciała pospać dłużej jak 30 minut a ja taka śpiąca przez tą pogodę że jak bym zasnęła to napewno na 2 godziny.

monia321 ja mam elektroniczny do skroni się przykłada,kupę kasy kosztował i jest do d...y że się tak wyrażę bo za każdym razem inną temperaturę pokazuje ale mam jeszcze taki zwykły i on jest 100 razy lepszy 😉

a jeszcze się pochwalę ze byliśmy dzisiaj na zakupach i kupiłam sobie sweterek czapkę i szalik mąż dwa sweterki no i naszej gwiazdeczce śliczny sweterek na rozmiar 74 🤪 🤪

Zmykam kochane dobrej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałam taką ciekawostkę, a że ładnie odwołują się do ustaw żywieniowych to wklejam (lubię jak się powołują na autorytety żywieniowe) :

http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/dziecko/artykuly/ctl/artykul/mid/704/tytul/schemat_zywienia_niemowlat.aspx

http://www.mamanaczasie.pl/artykul/98-schemat-zywienia-niemowlat-mlekiem-modyfikowanym.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh z tego co wyczytałam, lek przenika do mleka matki. Przed użyciem należy zasięgnąć porady lekarza, a skoro Ty się konsultowałaś i lekarz zalecił, uważam,że możesz odpowiednią dawkę przyjąć. Kochana, Angole też ludzie 😉 Może łby na karku mają 😉

Zmykam chrapolić, bo oczyska się kleją ☺️
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bylam w kibelku i mala mnie wolala jak zwykle swoimi okrzykami aaa aaa itd i nagle AMA albo MAMA nie jestem jednak pwna w kazdym razie dzis bedziemy sie caly dzien uczyc mowic mama 😁 🤪 az mi sie goraco zrobilo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajuCh , u nas noc jak zwykle cudowna od 21h do 7h, co do zdrówka to u minie coraz gorzej , jeszcze okres się przypałętał i to bolący , leżę znowu w wyrku , ale się muszę zaraz ruszyć , jutro syn do siostry ciotecznej idzie na urodziny i nie mamy jeszcze kupionego prezentu. I ja tu tez mam problem bo ta 8laka tez wszystko ma, wybrnę jakaś książka, albo kolorowa torebka, bo to modnisia mała 😉

cale szczęście pogoda u nas ładna, słonce piękne tylko jak patrze na te 2stopnie na termometrze dodatkowo mnie ta temp. nie motywuje do wyjścia.

Malutka odkryła raczki z wielkim zainteresowaniem sie im przygląda, dotyka ich, zaczęła tez już trzymać gruchawki , a jej ulubione wiszące nad przewijakiem muchy aż wprawiają ja w wielki zachwyt, normalnie pedałuje nogami , wymachuje rękoma , krzyczy i się śmieje do nich .
A jeśli o Wilku mowa, to moje małe ADHD 😉 właśnie się obudziło, i dławi się kciukiem,normalnie mamy taki problem, bo sobie palucha tak nasysa ze mago tak czerwonego jak rak, zakładamy jej rękawiczki ale to nic nie daje bo z rękawiczka ciąga, muszę ja pilnować. Dla zgryzu to tez nie dobrze 😞


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh ja tez swoja uczyłam i przedwczoraj tez jej coś wyszło podobnie do mama, mam na to świadka, siostrę aż zamurowało, a tylko co przed tym się ze mnie śmiała ze ja uczę tak mówić. Dzieci nigdy nie przestana nas zaskakiwac. Ale chce zeby powtorzyla , mecze ja z tym mama a ona sie smieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj, u mnie nocka gorąca... ☺️ Mąż się postarał! 😁
I po raz pierwszy od porodu nie bolało 🙃 A od rana latam na skrzydłach 😉

Mały zasnął o 21,a od 5.30 zebrało Go na pogaduchy 😮 Ale o 6 padł i drzemkę uciął aż do 9 😆 Więc szło pospać 🙂
A propos mały eksperymencik przeprowadziłam, otóż udoiłam mleczka i przez sen dałam Olkowi butlę... Wypił wszystko i dalej śpiochał... Czyli jest nadzieja,że może jutro wieczorkiem wyrwę się na babski wieczór ☺️ A Olo i Tatuś będą rządzić w domku 😉

I ja muszę pomyśleć nad prezencichem... 🤨 Moja chrzcinowa córa ma 4 urodzinki w niedzielę 🙂 Dziś ruszam na busz po sklepach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja to rzeczywiscie mocno zasysa kciukasa jak czerwony jest.....kurde nie wiem czymale dzieci mozna juz tak drastycznie oduczac wiesz, np jakbys jej czyms gorzkim albko kwasnym posmarowala np sokiem z cytryny jesli nie jest uczulona ...? Ale nie wiem czy tak mozna.......

Moje dziecie przytulasek zasnela nmi na brzuszku i teraz spi w koszyczku. Wogole sie grzeczniusia zrobila ( oby nie zapeszyc hehehe)
U mnie pogoda tez nieokreslona.....nie pada nie ma slonca, dzis to by sie przydalo wyjsc bo wychodzimy co 2gi -3ci dzien na spacerek godzinny bo tu nigdy nie wiadomo kiedy zacznie padac, na szczescie z parku mam bliziutko do domu i z miasta tez. Pojde dzis poszukac jej sloiczkow marcheweczkowych na pozniej 🙂 aa i sa tansze niz w Pl te tutejsze, jestem zaskoczona mile 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mój Oli powtarza jedynie ,,aguuu agiii", ale jak cmokam do Niego, składa ustka w dzióbek 🙃
No i uwielbia moje wygibasy przy nucie ,,Pieski małe dwa" 😁

Pocieszne Dzieciaki 😘

U nas w Tesco jest promocja Gerberków, 3 za 6 zł. A wczoraj w Biedronce natrafiła się promocyjka Loveli, 1,8kg + 0,5l płynu do płukania za 16,99! Kupiłam dwie paki. Dziś dokupię jeszcze ze 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiliaeem to oli ci przesypia noc? 😮 mój zasypia o 20,30 budzi się o 1 w nocy na papu a óżniej o 5 rano. Dziewczyny ja wypróbowałam juz wszystko na ciemieniuchę i nareszcie trafiłam na krem ! pokremowalam 3 razy i nie ma sladu po niej...EMOLIUM oczywiście mały na skorupę na raczkach i nóżkach zakupiam wszystko z emolium pediatka mi nie wcisnie kita że to skaza białkowa i mam przejsc na modyfikowane...rozmawiałam z dermatologiem i okazało się że skaze można rozpoznać dopiero po ukończeniu 3 miesiąca życia a to co się dzieje to zapalenie skóry tylko ze farmacja nas tak nabija w butelke ze wsztstko co zauwazymy to odrazu skaza białkowa juz tak miałam i po emoolium mu zeszło ale pozniej kupłam płyn z nivea no i masakra. Mały wpycha ręce do buzi i ssie kciuka do tego ciągle aguu agiii iiiiii i drze sie jak stare prześcieradło hehe nogami wierzga ciągle...raz mi zasadził w szew po cc i powiem szczerze że zabolało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
maja jak bym jej tym sokiem z cytryny ten paluch wysmarowali to by jej bardziej wyżarło 😁 😉, , pytałam się pediatry powiedziała ze to jest trudno takie maleństwo odzwyczajać, kazała nakładać rękawiczki, tylko a bestia się zmądrzyła i palucha przez szmat ciąga , wiec ja pilnuje jak widzę ze pcha to wymieniam na smoka, i ciąga, może podziała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

U nas nocka standardowa. Lenka wstała o 7:30 z uśmiechem i gadała po swojemu.

anjaP ja ssałam palca do 9 roku i przez to musiałam nosić aparat także pilnuj od maleńkiego. Lenka też ciumka ale zaraz jej zabieram.

emiliaeem to ty dziś w skowronkach 🙂 ach Ci mężowie 😁 Powodzenia na zakupach i babskim wieczorze 🙂

U nas już zimno, normalnie jak spacerowałam to miałam ochotę już wrócić, napić się herbatki z miodem i cytrynką i do łóżeczka ale nie da rady...

I jeszcze mąż miał dziś usuwaną ósemkę i pożytku z niego nie ma 😞 Eh a mnie to jeszcze tak plecy bolą, że szok 😞 No to ponarzekałam.
miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan mi dermatolog też mówiła,że skaza białkowa dopiero po 3 miesiącu się ukazuje, nie wcześniej. Wogóle to do 3 miesiąca skóra dziecka może się oczyszczać i przyzwyczajać do nowych warunków 🤨 U nas wysypka się nie powtórzyła.
A co do nocki, a gdzież tam. Od porodu ani razu co prawda nie obudził się z krzykiem,ale każda noc podobna- od 21 do 3, 10 min.przerwa na jedzonko, i później do 6.
A u Was jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...