Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

A ja szczerze ZAZDROSZCZĘ 🙂)buuuuu
u nas mniej więcej tak:od 19,30 do 11, potem około 2, potem około 4,30 a od 5 to do 6 sjesta 🙂) także wyspana nie jestem. oczywiście czasem jest lepiej, ale tak najczęściej 🙂)
Za to w dzień chwile się pobawimy i drzemanko także dzisiaj umyłam wszystkie okna, wyprałam i wyprasowałam firanki, "wykąpałam" kwiatki pod prysznicem......a co. dzień mam dla siebie 🙂) lala śpi. Ale i tak ją KOCHAM nad życie 😘

A co do rączek to już dawno mała bawi się raczkami, patrzy na nie przez długi czas z oogromna uwagą i pewnie zastanawia się co to i po co 🙂) A dzisiaj nawet fajnie mi podnodiła główkę z leżenia jakby chciała sama wstac. Przez kilka dni bardziej ja "ppotrenowałam" i od razu lepiej.
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nio my już po spacerku 3 godzinnym nawet przyjemnie było tylko pod koniec mi ręce zmarzły 🤪


U mnie najlepsze nocki są jak mała zaśnie zaraz po kąpaniu i wypici butli o 20 i pobudka o 3 i 6. Gorsze dni to zaśnie o 20 tej na 15 min albo w ogóle nie zaśnie to wtedy ok 21-22 dopiero zasypia a pobudka tak samo 3 i 6 🙂


Emilia to zaszalałaś 😁 a o promocjach w tesco też już pisałam ze nakupowałam 3 paków za 6 zł na zaś 🤪


monia321 ja bym na twoim miejscu przemęczyła się dzień dwa żeby tak mała nie spała w dzień to może w nocy pości ci dłużej , a przede wszystkim może zaśnie już o 20 tej 🙂


No i moja niuńka woła jedzonko zmykam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i ja dzisiaj

Dzisiejsza noc minęła nawet dobrze..mimo, że mała obudziła się aż dwa razy o 1 i o 4 później dopiero o 8. Byłyśmy dzisiaj u lekarza i dostałyśmy lekarstwo. Podobno ta biegunka to wirusowa..jakiś nieżyt w jelitkach czy coś...(już nie pamiętam co dokładnie powiedział), w każdym razie to nic groźnego...mam tylko dawać lekarstwo i pilnować, żeby często i po troszke piła. Dzisiaj prawie cały dzień mi przespała..ciągle tylko kima...nawet jeść za bardzo bidulka nie chciała 🤢
a dodatkowo podobno ząbki się pchają i z tego co mówił nasz pediatra..to jak ząbki idą to pierwszym objawem mogą być luźne stolce, gorączka, rozdrażnienie itp.
Więc pewnie już niedługo Martynka będzie mieć pierwszego żabka..heh
Taka bidusia z niej dzisiaj..od tych kupek już sie jej bardzo dupka zaczerwieniła ;/ 😞 a staram się tak często przebierać :] no cóż... ehh... a teraz gada sobie sama do siebie i próbuje zasnąć

buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przemęczać dzieciątka w dzień nie ma sensu, ponieważ bardziej robi się rozdrażnione i jeszcze gorzej mu zasnąć. Ja tak właśnie z moim Bąbelkiem próbowałam 🙂 Taki urok dziecka 🙂 Trzeba przeczekać.

Ja w końcu u Mamy odpoczywam 🙂 Ale komfort psychiczny 🙃
Olek dalej potwornie rękami pytluje w jadaczce 🥴
Rączkami też się bawi już jakiś czas, ale jeszcze nie patrzy na nie... ☺️ Bardziej chwyta paluszek za paluszek... A wtedy niebo w gębie 😉

Ja zaczynam schizować, bo mój Mały wcale nie trzyma jeszcze sztywno główki, ogólnie wygina się jak sprężynka w cztery strony...

Zmykam spać. Dobranoc 😘
O ile zasnę, bo siostra i bratowa w domu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Ja dzisiaj fatalnie się czułam, słabo mi było ale teraz trochę lepiej, ale jestem strasznie zmęczona i to zmęczenie nasila się od paru dni i nie wiem co jest przyczyną, nocki mam przecież przespane mała śpi od 20 bądź 21 do 5 -6 🤨

Poza tym u nas z tym usg brzuszka to jakaś masakra zapisane jesteśmy dopiero na 18 listopada 😞

Lenka jeszcze nie śpi kupki też dzisiaj nie było nie wiem o co kaman może reakcja na mleczko AR 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem nie martw się, moja też jeszcze nie trzyma sztywno, niby fajnie w pozycji pionowej trzyma a zaraz głowa spada 🙂 i tak co chwilę, jeszcze się kiwa 😞ale przyjdzie czas i na nasze dzieciaczki... wszędzie jak czytam to piszą, że 4-5 m-c dopiero trzymają więc jest czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczynki 🙂
Mcda 87,Emiliaeem nic sie nie przejmujcie ze Wasze pociechy jeszcze głowki nie trzymaja sztywno,przyjdzie na to czas.Moja kruszynka Blanka od niedawna trzyma dosc mocno glowke do gory.Takze maja jeszcze czas szkraby 🙂Megan ja tez jade tylko na kosmetykach z emolium i jestem bardzo zadowolona,bo chronia widac.Alergi nie widze,wiec co dzis kochane zrobilam bo mialam juz dosc segregowania ciuszkow naszych i malej.Poprostu wypralam melej ciuszki w naszym proszku ariel i wyplukalam w loveli i tak wacham dzis,nic zapachu ciuchy nie wydzielaja,zobaczymy taka proba.
Dzis by;ysmy na szczepieniu i pediatra na moje meni dla malej nic zbynio nie mowila,tylko zeby obserwowac.Jak jest ok niech je sobie 🙂
Ale jedna rzecz bardzo ulewac zaczela po Nan,wczesniej jak byla na mieszanym karmieniu nie bylo czegos takiego,zastanawiajace.,,Ale mysle ze jak juz wprowadze stale produkty nie bedzie z tym problemu.Acha i zgadnijcie ile moja kruszyna wazy mimo nowosci...tylko 5200 dzis wazona byla.Z forum najmniejsza chyba 😞Wazne oby zdrowa ,a ze chuda trudno to chyba dziedziczne..No nic spadam bo chcrzciny za pasem i musze juz isc spac oby rano znow potrawy szykowac,cholerka na 28 osob nam sie szykuje impreza az sale wynajelismy..oj oj zdam Wam relacje kochane.Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂
No u nas po szpitalu młody budzi się koło 2-3 na szamę ;/ przyzwyczaił się ,a tak już pięknie noce przesypiał 😞 za to zdjęłam mu rano gipsowe łódeczki z rączek i na brzunio położyłam, to 4 razy się przekręcał na plecki, już się wycwanił i doskonale kojarzy jak to zrobić 🙃 lubi tez nadal bujać się na brzuszku , macha przy tym łapkami jakby chciał pieskiem płynąć ...czyżby wstęp do raczkowania 🤪
Rączek też nieogląda,ale próbuje chwytać różne rzeczy, paluchy łapie no i cmokta piąstkę nadal 🙂
Poza tym marcheka z Hippa poszła jak marzenie, a jaki ryk jest jak się kończy, nie ma biegunek ani reakcji alergicznej po tym, kupki pięknie pomarańczowawe wychodzą 🙂 teraz dostał namiastkę bezmlecznego kleiku ryżowego, pamiętam ,że córa się tym zajadała no zobaczymy jak mu to pójdzie 🙂
Zmierzyłam też bestię dziś, jakoś tego dokonałam i wyszło 69cm 🙂 to chyba nie najgorzej 🙂

Dobra mykam zaraz spać bo przecież on się przestawił na nocne jedzenie,za to mama nie bardzo 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem nie przejmuj sie ,ze nie trzyma lowki sztywno moja mala tez takmiala 3-4 tyg temu a teraz........heheh poezja, nawet jak ja mam na rekach to juz tylko w pasie przytrzymuje, reka awaryjnie tylko , bo juz ladnie glowke trzyma, teraz uczy sie rolowac z brzuszka na plecy ale nie wie jeszcze co z reka zrobic hehehe, mowie Wam po prostu z dnia na dzien dziecko nabywa takich umiejetnosci ,mnie to zaskakuje ciagle 🙂
Dobrze wiedziedz o tej skazie bialkowej,ze po 3cim miesiacu .......w kazdym razie Zuzia nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia ja tez podaje marcheweczke i TEZ wrzask jak sie konczy 😁 znaczy ja jej daje mniej niz pol bo jakos sie obawiam wiecej zeby sie nie zachlystnela -taki moje urojenie. A Ty ile dajesz?? no mowie baaardzo smakuje i nie wypluwa tylko zasysa od raz z lyzeczki 😁
A kiedy mozna dawac jabluszko???????? ja juz kupilam i stoi w szafce czeka az mama sie odwazy 🙂
A kleik dodawalam kilka razy do mleczka na noc..efekt taki,ze spi tak samo jak i bez kleiku a przy jedzeniu bardzo sie denerwuje, wiec odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam was

Ja tu ostatnio zadko bywam bo maly sie taki obsorbujacy zrobil w dzien trudno mu zasnac a jak zasnie to na 30 min i potme ryk bo nie wyspany noce przesypia cale w szpitalu byly tylko 3 noce co wstawal na jedzenie a potme budzi sie dopiero 5-6 jak przyszli dac mu antybiotyk a w domku przesypia teraz calutka i budzimy sie o 8 wiec mama wkoncu wie co to jest wyspanie sie

Widze marchewka poszla w ruch ja wczorja malemu tez dalam ale mu nie smakuje krzywil sie ze po 3 lyzeczkach skapitulowalam bo widocznie jeszcze nie zalapal dzis sprubuje jeszcze raz az do skutku. Ja z jablkiem bede uwazac bo moj ma jeszcze uczulenie ale bogu dzieki mleczko mu smakuje tylko po nim strasznie ulewa wrecz chlusta poczekam jeszcze tydz a jak nie to pojde do pediatry spytac sie co mam z tym zrobic

Dzis ide z malym na obiadek do jego chrzestnej bo miala urodzinki tydz temu a mysmy byliw szpitalu i beda tez inne kuzynki z swoimi dzieciaczkami troszke starszymi od mojego szkraba on jak zwykle pewnie bedzie gral 1 skrzypce go tka uwielbiaja nie dziwie sie taki szkrab w gosci to on jst grzeczny ale w domu pokazuje rogi geny od mamusi

Aaa ja jeszcze sciaglam z nosidelka ta wkladke dla noworodkow bo w kombinezonie maly sie nie miesci nie moze rackzmai ruszac i wiecie co pojechalam z nim wczorja na zakupy normlanie bylam w szoku on glowe wystawial poza fotelik bo go ciekawily sklepowe lady

Lece bo sie obudzil i znow "sopelek" pojdzie w ruch bo slysze jak charczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Moja mała też nie jest jakaś klopsiara, waży 6 kg, ale póki co mamy nie dokarmiać, zobaczymy co będzie dalej. ile dziecko 3 miesięczne powinno przybierać na wadze? bo ile źródeł tyle opinii.
zgadzam się z emiliąem, że nie ma sensu dziecka przetrzymywać ze snem w dzień coby w nocy lepiej spało, bo już sprawdziliśmy na własne skórze, że jest jeszce gorzej. dziecko im bardziej zmęczone tym trudniej mu zasnąć. Ja zresztą też tak mam. Także poczekamy, zobaczymy.
Dzisiaj spała do 60.30 Hhahahaha!....! dla mnie to sukces, 6.30 to nie 5!!!...oczywiście z przerwami, nie ma letko 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj monia zazdroscic ja to moze od czasu jej urodzenia mialam ze 4 nocki takie bardziej przespane w sensie ,ze raz sie obudzila w nocy np o 4.,bo tak to standard od 20-21 spi pobudka kolo2giej na cyca potem to juz co godzine co dwie i tak latam z nia od lozeczka do lozka naszego... jak maz ma nocki to spi ze mna przynajmniej sie wysypiam bardziej. Moj przytulasek maly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh ja daje po pół słoiczka i potem mleczko normalnie, z owockami jeszcze poczekam, dziś druga połowa marchewki,a jutro dam chyba marchekę z ziemniaczkiem, kleik idzie małemu ładnie, mamy jeszcze soczki po 4 miechu,ale z tym też czekam, stopniowo chcę by dochodziło po jednym składniku, więc troszkę to zajmie, pewnie nim wypróbuję wszystko co mam na "po 4 miechu" będzie już po 5 😉

Dziś nocka kiepska ,młodzian znów się obudził o 2 na jedzonko i nie chciał spać póki nie zjadł 300 ml 😮 nic nie ulał i dopiero po tym się uspokoił.... jakaś masakra, fakt, że on ważył w szpitalu, te półtora tygodnia temu, 6.400g. , więc w porównaniu do forumowych chłopców -mało. Być może właśnie nadrabia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamuśki,

dziś nocka kiepska, Lenka obudzi la si e o 2 potem o 6 i oczy jak 5 zł, ale wzie lam ja do siebie i do 8:30 spałyśmy. Wszystko się poprzestawiało 😞

Kinia jutro Maksio kończy 4 miechy, szok 🙂 Fajnie, że mu marchewka smakowała. Ja chyba też w przyszłym tyg. zacznę wprowadzać.

emiliaeem fajnie, ze jesteś u mamy. Zazdroszczę. Korzystaj 🙂

gosiaczek to pewnie ogólne zmęczenie. Mimo, że nocki "przesypiasz" to ciągłego snu już dawno nie było. Wiem coś o tym 😞 A po AR trzeba dużo przepajać bo jest zagęszczone. U nas też był problem z kupkami.

Mała teraz tnie komara, jak wstanie to jedziemy do teściów 🙂

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂


u mnie dziś nocka standardowo mała nie zasnęła zaraz po kapaniu tylko gdzieś po 21 ale bez najmniejszego problemu troszkę pomarudzila w łóżeczko i zasnęła, obudziła się gdzieś po 24 i przed 1 , ale dałam jej tylko smoczek i spała do 2,30 wypiła butle i spała do 6.30 zmiana pampersa, jedzonko i gadu gadu i spałyśmy do 9.30 🤪 teraz tez już o 11 wypiła mleczko i śpi 😉


Dziś mam babski wieczór o 21 jestem umówiona z koleżankami i idziemy na imprezę potyniać i wypić drina 🤪


Dziewczyny ja też mam w szafce obiadek marchewkę i deserek jabłko pisze po 4 miesiącu z gerbera i hipp więc tak dam , mam pytanie jak dawać pierwszy raz prosto ze słoiczka czy troszkę wyciągnąć i resztę do lodówki na drugi dzień 🤔.Jak wy robicie 🙂


i jeszcze jedno pytanko kupiłam też kleik ryżowy z bobowity też po 4 mies i tak jest przepis jak zrobić na gęsto i podać łyżeczka, a ja bym chciała zagęścić mleczko tak jak MajaCh to ile tego wsypać na butlę 150 ml i czy smoczek z 2 dziurkami to wtedy jest dobry bo obecnie z takiego pije mleczko czy jak zagęszczę to wtedy kupić z 3 dziurkami


Emilia moja kręci główką jak leży na pleckach i ładnie juz podnosi i kręci w obie strony ,a w pionie to się jeszcze kiwa to normalne mają czas 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko ano czas leci 🙂 córa jadła papki szybciej od Maksia o kilka dni, mam kalendarz z pierwszego roku życia, wspaniała pamiątka, powinnyście zakupić i uzupełniać, po latach to coś fantastycznego 😁

Poza tym z ciekawostek to zabieram się na dniach za robienie prezentu na święta dla męża i teściowej, zrobię album scrapbookingowy , jak Go skończę to może podrzucę fotki,najpierw muszę przebuszować allegro potrzeba spoooooro materiałów 😁 Ale zapaliłam się do tego niesamowicie 😁

No nic lecę ,bo chyba mi dziś gorączka walnęła 🤢 miłego dnia Mamusie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilia1 ja robie na 90-100 ml mleczka 1 miarke taka polczubata kleiku i baaardzo dobrze wytrzes ,zeby sie rozpuscilo ile moze, ja nie wiem jakie sa w Pl smoczki tu kazdy ma jedna dziurke tylko kazdy kolejny wieksza, ja wzielam stare 1 ki smoczki i po prostu powiekszylam dziurke szpikulcem ostrym, ale nie za bardzo zeby sie nie zadlawiala, wiesz,bo nawet jak masz 3 dziurki to sa male, a kleik ma inna ,gestsza konsystencje niz mleczko, zreszta sprobuj przed podaniem sama troszke, bedziesz wiedziala co robic 😉 i uwaga na zaksztuszanie bo to nowosc dla dziecka,ktore jest przyzwyczajone do bezpiecznego pewnego picia,ktore juz zna...mowie Ci.....ja mam przeboje z Zuzia jak jej to daje, bo ona nie lubi jak za duzo i za szybko leci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć

Ja tylko wpadam się przywitać, poczytam co napisałyście w wolnej chwili. Nocka standardowa, kupka była o 7 rano 🤪 a już się bałam że znowu będzie problem, małą przepajam cały czas od wczoraj je 150ml w tym 3 łyżki bebilonu 1 a 2 bebilonu AR. Rano zrobiłam pranie teraz sprzątam a mała grzecznie jak nie wózku to w leżaczku leży i się bawi a ja do niej cały czas nawijam 😜

Dziś idziemy do koleżanki a jutro do nas znajomi przychodzą 🙃

a co do trzymania główki to spokojnie każde dziecko w swoim czasie zresztą to tak jak z innymi rzeczami ząbkami czy raczkowaniem 😉

Jej zazdroszczę wam tych wypadów na imprezki no ale ja narazie odpuszczę sobie może w grudniu gdzies z mężem wyskoczymy a małą z siostrą zostawię ☺️

Udanej soboty Kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i jak zwykle nadrabiam!!!


Patryk miał spanie od 21.30 do 6 - tej dzisiaj


Ufff katar przechodzi tylko Patryk ma taki gęsty jeszcze, musimy kupić tą sol morską i nosek jeszcze "poprzepychac".

darka
- nooo w szpitalu to się człowiek naogląda, ja jak byłam to dziewczyna jedna już w hotelu przy szpitalu mieszkała 3-ci miesiąc a jej dziewczynka urodziła się w 26tyg.

My jedzonka nowe zaczniemy wprowadzać po 4 m-cu, jeszcze poczekam.

Okresu u mnie nadal brak - dziś 38 dzień

MajaCh
- córeczka słodziutkaaaaa

majaaaa
- jak Ty młodziutko wyglądasz, zazdroszczę, ja bym Ci do teraz dowód "kazywała pokazywać"

Co do drugiego dzieciaczka to muszę się śpieszyć bo 30-ha w przyszłym roku

Kiniek
- dużo zdrówka, oby Ci szybko przeszło

McDa87
- my, tak jak nam poradziła pediatra wlewamy Debridat do mleka.

monia321
- mój różnie śpi do wieczora - czasem do 17, czasem przed samym kąpaniem sobie kimnie, generalnie nie za długo śpi tak ok - 15 minutek
I jak nowa fryzura??? Ja też chodzę jak kocmołuch ;/ włosy mi podrosły, muszę chociaż końcówki podciąć i przecieniowac
ale nie za mocno, ja mam gęste włosy i potem mi do oczu lecą jak fryzjerka zaszaleje z cieniowaniem a teraz mi to strasznie przy dziecku przeszkadza.

Co do termometrów to my kupiliśmy taki w Lidlu do czoła i ucha - ale wg mnie jest on beznadziejny - za każdym razem inna temp.
niby trza zrobić 3 pomiary i wybrać ten najwyższy ale Wam powiem ze te wyniki to bzdura.
Jak na razie najlepiej sprawdził się elektroniczny z miękką końcówką dla niemowląt właśnie - musieliśmy termometr kupić jak Patryk był w drugim szpitalu.

Mnie uczyli już w pierwszym - bo tam musiałam mu też mierzyć temp. żeby po sygnale dźwiękowym odczekać jakąś minutkę - bo wtedy jeszcze termometr dobija trochę
i odczytać wynik jak już jest stała temp.



darka- rekord w spaniu na prawdę niezły - nasz miał spanie od 21.30 do 6 - tej dzisiaj

ania1988
- biegunka i temp. może prowadzić do szybkiego odwodnienia a z tym to już niestety do szpitala

anjaP
- o kciuka pytaliśmy specjalistę, podobno tak: jak dziecko mamla dłonie, paluszki a nawet kciuka to może byc - odczula sobie buzie w środku, szykuje na jedzenia stałych pokarmów, poznaje rączki itp., problem zaczyna się jak ssie kciukola tak że aż słychać cmokanie - wtedy nie trzeba pozwalać, odsuwać rączki a nawet
nam poradzono żeby rękawiczki bez palców zakładać albo zrobić takie rękawiczki z pieluszki - pieluszka i gumkę wszyć.
Generalnie ssanie kciukola jest niezdrowe dla zgryzu niestety.

Co do trzymania główki to Patryk w miarę trzyma ale jeszcze nie do końca. Za to rączki namiętnie sobie ogląda, najpierw tylko jedną oglądał i zezował na nią a od jakiś 2 tyg. już obie.

emilia1
- zazdroszczę babskiego wieczoru, ja się czuję ostatnio jak niewolnica ;/ masakara, a dziś to już w ogóle, nie mam chwili spokoju, co przysiądę to mężulo z nowymi "rozkazami" mi wisi nad głową, a że okresu jeszcze nie mam to samopoczucie beznadziejne mam

Buuu to pogderałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia jaki on spokojniutki, ja to się nie mogę nadziwić , Maksior to istny żywioł ,macha nogami, rozgląda się, grymasi, takich chwil leżenia i kontemplowania jest tak malutko że praktycznie wcale. Poza tym ślicznie się Patryczek bawi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia on jest jakz obrazka 🙂 i taki grzeczniutki ,a moze tylko kiedy mama go nagrywa, co ?? :P
Dobrze,ze katarek juz przechodzi, my nie mialysmy od urodzenia jeszcze katarku tylko jakies tam gilusy codzienne malutkie 😉
Dzidzia spi 🙂 tata spi ,mama odpoczywa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...