Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
emilia1napewno dam a wiem ze dostanie na 100% 😜 Co do jedzenia moja jak jadła 120 ml to często się zdarzało że potem przez dwa tygodnie tylko 90 ml zjadała a teraz zjada 120ml za każdym razem i może jakbym naszykowała jej więcej to by zjadła ale lekarz kazała dawać mniej a częściej ze względu na ulewanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosiaczek ja też w tym tygodniu do lekarza nie pójdę, bo jest na urlopie 😞 dziś znów miała sinawe pod noskiem.... a co do ulewania to mam to samo, nie nadążam z praniem pieluch, ciągle mokre.... masakra i tak samo jak Ty, często woda z grudkami! debridat daję ale ciągle to samo, jak ja noszę pionowo to za każdym razem chluśnie i wszystko mokre, ona ja i jeszcze podłoga 😞 ach co my mamy z tymi naszymi córami 🙂 skoki prawie tak samo przechodzą, ulewają, wymiotują i jeszcze to sine.... mamyu podobne problemy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 no dokładnie ale głowa do góry może jak zaczniemy wprowadzać inne jedzonko to przejdzie najważniejsze że zrobiłyśmy usg brzuszka i wszystko z naszymi skarbami dobrze, ja też czasem widzę u mojej to sine np. po kąpieli,ale w poniedziałek dowiem się o co chodzi no i zapytam się co mogę jej wprowadzać nowego z jedzonka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem,

dziś u nas pogoda okropna. Zimno jak chol***, zmarzłam a moja królewna w wózku rozwalona spała w najlepsze. Wymęczył mnie ten spacer.

Przyszedł śpiworek, super. Mam nadzieje, że się sprawdzi.

Widzę, ze ostro kupujecie zabawki. Ja przystopowałam bo taka sterta się nazbierała, że muszę jakiś kosz kupić 🤪
Jutro szczepienie...brrr. będą kuć w nóżkę 😞

emiliaeem widzę, że męża Ci tu "podrywają". Ja też lubię tych z mięśniami. A mój to ostatnio choduje mięsień ale piwny hahah 🤪

darka ciągnij ile się da z dziada. Jak mnie tacy wkur**** brrr

emilia i tak ma być, miłość jest najważniejsza 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂

Mąż już śpi, Olek jeszcze rozrabia na łóżeczku i próbuje misiowi odgryźć łapeczkę 🙃

A ja troszkę odchamiłam się na mieście, mąż zaprosił mnie na obiadek i dostałam prezencik 🙂 Przydało by się bara, bara, ale na 3.30 ma stawić się w pracy,więc dam mu pospać... ☺️

Emiluś a cóż to za lachony z siłowni 😮 Tępe strzały 😁 Chude jak badyl, wysolarowane i zero do powiedzenia 🙂 Takie są fakty 🙂 Ja mam na szczęście spokój, bo mąż ma siłownię w pracy,więc nikogo poza nim tam nie ma, leniom się dupska ruszyć nie chce... No chyba,że sprzątaczka jakaś się na Niego czai 🤪 Małpie kijem zadzisko zapcham 😉

Muszę uspać Mojego Wariata, bo pisać spokojnie mi nie daje 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry Wieczór

Mam chwilkę więc jak zwykle nadrabiam
Wiec po kolei

ania1988 - z tym że mój maż ma serducho dobre i inni to wykorzystują to się zgodzę, niestety nie mam pomysłu już jak go przekonać żeby w końcu otworzył oczy.
Już tyle kłótni o tym było, tyle przykładów że inni korzystają a on nic, rozmów, buntów, bycia dobrym i słodkim, nakazów, zakazów = nic tylko dać spokój i niech się dzieje co chce, jak zostanie totalnie z niczym i nikt mu nie pomoże to może przejrzy na oczy, ale niestety nasza rodzinka na tym cierpi i to mnie wkurza...

ooo zębolek wychodzi - gratulacje!!!! ja przeglądam dziąsełka PAtryka ale jak na razie nic tam ni ma

emiliaeem
- u Nas jest trochę inaczej w kwestii finansowej, głównie oczywiście wszystko przez wspólnictwo męża niby, ech skomplikowana sytuacja, generalnie niby mamy wspólny budżet na utrzymanie rodziny
Ja uważam że albo go nie ma wiecznie ale kasa jest za to, albo jest w domu częściej i mnie odciąża żebym ja też swoją firmą się mogła zajmować a tak to ani męża ani kasy wrrrr

No i emiliaeem - jak rocznica???
Wy to się macie fajnie z tym spaniem i talonami - bo my talony na całe 0 zeta mamy co roku
A ja swojego nie sprawdzam, niech robi co chce

Ja ostatnio marzę o tym aby się porządnie wyspać, a tymczasem chodzę późno spać, a w dzień zapiernicz i nic nie pośpię

McDa87 -
ja też jak już wyskoczę do sklepu to patrzę na ciuchy i akcesoria dla małego, plus pampersy i kosmetyki i dla siebie nic nie kupię tylko małemu, nawet w ciucholandzie jak już idę to kupuję milionowy ciuch dla PAtryka a sobie nic


Ramonka
- my wozimy w gondolce jak na razie ale już miejsca coraz mniej, tak jak pisałam, zostało ok 10 cm i koniec, i coś mi się zdaje że przeprowadzka do spacerówki nastąpi
w środku zimy
Co do wagi to zauważyłam że karmienie i częste odciąganie mleka jednak "spala" tłuszczyk, odkąd odciągam 1 raz na noc to już tłuszczyskiem obrastam

darka
- no uważaj z tym chodzikiem, podobno niezdrowe bardzo i pchacze czy jeździki o wiele lepsze.
my bioderka mamy 5 grudnia

Gosiaczek
- ja dziś dostalam teczuszkę z Bebilon-u 2 i była tam próbka mleka 2-ki, książeczka i śliniaczek na rzepa właśnie

Kiniek
- jak zwykle masz rację nt chodzików oraz siadania dziecka, nasza rehabilitantka tak samo nam radzi

A ja tam dla odmiany nie lubię chudzielców a facetów miśków i taki mój mężulo jest

Nic znikam

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mnie bezsenność dopadła... 😮

Wercia jak ja lubię czytać Twoje posty 🙃 Chyba najdłuższe na forum 😁 Jak Ty ogarniasz,żeby na raz odpisać każdej??? Ja bym musiała na kartce notować... ☺️

Aj tam, taka rocznica 🙂 Praktycznie już nieważna, aczkolwiek każdy pretekst dobry,żeby dostać prezent 🙃 ☺️ 😉

Zapomniałam Wam napisać... W weekend, dwie miejscowości dalej od mojej rodzinnej wioski, dwóch chłopców (w dodatku braci) pokłóciło się o kolejkę na komputer i jeden drugiego odepchnął... I ten starszy (16 lat) uderzył głową o regał, a po dwóch godzinach zmarł matce na rękach! Horror!!! Nie wiem co bym zrobiła będąc na miejscu tego młodszego chłopca 😮 Tyle co ja wojen przeszłam w dzieciństwie ze swoim rodzeństwem, tyle popychanek i bijatyk, a tak naprawdę człowiek nie bierze pod uwagę konsekwencji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy rankiem :*

my z Martynką jak zwykle od 7 na nogach 🙂

McDa Gosiaczek moja Martynka też bardzo ulewa...a najgorsze jest to jak zje np. marchewkę...to po następnym mlecznym karmieniu, jak się jej odbije to się jej jeszcze z niewielką ilością marchewki ulewa...a po marchewce ciuszki nie chcą się dopierać :]
w ogóle ostatnio bardzo mało je...teraz zrobiłam jej flachę 150ml a ona zostawiła 100 ml 😮
To chyba taki okres w życiu naszych dzieciaczków 🙃
a jak się ją nosi pionowo to odbija jej się po "30" razy 😮 może nie chlusta wtedy aż tak...ale zawsze coś tam uleje 🙃

emiliaeem ale się rozwinął temat odnośnie Twojego faceta.. 🤪 jak się Oluś poda na tatusia..to podejrzewam, że niedługo będzie walka między forumowymi panienkami o niego 🤪 hehehe

Ja nie mam co przyrównywać mojego faceta do Waszych ☺️..bo to małolat jeszcze hehe dopiero 23 lata skończył, będę miała coś do powiedzenie jak doczekamy takiego stażu małżeństwa jak emilia1

a odnośnie tego chłopczyka, to strasznie przykre...i pomyśleć, że tyle kłótni i walk przeszło się w dzieciństwie z rodzeństwem....a tu jednak tak niewiele potrzeba i tragedia gotowa.. (mi raz brat rozwalił głowę starym garnkiem) hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Jak maly ma wczesnie wstac to nie wstanie bo mialam mu dzis wyniki zrobic i mocz oddac a maly wstal sobie o 8 i co w godzine nie zdarzyl zrobic siusiu coz jutro bedzie obudzany o 7 rano

Ania, McDa, gosiaczek ja chyba jako jedyna z chlopcow mam problem z ulewaniem i to prawda po marchewce trudno schodzi ale ja od razu np po ulaniu biore i zamaczma ubranko w plynie do plukania normlanym tym co uzywam do moich ciuchow potem do prawlki wywiruje i wywieszam aby wyschlo a gdy piore malego ciuszki to tamto tez piore w proszku dla dzieci i schodzi zwykle wszystko a jak nie zejdzie to za 2 razem juz schodzi calkowicie gorzej z pieluchami nie wiem czmeu ale one schodzic nie chca ale to tylko pieluchy

Nio Wercia ty ogarniasz wszytko przyznaj sie piszesz na kartce

To tyle narazie spadam pogoda brzydka nie ide nigdzie z malym jutro jade na mini zakupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!! 🙂

Dziś dzień z serii "chcę zrobić wszystko na raz" i to zajęcia "niezwykle ciekawe" czyli pranie, prasowanie, obiad, sprzątanie itp itd

emiliaeem
, darka - ogarniam w bardziej nowoczesny sposób 😜- hehe, zawsze staram się czytać wszystko od mego ost. wpisu i potem poemata piszę w notatniku i wklejam, no chyba że mam ponad 30 stronek i czasu brak to wtedy niestety pasuję,
to okropne że przez kłótnię jakich wiele między rodzeństwem (i nie tylko) zdarzyła się taka tragedia

ania1988 - już się boję tej plamiącej marchewy, a za parę dni w końcu damy naszemu Rozbójnikowi.
Mój ulewał najbardziej ok 3 m-ca, teraz mniej ale też ulewa, czasem po 2 h od jedzenia potrafi porządnie rzygnąc.
Sprawa się trochę poprawiła jak go przy karmieniu bardziej w pionie trzymaliśmy


Już miałam pisac parę razy ale jakoś zawsze mi umknie -> Jaki kolor oczu mają teraz Wasze dzieciaczki??? Zwłaszcza te mające rodziców z ciemnymi oczami???
My z mężem mamy piwne, ja z dodatkiem zieleni a Patryk jak na razie zatrzymał się na takich ciemno szarych oczkach.
U okulisty powiedzieli Nam że do 2 lat się kolor oczu kształtuje więc jestem ciekawa jaki będzie ten ostateczny.
U mnie w rodzinie różne kolorki mają oprócz piwnych - zielone, niebieskie, szare. Mój dziadek miał szare i kto wie czy nie będzie miał Patryk po nim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ubranka uplamione marchewką też piore w zwykłym proszku...a potem dopiero w dziecięcym....tylko, że tyle przy tym zachodu przez tą marchew jest

Werciu niezły masz patent z tym notatnikiem 🤪
jeśli chodzi o kolor oczu..to ja mam piwne, mąż zielone..a Martynka takie jak Twój Patryczek...ale już jej się robią od środka takie kreseczki brązowe, więc pewnie będzie miała taki kolorek jak mamusia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej


wercia jak bebiko już całkiem na nie przeszłaś ? ja dziś otworzyłam dwie puchy Babilon i bebiko i właśnie o 9,30 dałam pierwszy raz Natalce i wszystko 120 ml wypiła zobaczymy co dalej dam jej jeszcze raz za 3 godz a resztę to bebilon i jak będzie ok to od jutra to samo 🙂


emilia no mój men chodzi na basen i tam jest siłownia a za ścianą fitness 🙃 ale masz racje kościotrupy same z przodu decha z tylu decha gdzie on druga ślicznotkę taką jak ja znajdzie 😉


ja ma dziś na obiad grochówkę od wczoraj i mam zamiar upiec murzynka bo wieki nie jadłam 🙂 a teraz zmykam myc głowę póki córa śpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was mamuśki,
Ja nie wiem kiedy tu ostatnio zaglądałam, nawet nie jestem w stanie nadrobić. wróciłam "częściowo" do pracy tzn 2x w tygodniu idę na chwilę bo mnie potrzebuja więc jakoś mniej czasu mi się od razu zrobiło a że wtedy muszę małą wyszykowac żeby podrzucić babci więc więcej zachodu z tym wszystkim.

Ja ostatnio uprałam body w naszym proszku i nic małej nie było więc już chyba zrezygnuję z dziecinnego proszku.
Co do karmienia to mała w dalszym ciągu tylko w "barze mlecznym" mamusi się stołuje i powiem wam, że dobrze mi z tym 🙂)
zmykam bo na spacer idziemy
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1988- ja obserwuje oczątka ale widzę że jak na razie to stoi na ciemno szarym kolorku

emilia- 1
puszka bebiko zużyta - nie zauważyliśmy jakiś zmian także będziemy przechodzić
Dawaliśmy na początku 1 raz na dzień a teraz tak ze 2 razy, z tymże...

jak to u Nas bywa tak jak z płynem do mycia butelek
jak zamówiłam butelkę NUK-a za 13 zeta na Allegro to będąc w Rossmanie okryłam ten "eko" płyn za 3,99
to z mlekiem tak - >kupiłam na Allegro 11 puszek (5 zeta mniej za każdą dałam niż w sklepie) to potem za parę dni mówimy - a spróbujmy z Bebiko
i teraz z zapasem mam z 15 puszek Bebilonu, zobaczę jak nie zużyję to może uda się sprzedać...
Apropo Bebiko to u Nas znowu Rossman najtańszy

Mniam - murzynek - uwielbiam, a że mleko 1 raz na dzień ściągam to dupa zaś rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia82 no ja spróbuję dać 2 x dziennie zobaczymy, a z ty bebilonem to zaszalałaś 🤪 ja bebilon kupowałam w tesco i biedronce po 38,65 chyba 😉 a tak to wszędzie po 39,99 😉 a bebiko jeszcze się nie orientowałam gdzie tańsze maż kupił w biedronce chyba coś po 11 z kawałkiem , szkoda tylko że bebiko nie ma w dużym opakowaniu bo nie widziałam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry 🙂 Dzieki Kinia za linka 🙂 jednak tak jak pisalam, co kraj to obyczaj tu sa juz sloiczki od 4 miesiaca z KAZDYM mieskiem. W sumie sie wstrzymam ja sama jestem wegetarianka ponad 10 lat i mala karmilam i nic jej nie jest i nie bylo i ciaza wspaniale przeszla wiec narazie odpuszcze ale mam sloiczek na dzis szpinak z czymstam 🙂 zobaczymy jaka zielona kupa bedzie 😁
A odnosnie facetow hehehe, kiedy sie hajtalismy moj maz wazyl ponad 100kg!!! zreszta ja tez bylam wielka ale nie az tak, pozniej zaczelismy diety,treningi i on teraz ma sporo ladnych miesni oczywiscie bez przesady, wazy 80-82 kg 🙂 wiec jak widzicie w tej rodzinie nie potrzeba dietetyka - sami nim jestesmy bo znamy swoje cialo 🙂 Ale przyznaje bylo sie do czego przytulic hehehe, a ile chorob mu odeszlo, wiecznie mial zawalone pluca - po zgubieniu ilus tam jak reka odjal.
Dareczka dobrze postepujesz. A maly jak urosnie to mu kiedys sprzeda gola w jaja.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem straszne to co piszesz.... braciak musi dźwigać całe życie takie brzemię 🤨

MajaCh wiesz u nas też są słoiczki od 4 miecha na mleku krowim czy z sokiem cytrynowym, gdzie ot wszystko dopuszczalne jest po roku wg schematu żywieniowego niemowląt ... jako potencjalny silny alergen, także każda z nas podejmuje decyzję 🙂 wiadomo u mnie np jak Maks ma skłonności do alergii, to raczej nie będę szarżowała z nowościami, żeby się nie przejechać, ale przy córce czasem nagięłam o te kilka tygodni i jakoś poszło 😉

A swoją drogą czy mi się zdaje czy Asieńki dawno nie widziałam ?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Ależ ja dzisiaj skonana... 😮 Nie dość,że spać nie mogłam, a jak już padłam to mąż mnie przebudził o 3.30, ponieważ leciał do pracy (tak cichutko się ogarniał 😮 ), później pasibrzuszka Małego nakarmiłam i jak znów padłam na dobre, mąż był z powrotem i chrapał cholernie!!! Ja już nerwowo nie wyrabiam! Czasami za to chrapolenie mam ochotę zasadzić mu kopa w dupsko 🤔 Jak konkretnie zaciągnie, to i Olka potrafi wybić ze snu 🤢

U nas dzisiaj piękna pogoda, zaraz na spacer wyruszamy...
Chociaż chęci u mnie brak ☺️ Dzisiaj mam zdecydowanie dzień ciężkiego zadka ☺️

Moje motto na dziś!!!


Wybaczcie za wulgaryzm 😮 Dołącza któraś??? 🙂

Idę myć saganek swój, bo frytki można na głowie smażyć 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...