Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Tedi26 ja ci moge wyslac zdjecie buzki od oskarka jak mial to najbardzije zaognione tylko poszukam w zdjeciach

Moj mial tylko na policzkach szorstka skore zaczerwieniona i robily sie z tego lekkie strupy a teraz przy alergi na brzoskwinie na pleckach ma takie wlasnie podluzne placki szorstkie i smaruje to mu kremem EMOLIUM buzke tez smaruje i ladnie to schodzi nio i plus mleko bebilon pepti i zadnych kaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/18/pa201444.jpg/][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/8665/pa201444.jpg[/IMG][/URL]

W szpitalu mial to najbardziej zaognone mam zrobione zdjecia telefonem i to w ogole nie widac bo wiadomo jakie wychodza zdjecia z telefonu tu jest zdjecie krotko po szpitalu jak juz powoli schodzilo

Nie wiem czy to czytalas http://www.megapedia.pl/leczenie-bialkowe-u-niemowlat.html ale mimo to najlepeij udac sie do pediatry to on zadecyduje co to jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko chyba wiem o czym mówisz... Podobne plamy na ciele ma córka naszych znajomych.
U nich jest to objawem alergii, z tym,że dziewczynka ma już 4 latka.
Być może Lenka ma skazę białkową. Koniecznie skonsultuj się z lekarzem,albo do dermatologa idźcie.

A tak na marginesie to dokładnie rok temu byłam szczęśliwą posiadaczką testu ciążowego z podwójną krechą! 🤪 Ale czas zapiernicza ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Notatnik otwarty 😜

Chyba poproszę pediatrę o ten Viburcol na wszelki wypadek.

Dziś siedziałam tylko z Patrykiem, nawet Mum nie wpadła na chwilę bo jest przeziębiona.Ona chociaż się potrafi zachować i nie przyjeżdża z porcją bakcyli jak inni

Ja wczoraj z racji maleńkiego wypadziku na pogaduchy z przyjaciółą wypiłam 1 piwko więc mleka nie odciągałam na noc i rano zaś upaćkana byłam

anjaP
- z łóżeczek podoba mi się to pierwsze, chociaż ja wybrałabym inny kolor - naturalny "drewniany"

pościel i krzesełka drogaśneeee

darka - a gdzie to na zakupach byłas?
te chusteczki pampers zielone - to moje ulubione i jak w promocji to się opylają bo tak to głównie odchodzą u Nas Dada- a reszta cała to jak Nam ktoś kupi.


A Wy jaki rozmiar pampersów używacie bo my 3-ki, i używamy Pampers-ów i Dada na przemian mniej więcej - chociaż Pampers-y częściej na wyjście...

My gryzaka mamy takiego, ale Patryk traktuje go tak jak smoka = śmieje się jak się mu go do buzi włoży i wyciąga i się nim bawi...

http://allegro.pl/tommee-tippee-gryzak-gryzaczek-dziaselko-3m-2szt-i1926184839.html

Oto co z gryzakiem robi
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=50842c40f11a8764][IMG]http://images37.fotosik.pl/1177/50842c40f11a8764m.jpg[/IMG][/URL]



emiliaeem
- no ja też się staram nie kupować dużo zabawek bo przekładanie to my ze wszystkim mamy w ciasnym mieszkanku ale i tak graciarnia się już robi
Zazdroszczę budowy domku no i można plac zabaw sobie urządzić w ogródku - superrrrr


Gosiaczek
- super że Lenka już główkę porządnie trzyma


ania1988
- trzymajcie się z tym ząbkowaniem


Apropo testu - to my rok temu jeszcze nie wiedzieliśmy że w ciąży jestem - dowiedzieliśmy się 24 listopada
hehe ale pamiątka

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b32c5e4bd4d3f222][IMG]http://images37.fotosik.pl/1177/b32c5e4bd4d3f222m.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂


kurcze nie zaglądałam tu od wczoraj wieczora i tyle do nadrobienia 🤪 niestety notatnika nie otworze bo mała nie śpi i tak szybko 😉


ramonka ślicznie mała śpi i śliczne ma zabawki


wercia i darka linki super


    [/Natalka już wszystko świadomie chwyta 🙂 a gryzaki uwielbia aż się rwie jak jej daję 🤪 ślini się strasznie 😁na macie tez chwyta zabawki i się nimi bawi 🙂


    Pije 3 razy dziennie bebiko i jest jak na razie ok 😉 Znów zaczęła zasypiać po 20 tej i budzi się dopiero o 3 na mleczko i spi do 6,30 . 🙂 Zmykam pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Mężuś na siłowni a ja małą wykąpałam, nakarmiłam i położyłam spać 😁 choć pewnie zaskrzeczy jeszcze 😉

emilia1 to gratuluję postępów moja też wszystko świadomie chwyta nawet tego czego nie powinna czyli mamusi włosków 😁

wercia82 no drogie ale jakie fajne 😉

tedit ja nie pomogę bo nie spotkałam się z czymś takim, mam nadzieję że to nic poważnego i szybko minie 😘

a ja kupiłam taką stonogę (oczywiście z różowym kolorem) tylko jest dłuższa i ma na boczkach alfabet
http://allegro.pl/sliczna-maskotka-stonoga-mini-super-prezent-i1921867757.html
Lence sie podoba i mamusi też ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczór 🙂

Martynka pomarudziła i od godzinki już śpi. Moja kochana.
Każde dzieko czeka ząbkowanie...i trzeba to jakoś przetrwać.

Tedit nieciekawie wyglądają te plamki u Lenki...ja też bym poszła z tym do lekarza.

Werciu mój mąż myślał, że ta lalka obok Patryczka to drugie dziecko 😁 hehehe

Miłego wieczorka i nocki Wam życzę.. :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko zerknęłam na fotki. Mi to absolutnie na liszaj nie wygląda! A właśnie coś takiego ma córka znajomych, tyle,że plamy są rozlane na większą partię ciałka i głównie atakują rączki i nóżki. Pozostaję przy swojej wersji,że Lenka ma alergię, aczkolwiek ekspertem nie jestem,więc udaj się koniecznie do lekarza.

Wercia o widzisz... A ja testu nie zachowałam ☺️ Co prawda robiłam go dokładnie 16 listopada,ale tak naprawdę to 17 lekarz potwierdził 4 tydzień ciąży 🙃 Ależ to była radość 🤪 I lęk,czy donoszę... A jednak, dzisiaj już tulę Małego Benka 😆

Mój Oli już od dłuższego czasu nosi rozmiar 4,ale Pampers. A tak wogóle to u nas otworzyli nową Biedronkę i pampery Dada kosztują 19.99. Ja osobiście takich nie używam,ale jeśli Werciu wykalkulujesz,że się opłaca to mogę Ci kupić i wysłać pocztą. Bez ukrytych kosztów 😉
Poza tym te klocki fajne,ale ja stawiam na tradycję. Pamiętam,że chodząc do zerówki zawsze biliśmy się w klasie o takie zwykłe, mega duże klocki. I takie właśnie mam zamiar Małemu kupić.
Poza tym kiedyś też zakupię Olciowi takie cuś:
http://allegro.pl/domek-z-tektury-do-malowania-lisciani-100cm-myszka-i1929286595.html
Zabawka świetna dla 3-4 latka. Osobiście dostałam od rodziców taki domeczek i we trójkę z rodzeństwem mieliśmy frajdy po pachy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tedi26 z tych zdjec wynika skaza i alergia dodatkowo bo moj ma to samo poem wrzuce ci zdjecie jego tylka bo on to ma na tylku i wlasnie na udach i przy zgieciu wlasnie takie plamki i ja ot uznalam za alergie na brzoskwinie ale jak pojde to spytams ie czy to alergia na brzoskwinie bo te plamki na buzi to maly mial to samo tlyko uwzaj bys ty tego nie dostala bo ja tez mam taka jedna malutka plamke na rece

Kusicie dziewczyny co do tych gryzakow juz je raz widzialam ale sie zastanawialam i chyba wkoncu je kupie

U mnie z testme to juz przedawniona sprawa u mnie rok minelo 8 listopada dzis mija rok od 1 wizyty u mojego gina ktory mnie prowadzil nie ma to jak wszystko pamietac jakby to bylo wczoraj

Wercia ja jezdze na zakupy do siebie do Auchanu ty jestes z Swietochlowic wiec nie wiem czy do KAtowic bedziesz mialka blizej czy do Mikolowa a jesli chodzi o rozmiar to my juz mamy 3 paczke 4-ki z pampers i reszte 4-rek z dady co maly dostal z torta pampersowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek i Ty tak spokojnie piszesz,że Małą wykąpałaś i ułożyłaś spać,a mąż na siłce???
Mój owszem, chodzi na siłkę,ale w godzinach pracy 🙂 Inaczej byśmy toczyli wojnę ze sobą ☺️

Byłyście może na ,, Wyjeździe integracyjnym"? Mam zamiar ruszyć do kina,ale nie wiem czy akurat na to warto. 🙂

Darka wydaje mi się,że odczynem alergicznym nie da się zarazić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję za radę dziewczynki. Teraz wyeliminowałam wszystko, zostało mleko. W pon. pójdziemy do lekarza.

emiliaeem no własnie liszaj! Babka ma go w głowie chyba 😠
Ten "Wyjazd integracyjny" to ponoć kaszana, ale "Listy do M." bomba 🙂

Ja też bym mojego gosiaczku nie puściła na siłkę. Wystarczająco sama siedzę w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mąż mi wysłał 🙂

Jak mamy być grzeczni, skoro jak byliśmy mali, to oglądaliśmy Tarzana, który chodził półnago.
Kopciuszek wracał o 12.00 w nocy.
Pinokio kłamał.
Alladyn był złodziejem.
Batman jeździł 320kmh.
Królewna Śnieżka mieszkała z 7 chłopakami.
Papaj palił fajki i miał pełno tatuaży.
Pacman biegał po ciemnej sali i jadł kolorowe pigułki od których dostawał energii. Bolek i Lolek oraz Tola, żyli w trójkącie.
Żwirek i Muchomorek byli parą.
Pan Kleks czytał poradniki Młodego Zielarza,
Kaczor Donald chodził bez majtek,
a Smerfetka była tylko jedna na wioskę!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilianeem hehe zawsze ją kąpie sama jak on na siłkę idzie, ale chodzi dwa czasem trzy razy w tygodniu wiec daje rade 😉 ja się wybieram albo od grudnia albo od stycznia wiec wtedy on będzie musiał się sam nią zajmować 😉 Choć nie ukrywam ze lubię jak razem ją kąpiemy 😜
My też mamy taki zamiar iść na Wyjazd integracyjny ale nie wiem czy warto, my to w ogóle uwielbiamy do kina chodzić na film oczywiście 😁 no ale teraz nie bardzo jest jak 😉

tedit lepiej na siłkę niech chodzi niż by miał na piwko z kolegami 😜 Hehe dobre to 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie Edytko, mąż ma rację 😁 😁 😁

A ja wlepiam cuś takiego:
Twoje ubrania:
>> Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosic ciazowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciaze.
>> Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdluzej sie da.
>> Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciazowe staja sie Twoimi normalnymi ciuchami.

>> Przygotowanie do porodu:
>> Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem cwiczysz oddechy.
>> Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosly zadnego skutku.
>> Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiacu ciazy.

>> Ciuszki dzieciece:
>> Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i skladasz równiutko w kosteczke.
>> Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.
>> Trzecie dziecko: A niby czemu chlopcy nie moga nosic rózowego? w nawiazaniu do rozmowy 🙂

>> Placz:
>> Pierwsze dziecko: Wyciagasz dziecko z lózeczka jak tylko pisnie.
>> Drugie dziecko: Wyciagasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczenstwo, ze jego wrzask obudzi starsze dziecko.
>> Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakrecac grajace zabawkI w lózeczku.

>> Gdy upadnie smoczek:
>> Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.
>> Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.
>> Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

>> Przewijanie:
>> Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluche co godzine, niezaleznie czy brudna czy czysta.
>> Drugie dziecko: Zmieniasz pieluche co 2-3 godziny, w zaleznosci od potrzeby.
>> Trzecie dziecko: Starasz sie zmieniac pieluche zanim otoczenie poskarzy się na smród, badz pielucha zwisa dziecku ponizej kolan.

>> Zajecia:
>> Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp.
>> Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.
>> Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

>> Twoje wyjscia:
>> Pierwsze dziecko: Zanim wsiadziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.
>> Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.
>> Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, ze ma dzwonic tylko jesli pojawi się krew

>> W domu:
>> Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz sie na swoje dzieciatko.
>> Drugie dziecko: Spogladasz na swoje dziecko, aby upewnic sie, ze starsze go nie dusi i nie wklada mu palca do oka.
>> Trzecie dziecko: Kryjesz sie przed wlasnymi dziecmi.

>> Polkniecie monety:
>> Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz sie przeswietlenia.
>> Drugie dziecko: Czekasz az wysra.
>> Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobre ale sie uśmiałam a najbardziej z tego
Płacz:
>> Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakrecac grajace zabawkI w lózeczku.
>> W domu:
>> Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz sie na swoje dzieciatko.
>> Drugie dziecko: Spogladasz na swoje dziecko, aby upewnic sie, ze starsze go nie dusi i nie wklada mu palca do oka.
>> Trzecie dziecko: Kryjesz sie przed wlasnymi dziecmi.

>> Polkniecie monety:
>> Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz sie przeswietlenia.
>> Drugie dziecko: Czekasz az wysra.
>> Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...