Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My byłyśmy na spacerku 1 godzinę i 20 minut no i ładnie przespała spacerek tylko na 5 minut otworzyła oczka 🙂

McDa no no jeszcze trochę i włożyła by całe do buzi super fotki 🙂, moja wkłada rożne zabawki i krzyczy, piszczy ze nie może tego zmieścić do buzi no masakra jeszcze sąsiedzi pomyślą ze robię jej krzywdę 😮
zanim się obejrzysz zacznie wciągać całe słoiczki 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek ja byłam w zakładzie przedłużyć macierzyński te 2 tyg co sie nan należą, później wypisałam wniosek za urlop zaległy i przyszły czyli mam 46 dni 8 dni sobie zostawiłam jak wrócę do pracy i wypisałam wniosek na wychowawczy te wszystkie wnioski dostałam z zakładu i wypisałam na miejscu dodatkowo dostałam wniosek dla mojego męża żeby mu wypisali u niego w zakładzie że w tym czasie nie będzie korzystała z wychowawczego . I do jest do załatwienia w zakładzie a resztę wychowawczego ja załatwiam w urzędzie miasta tam gdzie się składa wnioski o rodzinne w moim przypadku to nie mops tylko urząd i tam dali mi stertę papierów do wypisania odnośnie rodzinnego i dodatków do rodzinnego czyli dodatkowego tysiąc złotych i wychowawcze oni tam ci wszystko wytłumaczą musisz wyciągnąć ze skarbówki dochody i złożyć wniosek jak przyznają rodzinne to dostaniesz ten tysiak i płatne wychowawcze no i ja mam to złożyć jak będę na urlopie wypoczynkowym , także ty chyba juz możesz składać a w skarbówce za dochodami sie czeka u mnie 2 tygodnie wiec warto to wyciągnąć wcześniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to nie ogarniam mojej córy wczoraj takie cyrki przy zasypianiu były a dzisiaj położyłam do łóżeczka dałam smoka i pieluszkę pomiziałam po główce i ona zasnęła 😁

McDa dobrze ze chociaż tyle nas dzisiaj pisze bo prowadzić rozmowę z samym sobą nie było by fajne 😉

emilia dzięki za wyczerpująca odpowiedz, no u mnie możną to w MOPS-ie składać wiec w przyszłym tygodniu złożę i zobaczymy jakby przyznali toby na pieluchy i mleko było 😜

emiliaeem mi sie wydaje że emili chodzi o to ile Olii jest aktywny miedzy drzemkami w dzień 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, witam!

Ja dziś nie mogłam zaglądnąć bo gościa mieliśmy - szanowna teściowa od rana u nas była ale całkiem miło było.

Słuchacie szok jakiś. Moja Lenka od 3 dni śpi ponad 2 h. Rano wstaje o 7:30 bawimy się ok, 10 robi się senna, daje jej mleczko i kładę, zamiast do łóżeczka, do wózka. Ona momentalnie zasypia. Żadnego bujania, nic. Dziś spała 3h!!!!!! Ona chyba nie lubi w dzień łóżeczka!

Poza tym odstawiłam jej wszystko, dostaje tylko mleczko. Jak do tyg. plamki i wysypka nie zniknie trzeba zmienić mleko na hipoalergiczne. Kosztuje ponad 33 zł, bo my Enfamil dajemy. Teraz to mi jej szkoda, bo tak ładnie jadła.

darka mam sąsiadkę, która też sama wychowuje dziecko. Jak tylko się jej "facet" dowiedział o ciąży to uciekła. Ale płaci 500 zł i zarabia 1900 zł. Ślicznie wyglądasz 🙂

emiliaeem i jak tam mąż, jest już we Wrocku?

McDa ślicznie Paulinka wciaga gryzak. Mania gryzienia 🙂 hehe

Gosiaczek ja jestem na wychowawczym ale nie wiem jak z MOP-sem bo my mamy za wysoki dochody, ale Emilia już wyjaśniła 🙂

Emilia Twoja Myszka też ładnie śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 no no wizyta teściowej dobrze że chociaż miło było, moja jak za często do mnie nie wpada to tez jest miło 😜 Mam nadzieję ze Lence te plamki znikną no i zazdroszczę ze śpi ci 2 godzinki jej fajnie by było jakby mojej się tak przestawiło. A z tym zasypianiem w dzień to u mnie rożnie raz zaśnie sama raz muszę ją w wózku wytelepac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj, opalenizna.. a co to?? bo ja w tym roku nie wiem 🙂 w ciąży puchłam jak tylko wyszłam na ciepło więc słonce odpadło całkiem, a teraz póki karmię to na pewno na solarium nie pójdę.... ale już się przyzwyczaiłam do tej bladej twarzy 🙂

dziewczyny a planujecie już jakieś wypady na wakacje z dzieciaczkami? bo my byśmy chcieli gdzieś pojechać i zastanawiamy się gdzie, nad morze byłoby fajnie bo piach ale jak nie będzie ładnej pogody to nie wyobrażam sobie.... zastanawiamy się nad Włochami bo Hiszpania za droga a na Chorwacji nie ma piachu, a to będzie pewnie największa frajda dla małej 🙂 a do krajów arabskich nie chcę jej jeszcze brać....

mała śpi słodko od 20, ciekawe kiedy się pierwszy raz obudzi 🙂

zmykam na wyrka, do męża 🙂

papa, dobrano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa ja mam zaplanowane ,działeczka mamuśki, mają taki teren, że masakra, ogród ziołowy,kwiatowy, warzywny,sad i multum miejsca do opalania, biegania, a teren bezpośrednio koło domu jest ogrodzony, więc dzieciaki się wyszaleją, ja do tego z moim lubym się urwiemy na jakieś 4 dni w góry tylko we dwoje 😁 żyje już tymi wakacjami, oczywiście wszystko zależy jak pójdzie ostatnia operacja bo termin mamy około czerwiec/lipiec , także urlopik sierpień .

Dobranoc Mamuśki ,ja wciąż podziębiona do tego opryszczka mi wyskoczyła i nie mogę synka obcałowywać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i tak Natalia zasnęła po 21 a teraz obudziła sie z płaczem i bujam ja w leżaczku juz nie wiem co się dzieje 🤨 🤢 przez 4 miesiące ładnie zasypiała w łóżeczku a teraz co to za cyrki mi odstawia 😠 no i zasnęła w leżaczku ciekawe jak długo pośpi jak ja przełożę


Milej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To zapraszam po smażymy się razem 😁 a ja wolę iść na solarium niż smarować się fluidem co niestety muszę teraz robić żeby ludzi nie straszyć 🙃

tedit mi Druhny się podobały 😉 a my z mężem dzisiaj będziemy oglądać "Colombiana" Luc Bessona więc mam nadzieję ze będzie na co popatrzeć 🙃

McDa87 ja nie mogę się do tego przyzwyczaić bo wkurza mnie jak każdy mówi a co ty taka blada 😠 a co do wakacji to my jedziemy do Chorwacji albo Włoch ( na północy Chorwacji plaże są piaszczyste) tam chcemy wynająć domek na 4 pary (każda para ma jedno dzieciątko) mam nadzieję że to wypali 😜 a co do Hiszpanii to też bardzo bym chciała ale to za jakieś dwa lata 😁 a jeśli chodzi o kraje arabskie to byłam w Tunezji i nigdy więcej już tam nie pojadę na dzień dobry w łazience przywitały mnie 2 karaluchy (spać nie mogłam i cały pobyt spaliśmy przy zapalonym świetle) a hotel miał 4 gwiazdki no ale tam tak jest, ja zdecydowanie polecam Rodos 😜

Kiniek kuruj sie i znam ten ból mnie boli gardło i ten za bardzo nie całuje mojej kruszynki 🥴

Dobra zmykam na film jutro napisze czy jaki był. Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiluś Olek w ciągu dnia ma 3-4 drzemki,ale On nie lubi się rozdrabniać i jak przytnie komara to tak konkretnie 🙂 No i dla niego 1,5h zabawy to zupełne maksimum 🙂 Wymęczony jak koń po westernie 🙂 Troszkę inaczej Cię zrozumiałam... 😉

Edytko jeszcze w domu, ale w poniedziałek już wyrusza i zostawi nas na caluśkie 5 dni 🤨

McDa ja o ciepłych krajach to nawet nie myślę 🙂 Tyle km autokarem czy samochodem z małym dzieckiem to absolutnie nie na moje nerwy, a na samolot siłą mnie nie wepchną!!! Pozostaje Polska 🙂 Bardzo chcemy wyjechać w góry,a gdzie ruszymy, to się okaże 🙂 😎
U nas pełen spontan 😁 Narazie kręcimy sylwestrowe szaleństwo 🙂

Gosiaczek o właśnie, solara 🙂 Dawno nie byłam 🙂 Mnie opalenizna szybko łapie na brąz,ale jeszcze szybciej znika 😠

Kiedy stroicie choinkę? Ja chyba w tym roku polecę po bandzie i ubiorę 18 grudnia, co by Mały miał dłużej frajdę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...