Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosiaczek moja od dwoch dni tak robi, spodobało się jej i tylko pierdzi buźką 🙂 a najlepiej jak jej coś cofnie i zacznie tym pluć, wczoraj mi do oka poszło, a siedziałam obok niej (ona leżała 🙂 🙂 hehe najwiecej tak robi jak chce się pobawić 🙂

Monia pediatra mówił, że deserki też już mogę spokojnie dawać, jeśli pisze na słoiczku że od 4 miesiąca.... ale marchewkę i zupkę myślę robić sama, mamy swoją marchewkę, swoje ziemniaczki, więc zdrowe 🙂 i oczywiście oprócz tego pierś... powiedział, że mogę też dodawać do pokarmu mojego 1-2 łyżeczki rozgotowanej kaszy manny, ale wtedy do zupki już nie dawać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,
moja z tym pierdzeniem 🙂) buźką to zaczeła juz jakies 1.5 miesiąca temu albo wczesniej , pamiętam bo byłam wtedy z nią u mamy na tydziń. strasznie jej se to podoba, jest cała ześliniona 🙂)

dzisiaj przglądałam w sklepie deserki, zastanawiam się może ją juz czymś poczęstuję 🙂) a z drugiej strony jak to jest u dzieciaków karmionych piersią, przecież one dostają z mlekim matki różne smaki tzn skoro matka je wszystko to dziecku nie są obce smaki. A jesli po zjedzonym nie wiem, banannie czy brokule ddziecko nie ma wysypki to moze jak dam jej ze słoiczka to jest szansa, że tez nie bedzie miała prawda? dobrze dedukuję? 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa87 ja ci powiem tak, ja jem wszystko. Ograniczałam się bardzo z produktami mlecznymi jak mała miała wysypkę i to faktycznie NIC nie jadła z nabiału, ale teraz jem jogurty naturalne, serki wiejskie (nie piję tylko mleka bo myslę, że ją brzuszek po nim boli) i czasem ma wysypke czasem nie ma, przestałam już prowadzić śledztwo po czy ma a po czym nie. Brokuły , kalafior i inne warzywa jem. Zauwałyłam, że jak zjem marchwekę to ona ma zaparcia i też sądzę, że na jajka jest uczulona, ale naprawdę bardzo trudno mimo starań dojść na co dziecko jest uczulone, nawet stosując metodę eliminacyjną.
Aha jak zjem jabłka surowe to stęka w nocy więc z jabłuszkami ze słoiczka narazie daje spokój. Właściwie nie wiem od czego zacząć to wprowadzanie pokarmów 🙂) z pierwszą córcią jakoś się nad tym tak nie zastanawiała...chyba byłam młodsza i mniej upierdliwa 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ja też jak zjem jabłko to małą brzuszek boli i też staram się ograniczać, jak za dużo soku jabłkowego wypiję to to samo i na razie jabłka też jej nie dam, zacznę od marchewki, potem z ziemniaczkiem...

Emilia też mam te kaszkę z paczki i też się zastanawiam....

jak wyglądają smoczki do kaszki? czy podajecie łyżeczką??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 zacznij od marchewki 🙂 mi sloiczek starczył na 3 dni na 4dzień czyli dzis dałam banana na spróbowanie i tym razem otworzyłam słoiczek marchewki z ryżem 🙂


Gorzej jest z tymi kaszkami tyle ich jest na rynku, są z mlekiem bez mleka wioele smaków maja od czego tu zacząć 🤔 🤨 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 ja mam smoczek z 3 dziurkami mleko =1 miarka kleiku uciągnie ,ale czy kaszkę to nie wiem , ja chciałam najpierw dać kaszkę bez mleka i dodać do mleka bebiko, bo pamiętam jak dawałam synowi te mleczne to mleka już mi w ogóle nie chciał pic tylko te kaszki mleczne . i na razie takie płynne chcę podawać w butelce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wy znow o probkach ja jeszcze z bobovity nie dostalam probki tylko z tego hippa moze dostane jeszcze bo tam ponoc jest kaszka sinlac

Monia ja jak malego karmilam do tego 3 miecha nie jadlam smazonych rzeczy a reszte tak i wszystkie owoce, orzechy czekolade to wpieprzalam jak w ciazy i malemu nic nie bylo a to uczulajace alergeny a jak tylko przestalam to maly dostla skazy na bialko

Ja jak dawalam kaszke to albo z butelki ale wtedy mialam korek trojprzeplywowey z aventu ale nie robilam mu tak gestej a jak chcialam zeby zjadl lyzeczka to robilam gesta i lyzeczka

Lece reszta roxmow w toku i potme Sedza lub sad rodzinyn nie wiem co poleci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

U nas nocka spoko, za to w dzień Lenka taka marudna, że szok. Ciagle oczęta tarła ale spała po 30 min. Za to teraz śpi jeszcze po spacerze. Ehh zmęczona jestem już tym wszystkim. Odliczam dni do wyjazdu do mamy.

BUZIAKI DLA OSKARKA I NATALII! ROŚNIJCIE NAM ZDROWO!

McDa ja dawałam łyzeczką.

emilia takiego bananka ze sklepu to można dać po 7 msc. Te w słoiczku są pasteryzowane.

gosiaczek dzielna nasza Lenka kochana.

kiniek jak Ty to robisz, że on Ci tyle śpi???? Szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 dzięki za odp 🙂 ja się nie zastanawiałam i chciałam jej dać zwykłego banana 🤢 jakoś wcześniej to było inaczej nie pamiętam żebym cokolwiek testowała tylko od razu podawałam synowi i tak samo jak ramonka dawałam biszkopta z bananem , ziemniaki z masłem itp a teraz na starość uczę się wszystkiego od nowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia 1 witam w klubie. tez nie pamietam, żebym cos testowała. po prostu jak córka była w odpowiednim wieku to podawałm to co powinna i nawet do głowy mi nie przyszło, że coś może uczulać 🙂) a teraz 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ciotki ale sie rozpisalyscie z 20 stron do nadrabiania!!!!! 🙂 u nas ok. Zuzia znow tylko raz obudzila sie w nocy okolo 3ciej. Pogoda u nas kiepska , pochmurno,buro i nieprzyjemnie z cisnieniem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko z tym spaniem to i tak nic ,córka sypiała od pierwszej nocy całe, bez budzenia się na szamę, do tego w dzień spała więcej niż Maksior 🙂 także dla mnie to zmiana ale na,ze tak powiem aktywniejszy tryb ^^ nauczyłam Go po prostu ,że czas spania po aktywności, on teraz sam wysyła wyraźne sygnały, ucieka buźką od wszystkiego, cmokta pieluchę, trze oczka i wiem,że to pora spania, co nie znaczy że jak Go kładę to nie jedzie, bo jedzie z koksem,ale zostawiam Go w pokoju z włączonym z iPada szumem suszarki z mp3 co mi w szum morza przechodzi, zamykam drzwi od sypialni po 10 do 15 minut młody śpi 🙂
Czasem jest tak zmęczony jak dziś, że miałknie 2 razy i zasypia 🙂 teraz śpi już 2,5h , wtedy z rana spał niecałe 3h ...hmm od południ a w sumie do 15 też coś spał,jakieś 1,5h z tego co pamiętam , rzadko bywa żeby między karmieniami nie sypiał 🙂

A ja dziś zrobiłam przymiarkę do prezentów świątecznych i materiały do albumu na foty zakupione na razie za 180 zeta, ale jakbym mogła kupiłabym za dowolną kwotę 🙂 tyle styli, tyle pomysłów i możliwości 😁 jak już coś zdziałam wkleję rezultat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...