Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Oj zazdroszczem wam ze dzici wma tak spia moj jest dzis nie do pobicia ciagle marudzi w ogole nie hcce sie bawic tylko nosic albo siedziec

Po tym ryku myslalam ze przespi sie z godzine a tu dupa przychopdze po 30 min a on juz we skowronkach ale szczescie nie trwalo wiecznie teraz znow szopk odstawil i poszedl spac nawet mu temp zmierzylam bo jest caly cieply bogu dzieki nie ma tylko boje sie ze bedzie mial wieczorem bo robi sobie juz dzis 4 drzemke a jest naprawde marudny 😞ja juz nie mam sily jesli on dostanie goracki mnie juz to dziecko przerasta jak znowu zapalenie nerek;(niech sobie chlopiec pospi ale tez to jest u niego niepokojace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hmm nie wiem co Ci Dareczko doradzić ale zauważ ,że co jakiś czas każdej z nas maluch dopieka, więc chyba wszystko w normie, być może ciężej mu się dziś coś trawi, ja zauważyłam,że Maksior tez już w tak oczywisty sposób nie pokazuje że to np brzuszek, sama muszę się dopatrzeć jakiś oznak, a może Oskarka dziąsełka zaczynają swędzieć ? może też mieć ot tak humorek nie za bardzo dziś i tyle .
U nas znowuż spokój aż za... ja tu się do zabawy przymierzam,siły zebrałam, młody pojadł i patrzę i znów kima ... to dziecię sypia mi od 5 do 7 godzin w dzień (a ten zaczynamy tak od 7 rano do 20:30) a w nocy około 12stu ...w sumie wszystko się zgadza, na ten wiek dzieci sypiają średnio 16 godzin (a średnia jak wiadomo jest mocno uogólniona ) 🙂
Zmykam wstawić bitki na otro 😁 trzeba wyjeść te 1,5 kg woła , zaraz głowa rodziny wraca 😉

A kolorek -sama nie wiem czy się podoba, wszystko w sumie blisko naturalnego, choć ja mam taki szaro- brąz, a tu się ożywiło, ale to nadal nie było to ,fryzjerka mi się jednak postawiła, że nie zrobi mi mocnego rozjaśniania (przy moich włosach to niezbędne bo farba nie łapie) jak mi lecą włosy po ciąży garściami 🤢 także rudy (taki docelowo chciałam) musi poczekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jej taka ładna pogoda wiec godzinkę pospacerowałyśmy ale jak słońce zaczęło zachodzić to od razu zimniej się zrobiło.

Kinia kolorek super 🙃

Dziewczyny mam pytanko pewnie ono tu już padło czy po macierzyńskim wracacie do pracy? bo ja idę na rok wychowawczego. A i jeszcze jedno z tego co pamiętam to żeby brać urlop wychowawczy płatny to na osobę nie może przekroczyć 504 netto a oni to wyliczają z zarobków obojga rodziców??? bo koleżanka mi się pytała ale ja nie orientuję się bo ja idę na bezpłatny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Was doczytam kochane babeczki tylko napisze odkrycie Zuzi - stopy 😁 zajecie na pol godziny lapac stopy,tyle sie nasteka przy tym,a one i tak uciekaja 😁 😁 teraz lezy kolo okna i bawi sie firanka juz z 15 minut.... 🙂
Wizyte u lekarza moge dopiero na przyszly tydzien bo maja terminy zajete,a prywatnie nikt tu nie przyjmuje. Lekarz powiedzial,zebym obserwowala sratytaty wiecie o co chodzi. Jak mozna zdiagnozowac przez tel. Fakt, uczulenie wczoraj przenioslo sie troszke na brzuszek , a dzis rano krostki juz byly jasniejsze, jakby troche schodzi. Zobaczymy dalej. Nie oliwkuje jej ,a ubranka dzis wszystkie wypralam w jej proszku i jej plynie. Nic innego nie przychodzi mi do glowy. A i z mezem myslelismy jeszcze,ze moze woda,w ktorej ja kapie, bo od niedawna jakby bardziej chlorowana jest 😮 ja sama po dlugiej kapieli mam wrazenie,ze mi rece odpadna tak mnie swedza i natychmiast musze posmarowac kremem albo mascia z witamina A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/716/img5180nk.jpg/][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/2880/img5180nk.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek ja idę na wychowawczy na razie planuje na 7 miesięcy tak żeby po wakacjach wrócić do pracy , no i jest te nieszczęsne 504 na osobę i nasze dochody nie liczą się, ja spróbuje złożyć wniosek bo to zawsze coś a ty dlaczego od razu idziesz na bezpłatny , warto zlozyć wtedy będziesz na 100% pewna


MajaCh cudnie sie bawi nóżkami ja też nie mogę się doczekać tej chwili 🙂

    emiliaeem wypłynie serek z nalesników ale ja tak lubię wymiętolić naleśnika w tym serku 😉 no i wtedy jem widelcem i nożem i zwijam w trójkąt 🙂 a jak z powidłami to w rulon i paluchami 😜
sadzacie już maludy bo ja tak Natalia uwielbia siedzieć w łóżeczku 🙂 no ale to raptem parę minut tak żeby fotki porobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenkę wykąpałam tata nakarmił i kładzie spać bo mnie głowa boli i do niczego się nie nadaje 🥴

MajaCh fajny widok jak takie dziecko bawi się stópkami 🙂 czekam aż Lenka je odnajdzie 😜

emilia1 no bo ja właśnie nie wiedziałam czy liczą dochody obojga rodziców czy tylko ojca, w takim razie spróbuję, dzięki 🙂 a co do sadzania ja moją dopiero dzisiaj posadziłam na swoich kolankach ale też tylko na moment 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sadzam, pediatrzy nie zalecaja pomagania. Tylko na kolankach oparta o mnie, samej w zyciu bym jej nie posadzila obkladajac poduchami. To zle wplywa na rozwoj psychiczny, i motoryczny... nie wiem jak jest naprawde. W kazdym razie ja nie .Chociaz nie powiem bo sie rwie w lezaczku se stopy lapie to do przodu sie wychyla,na szczescie jest przypieta pasami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh jak fajnie się bawi 😁 A jaka już duża 🙂
Mój Oli też już od pewnego czasu atakuje swoje stopki:silly


A tu uczy się liczyć 😁 Na paluszkach... ☺️


Ja sadzam Olka u siebie na kolanach po 15 min. dziennie. Nam tak zaleciła pediatra, ponieważ Mały musi uczyć się sztywnego trzymania główki,a po 2 tyg. poprawę już widać 🙂
Ale poduchami nie podpieram, zresztą jeszcze ma zbyt króciutkie nóżki w proporcjach do tułowia, więc nie naciskam na Niego 🙂 Jeszcze się nasiedzi 🙂

Emiluś wcinasz takie bełty jak ja 🤪 Mój mąż zawsze się śmieje,że mam śmietnik na talerzu 🙂 Kiedy mi tak najlepiej smakuje... ☺️
A teraz naszła mnie chęć na frytki! Wieki nie jadłam. Dobrze,że nie mam ich w domu, bo już bym grzeszyła ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oli się pręży i muły pokazuje 😁

Zezowanie na tym etapie normalne 🙂 Dziecko dopiero uczy się skupiać wzrok na bliższych rzeczach 🙂 Mój też ma jedno oko na Maroko, drugie na Atlantyk 😉
Często podczas zabawy bawimy się właśnie oczkami, poruszam jakimś przedmiotem na boki, oddalam, przybliżam, tak sprawdzam reakcje Małego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ufff wykapana wypluskana poplywalam sobie ja chce jeszcze raz 🙂

U nas bez siadania nie ma dnia tzn nigdy maly nie siedzi sam zeby go obkladac poduchami zawsze siedzi na kolanach u kogos bo on inaczej nie chce ostatnio rwie sie do siadania nogi do gory i glowa z barkami tak jakby robil brzuszki

U nas powoli stopki odkrywane sa bo chwyta sie juz za kolana a za stopy tylko gdy ja mu dupe podnosze podczas przewijania

My jestesmy strasznie po tylach ale kazde dziecko rozwija sie indywidualnie wiec sie nie przejmuje na mojego szkraba tez przyjdzie pora

Dobranoc mamuski :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Mały poemacik i znikam bo padnięta jestem a jutro muszę chałupinę ogarnac jako tako bo w niedzielę już kolędę mamy

monia66...
- cieszę się że u Was wszystko dobrze

emiliaeem
- gratuluje powrotu do wagi sprzed ciąży, ja tez już wróciłam do wagi sprzed ciąży - buuu czyli na plusie jestem niż od razu po ciąży

darka
- my jak na razie na słoiczkach jedziemy i wszystko dobrze, Rozbójnikowi smakuje
mmmm- basen - przeszłabym się, zwłaszcza że karnet na basen dobity ale pewnie już się ważnosc skończyła i kasa zaś zamrożona 😠

Gosiaczek
- apropo obsrania, to u Nas się przedtem też takie zdarzały aż po kark
Ja już pracuję a właściwie usiłuje pracować, bo pracuję w domu i ciężko mi pogodzić opiekę nad Rozbójnikiem i pracę. Mąż obiecał przychodzić wcześniej abym mogła zajac się
firmą ale jak na razie z tego nici

McDa87
- nieźle z tą kupą we włosach, teściowa pewnie nie zauważyła

tedit
- nie przejmuj się swoimi udami, moje to dopiero masakra - jestem szeroka jak stodoła w biodrach i udach

Kiniek
- ładny kolorek

MajaCh
- pięknie Twoja córa się łapie za stópki, u Nas to abstrakcja niestety jak na razie




Co do sadzania to tutaj MajaCh - zgadzam się z Tobą

Pytałam dzisiaj rehabilitantki - w wieku ok 8 m-cy dziecko powinno siedziec SAMO - i to posadzone przez Rodzica ( czy kogoś innego oczywiscie), bez okładania
go poduchami itp, poduchy takie nie pomagają a utrudniają rozwój i mogą utrwalac niekorzystne wzorce

Co do trzymania główki to można zastosowac pozycję nr4 - to "krzesełko"niby z bardziej pochylonym dziecięciem do przodu ( hmmm jak to napisac, tak żeby nie było aż tak "przyklejone do rodzica, tylko żeby główka mogła już sama się trzymac bez podparcia) , ja tak małego noszę i cwiczy sobie trzymanie dyńki

http://www.maluchy.pl/artykul/151

Nasz powolutku zaczyna się kolanami interesować i z postępów to to że sam chwyta i zabiera sobie zabawki i się nimi bawi a potem następne

Mamy koszmarne problemy z zasypianiem Rozbójnika, on potrafi marudzić ponad godzinę po kąpaniu i jedzeniu, zazwyczaj do tego "dobijania" go na noc butlą

Ech martwię się trochę, mojej koleżance dobrej, odeszły wody w 22 tyg. ciąży, jak na razie dzieciątko w brzuszku czeka na każdy dzień, oby jak najdłużej bo podobno w takim czasie to czekają z porodem bo liczy się każdy dzień.
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Doberek!!!

Mam nadzieję że nie będę dziś tutaj sama monologów pisać 😜
Rozbójnik obudził mnie beczeniem przed 7-ma a potem jak wstałam to zasnął i jeszcze śpi ale zaraz pewnie wstanie bo już słyszę jak się wije
Ale już umyta, ubrana i nawet po śniadaniu jestem 😜

Dziś dzień pełen zajęć mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Wczoraj padłam o 21 i dzisiaj jak Lenka wstała o 7.30 to byłam wyspana wiec jutro mąż zajmie się małą a ja pośpię sobie dłużej 😜

MajaCh to normalne ze zezuje wiec możesz być spokojna 😉

emiliaeem Olii ma fajne fotki a ten błysk na .... jest naprawdę świetny 😜

darka9118 też uważam że niech dziecko rozwija się w swoim tempie moja np. jeszcze nie zauważyła strupek i nie przekręca się z pleców na brzuszek a z brzuszka na plecy przekręca się rzadko, ale za to dźwiga pięknie główkę i chce siadać i ma już coraz bardziej sztywną 😁

wercia82 to trzymam kciuki za koleżankę, ostatnio słyszałam że dziewczyna urodziła w 23 tygodniu i dziecko walczy. A co do zasypiania małego może ma za dużo wrażeń przed snem, albo po prostu tak ma 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia Wy macie koszmar z zasypianiem ,a ja jak pisalam z drzemkami w dzien, tylko widzi lozeczko,a czasem juz zczai sie na schodach do sypialki i juz ryk. jak ona niecierpi lozeczka w dzien! Czasem wczesniej przysnela w salonie ale tu z kolei spi krocej i z przerwami bo ciagle cos ja budzi ,to ja z kuchni brzdekam to maz kaszlnie i mala juz oczy jak 5zl......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hmmm u Nas też nieciekawie z zasypianiem w dzień w łóżeczku, też nie lubi, często jak ma spać to przemarudzi i przepłacze w Nim aż do następnego karmienia

Muszę się Wam pożalić że już nie wiem jak mam porozumieć się z moją Mamą, niby się stara, przychodzi do Rozbójnika ale ta pomoc to ręce opadają I to za każdym razem, gdyby nie to że to moja Mum, że nikt inny Nam nie pomaga tobym na prawdę podziękowała.
Co jest u Nas to za każdym razem jakby była I-sz raz, od tego właśnie ręce opadają mi już 😞 😞 😞 😞
I tak za każdym razem.

Np. mówię jej o rozmiarze smoczków i gdzie ma go znaleźc - to nast. razem stoi przy tym nieszczęsnym sterylizatorze i ogląda - nasadki na butelki szukając rozmiaru smoczka
Mówię zrób mleko Bebilon to robi Bebiko
I nigdy nie pamięta że zanim dam butlę Małemu to muszę najpierw go przewinac.
Dziś że sprzątam przed tą nieszczęsną kolędą. Chłop pojechał odstawiac ten swój "wolontariat" w firmie to ja poprosiłam o zrobienie mleka. To było jak wyżej

Na początku jeszcze usilowała Nam gotowac i sprzatac, potem zrezygnowałam z tego bo ciągle się kłóciłyśmy.
Teraz już NIC OD NIEJ NIE WYMAGAM tyle byleby się pobawiła z Małym i dała butlę i to żebym ja mogła zrobic w tym czasie cos innego. I to tylko butlę - ja ją przygotowuję, kładę przed nosem z pieluchą i ona ma dac, a jak poproszę to jest odstawianie cyrku bo to problem zrobić butelkę

Dodam że jeszcze NIGDYYYYYY GO nie przewinęła ani nie wyszła sama z Nim na spacer 😞 😞 😞
Jeszcze jak kiedyś zagadałam że "Babcie chodzą same na spacer z wnukami" to mi odp że "Matki też chodzą same"

Ja jestem w szoku, przygotowując się na przyjście dziecka, czytałam różne książki, czasopisma itp, szperałam w necie a nie pomyślałam że moja Matka tak dziwacznie się będzie zachowywac i to się zaczęło już odkąd w szpitalu byłam tym pierwszym bo w drugim nie można było odwiedzac

Przepraszam za chaotyczne pisanie ale musiałam się wypisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja i Emilia ślicznie się bawią nóżkami , Natalia dopiero ogląda jeszcze nie łapie 🙂


A tak moja niunia siedzi w łóżeczku 🙂 [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/528/sn856592.jpg/][IMG]http://img528.imageshack.us/img528/2847/sn856592.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


a tu nasz pierwszy obiadek Marchewka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia mi sie wydaje,ze moja mama zachowywalaby sie podobnie z tej racji,ze jej tez nikt nie pomagal i ona chce zebym wszystko odczula na wlasnej skorze, ze to juz dorosle zycie. Przed naszym slubem poprosilam ja zeby mojemu mezowi koszule wyprasowala, bo i tak prasowala taty i brata...domysl sie jaka byla jej reakcja.
Emilia Natalia jaka w szoku po tej marchewce 🙂 smakowala??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewuszki

U nas bez zmian wczoraj sie odprezylam wercia podunela mi pomysl karnetu bede miala pretekst by wychodzic w piatkowe wieczory

Dzien taki sobie maly jest ostatnio strasznie zmierzly tylko chce by sie go nosilko albo siedziec na kolanach za zadne skarby go klasc bo ryk

zaraz idziemy sie kapac i nyny bo juz zmierzly jest

emila gratulujemy 1 obiadku napewno smakowalo

Werca ja mam podobnie z moja mama nawet nie przewinie a nie mowiac o daniu butelki nie powiem ze malym sie zajnuje ale jakby mogla to by se poszla

umyje malego i dokoncze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

wczoraj zakupki ok, ale ja się nie nadaję na taki tłum. Kupiłam sweterek, koszulę, tusz do rzęs i trochę kosmetyków.

A dziś Lenka pojechała do teściów a my z mezem robiliśmy generalne porządki. On mył okna, wieszał firany a ja odpicowałam kuchnie i łazienkę reszta wspólnie 🙂
A teraz padam...jeszcze okres dostałam, pierwszy od porodu. Boli brzuch jak cholera.

wercia nie wiem co powiedzieć, u nas to jest inaczej i ze strony mamy i teściowej. Tyle co mam żal do mamy, że na spacer jeszcze ani razu Lenki nie wzięła. Ale ona sie tłumaczy, ze jest gruba i nie ma siły 😞 Zobaczymy jak teraz będzie, za dwa tygodnie jedziemy. I jak chce żebym jej pogotowała na święta to niech bierze mała i heja na spacer 🙂

emilia ślicznie Natalia wyglada umorusana marcheweczką 🙂

darka zazdroszczę basenu, super sprawa dla kregosłupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...