Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
MajaCh no i to są plusy choc ja osobiscie za piwkiem nie przepadam no chyba ze to reds albo karmi 😜

Mam jeszcze pytanko czy jak przez np. tydzień będę dawała tą marchewkę to czy mogę potem dawać już np. marchewkę z ziemniaczkami i jabłuszko i jak to wygląda jednego dnia np. marchewka a drugiego jabłuszko?????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosiaczek - myślę że tydzień spokojnie aż nadto wystarczy a jeśli nic się nie bedzie działo po ok. 3-4 dniach to spokojnie możesz wprowadzić kolejny składnik

Ja w sobotę dałam pierwszy raz marchewkę a dzisiaj dałam jabłuszko dadatkowo
I tak:
o 12 marchewa i mleko
o 16 jabłuszko i mleko
Przy jabłuszku się na początku bardziej krzywił niż przy marchewce

jutro że będę u Mum to nie będę się babrac z marchewą ale wezmę jabłko
a w sobotę dam marchewkę z ziemniaczkami

A czy smakuje Waszym dzieciom dynia z ziemniakami ???? Pytam bo ja dyni to mało zajadam i ciekawi mnie czy Rozbójnikowi zasmakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia u Maksia dynia z ziemniakami ze słoiczka w ogóle nie poszła no pluł tym strasznie, ale ja mu sama dyńkę zrobię bo zamroziłam kilkanaście porcji świeżej dyni 🙂

Ok lecę pod prysznic i lulu 🙂 dziś strasznie mnie wymęczyły porządki i zrobiłam gulasz meksykański z ponad 1,5 kg mięcha ,także padam dziś, branoc Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny 🙂

Miałam ciutkę do nadrobienia, a wszystko dlatego,że pojechałam na noc do rodziców 🙂
Mama troszkę mnie odciążyła przy Małym, więc jestem w miarę odpoczęta 🙂 ☺️

Wczoraj popatrzyłam na Top model,nie śledzę regularnie,ale czaję pi razy drzwi 😉
Mnie nie mowa Ani rozpier... ale Dżoany Krupy 😁 I całkowicie dobił mnie babochłop Vincent! 🤪 Przede wszystkim to podziwiam dziewczyny,że pakują się w taką robotę... Mi osobiście ciężko byłoby przełknąć krytykę jury... 🙃 Tym bardziej,że ja mam obsesję na punkcie figury 🤪
Ale i tam ludzi potrzebują,więc niech wygra najlepsza 😉

MajaCh cyc to kwestia przyzwyczajenia. 🙂 Niby piwko walnąć można, ale codziennie się nie pije, a w nocy butlę szykować trzeba... Wy w środku nocy się rozbudzacie, a ja, Megan i McDa tylko suta w dziubek wtykamy 😜 I leeeciii!

Szczerze powiedziawszy, to miałam wrażenie,że tylko mój Oli sam zasypiać w dzień nie chce ☺️ A tu proszę... Szydło z worka wyszło 😜 😉
U nas gondola idzie w ruch i pada momentalnie. Ale na noc zasypia ładnie sam... Nie wiem czemu tak się dzieje, aczkolwiek nie przeszkadza mi to 🙃

McDa odnośnie nocnych pobudek Paulinki... Czy Ty przy karmieniu podajesz jej dwie piersi? Ja od porodu mam wprowadzony system,że jedno karmienie=jedna pierś i na chwilę obecną mamy tylko jedną pobudkę w nocy. Nawet ostatnio podobną metodę wyczytałam właśnie w JN. Jak dla mnie daje dużo 🙂

Megan zdrówka dla Marcelka 😘

Emilia kluchy smakowały? 😁

Spokojnej nocki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😘 Hey laski 🙂
sorki , ze nie doczytam co tam u was ale mam nadzieję ,że ok. Ja sie tak zaprawiłam , ze miałam antybiotyk ( od kliku lat nie byłam chora i nie brałam antybiotyków) przez 5 dni do niedzieli ale we wtorek w swoje 30 urodzinki wylądowałam u lekarza i dostała kolejny antybiotyk . Urodzinki sie udały - poszlismy z męzem do restauracji na klolacyjke i było smacznie i romantycznie ale tez zabawnie . Pierwszy raz zostawiliśmy małą z kimś innym niz my bo jak ja miałam wychodne to zostawała z tata i na odwrót a teraz została z babcia i dziadkiem , co prawda po godzinie chciałam juz wracac do mojego skarbeńka ale jakos 2.5 godz. nam miło zleciało a co tam 2 drinki po pysznym jedzonku zrobiło swoje:0. Nuna jakoś przeżyła z dziadkami , niech sie przyzwyczajają bo jednak stwierdziliśmy ,z e jeszcze nie damy jej do żłobka tylko do wrzesnia zostanie z babcią . Wiktorynka ma kaszelek bo ma duzo slinki ale była przebadana i jest ok.
Widzę , zę pisałyście o zasypianiu w dzień , moja nuna nie ma problemu z kimka w dzien w łożeczku , jak tylko ja przełoże np z bujaczka to spi albo nawet jak włączę karuzelkę to zdrzemnie sie u siebie 🙂a ona lubi spac 😁
No nic to spadam spać bo juz mi sie literki zlewaja , do kolejnego zczytania się 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂


monia66.... dobrze ze już zdrowa jesteś i ze mała zdrowa 🙂 ja kupiłam tez wapno i wit C i daje małej 2x dziennie 🙂


emilia pewnie ze kluchy smakowały, jak ktoś zrobi to smakuje 😉 ja tylko odgrzałam 😉

    trzymam mała na rekach wiec pisze jedna reka i bez polskich znaków sorry 😉
oooooooooooo ale ciepło mi sie zrobiło na udach 🤪 no nic muszę ja przebrać 😉 oooooo bozie poszlo po plecach 😮 a nowe body założyłam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam z rana

Nocka ehh dla mnie koszmarna gorsze niz chyba te wasze wstawanie na amku

Maly od 3 sie krecil glowa ciagle chodzilam dawac mu msoczka bo co chwile wypluwal albo mu sie cos snilo albo mu zeby ida ehh

Dzis ponuro jak zawsze ale moze wyjde na chwile na dwor bo ja juz tesz dostaje w domu na glowe

Obiadek dzis dla nas nalesniczki a dla malego jak zwykle zupka jarzynowa

Kinia ja nie wiem jak wasze dzieci umia jesc te swinstwa z sloiczka chetnie oddam sloiczek cos tam z indykiem po 5 miechu bo jak dalam malemu dynie z ziemniaczkiem to to samo tak plul on nawet nie je marchewki z sloiczka wszystko jest gotowane wiec ja wam nie poradze co do ogdrzewania sloiczkow

Pytanko kiedy dac malemu buraczki bo moja mama kupila 10 kg burakow od gospodarza z sasiedniej gmniny

Dzis ide na basen i do knajpki potem ehh torche relaksu mi sie przyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry...

Ale u nas za oknem paskudnie 🥴 Kiedy przyjdzie wiosna???

My dopiero dupki z wyrek zwlekliśmy, do 10 dusiliśmy komara 😁 Ale Olcio chyba nie dospał, bo coś za bardzo kołderkę maltretuje 🙃

Emiluś jednym słowem- Natalka od rana na pełnym gazie 🤪 Olka pampers też ostro napompowany 🙃

Darka rzuć z jednym naleśnikiem, ja mam lenia w czterech literach i chyba nici z obiadu będą ☺️

No i chciałam się pochwalić! Po niecałych 4 miesiącach od porodu wróciłam do wagi sprzed ciąży!!! 😁 Na liczniku 53,5 🙂
Bez jakichś męczących ćwiczeń 🙃

No i Oli znowu mi zasnął 🙂 Piecuch Mały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam

emiliaeem to tylko pogratulować mi zostało jeszcze 2 kg 🤢 no ale na siłkę i tak się wybieram w styczniu bo nad brzuszkiem muszę popracować a w domu nie mam motywacji 🥴

Mąż obiecał że jutro rano zajmie się Lenką a ja pośpię do 10 no ciekawa jestem 🙃

darka9118 w tych słoiczkach to chyba nie takie świństwa skoro dla dzieci 😉 moja tam zajada się marchewką i mi osobiście też smakuje, ciekawe jak z innymi daniami 😜

emilia1 nie ma to jak kupka na plecach albo na brzuchu 😜 mojej ostatnio body rozcinałam tak się usrała 😁 😁 😁 😁

monia super że u was wszystko już dobrze 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
He wkncu przyszedl mi garniec a z garncem sare katalogi bo katalog z zabawkami jesien-zima 2010 zloze reklamacje ze chce aktualny ale chyba niewiele sie zmienilo i mam 3 katalogi z simili pley, FP i zabawki dla chlopcow teraz w przyszlym tyg czekac na owocek i ten moj zakichany telefon z Azji:P

Gosiaczek moze i marchewka ma dobry zapach ale np ziemniaczek z dynia albo zupka jarzynowa ochyda jak dla mnie nio i zapach czuje sama mąke

Oj emilius tak poswiecilas body moj sie tylko chyba jak narazie raz w swoim krotkim zyciu tak obsral po czopku w dodatku

Emilia gratuluje ja juz dawno mam wage z ciazy z glowy tylko ze ja waze 20 kg wiecej i to jest tragedia 😞 a co do nalesnika nie ma sprawy podrzuce jestes pewna ze jeden?u nas nalsenikow trzeba narobic jak dla wojska 🙂a jest nas 3 raz na kwartla sa nalesniki to potme sie rzucaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 U nas piękna pogoda, świeci słoneczko i ciepło jest 🙂

Nocka standard. Ale za to przedłużyłam Lence zabawę i zasneła dopiero 10:50 (a zawsze tak ok. 9:30). Ciekawe ile pośpi, czy tak jak wczoraj czy nie...

U nas dziś pierogi ruskie a co 🙂

emiliaeem Ty to lachon jesteś 🙂 ja waże 57 kg, tyle co przed ciążą ale tak bym schudła jeszcze sobie 🤪
A poza tym czy Ty za dobrze nie masz z tym spaniem Olusia ?

darka uwielbiam naleśniki! kocham! mniam! 🙂

emilia u nas ost. to Lenka ma ciągle mokre plecy. Nie wiem czy te pampki są jakieś nie halo czy ona tak dużo sika 🥴

gosaiczek oby mężul dotrzymał słowa bo jak nie to z nami będzie miał do czynienia 😁

monia no to fajne urodzinki miałaś 🙂 sto lat :*

A ja dziś na noc zakupów do galerii idę. Mąż ma dyżur 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak się chwalicie co dziś na obiad macie to i ja się pochwale u mnie rybka, osobiście nie przepadam za rybą ale mąż uwielbia 😜 a naleśniki też kocham 🤪

darka no co do innych dań to nie orientuje się jeszcze 😉

tedit a ile masz wzrostu że narzekasz na wagę 57kg jeśli można spytać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie,
ach mówicie o obiadku, ja dziś u mamy zjem bo idę do pracy odwiedzić ekipę i złożyć wniosek do socjalnego o paczkę na mikołaja dla Paulinki 🙂 i potem jadę do mamy bo mąż ma dziś z pracy "wigilijkę" 🙂 więc nie chce mi się siedzieć samej w domu 🙂 a tak babcia znów rozpieści a ja się będę mogła byczyć 🙂

Emiliaeem zawsze dają jedną pierś i jej wystarcza bo sama kończy a jeszcze leci.... w nocy pociągnie kilka razy i zasypia, próbuję ją budzić, zaś pociągnie, wypluje i śpi 🙂 i odkładam do łóżeczka.... i masz rację, cyc jest najwygodniejszy 🙂 tym bardziej jak np ja jeszcze mieszkam u teściów, pokoje mamy na górze a kuchnie na dole 😞 i w nocy jak jest zimno nie wyobrażam sobie tam biegać 🙂 ale zauważyłam że ona nie lubi się najeść, trochę pociągnie, w porywach 5 minut i to jest max ale za chwile zaś chce 😞 nie wiem jak ją nauczyć żeby więcej a rzadziej jadła 🙂
Emiliaeem Ty chudzielcu!!!! ja się cieszę bo schudłam dużo chyba przez karmienie, przed ciążą ważyłam 66 a teraz 57 🙂 i jeszcze trochę chcę zrzucić... ale muszę ćwiczyć bo brzuch ciągle wystaje 😞 i tyłek jakiś obwisły się zrobił 😞 no i te nieszczęsne rozstępy 😞

Darka moja też dziś w nocy cały czas się rzucała, chyba co pół godziny dawałam jej smoka, na chwile cisza i znów... ehhh nie wiem czy się jej koszmary śniły czy co, ale niby spała, oczka zamknięte a rzucała się po łóżeczku...

Gosiaczek i Emilia heh znam to jak całe plecy w kupie 🙂 na rozcinanie nie wpadłam ale zawsze mam problem jak zrzucić body żeby kupa nie została we włosach 🙂 na razie zawsze mi się udawało ale jak kiedyś mała została na 2 godziny z teściową to jak wróciłam miała kawałki kupy zaschnięte we włosach 🙂 hehe teściową przerosła kupa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olek pospał jeszcze do 11.30 🙃 A ja razem z Nim głowę przytuliłam 😁
Ale hałasy jakiegoś młota nas obudziły... Nowy blok,więc standard 🤢 A echo po pionie niesie jak cholera 😠
A teraz bawimy się jakimiś brzęczącymi wariatami 😉

No waśnie Edytko ile masz wzrostu? Ja to tyka jestem,bo 170cm 😁

A u mnie na obiad Jogobella pieczone jabłko i twaróg 😁 I mandarynki (bo w obecnym sezonie są najsmaczniejsze) 🙂

Edyta nie kuś zakupami... ☺️ Też mam ochotę się wybrać,ale samej mi się nie chce... A z Małym się ciągnąć to totalna porażka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa mój też zasypiał przy cycu,ale ja wprowadziłam system z Języka Niemowląt- karmienie,zabawa, spanko 🙂 Skończyło się żarełko na żądanie 🙂 I o dziwo Mały ssie efektywniej, bo jest naprawdę głodny 😆 A i w nocy potrafi przespać 6 godz. pod rząd 🙂 I dopiero jeść 🙂

I póki co dalej nie chce Leniuszek dźwigać główki 🥴 Jak łapię Go za rączki mocno wybija dupkę w górę 🙂 Ale na rękach trzyma saganek sztywno...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko jak się bawimy? 🙂 Gryziemy się za bródki, turlamy po materacu, pokazujemy jęzory, gniotę Olka do cyca (uwielbia to!). No i ostatnio poleguje mi na klacie i robi z mamusi miss mokrego podkoszulka 🤪 A tak to staram się zająć Go zabawkami, daję grzechotkę w łapkę i uderza nią o co popadnie 🙂 Uczę Go też,żeby sam się sobą zajmował, bo inaczej do toalety musiałabym z Nim latać ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 to masz dobrą wagę do wzrostu:0 a ty emiliaeem to ty rzeczywiście chudzielec taki wzrost i taka waga hmm ja ma 172 i moja waga sprzed ciązy to 58kg a to i tak niedowaga a teraz ma 60 kg i te 2 kg mnie wkurza a najbardziej brzuch. Edytko ja ci zazdroszczę tego płaskiego brzuszka a na uda dobry jest stepper 😉

emilianeem coś mis się wydaje że powinnam jeść takie obiadki jak ty 😜 Zobaczysz że Olii z dnia na dzień zacznie główkę dźwigać tak jak Lenka 😁

A co do zakupów to ja z mężem idziemy jutro a mała zostaje z siostrą 😁

tedit ja bawię się z Lenką rożnie zabawkami (uciekającym piesekiem, tosia grzechotkami itd, w akuku) ale największa frajdę sprawia jej jak do iej mówię, śpiewam, wydaje różne dźwięki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my już po 1,5 godz spacerku,pogoda u nas wspaniała 😎 u mnie nocka tez taka se 😉 wieczorem Natalia piła mleko na raty 😮jak ja położyłam spać po 20tej to się kręciła o 21 dałam jej w łóżeczku 90ml mleka i wcinała i od razu zasnęła 🙂 mimo to obudziła sie juz o 1,30 na 120 ml i o 3,30 😮 te z120 ml 🙃 a rano jak jej dałam o 10 tej to nie wypila wszystkiego mimo ,że nie jadla od 3,30 🤔 teraz wróciłyśmy ze spaceru i tez nie wypiła mleka 🤔 bawi sie na macie 😉pewnie znów bedzie nadrabiała w nocy 😠 😁


darka ja tez dziś robię naleśniki z serkami homo 😉


McDa ha ha ja dziś body ściągałam dołem 😉 bo inaczej cała była by w kupie


🤪


tedit26 ale masz dobrze , ja tez bym po galerii pobiegała, oczywiście z grubym portfelem 🤪


Gosiaczek no body to ja jeszcze nie rozcinałam 😁


emiliaeem gratuluje wagi 😉 ja juz do swojej po 2 tyg wróciłam a po miesiacu byłam juz 2 kg na - 🤪 no ale ja waze 66 😠 a wazyłam przed ciaza 70 😁 wszyscy mi mówią że chuda jestem ja chyba mam ciężkie kości bo nie wyobrażam sobie 55kg chociaż chciałabym ważyć 60 bo tyle ważyłam jako panna 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieńdoberek
Wymęczyłyście mnie, że aż wyrzuty sumienia mam, zrobiłam fotkę na skypie i wrzucam, więc wybaczcie za jakość mam nadzieję że coś tu się dopatrzycie ☺️
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/233/zeszkypa.png/][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/2879/zeszkypa.th.png[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

U nas nocka ładna , od 20:30 do 5:30 zjadł i wyjątkowo usnął do 9:30 ,słońce mi tak oknami waliło, że musiałam wstać (nad łóżkiem mam okna 2 w suficie i niebo widzę), a teraz znów śpi od godziny.
Dareczko jakbyś rozgotowała dynię z ziemniakiem nie dodając, ani cukru, ani soli myślę, że capiło by jak ze słoiczka, bo fakt ten z dyńką jedzie nieziemsko. Marchew za to i np śliwka są pyszne 🤪 deserek mleczny na dobranoc też ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jezuuu normlanie przezylam koszmar

Nie wiem co jest ale od paru dni przy obiedzie jest ryk wrzask nie chce jesc a dzis przeszeld samego siebie jadl ale darl sie w nieboglosy to po 5 minutach mialam dosc ale jak dalam mu smoczka to bylo na chwile cisza ale spasowalam wzielam go na rece poszlam z nim na przewijak go przewinac a tam normlanie darl sie jakby go ze skory obdzierali akurat przyszla pielegniarka do mojej babci to az sie wystraszyla i weszla czy ja dziecka czasem nie zabijam przebralam go w tym wrzasku tak plakal ze sie dusil ostatnio takm plakal jak go w szpitalu kuli ehh dalam herbatki i polozylam do lozeczka zasnol natychmiast ja nie wiem co z nim jest;(;(dobrze ze jutro soota to babcia sie przekona jak to jest u malego ostatnimi czasu przy jedzeniu

Kinia mam okulary i jakos sie przyjzalam super taki lekko rudawy kolor mi sie wydaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Oli też tnie drzemkę od godzinki 😁 Ale powoli zaczyna się kręcić 🙃

A ja mam roboty po uszy. Chciałam odrobinkę przemalować pokój i z kilku farb wymieszałam piękny fiolet, nałożyłam na ścianę i co? Chu... z dupnią! Farby zabrakło i łaty widać 😠
Muszę kupić teraz puchę farby i pokrywać od nowa 😮 Mąż mnie chyba zamorduje... ☺️ 😉

Poza tym kupy prania, bo cały tydzień zrobiłam sobie urlop ☺️ I pizdnik w każdym kącie 🙂
Bo wzięłam się za generalne porządki, co by przed świętami w miarę wcześnie odgracić mieszkanie. Zapraszam, jakby któraś się nudziła 🤪

Kinia
chyba masz jakieś refleksy na włoskach? 🙂 Za dobrze nie widzę,aczkolwiek Twój uśmiech mówi sam za siebie- dobrze się w nich czujesz 🙂

Emiluś a ten serek to nie wypłynie z tych naleśników? Ja to bardzo lubię z musem morelowym i bitą śmietaną 🙂 Ale dla Staruszka musi być chabanina, więc sporadycznie jadam takie pyszności 🙂

Darka podejrzewam,że mnie ziemniak z dynią nie ruszy 🙂 Mąż mnie zahartował smrodem tuńczyka z puszki 😮 A siostra Cheetos-ami serowymi 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...