Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Daria ja tez poproszę o ten przepis na mus jabłkowy 😘


U mnie dziś zimno , wieje wiatr więc spędzamy dzionek w domciu 😉 Natalka już po obiadku 🙂


Zaczęłam znów prowadzić dziennik i zauważyłam ,ze Natalia pije bardzo malo mleka bo po 3godz tylko 60 ml 🤔 za to marchewkę je ze smakiem 🙂 Jak sobie dobrze przypominam to mój syn posiłki stałe jadł już od 4 miesiąca bo kiedyś tak było i tez nie chciał pic mi mleka i pamiętam że dawałam mu kaszkę mleczną smakową do picia 😉 czyżby historia się powtarzała 😮 troszkę mnie to nie pokoi 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Emilia jak chcesz kotlety to np jajeczne, jadlas kiedys? gotwane jajka cebulka podsmazana i co tam jeszcze lubisz, zagniec to razem plus troche bulki tartej i na patelnie jazda 🙂 pyszne sa, wiele zalezy od przypraw.Albo golabki wegetarianskie, farsz moze byc najrozniejszy, teraz robilam ze szpinakiem,brokulami i jajkiem i cebulka. Meza odchudzam wiec mu wydziwilam ,bardzo smaczne wyszly. Mozesz oczywiscie zrobicinny farsz np z grzybami, ryzem i marchewka ugotowana uprzednia i troche cebulki, ja ogolnie lubie cebulke, a najlepiej przyswajam gotowana, coraz zadziej smaze. 🙂 Ehhh tych przepisow to jest w brud,a wierze ,ze by Ci wiele posmakowalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po spacerku, pogoda nie najgorsza pewnie później będzie zimniej no i zapowiadają że ma mocno wiać 😮

emilia1 powiem Ci że jak ja mojej daję marchewkę (zjada pół słoiczka) to po godzinę daję jej 120ml mleka i zjada wszystko, zawsze daję jej co 2 albo 2,5 godziny 120ml bo jak dam więcej to oczywiście zje ale sporo ulewa wiec bez sensu 🤢

A mam pytanko czy któraś z was zagęszcza mleczko na wieczór np. kleikiem ryżowym czy kukurydzianym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
u nas dzisiaj tak wieje, że coś okropnego, ale mimo to opatuliłam małą i poszliśmy na spacer i do kościoła. Chociaż troszkę się przewietrzyła. wychodzimy każdego dnia, bez względu na pogodę...no chyba, że leje itp to daje spokój.

Do mam karmiących tylko piersią. Czy podajecie już coś innego do jedzenia? jeśli tak to napiszcie co. Ja jeszcze nic nie wprowadziłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ja jeszcze nic małej nie dałam, ale we wtorek idę do szczepienia z małą i zapytam pediatrę bo chyba jej już mamusi mleczko nie wystarcza 😞 w nocy się częściej budzi na jedzenie, raz prześpi 5 godz a potem co 2 godziny, dziś co 1,5 od 2 rano 😞 i w dzień częściej chce jeść 😞 więc zapytam o jakąś kaszkę albo kleik i przez weekend przyszły chcę dać marcheweczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
przepis na ten smacnzy mus: Jabła pokrojone i obrane na cwirtki ja zwykle obieram 2 jablka takie dosyc duze oplukane w wodzie wkladma do kworty(garnuszka malego) zalewam woda ale nie zeby wszyskto zalac tylko polowa i gotuje do zagotowania i trzymam tak ok 1-2 min na ogniu potem wkladam do pojemnika wlewam ten koompot aaa i ja doaje odrobine cukru jak kto woli nikt od cukru nie umarl 🙂 a potem to blenderem miksuje i daje tak z 100 ml 120 a reszte ja jem 🙂

U nas tez wieje nigdzie nie wychodze

Maja siostra od mojego kumpla jest wegetarianka i jej corka 3 letnia jeszcze nigdy nie sprubowala miesa a jej maz i reszta rodzinki miesozerni a mala sie nie upomina mimo ze juz swoj rozumek ma

Lece bo dzis mam gosci hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek zajebiste hehhehe puszcze to dalej hehhehe,
Ktoras pytala o zageszczanie na noc, ja czasem zageszczam Zuzi kleikiem ryzowym malinowym na noc. do 120 ml mlesia daje 2 porzadne miarki kleiku. Lubi lubi tylko czasem sie jeszcze dlawi, trzeba pilnowac, mimo,ze dziurka wieksza ale nie za wielka ona i tak lapczywie by wypila ale powiem Wam szczerze,ze to nic nie zmienia heh i tak sie budzi w nocy tyle samo i tak.
Monia ja Zuzi dawalam marchewke ze slodkim ziemniakiem, ale bardziej dla nauki i dla smaku niz zeby zabic glod, juz zjada caly sloiczek. Dawalam jej tez bananka i banana z mango deserki , sam banan bardziej smakowal. po jablku bolal ja brzuszek mimo,ze dalam tylko ociupinke utartego na lyzeczce.
poczytaj sobie wczesniejsze posty, niektore dziewczyny daja juz miesko i biszkopciki. Chyba warto probowac , juz nie jest za wczesnie. A to dobrze jesli sie szybko nauczy lyzeczka jesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam coś powiem dziewczyny. Ja do tej pory karmię tylko piersią i naprawdę nie zauważyłam, żeby mała była głodna. Nawet próbuję jej czasem herbatkę dać, ale nie chce pić więc zapewne jest najedzona i "napita". Gdzieś po 5-tym miesiącu chciałabym juz (chociaż 1x dziennie) wprowadzić mleczko z butli choćby na noc dla mojej wygody, ale z drugiej strony to nie sądzę, że bedzie po nim lepiej spała bo widać już taka jej uroda, że budzi się ze 3 razy w nocy. Ale ciekawa jestem co powie pediatra Macdzie87 na szczepieniu odnośnie tego karmienia bo ile lekarzy tyle opinii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem pewnie nie ma się co śpieszyć moja siostra karmi piersią i pierwsze jedzonko zaczęła wprowadzać w piątym miesiącu, jej lekarz powiedziała ze po 4 już można ale siostra mimo wszystko poczekała a tak w ogóle to niunia ma rok a ona jeszcze ja cycem karmi 😉

MajaCh to ja pytałam o to zagęszczanie, no ale jak to nie pomaga dziecku w przesypianiu nocy to sobie daruję. Dałam małej dzisiaj jabłuszko 5 łyżeczek i brzuszek ją bolał 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wprowadziłam Marcelkowi marchew z jabłkiem więcej wypluł niż zjadł bo nie potrafi połykać dopiero sie uczy daje mu po 2 łyżeczki dziennie kupka pomarańczowa wielka i Marcel zadowolony.......moja pierś troszeczke lepiej ale boje sie nocy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzis na forum tylko pare osobek jest

Gosiaczek po jabluszku surowym tartym sa przewaznie takie reakcje mojego tez bolal brzuszek i poczekalam 2 tyg i wprowadzilam jablko gotowane i nic mu po nim nie jest

Ja bym na samym mleku jeszcze bebilon pepti gdzie to mleko w ogole nie jest wysokowartosciowe nie pociagla mojego glodomora wiec wporwadzam mu juz posilki a mleka chyba bede musiala z 120 dac 150 kij z ulewaniem choc juz mniej ulewa wiecej sie slini niz ulewa ale jednak moze po 6 miechu ustapi

Dzis dla wlasnej swiadomosci wlalam najpierw zu[pke do butelki sprawdzic ile jej jest i jak wkladalm miske do zleu tracilam butelke i polowe wylalam na zmywarke i na podloge wszstko w zupce ale dobrze ze w miseczce bylo jeszcze nio i tego jedzonka mial 130 ml pelna butelka z aventu ta mala

Megan moze wloz sobie lisc kapusty do stanika i z tym spij ja raz tak zrobilam i rano bylo juz ok
Moze tu jeszcze przed spaniem zagladne i sie pozegnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co za pogoda wieje ,ze szok 🤢 moja Natalia dzisiaj więcej przespała niż zjadła , no ale na noc dałam jej 120 ml i leciałam szybko dorobić jeszcze 60ml i wypiła 🤪 zadziwia mnie ta moja córka w dzień nie je a wieczorem i w nocy nadrabia 😉


darka dzięki za przepis zrobię Natalce lepiej taki mus nie dam jej surowego jabłka 😉


gosiaczek ja zrobiłam Natalii wczoraj rano mleko 120 ml +1 miarka kleiku ryzowego i smoczek z 3 dziurkami bo inaczej nie leci i Natalia wypiła ale nie wszystko a na noc jej jeszcze nie dawałam bo tak jak wcześniej pisałam coś mi maluda nie chce pic mleczka w dzień i cieszę się że chociaż w nocy wypije całe 120 ml 😉


MajaCH KOTLETY JAJECZNE MNIAM PYCHA , ale wieki temu je robiłam teraz na pewno będę robiła częściej, a co do tych gołąbków z brokułem i szpinakiem to jestem zielona proszę napisz mi dokładniej bo z tego co zrozumiałam to ugotować brokuł i co dalej rozciapac go na miazgę ,szpinak taki mrożony , jaja ugotować i w kostkę i ........ ☺️ no i na końcu zawinąć w kapustę i tez się robi jakiś sos 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia zasnęła , mam nadzieję ,że się nie przebudzi jak wczoraj 🙂 bo mnie ta pogoda tez zamuliła i zmykam spać DOBREJ NOCY 😘


aaaaa napiszcie mi jeszcze po ilu dniach wprowadzałyście następne jedzonko , ja mam jeszcze na jutro marchewkę i chciałabym dać jej albo ten mus jabłkowy , albo banana czy mam poczekać jeszcze czy mogę wprowadzać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia ja brokuly tez kupuje mrozone, nie rozpaprac ich tak rozdrobnic tylko, ja robilam tak, szpinak mrozony ale drobno szatkowany,brokuly, pokrojona cebulke drobna, wszystko do jednego gara, to sie podgotuje odcedzam zupelnie, dodaje dwa jajka na zywca one sie zetna i posklejaja skladniki, wymieszaj,zeby sie nie przypalalo, pododawaj przyprawy jakie lubisz i masz farsz. Ja robie bez sosu bo maja byc dietetyczne ale jak wolisz to rob smialo pomidorowy czy grzybowy jaki lubisz 🙂 Jak kiedys zrobisz to daj znac czy smakowalo. Jak jestes miesozerna to mozesz kielbache jakas pokroic w kostke i podsmazyc oddzielnie i tez dodac do farszu. Kto powiedzial,ze golabki musza miec schemat 😁 chociaz moja mama robi nawet wegetarianskie z ryzem, ja narazie odstawilam weglowodany,zeby w koncu waga ruszyla .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...