Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Emilia no to gratulacje dla Natalii 🙂 Ja jak malej daje jesc to jeszcze mowie za kazdym razem "am" moze sie nauczy kiedys jak bedzie glodna to powie mama am 😁
A Zuzia zrobila juz z 7 kupek!!!!!! co wypije to kupa, od rana byly 3 potem dalam jej bananka i po nim 2 razy , pozniej dalam jej mlesio i znow kupa az taka wodnista, co ja mam jej podac?? ????? marchewka nic nie robi z kupa innego ,a powinna troche zbijac... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
W smyku kupiłam tylko sweterek dla siostrzenicy na imieniny które ma dzisiaj, a poza tym nic ciekawego nie wpadło mi w oczy 😉

emilia Lenka niestety w leżaczku spała tylko 30min ona jest jakaś zaprogramowana 😞 Wszystkiego naj dla małej 😘

agnessa oj dawno cię nie było może wkleiłabyś jakieś większe zdjęcie małej. Super że u Was wszystko dobrze a co do bioderek to rehabilitacja powinna pomóc 😉

darka9118 a pewnie zedrzyj ile się da niech płaci 😉

A mam pytanie czy wasze dzieci po bananie tez robią zielone kupki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh kleik ryżowy ,gwarantuje zadziała, dawaj do każdego mlesia 😉

My już po cyrkach ,kąpieli, kolacji i por na odpoczynek uff

Mama też już gotowa do snu 🙂

Dobranoc Mamusie 😘

Agnessa super że się odezwałaś, dawaj fotki (nie będziemy tu owijać w bawełne chwal się zaraz )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂

A ja poszalałam dziś na zakupach spożywczych 😁 Nachodziłam się cholernie,ale kalorie zbiłam 😉

Olunio jak nigdy grzecznie jeździł w wózeczku,aż pękałam z dumy 🙂 I się uśmiechał, i gaworzył... Szok 🙂
Podkupiłam troszkę słoiczków po 4 msc. i od nowego roku wprowadzamy 🙂 O ile pediatra nie będzie odradzała... 🤨

Emiluś ta ja matka nie wiedziałam kiedy moje dziecko ma imieniny 😁 A tu proszę- Ciotka oblatana 🙃 Oklask dla Ciebie! 😘 🙂

McDa mój Olek pił czasami mleczko z łyżeczki,więc ta metoda karmienia jest jemu nie obca 🙂 Ciekawe czy będzie pluł tak jak Paulinka 😁

Gosiaczek a ja słyszałam,że to właśnie dzieciaki na cycu są bardziej tolerancyjne jeśli chodzi o rozszerzanie diety 🙂 W końcu mają namiastkę smakową w mleczku naturalnym 🙂
Mam nadzieję,że Olek wybredny nie będzie 🙂 Tata już Go przyucza do zapachu mięcha i kiełbachy 😁 😉 A jak odziedziczy po Nim apetyt, zamiast miseczek, koryto będę zmuszona ubić z desek ☺️ 😁

Darka szkoda mi Ciebie, ale wierzę,że silna z Ciebie Dziewczyna! Nie daj się i walcz o swoje! Dziwię się,że przy takich zarobkach jakie ma ojciec Oskara, biorąc pod uwagę,że Ty nie pracujesz, sąd przyznał tylko 200 zł alimentów 😮 Sory bardzo,ale mój umysł tego nie ogarnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja wpadam powiedzieć dzień dobry 🙂


darka śliczny awatar, pierwszy raz widzę cie w makijażu, pięknie 🙂


U nas nocka standardowo po mleczku o 20 spać a o 21 pobudka 😮 i tak o 22 znów troszkę mleczka i spać do 3 mleczko i pobudka o 7 😉 no i teraz było mleczko i mała kima 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana 🙂

Nocka ok choć Lenka miała wczoraj wieczorem spory problem z zasnieciem ale wózek pomógł 😉

darka śliczne zdjęcie 😉

Dziewczyny powiedzcie mi jak mam dodawać ten kleik do mleka bo na opakowaniu jest że na 200ml mleka modyfikowanego dodać 6-7 łyżek kleiku ale ja daję małej 120ml wiec myślę że tak 3-4 łyżki będzie ok?, ale nie wiem czy mam dawać jej to butelką czy karmić łyżeczką, bo mam butelkę dr browna i tam jest ta rurka i boję się że jak to będzie gęste i nie będzie lecieć oczywiście smoczek będę musiał kupić większy. Mam jeszcze butelkę Lovi, to może nią tylko też będę musiał zakupić smoczek z większą dziurką, czy taki kleik jest bardzo gęsty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana 🙂

Ja zaraz mykam na śniadanko 🙂
Dziewczyny to uzależnienie! Niedawno wstałam, a już komputer odpalony i piszę do Was... ☺️
Co ja zrobię jak pójdę do pracy???

Wczoraj Mały zasnął o 23, pomimo,że był zmęczony. Ale pospał do 6, a później jedzonko i wstał dopiero teraz 🙂 Muszę chyba iść z Nim do lekarza. Strasznie zaflegmiony jest. I daję syropek i psikam w nosek i nic. Szczególnie z rana nęka nas ten problem ☺️

Darka to coś źle zrozumiałam 😉 Mimo wszystko, co za palant z tego chłopa,że tylko 200 zł zaproponował... Ile wogóle on ma lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witma z rana

Maly wstal o 7 ale twardo nie chcial juz potme spac wec do lozeczka i zabawil sie karuzela na jakis czas a teraz wkoncu pomarudzil i kima a za 45 minut jedoznko dostanie kaszke sinlac zamiast jednego mleka

Emilia1 tu cie mam bo na tym zdjeciu nie mam ani grama pudru ani podkladku tylko oczy pomalowane

Emialeem jak bedziesz to czytac to trzymaj sie krzesla bo kazdy jak pyta sie o tego dupka i jego wiek to mu szczeka opada a wiec on ma 25 lat

Wszystko mnie dzis boli znow zle spalam masakra tata mi auto zabral i do przychodni bede musiala zapieprzac wozkiem coz zrobie spacerek sobie

Teraz ja ide na sniadanko i obrac kartofelki bo mam dzis ziemniackzi w plasterkach zapiekane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek na opakowaniu jest podane na kleik na gęsto , ja mojej na 120 ml daje 1 miarkę kleiku i smoczek z 3 dziurkami, na gęsto jak jej zrobiłam to nie chciała buzi otworzyć 😉 Mi jakoś ten kleik nie pomaga bo zrobiłam jej na noc 120 a i tak o 21 się obudziła a o 22 wypiła 90 mleka 😉Ostatnia drzemka jest u nas ostatnio 2 godz tak do godz 17 tej i wydaje mi się że jednak Natalia powinna jeszcze kimnąć z 30 min miedzy 17-18 to może wtedy po godz by się nie budziła 🙂 Ja nie wiem co jest grane bo ja tez ostatnio w wózku usypiam a wczoraj w leżaczku ja bujałam do 22 giej bo w łóżeczku się rzucała na boki , teraz robi 2 drzemkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem to witaj w klubie bo też jestem uzależniona od forum, ale ja pracuje na kompie wiec on u mnie codziennie chodzi po parę godzin a nawet cały dzień tylko ma włączony tryb uśpienia jak nic nie robię 😉

emilia dzięki kochana ja spróbuje z tym kleikiem może na moją podziała 😉 a co do tych drzemek to jak długo między drzemkami Ci nie śpi? bo moja tak co 2 bądź 2,5 godziny chodzi spać na 30 minut i wychodzi nam 4 drzemki dziennie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja witam 🙂
wczoraj już nie miałam siły zajrzeć, zakupy mnie wykończyły 🙂 ale nakupowałam małej ciuszków, kupiłam nawet kombinezon w carrefourze za całe 39 zł 🙂 ale mi się podoba i jest w środku polarek więc mam nadzieję, że ciepły 🙂 a w C&A wydałam ponad 300 zł!! masakra 🙂 ale bez kuponu byłoby 500 więc dużo zaoszczędziłam 🙂 i mam już prezenty na święta 🙂ale i tak najwięcej jak zwykle poszło na Paulinkę, już nawet na wiosnę/lato jej kupiłam kilka rzeczy żeby jak najwięcej wykorzystać kupon 🙂 a Paulinka dzielna, usmiechnięta na zakupach, w siódmym niebie, tyle światełek, wystawy, nawet między stosikami w sklepie z ciuchami była zachwycona 🙂 i tak 4 godziny bez spania 🙂 dopiero w aucie padła hehe.

i moja maleńka chyba zaczyna wracać do normy, w nocy tylko 2 karmienia, o 3.30 i 5 🙂 i do 7.30 spała, pośmiała się i znów do 9.30... teraz też zasnęła bez kwękania, ukołysałam w łóżeczku 🙂

dziewczyny powiedzcie mi, czy Wasze dzieciaczki tez lubią zasypiać na boczku? od jakiegoś czasu mała nie mogła inaczej zasnąć niż na boczku.... dziś w zasadzie zasnęła na plecach ale rzucała się trochę, chyba chciała na boczek, nie wiem czy jest dobre na kręgosłup ale jak czytałam na necie to pisze, że niemowlaki moga spać na plecach, boku lub brzuchu więc mam nadzieję, że to nie jest złe 🙂 ona się tak wtuli sama do siebie i zasypia 🙂 a najlepiej jak się położe obok niej i jeszcze przytulę 🙂

ps. i ja też jestem już uzależniona od forum, wczoraj byłam tak padnięta, poszłam się wykąpać, przychodzę, mąż świece zapalił i stworzył nastrój a mnie kręciło żeby poczytać co tu cały dzień skrobałyście 🙂 hehe ale wytrzymałam 🙂 mąż się postarał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek no moja właśnie robi 3 drzemkę w leżaczku dwie były po 30 min ta pewnie też no i ostatnio popołudniu śpi 2 godz dzis postaram położyć ja kolo 1 ( i tu by mogła pospać 2 godzinki 🙂) i koło 17 tak na 30 minut to może w nocy zaśnie koło 21 i będzie spała do karmienia.


Ja dziś dałam już marchewkę z ziemniaczkiem o 10,30 jak wstanie to tak kolo 12 mleczko i po półgodzinie planuje dać na spróbowanie banana z jabłkiem 😉


Dziewczyny ile dajecie obiadku bo moja Natalka ma słoiczek na dwa dni 😉 i to jej zastępuje 1 mleczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa super że zakupy się udały, ja też już mam prezenty na święta tylko nie mam prezentu dla męża 🤢 a co do spania na boku to moja nie śpi tak chyba odpowiada jej na plecach 😉 a i gratulacje dla męża 🙃

emilia ja też mam słoiczek na 2 dni ale on po otwarciu i tak nie powinien dłużej stać, moja jak zje pół słoiczka to widzę że ma jeszcze ochotę no ale jej nie daje tylko po godzince mleczko 120ml 😉 ale powiedz mi ile wynosi jej aktywność miedzy drzemkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek z rana aktywność wychodzi godzina 😉

    Słoiczek po otwarciu może być w lodówce 48 godz , ja wcześniej miałam obiadek na 3 razy teraz na 2 , ale deserek trzymam w lodówce 2 dni rozdzielam na 3 razy .

      Natalia obudziła się po 3 drzemce wypiła prawie 120 z kleikiem i rąbie w pampersa

MCDA moja śpi na boczku jak tak się rzuca główką na boki to wiem że chce na bok 😉


Maja ty masz zrobiona własnoręcznie dziurke w smoczku do kaszki i kleiku i co ładnie ci pije 🤨 bo ja mam zamiar tak zrobic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I już południe 🤪
Ale czas zapiernicza 🤪 Jak szalony 🙂

A myślałam,że tylko ja mam nałóg forumowy ☺️ Z drugiej zaś strony to ciekawa jestem ile tak wytrzymamy z utrzymywaniem kontaktu... 🙂 Jak dzieciaki pójdą do szkoły? 😁

McDa rzeczywiście zaszalałaś 🙂 Ale grunt,że zakupy się udały 🙂
U nas w mieście nie ma takich dużych, fajnych galerii 😠 Niby jakieś dwie są,ale sklepy prywatnych przedsiębiorców, czyli zbieranina łachów od Chinoli.
Najbliższe są w Wawie,ale tam mam aż 100km, więc jeżdżę raz na jakiś czas...
Na szczęście mamy od groma i ciut ciut lumpeksów 😁 A tam istny szał ciał 🤪 Nim rzucą worek z butami, klienci rozrywają go w powietrzu 😁 Kiedyś nagram filmik i Wam pokażę jaka w Siedlcach kultura 😁 Ale za to z jakimi łupami można wyjść ☺️

Darka no to rzeczywiście wydawałoby się,że chłop dorosły... Ale dla nich jednak chyba nie ma reguły 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto puszyste(przepis podobno z pizza hut)
podziel na pół, bo ilość porcji pisze 2
400g mąki
30g drożdży
4 łyżki oliwy
2/3 szkl mleka rozcieńczonego z wodą w równych proporcjach
1/2 łyżeczki soli
Mąkę wstpać do miski, dodać sól i rozdrobnione drożdże. Zrobić wgłębienie, dodać oliwy i trochę mleka z wodą. Wyrabiać dodająz stopniowo reszte mleka. Ciasto zagniatać przez 10 min. Odstawić na godzinę rozwałkować i ponakuwać widelcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...