Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no ja padam, mała przed chwilką dopiero zasnęła 😞

Tedit ja też czekam na wieści o foteliku 🙂 też musimy coś kupić bo mała tak samo jak Lenka Gosiaczka wystaje nóżkami poza nosidełko, no a poza tym nie jest bezpieczne bo to takie zwykłe z wózka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez dziewczyny mialam zajec a zajec dzis!!! od rana wyciagnelam walizki spod schodow bo tam mamy schowek ,a wczesniej zauwazylam,ze plesn sie pojawila znow pod schodami, i co.....wyczyscilam to pod schodami,popsikalam detergentem ladnie zeszlo, ale walizki musialam uprac i wszystko co w nich bylo, nawet kable zaszly plesnia masaaaakra!!! a to niedawno czyscilam...i pozniej wszystkie podlogi poszorowalam , pol ogrodka popielone az mmnie wszystko boli jutro beda zakwasy jak nic 😜 a wieczorem jeszcze wyszorowalam cala lazienke bo tam pralam walizki z detergentem wiec musiala byc wyczyszczona porzadnie przed kapiela Zuzi. I to wszystko w czasie kiedy Zuzia zabkuje, zobaczcie czyz to nie zlote dziecko 🙂? moglaby mi dac popalic ,a jest grzeczna i gryzie wszystko az obsesyjnie....biedna i ma taka minke zmartwiona,zmeczona...ale kochana...sie namachalam dzis naprawde.....
A tak czytam Was i wlasnie mysle,ze w maju tez pojde do pediatry w Polsce zeby mala dokladnie obejrzal...
A wlasnie i dostalam niedawno zaproszenie na badanie raka szyjki macicy i dzis umowilam sie w koncu na wizyte i do dentysty na sprawdzenie bo tez dostalam wiadomosc,ze mija pol roku i mam isc. Kurde to mi sie tu podoba 🙂 Jak sama zwlekam to sie lekarz upomni o mnie 😁 Ja tez czekam na plaszczyk powinien byc na dniach!!!
A moj ogrodek wyglada coraz fajniej 😜 a i ciesze sie bo mama zalatwila lozeczko dla Zuzi na nasz przyjazd 🙂 poprosilam ja zeby sie o to postarala bo nie chce malej odzwyczajac przez 3 tyg pobytu w Pl. to byloby glupie bo wiem,ze ciezko jej bedzie i tak w nowym miejscu...
ahhhh kocham moje dziecko 🙂
dobranoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂


oj oj widzę ,że wczoraj to tylko Maja się rozpisała 😉


Maju no naprawdę napracowałaś się wczoraj kochana, a co do pleśni to faktycznie musiałaś niezłe się na machać, kiedyś tez miałam z tym styczność okropne cholerstwo 🤢 , no ale super ,że sobie poradziłaś i miałaś jeszcze sile na ogród 😮 twój dom i ogród coraz ładniejszy na wiosnę się robi 🙂 na pewno Zuzi w ogrodzie będzie się miło bawiło 😉 I jak tam twoje zakwasy dziś ,pojawiły eis czy nie 😆


Natalii to chyba te zęby górne nigdy nie wyjdą heheheh miała spuchnięte , lekarz mówił ,że będą wychodziły jeden po drugim a tu dupa 😜 od czterech miesięcy cisza 🙂 Nocka jak zwykle standard jedzenie o 24 i 4,30 🙂nocny głodomór mały 🙃 Oglądam Ddtvn i ta pogoda będzie piękna 🥴 w kwietniu z 0 stopni na wskoczyć znów na 22 😮 nie łubie takich drastycznych zmian pogodowych wrrrrrrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka standardowa mleczko o 23 i 3.30 i jeszcze o 6 dawałam smoka 😉

Maja to ty taka pracowita pszczółka 😁 no ale tylko pozazdroscic ogrodu 🙂 a jak dzisiaj się czujesz?

emilia mnie pogoda też załamała a jeszcze mówili ze ma dzisiaj mocno wiać 😠

Ja chciałam nastawić pranie i wywiesić na balkon ale jakoś słońca nie widać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek u mnie słoneczko się pojawiło 😎 Juz dwa podejścia do spania robiłam i nic 😁 w jednym momencie śpiąca a za chwile wariuje 🙂 Natalia już nie chce raczkować woli chodzić przy wersalce 😉 i do ławy do mamy do laptopa do kabli wszystko ją interesuje oszaleje he he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
U nas chyba znowu jakieś zęby idą bo mała strasznie marudna w nocy, co chwila się wierciła, chociaż jak ją położę spać około 20 to mniej więcej do 2 śpi więc chyba nie powinnam narzekać. Potem się zaczyna wiercić i czasem popłakuje przez sen wiec chyba zęby.

dziewczyny w jakich odstępach dajecie jedzonko? chcę małą trochę podtuczyć 🙂) jak dajecie rano butlę np o 8 to kiedy następny posiłek i co? napiszcie mi bo próbuje jej wciskać częściej, ale nie che. Ostatnio nawet obiadków nie chce tylko mleko. jakie mleko dajecie? my kupujemy bebiko. aha noi Ania nie ma już skazy, właściwie nie wiem czy kiedykolwiek miała, ale jeśli tak to podobno karmienie piersią mogło pomóc w szybszym "wyrośnięciu" z niej 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Babiszonki 🙂

Ja też średnio z czasem stoję, kupa roboty na święta 🥴
A jeszcze ta rozbudowa, przybudowa (jak zwał tak zwał) nowego lokum 🙃 Młynek,a męża nie ma 🥴 Jeszcze 1,5 tyg. 😮

Poza tym wczoraj trochę się przybiłam- męża kolegi z pracy żona zmarła na białaczkę 😞 Młoda dziewczyna- 28 lat 🥴 Po przeszczepie było dobrze 2 lata, w trzecim roku nastąpił nawrót, 7 miesięcy i koniec 😞 Szczęście w nieszczęściu (chyba...) ,że dzieci nie mieli... ehh...

Olek pełza na brzuchu jak wąż, wciska się w najmniejsze szpary 😮 Jest grzeczny, aczkolwiek zdarza Mu się złapać wkurwa 😉
Tutaj coś kombinuje,po same paszki schował się pod łóżeczko 🙃


A tu z serii ,,Są najeczki, są dupeczki..." 😉


I oczywiście pełen nerw i obrażony wraca do domu...



A ja wczoraj pobyczyłam się na solarce 🙃 I mam w planach przedświątecznego fryzjera...

MajaCh Ale z Ciebie robotnica 🙃 Mi by się przydało takie spalanie kalorii ☺️
No i gratulejszyn dla Zuzy za zębolka 😘

Gosiaczek ale Lence łaszków nakupowałaś 😁 Kiedy Ona to wykorzysta, dni będzie za mało 🙂

Spadam dywan prać 😞 Miłego dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc 🙂 heh emiliaeem jaki fajny Olek 😁 ale on ma urode takiego lovelaska wiesz hehehe pasuje to powiedzenie "sa najeczki sa dupeczki" heheh
Ja troche mam zakwasow ale mam dzis w planie na gorze podloge wyszorowac i szafki poprzesuwac bo pod nimi duzo kurzu sie nazbieralo ,a tam malo miejsca jest wiec troche bede kombinowac, a to dlatego,ze obsesyjnie niecierpie pajakow...a jak jest kurz to one maja gdzie sie gniezdzic ,a umnie tak szybko sie kurzy.....nie wiem czy u Was na panelach tez sie takie "koty" codziennie zbieraja?zwlaszcza pod kaloryferem....poki co mala nie raczkuje tylko do tylu pelza i w kolko ale jak zacznie to ja bede juz wogole ciagle ze szmata latac..masakra tak samo zapalcowane lusterka i szyby mam fiola na tym punkcie 😜
A co do plesni..podobno wszystkie mieszkania angielskie sa zawilgotniale,zwlaszcza stare budownictwo..my mamy w starym ale bardzo odnowione, bardzo bardzo nawet mam wanne z jacuzzi ale jak widac cos sie w sciane wgryzlo jedna i musza to zrobic jacys madrzy ludzie.
Dzis piekna pogoda tak jak u Was niedawno!!! a pozniej i tu spadek temp bedzie. Ide dzis po sklepach polazic malej cos na lato wyrwac. a dzis jej zalozylam takie portki smieszne, jedne z tych co ostatanio kupilismy ale sa troszke za duze jeszcze zrobie zdjecie to Wam pokaze 😉 a jak ona piszczy w ultradzwiekach ......uszy bola 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoja droga to ja swiat nie obchodze wielkanocnych ale jajka uwielbiam takie jak kiedys pisalam wiec chyba dla malej tradycje trzeba zachowac 🙂 jak bylismy sami to bylo bez sensu a teraz az sie chce 😁 kurczaczki kupie kolorowe bedzie do nich gadac gadula 🙂 i kartki powysylac dzis kupie 😉
Milego dnia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

U nas nocka ok, teraz Niuńka śpi.
Ja umyłam lodówkę, wstawiłam pranie, i napakowałam zmywarkę po brzegi naszą kolekcją szkieł. Niech się wymyją z kurzu. Firany poprane i poprasowane. Dziś mąż bierze się za OKNA 🙂

MajaCh pracowita jesteś 🙂 A jaja też uwielbiam 🤪

monia ja daję tak co 3-4 h.

emilia u nas też ni widu, ni słychu odnośnie zęboli...

emiliaeem ale Olunio jest śliczny, mnie już wyrwał 🤪
Co do zmarłej koleżanki, to szok. Młodzi ludzie odchodzą...i masz rację, że to chyba szczęście, że nie mieli dzieci...cieżko by było.

Wczoraj piekłam gofry i robiłam "śnieżkę" jak dałam Lence spróbować to tak piszczała o jeszcze, że szok 🤪 gofry też jadła 🙂 mały żarłok hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia u mnie też słoneczko wychodzi wiec robię pranie 😉

monia ja mojej daję o 8 1120ml mleczka, 10.30 zupkę pół słoiczka, o 13.00 kaszkę 150ml, 15.30 deserek, 17.00 kaszkę 120 bądź 150ml, i potem już przed snem tak po 19.30 180ml mleka 😉 no czasem coś tam może się przesunąć o 30 minut 🙂

emiliaeem no on to nie będzie mógł opędzić się od dziewczyn, fajne zdjęcia 🙂 a co do ciuszków wszystkie jej założę przecież nie ma ich tak dużo ☺️ 😜

tedit narobiłaś smaka 😜

Dobra idę pranie wstawić a jak Lenka zaśnie to okno umyję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki gosiaczek. a jakie dajesz mleczko i kaszkę? bo ja mam te bezmleczną ale teraz musze kupić te na mleku. W ogóle do tej pory nie dawałam kaszki prawie wcale, żeby nie utuczyć 🙂) ale chyba teraz zacznę 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia ja daję mleczną - np. na dzień dobry Nestle. Ja daję na śniadanie 120 ml + 3 łyżki kaszki, i nie zjada wszystkiego, na noc podaję do mleczka (2 miarki) taką z lipą "Zdrowy Brzuszek". Poza tym danonek, owoce no i obiadek. Ale ostatnio nie chce jeść obiadku, pewnie zęby. W nocy już nie je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 ja nie daje kaszek ,żeby nie utuczyć 😉 rano o 8,30 wypiła 120 mleka i do tej pory nic nie jadła , ale to dlatego że wybrała sobie taka dziwna porę na spanie do południa nie spała wiec zasnęła dopiero po 11 i śpi jeszcze 😉 A tak to przed obiadkiem daje danonka lub Bakusia po 12 pól słoiczka dużego obiadku ostatnio coś niedojda to wypije tak o 15-16 mleko 120 ml przed 18 deserek i o 20 150 mleka 🙂 U nas jest jeszcze 2x jedzenie w nocy o 24 i 4 po 120 mleka 🙂 Między czasie daje chrupki, biszkopty i jeżeli ja jem np.chleb to ona się patrzy i daje jej tez , mąż jak coś tam przekąsi to ona tez poskubie 😉


tedi mniam gofry , Natalce tez by pewnie smakowały , mam gofrownice to dziś zrobię 😜 na obiad mam rosół to przeleci i gofry w sam raz 😉


gosiaczek to fajnie ,że słońce u ciebie się pojawiło 😎


emiliaeem nie mogę się na te Olka oczyska napatrzeć, będzie wyrywał i laski ,że hoho 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ania może je tyle co wasze dzieciaczki a może mniej, ale nie głoduje....to czemu taka chudzina?

Jak my coś jemy to chlebek oczywiście tez dostaje, kawałek bułeczki z masłem (oczywiście takie okruchy raczej niż konkretną pajde) dziisja dałam jej jogurt naturalny bo sama jadłam, smakowało jej. Wkruszyłam tam biszkopty, ale jak większy kawałek to ona zaraz się krztusi 🙂) .....taka wrażliwa księżna yorku 🙂) więc nie wiem czemu taka drobina.

Idęz niąna pobranie krwi żeby sprawdzić wyniki. jużmam stracha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 nie martw się , tak jak wcześniej ci pisałam, a za kim ma być pulpecik 😉 najważniejsze ,ze jest promienna na buzi i nie płacze z głodu 😉


Natalia wstała o 11,35 taka głodna ,że zjadła zupkę po 8 miesiącu krupniczek i dałam jej jeszcze pajdę chleba i gryzie hehehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
ja już w pracy byłam na odwiedzinach i właśnie wróciłyśmy 🙂 nastawiłam obiadek dla nas i osobno dla małej, pozbierałam z wczoraj pranie no i zabieram się za pisanie pracy;( a tak mi się nie chce 😞
jak czytam ile Wy tego w domu robicie to aż mi się też chce zabrać za jakieś porządki 🙂 ale ta cholerna praca teraz jest ważniejsza;( buuu

mała dziś w nocy znów lepiej, o 2 smoczek, o 5 cyc i spała do 8.40 🙂 ale ząbek już jest baaardzo blisko, może jutro się przebije 🙂

ale Oluś jest boski!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myje okna ale mała niestety dzsiaj nie śpi fajnie wdzień. po 30 min dziwne bo zawsze spałą 2 godziny a potem jeszcze raz.

Wylicytowałam http://allegro.pl/wiosna-przesliczna-kurtka-bombka-ideal-jak-nowa-i2222974005.html#tabsAnchor fajna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia śliczna kurteczka 🙂


McDa na porządki przyjdzie czas, najpierw praca 😉


Dziewczyny te których dzieci raczkują, powiedzcie mi czy tez maja czorne kolana, czy ja źle sprzątam ☺️, bo Natalia taka brudna na kolanach 😮


wgrywam film jak Natala je gofra , jak mi się wgra to wkleję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamusie 🙂

Przepraszam że tak dawno nie pisałam ale to z braku czasu wszystko. Nie miałam czas na nadrabianie i potem już tak wyszło.
Emiliaeem do mnie pisała, obiecałam się odezwać i nie dotrzymałam słowa, więc Cię Kochana przepraszam........mam nadzieję że wybaczysz.
Na pewno wszystkiego nie nadrobię bo to za dużo ale postaram się być teraz z Wami w miarę na bieżąco 🙂

co tam u nas.......w zasadzie wszystko dobrze
Dziewczynki zdrowe, mega szaleją, ja momentami nie wiem jak się nazywam
Weronika ma dwa ząbki, 8 kg i 76 cm 🙂 Troszkę mamy z nią problemy bo nie chce jeść nic poza mlekiem, dosłownie nic!! żadnych obiadków, deserków czy to kupowanych czy robionych przeze mnie, kaszki też są niejadalne, ręce mi opadają 😞 mam nadzieję że to chwilowe i jej minie, bo na samym mleku daleko nie pociągnie
poza tym, mamy dwie drzemki w ciągu dnia, pierwsza krótka tak ok 30 min, druga dłuższa od 1-1,5 🙂 w nocy śpi ładnie, nie je - zresztą nigdy nie jadła więc to w zasadzie żadna nowość i oczywiście przesypia całą noc bez budzenia........więc w zasadzie jakby nie to jedzenie to byłoby idealnie
pełza po całym domu i zbiera się do raczkowania, siedzieć nie chce bo to strata czasu i energii, woli popełzać, a zasuwa jak nie wiem 🙂 🙂 🙂

Paulinka natomiast to już duża dwuletnia panienka 🙂
urodzinki się odbyły, było bardzo wesoło, Paulinka przeszczęśliwa bo była w centrum uwagi, byliśmy na bilansie dwulatka i mamy 14 kg i 92 cm, lekarz stwierdził że duże będę miała dziewczyny, Paulinka ma wymiary jak trzyletnie dziecko 🙂
już do perfekcji opanowaliśmy nocnik więc jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa 🙂

co do spacerówki bo kiedyś o tym rozmawiałyście my mamy taką http://allegro.pl/chicco-wozek-spacerowy-lite-way-5kolorow-i2208036295.html tyle że ze starej kolekcji, nie różni się niczym poza kolorem i zapłaciliśmy w zeszłym roku 250 zł, jest super, lekka, składa się w zasadzie jedną ręką 🙂

fotelik samochodowy kupujemy taki jaki ma Paulinka bo jesteśmy zadowoleni i pewnie niedługo trzeba będzie dokonać zakupu bo tamten już jest za mały - http://allegro.pl/romer-king-plus-9-18kg-organizer-film-ursynow-i2209040477.html

na razie tyle, obiecuję zaglądnąć wieczorem i choć troszkę nadrobić
na razie mężul jedzie i będziemy jeść obiadek, a potem zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiula83 a mi się łezka w oku ze szczęścia pojawiła jak cie zobaczyłam , a jeszcze dziś pisałam o tobie na forum 😉 Super ,że u was wszystko w porządku, zaglądaj zaglądaj 🙂 ja teraz nie mam czasu siedzieć i pisać bo Natalia nie śpi a tu filmik http://www.youtube.com/watch?v=cs6NbQGAC1w&feature=youtu.be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...