Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam wieczorkiem


Moja Natalka od dzisiejszej nocy bardzo spokojna, śpi i tylko na cyca się budzi 🙂 jestem ciekawa jak minie kolejna nocka 🙂U nas też duszno , na spacerku byliśmy o 17 tej 🙂

    Z dnia na dzień mój brzuszek staje się coraz mniejszy , ale zamówiłam sobie pas gorset wyszczuplający i to roz s/m tak mi polecił sprzedawca.

      Zmykam kąpać mała pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kochane moje 🙂 Ja pas noszę już od 3 dni 🙃
Ale nie poporodowy a neoprenowy, zatrzymuje wodę i skóra robi się jędrniejsza 🙂

U mnie brzuch wciągnęło ładnie, ale kg na dupsku jeszcze zalegają 😠
I cycuchy mam jak bomby 🙂 Ale cieszę się,że karmię piersią 🙂

Ha... I dziś byliśmy chwilkę na spacerku 🙂

Idę kąpać mojego Tygrysa! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nie noszę nic, ale brzuszek się wciągnął. Zostało mi 2 kg, ale dopóki karmię to nie będę stosować żadnych diet.

Pokłóciłam się z meżem, w ogóle od porodu się często kłócimy. To wina moich hormonów i jego po części...juz nie wiem jak rozmawiać...ehhh

Idę spać, nic mi się nie chce.

Miłej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
1. Widzę, że ładnie chudniecie 🙂 Ja przytyłam w ciąży 22kg. Zaczynałam z 60kg, a skończyłam z 82. Po powrocie ze szpitala miałam 9kg mniej, więc do schudnięcia zostało jeszcze 13kg. Brzuch z każdym dniem mam mniejszy, ale nie wiem teraz ile ważę, bo waga odmówiła posłuszeństwa. bardzo jestem ciekawa, ile kg mi spadło. Ale z tego, co wy piszecie, to niewiele macie do zrzucenia. Ja nie używam żadnego pasa, myślę, że nie będzie potrzebny. Nie ma też żadnego rozstępu.
2. Jeśli chodzi o moją ranę, to doglądnęłam porządnie i zauważyłam, że się lekko rozsnuła w okolicach odbytu. Tam jednak gorzej się goi. Także nie są to hemoroidy, same szwy też chyba całkiem nie puściły.
3. Jak często wasze dzieci wołają cyca? Bo moja mała w nocy tal co 2-3 godziny, a w dzień co 1-2godziny. Ogółem dziennie z 12-13 razy.

Pozdrawiam wszystkie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej z wieczorka 🙂

Dzisiaj w miarę spokojny dzień , na spacerze synek marudził troszkę, ale ma prawo szczepionki spowodowały lekką wysypkę w miejscu wkłucia ale nic poważnego.

Co do naparu z dębu wszystko na opakowaniu napisane ile torebek na ile wody, to się potem dolewa do wanienki i tyle 🙂

Z wagą u mnie może być z 58 skoczyłam do 78 teraz ważę 62 , nie jestem jeszcze zadowolona, choć nadmiar jest w miarę równomiernie na udach i pupie także bardzo nie widać,choć JA widzę.

Zmykam mąż już chce się położyć, poza tym "bodyguard" leci ^^

Brej nocki Mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Witaj Megan to chyba już w komplecie jesteśmy...

U nas właśnie czkawka...Tedit chyba ty pisałaś o jakimś sposobie na czkawkę...możesz dokładniej opisać, gdzie to pieluszkę przykładasz i jak ją podgrzewasz ???

Noc u nas spokojna, tylko teraz bidulkę już trzepie od jakiś 20 min...

No i nareszcie nasz tata wrócił...i śpi jak zabity 🙂

Miłego weekendu dziewczyny i grzecznych maluszków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam o poranku, leżymy sobie w łóżeczku jeszcze i robimy przeciągi, taka mala legacka poranna gimnastyka, malutka to aż stęka z wysiłku 😉 Uwielbiam budzić się obok niej, otwieram oczy i widzę te jej czarne węgielki a zaraz potem pojawia się nie do końca jeszcze opanowany przez niunie uśmiech 🙂 A potem ssanie się załącza i trzeba wstawać szybko , butle robić -dziś taty kolej , dziś wyjątkowo cierpliwa była dala czas nieogarniętemu Tacie.
Musze kończyć słyszę ze reszta rodziny powstawała i kawa się parze na dole 😁
Wszystkim Milej niedzieli!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam w niedzielny poranek 🙂

    U mnie nocka też ok mała budziła się co 2,5 godz na cyca 🙂Też uwielbiam patrzeć się na moja kruszynkę jak się budzi i otwiera śliczne oczka i zaraz robi dzióbek do jedzonka 😆
Życzę miłej niedzieli 😘

    Megan witaj ,to jesteśmy już wszystkie w komplecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamuski,

my już po śniadanku. Teraz piję Ricore.
Pogoda nie zapowiada się na ładną, jest strasznie duszno 😞
A mieliśmy iść do parku.


majaa to nie mój sposób z tą pieluszką 🙂

anjaP widok naszych dzieciątek jest bezcenny. Moja Mała już jest bardziej rozumna i widzi więcej, lekko się uśmiecha ale nie wiem jeszcze czy to grymas czy prawdziwy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam

Widok maluszka z rana i o każdej porze BEZCENNY 🤪

U mnie nocka nie najgorsza ale za to ranek 🤢 mała jak wstała o 7 tak jeszcze nie śpi bo oczywiście kupki zrobić nie może a ostatnia była przed wczoraj. Ja w piersiach mam 50ml moja je już 100ml więc butla ze sztucznym mlekiem idzie przy każdym karmieniu i znowu mała ma zatwardzenie 😞 Daje jej wodę koperkową i zwykłą wodę i dzięki temu puszcza bączki no ale na kupki widocznie nie pomaga. Mam pytanko do mam które karmią sztucznym mlekiem co podajecie swoim dzieciom żeby nie miały zaparć? Pomóżcie może macie jakieś sprawdzone sposoby.

majaaa o tej pieluszce to ja pisałam, bierzesz zwykła tetrową pieluszkę zwijasz i kładziesz przed noskiem dziecka między pieluszką a buzią dziecka wytwarza się ciepło i to likwiduje czkawkę, dodam że dzisiaj ten sposób znów się sprawdził 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam! 🙂
U nas nocka tez spokojna.Ogólnie to dobrze spimy,tylko cycus i spanko.Dzis pogoda do bani i raczej w domku posiedzimy,moze dopiero popoludniu wyjdziemy na dworek zeby sie dotelnic.Tak juz mala nauczylam ze co dzien musi byc na dworze 🙂Cos mi Blanka dwa dni temu dostala wysypki na buzce.Ale dzis juz schodzi,tak mysle ze to moze byc uczulenie na sliwke bo skusiłam sie na dwie ostanio.Ale niczym nie przemywalam,tylko przegotowana woda.Pomoglo.Gosiaczek na zaparcia wiadomo najlepsza jest piers,a jak nie to moze zmien mleko.Ja stosowalam z pierwsza corka mleko Bebiko Omnneo(oj nie pamietam jak to sie pisze)i przy tym mleku zaparcia ustapily.Ale wiadomo kazde dziecko jest inne.
Narazie uciekam bo musze mleko odciagnac i jak mala wstanie przegotowac,walczymy z żoltaczka.Napisze tu znowu jak odciagne i mala mi da 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek z tego co ja wiem na zaparcia najlepiej podawać płyny, najwidoczniej podajesz za mało. Przy karmieniu sztucznym zasada jest taka jak kupki są twarde dzieciątko powinno wypić w ciągu dnia tyle co na jeden posiłek zjada. W 2 miesiącu średnio na jedno karmienie dzieciątko powinno jeść około 120 ml, jeśli karmień jest około 6 na dobę. Średnia na dobę to od 700 ml no i żeby nie przekarmiać. Spróbuj przepajać częściej tak żeby to było te 120 ml ,poobserwuj ta metodę prze jakiś tydzień, u mnie podziałało idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na zaparcia lekarz polecił przepajanie wodą a także herbatką rumiankową. Teraz jest gorąco więc trzeba jak najwięcej starać się dopajać, tak jak Kiniek pisała.
Lenka różnie, raz chce pić, raz nie, ale ją oszukuje, trochę popije, potem znowu i tak cała butla 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia321 jesli chodzi o żółtaczke to moja mala ja jeszcze ma,ma co prawda nie wysoki poziom birlilubiny ale musimy ja zbijac.I tak pediatra kazala mi wystawiac dziecko do sloneczka i odstawiac wit d3.Ja do tego sciagam swój pokarm i go przegotowuje i w takiej postaci jej go podaje.Prawdopodobnie moj pokarm bolokuje wydalanie sie birlilubiny.Ale pokarm przegotowywac trzeba tak dwie lub jedna dobe i powinno sie obnizyc.Monia dlaczego pytasz o to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ramonka104 jeśli chodzi o szczepionki - z NFZ (bezpłatne) 3 ukucia, 5w1 - dodatkowo płatne 120 zł 2 ukucia, 6w1 - 180 zł, jedno ukucie. Mówie o tych podstawowych. Pneumokoki (220 zł), rotawirusy(250 zł).

Ja się zastanawiam nad pneumokokami i rotawirusami - co o tym myślicie.
Szczepionkę biorę 6w1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂

My w reszcie w domku 🙂 cały weekend spędziliśmy z małą u dziadków 🙂 🙂 🙂 Martynce chyba podobają się takie wypady, bo była bardzo grzeczna 🙂

Zauważyłam u niej pleśniawke i zaczynamy się z nią męczyć....dziewczyny czy któraś wie jak używać aphtinu??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny może rzeczywiście za mało ją przepajam ☺️ no ale teraz więcej wody jej będę dawać i zobaczymy 😉

A my dzisiaj na spacerku i do galerii wstąpiłyśmy, nie obyło się bez zakupów dla małej 😜

Co do szczepień to też myślę o tej 6w1 no ale zobaczę mam jeszcze czas 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania_1988 na aphtinem z tego co pamiętam smaruje się pleśniawkę i tyle, działa całkiem nieźle.

Edytko co do szczepionek piszę jak ja płaciłam(program na 6-tkę): Infanrix hexa (podstawowe ale odpłatne) WZWB, polio,Hib, krztusiec, błonica i tężec :180 zł jedno ukłucie, następnie pneumokoki szczepionka Prevenar 260zł drugie ukłucie i rotarix na rotawirusy do picia koszt 320, łącznie 760 zł. Te same za minimum 6 tygodni , ostatnia dawka może być bez roty 🙂

Co do żółtaczki, jeśli nie słabnie z czasem być może wymagane będzie naświetlanie w szpitalu, mleko kobiece zawiera enzymy stopujące wydalanie bilirubiny dlatego na piersi dzieci mają większe problemy z żółtaczką. Mój synuś miał dość wysoko bilirubinę przy wypisie ale, że karmię sztucznym to zeszło ładnie w 2 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny...

Wczoraj mieliśmy ciężki wieczór, brzuszek twardy, płacz i nie obyło się bez suszarki 🙂 Małą dopiero suszarka uspokoiła i zasnęła...i przespała od 21 do 2:30 a potem do 7 🙂

Teraz oczywiście nie śpi, bo jak, ale jest spokojna...

Ja na szczepienie idę 1 września i podobnie jak Kiniek planuję zaszczepić małą na wszystko + szczepionka 6 w 1...mi lekarka mówiła, że zarażenie pneumokokiem może być śmiertelne a rotawirusem może skutkować pobytem w szpitalu...kilka fatałaszków i są szczepionki więc nie chcę ryzykować...

Dzięki Gosiaczek sprawdzę przy najbliższej okazji sposób z pieluszką...

Miłego dnia kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
Witam z ranka!Dzis wtaslysmy wczesnie,ale powoli to juz u nas standard ze wczesnie sie malutka budzi.Ale to nic bo nocki dobrze przesypia.Jutro mamy znów badanie krwi i dowiemy sie czy spadla nam bilirubina.Ale z tego co widze przegotowywanie mleka chyba pomoglo bo mala jest wyraznie bledsza.Kiniek jestem pod wrazeniem Twojej wiedzy i dam ci za to oklask 🙂Twoja wiedza jest tak obszerna ze mozna sie radzic praktycznie w kazdej kwestii jesli chodzi o maluszki nasze. 🙂
Jesli chodzi o sposob z pieluszka to juz probowalam,niestety u nas nie poskutkowalo bo w tym czasie co moja mala ma czwkawke to zlosci sie i nie jest w stanie lezec z pieluszka 🤪
Tedit dziekuje rozwniez za rady co do szczepionek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...