Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂 Jak sobie radzicie? Większość z Was ma już dłużej dzieci przy sobie niż ja. Ja rodziłam 10dni temu i choć jestem bardzo szczęśliwa mam trudniejsze chwile. Nie radzę sobie z odbijaniem małej i ulewaniem. Tak mnie to wkurza. Kornelia już się napije, już odbije, wydaje mi się, że jest wszystko ok... i jest wszystko ok tak długo jak leży przy cycu. Gdy odkładam ją do łóżeczka widzę, że się męczy i po jakimś czasie odbija jej się i ulewa, no a potem bankowo czkawka. Żeby czkawka przeszła biorę ją znów do cyca, gdyż nie dopajam ją żadnymi innymi napojami. Jest tylko na moim mleku. Do tego chciałam wychować małą bez smoczka, ale nie jestem pewna czy mi się to uda. Z każdym dniem mała spędza więcej czasu przy cycku. Jak to jest u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
deyzee na początku mi też było ciężko i myślałam ze sobie nie poradzę już miałam takie myśli żeby mama się do nas wprowadziła albo my do niej no ale jakoś z każdym dniem było trochę lepiej, a co do ulewania to mojej tez się czasem ulewa bywa tak ze jednego dnia bardzo dużo a przez następne wcale albo bardzo mało 😉 jeśli chodzi o czkawkę to ja tez małą biorę z powrotem do karmienia no albo daje smoczka tez nie chciałam go używać ale czasem nie ma wyjścia moja Lenka robiła sobie z sutków smoczek i trochę mi je zmasakrowała 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wreszcie coś zaczyna się dziać na tym forum 🙂 🙂

Deyzee nic sie nie martw każdy ma lepsze i gorsze dni! Dzieci też jednego dnia są spokojne jak aniołki a innego dają nieźle w kość. Ja już sie przyzwyczaiłam do takiego życia, moja mała ma 3 tygodnie i już jest zdecydowanie lepiej niż na początku, wydaje mi się, że jakoś tak lepiej i łatwiej idzie mi opieka nad nią 🙂 🙂 🙂 🙂

Zauważyłam, że moja Martynka tez robi sobie z cycuszka smoka, ona po prostu lubi czuć ciepło cycuszka, zapach mamy i pewnie tak czuje się najlepiej i najbezpieczniej. Eh pocieszam się, że niedługo skończy miesiąc, a czym starsze dziecko tym mam nadzieję będzie łatwiej 🙂 🙂

Emilia witaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_1988 no moja też zazwyczaj w nocy śpi 2 do 3 godzin no ale zdarza jej się spać dłużej i wtedy nie wiem czy powinnam budzić na karmienie...
Jej u nas w czwartek Lenka będzie miała już miesiąc no ale jest to jeszcze drobinka bo w piątek ważyła 2720g wiec myślę ze jak będzie miała 1,5 miesiąca to będzie w końcu już większa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
Deyzee ja mam ten sam problem z małą, nie umie odbić i strasznie ulewa.... do łóżeczka kładę ją zawsze na boku, a na plecy układam tylko wtedy gdy jestem obok niej... czasem przy piciu zakrztusi się mlekiem, wtedy biorę ją pionowo i poklepuję po pleckach.... i oczywiście czkawka prawie po każdym karmieniu... dodam, że karmię tylko piersią....
no i dziś nie wiem dlaczego, ale ciągle jest głodna, co godzinę pije.... ale pije tak max do 10 min i zasypia, odkładam ją, połowę uleje i za godzinę znów to samo.... mam nadzieję, że w nocy będzie spała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja mała dziś tak szalała, że zadzwoniłam do położnej, bo nie umiałam sobie z nią poradzić, tak płakała 😞 Na początku miałam problem, bo mała piła za krótko, od paru dni z kolei nie chce się odkleić od cyca... no i ją przekarmiłam. Myślałam, że karmienie na żądanie, to karmienie, kiedy dziecko chce. A jednak są ograniczenia. Położna powiedziała, że kategorycznie mam ją odkładać od cyca tak po 20minutach picia. Nie mogę pozwolić na to, by piła pół dnia... Także jestem dobrej myśli, jak będę się stosować do wszystkich zaleceń to będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 napisał(a):
Mam pytanie do dziewczyn, które karmią piersią: co jecie ale czego unikacie?? bo mi się już pomysły kończą, ciągle tylko kurczak i warzywa na parze i rosół... dziś zrobię sobie zupę jarzynową. A jakie soki pijecie?


Ja dzisija np mam ziemniaczki i gotowana poledwiczke mi juz tez rosolek i kurczak wychodzi bokiem a soki pije tylko z woda i jak narazie prubowalam wylacznie jablkowy i ten sok co sie z woda rozciencza nio i standardowo na noc karmi i w nocy jak maly budzi sie to ze mnie cieknie wiec na brak pokarmu nie nazekam teraz sie tak nauczylam ze w nocy daje malemu z cycka ale odciagne do butelki cala po brzeg i lece wlozyc do lodowki i maly na nastepny dzien na wieczor ma jedzonko ktore daje mu moja mama bo tak to meczylam sie w dzien zeby sciagnac cala butelke

Oj to kruszynka jak 2700 to moj maly ma o kg wiecej i ciagle przybiera od kad sie urodzil tylko w 2 dobie spadl z wagi az 20g 🙂

Co do spania dzis jest bosko bo non stop spi tlyko budzi sie daje mu pic i dalej idzie spac chyba po nocy jest wykamany bo nie spal pol nocy budzil sie co godzine bo go mecza zaparcia to chyba gorsze od kolki od wczorja biedaczek nie umie zrobic kupki a bylam z nim u lekarza i zapisal lakcid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję się również,a Wy tu już szalejecie jak widzę 🙂 No ja dziś miałam cudną noc młody spał od 21 do 5, potem od 6 do 11 😁 potrafi zaskoczyć, ale żeby nie było sielsko-anielsko daje czadu od godziny, żadne bujania, zabawiania, masowania nie pomagają, ot nie ma nastroju 🥴

Pozdrawiam Mamuśki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118 ja jem wszystko od 4 dni lekkostrawne i jest ok.piję tylko wodę żywca, herbatę i inkę.jem na śniadanie chleb z sałata , kiełbasa i ser żółty, jaja ,dżem .twarożek wiejski , serek homogenizowany. Na obiad ziemniaki , gotuję sobie pierś w wegecie , ziemniaki robię z mlekiem i do tego marchewka gotowana.Dziś np gotuję na obiad na jutro schab troszkę wegety i na patelnię ciut oleju usmażyłam zalałam wodą i zaciągnę mąką. Nie jem mięsa smażonego panierowanego.Większość rzeczy podpatrzyłam w szpitalu co dawali na kolacje i na śniadanie, a co do mięsa to wyczytałam w necie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w reszcie coś zaczyna się dziać na tym forum 🙂 🙂 🙂

moja Martynka dzisiaj wyjątkowo grzeczna. Noc pięknie przespała, pobudka tylko na krótkie karmienie. Od rana pięknie śpi, budzi się tylko, żeby coś zjeść....ciekawe jak będzie wyglądała dzisiejsza noc jak ona się tyle już naspała...mam nadzieje że nie będzie marudzić ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha , ja mam codziennie te same obawy jak młody śpi w dzień dużo 😉 też jestem dzisiejszej nocy ciekawa, ostatnie dwie spał po 6-7 godzin bez pobudki no zobaczymy czy to był tylko przypadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek ja myśle, że u Ciebie to już mogą tak ładnie wyglądać nocki, bo Twój Maksiu już duży chłopak 🙂 a poza tym karmisz butelką 🙂

ja karmie piersią i Martynka śpi maksymalnie 4,5h (zwykle to jest od 3-4h), tyle że w nocy obudzi sie, zje, przebiore pieluszke i śpi dalej..........zaś w dzień po przebudzeniu zawsze marudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusia

Ja ledwo żyje, byłam z małą dziś na bioderkach i wszystko ok tylko mam ją pieluchować przez 8 tygodni, potem małą zostawiłam z siostra i pojechaliśmy z mężem na zakupy, kupiliśmy dla Lenki bujaczek -leżaczek 😁

darka9118 mam pytanko o to karmi bo właśnie ja mam mało mleka w piersiach i tak zastanawiam się czy ono naprawdę pomaga?????

A u nas nocka nie najgorsza jak mała usnęła wczoraj o 19.30 wstała o 21 i męczyła mamusie do 1.30 a potem wstała o 5 wiec nie najgorzej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek mi karmi pomaga i dwum sasiadkom tez ja pije zwykle na noc i za te 4h jak maly sie budzi na karmienie to mam z obu tak twarde jak kamien w dzien tez prubowalam pic bo juz mialam taki okres co zalamana bylam bo malo pokarmu i cos podzialalo ale najbardzije to na wieczor sprubuj malenstwu nie zaszkodzi

Ja sie boje jesc smazonego na patelni bo juz sie przejechalam i narazie podziekowalam choc mqam strasznego smaka na nalesniki albo placki ziemniaczane 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂 Ja też karmię piersią i pokarmu mam tyle, że trojaczki bym wykarmiła. A jem normalnie. Dużo czytałam na temat odżywiania podczas karmienia i najnowsze doniesienia naukowe mówią jedno: należy się odżywiać po prostu zdrowo. Nie piję alkoholu, kawy (nie pijam jej nigdy, więc bez różnicy). Nie ograniczam wcale mleka krowiego. Diety, które stosowały nasze mamy są bez sensu. Nie ma co jeść jałowo. Owszem nie można też przesadzać z ostrością oraz należy ostrożnie jeść produkty wzdymające. Ja jem dużo owoców, warzyw... i tak jak pisałam wcześniej, moja dieta nie zmieniła się, ale muszę przyznać, że ogólnie od lat żywię się dość zdrowo. bardzo ważne jest też urozmaicenie produktów w diecie, a nie jedzenie ciągle tego samego.
Ciekawa jestem jak wasze dzieci reagują waszym zdaniem na to, że zjadłyście złe produkty... bo z niektórych postów zrozumiałam, że się przejechałyście.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
deyzee mi tez polozna mowila bym jadla to co w ciazy ale ograniczyc troche i jadlam nio i maly jak skonczyl 2 tyg tak zaczol sie koszmar kolkow ciagly placz meczenie sie dziecka i mnie tez bo ja az wychodzilam jak on ise darl moja mama z nim wtedy byla

Normalnie nigdy w zyciu sie nie cieszylam z teog ze maly zrobil kupke za te 2 dni co nie robil to podwojna zrobil i jeszcze jak go mylam to mnie obsikal wiec podwojna katastrofa

Kinia jak tam Maksio po kapieli zasnol??bo moj oskarek za zadne skarby nie chcial wypil pelna flache, potem Diclofor mu dalam i jeszcze lyk herbatki i za zadne skarby nie chcial spac oczy wielkie jak pingpongi i sie krecil obracal wszystko go ciekawilo dopiero jak dalam mu cyca pociagnol i teraz zasnol jak sie obudzi o 1 to ja sie zalamie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj darka aż za dobrze wiem co przeżywasz, ja też niekiedy wychodziłam (prawie z siebie) mąż mnie zastępował na warcie przy Małym. Teraz jest zdecydowanie lepiej.

Wczoraj po spacerze wieczornym i kąpieli, od 21 spał do 3ale od 4 tylko do 7 choć jak ma mi ładnie tyć to może i lepiej 🤔 no i obecnie też smacznie śpi pewnie jak zwykle do około południa moze do pierwszej pociągnie

A co do obsikiwania..hehe mój mnie załatwił na przewijaku jak się schylałam po pieluchę czystą, cały rękaw mi obsiurał, mój mały terrorysta 😁 no nic to pozdrawiam Mamuśki i lece może dziś się zbiorę i okno u córy w pokoju umyje 🙂 A miałam zapytać, macie już umówione wizyty kontrolne popołogowe u ginka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...