Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Megan super fotki!
co do dźwigania główki to moja na brzuchu od razu rączkę do buzi i ssie zamiast główkę dźwigać, ale jak jest na mnie to ładnie dźwiga i jak ją noszę w pionie to w zasadzie już sama główkę trzyma, tylko mam rękę przygotowaną w razie czego za główką 🙂

jeśli chodzi o auta to chyba wszyscy faceci tacy są, mój wymienił oba (mój i jego) przed narodzinami córeczki, bo przecież muszą być mega bezpieczne, wcześniej miała astrę i stwierdził, że ma za mało gwiazdek w crash testach a poza tym potrzebne mi będzie combi na wózek 🙂 i kupił peugota 307 a sobie 407! ale na razie powiedział, że zmieniał nie będzie, przynajmniej przez najbliższe 2 lata, aż domek wybudujemy... a potem będzie spłacanie kredytu więc myslę że też na jakiś czas się wstrzyma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym leżeniem na brzuszku to u nas jest tak, że jak ją położe, ułożę to ładnie podnosi główke, na rekach tez fajnie trzyma, ale na brzuszku nie chce 😞(
wercia a wy na tą rehabilitację jeżdzicie dlatego, ż edziecko nie chce leżeć na brzuszku czy on po prostu nie podnosił główki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
idę trochę poleżeć bo mały śpi ale postanowiłam napisać Wam jeszcze bo zdarza mi się to już 2 raz - że po imprezie, gdzie jest żarcia dużo i trza je pożerać to mam potem pełne cyce mleka, nie wiem czy coś wcinam co pobudza mi laktację czy co............

tak jakbym nic nie jadła na codzien - haha jasne - na pewno to po mnie widać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan szalona mamuska 🙂)))
Mcda wlasnie ja chcialam peugota 307 bo on jest bardzo ekonomiczny i sie nie psuje....
a co do lezenia na brzuszku. Emilia ja klade Zuzie kilka razy dziennie po 2-3 minutki do kidy zaczyna sie denerwowac i uwierzcie ,ze po kilku dniach ta glowa juz jest tak wysooooko 🙂 i juz dupki nie ciagnie do gory, ogolnie to zauwazyla,ze z tej pozycji tez moze widziec tv, ktory jest wyzej, hheeheh to wlasnie moj sposob na nia. A na poczatku kladlam ja na brzuszku na mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan zdjęcia super 😆 jak mi Lenka pozwoli to zaraz biorę się za oglądanie zdjęć na agugu 😁

a mam pytanko czy wasze dzieciaczki (te które ukończyły 3 miesiąc) jeszcze ulewają bo moja tak i coś mi się zdaje że będę musiała wziąć małej sukienkę na przebranie, oby tylko w kościele jej sie nie ulało 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko dzięki za esa :*
No my już po operacji - udała się, co prawda przyszyto mu jedynie połowę, także nadal jest rozszczepik ,nadal ma kość szczęki zbita w kulkę na nosku ale już połowa noska(jedna dziurka) i połowa usteczek jest, więcej nie mogła zrobić bo "nie ma materiału" poza tym operacja trwała ponad 2 godziny to i tak była silna narkoza,zrobienie całości na raz zajęło by ze 4 a takiej narkozy już takiemu maluchowi nie podaje się jak nie ma wymogu zagrożenia życia. Teraz mogę naskrobać bo tatuś w szpitalu,a na raz tylko jeden rodzic może , w sumie i tak ktoś musi ogarnąć jeszcze córkę a nie mamy tu nikogo do pomocy ;/
odezwę się jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ dziewczyny 🙂

Kiniek dobrze, że już po operacji..każda operacja to stres..więc dobrze, że już po 🙂 Maksiu dzielny chłopczyk :*

Gosiaczek moja Martynka nadal ulewa...i jeszcze się ślini....więc śliniaczek i pieluszka tetrowa zawsze w pobliżu.

My kupiliśmy nowe autko w tym roku na wiosne..więc na szczęście mój M. nic nie wymyśla.

Z tego co czytam o tym jak ubieracie dzieciaczki...to ja chyba wyrodna matka jestem...bo ja aż tak ciepło swojej córci nie ubieram .... w domku body z długim rękawem i spodenki...jak ma chłodny kark to przykrywam ją kocykiem...a w nocy śpi w śpiworku..
Na dwór ubieram ją w body z długim rękawem, rajstopki, spodenki i bluze polarową albo taką misiowatą....i jak coś to mam jeszcze kocyk. ale to jak widzę, że jej cit chłodno.

Dziewczyny śliczne zdjęcia z Chrzcin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek dobrze, że wszystko się udało...teraz jeszcze jedna operacja i Maksio będzie "jak nówka sztuka". Nasza dzielna mamuśka :*

megan zwariowana mamuśka! Marcel wyglądał bosko 🙂 Przystojniak!

gosiaczek ja czasem mam wrażenie, że faceci to duże dzieciaki i myślą o sobie...mój to ciągle by kolegów zapraszał albo gdzieś chodził...nie zwraca uwagi na to, że codziennie od 9-19 jest w pracy więc mam prawo wymagać aby weekendy był z nami...poza tym sama sobie dziecka nie zrobiłam...

Co do auta to też znam skądś tą śpiewkę o zmianie auta...ale ja na razie jest nieugięta bo kasa idzie jak nie wiem...mleko, pieluchy, ciuszki...

Lenka ulewa jeszcze, ponoć do momentu aż zacznie jeść stałe pokarmy.

anjaP buty super, w sam raz na jesienne spacery. Na pewno wygodne.

ania ja Lenkę ubieram w domu tak samo jak Ty.A na spacer bodziak z dł. rękawem, rajstopki i pajacyk polarowy, jak ma chłodny kart to kocyk. Już raz ją przegrzałam i nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadrobiłam w końcu 🙂

Kiniek przede wszystkim szybkiego powrotu do formy dla Synka, a dla Was duużo siły 😘 Powiedz mi Kochana, Ty już podczas ciąży wiedziałaś,że Maksio będzie miał rozszczep? Bo nigdy o tym chyba nie pisałaś... Albo ja pierdoła tak czytałam ☺️ Wybacz, jeśli pytanie nie na miejscu.

Megan Ty Diable 😜 Tak narzekałaś na swoje kg, a lacha z Ciebie jak się patrzy 🙃 I w dodatku z jajami 😉 Dzięki za eska, niestety odpisać nie mogłam,bo oczywiście nie miałam czasu doładować konta ☺️ Jak to ja...

Mój Partyzant non stop z garściami w buźce 🤨 Ale zauważyłam u niego dwie pleśniawki- być może powód jedzenia rączek ☺️

W kościele był grzeczny, ale na wejściu koncert się odbył 😉 A Tatusiowi ręce opadały od trzymania naszego Klocka 🤪 Prezentów dostał niewiele,ale kasy przytulił konkretnie 😉 I od księdza otrzymał książkę Ojca Św. z imienną dedykacją. Pamiątka rewelacyjna.

Olek non stop wymusza skupienia uwagi na sobie, także gugamy z nim praktycznie cały czas, u moich rodziców upatrzył sobie dzwoniące gwiazdki zaczepione przy żyrandolu i szczerzy do nich banana jak zaklęty 🙂

Piękne fotki na forum, na agu obejrzę później 🙂 Nie mogę się doczekać... ☺️


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem przestań! pytaj o co chcesz 🙂 no dowiedziałam się 15 minut przed porodem, dla mnie to żadna tam rozpacz w sumie, do korekty, kosmetycznej wręcz, szkoda mi tylko Malucha bo wiem jak okrutne są dzieciaki a jednak coś tam będzie widać, nie ja będę się z tym zmagać tylko on w szkole/przedszkolu ... 😞 usg w 32 tyg powinno wykryć ale małemu pępowinka zasłaniała buzię,lekarz uprzedził, że jest coś takiego no ale jak każdy rodzic nie brałam tego do siebie, jednak padło na Maksia no trudno ... bywa ,z wszystkich wad wrodzonych ta jest "najlepsza" , najmniej hmm obarczona konsekwencjami 🙂
Tatuś wraca już do domku, dał mi cynk,że synek wymiotował po narkozie woda, więc jedzenia nie może jeszcze, być może już w nocy pielęgniarki mu dadzą 😞 albo ja z samiutkiego rańca, młodzian jest tak umęczony,że zasypia cały czas i dobrze, przynajmniej prześpi ból 🤨
No nic idę córce dam kolacje, nastawie pranie, bo zaniedbałam przez ostatnie stresy wszystko, a jednak rodzinka musi się w coś ubierać i coś jeść ...całuje Mamuśki i dziękuje za wsparcie, jesteście niezastąpione 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek zawsze możesz mu zafundować operację kosmetyczną i wtedy nic a nic nie będzie widać ! 🙂 już Ci kiedyś pisałam o synku mojej kuzynki...Z tym że taka operacja w Wawie to koszt 7tys...ale może dla dzieciaczka warto. buziaki dla Was. Trzymajcie się dzielnie :*

Tedit ja też nie chcę mojej przegrzewać. To tak samo złe jak wyziębienie. A dziecko jak jest spocone...zawieje je..i zapalenie gotowe..! A tak to może coś się uodparnia 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny dzięki za odpowiedz, jeśli chodzi o samochód to właśnie robi aukcje na allegro niech robi co chce , nie będę się denerwować 🥴

ania_1988 ja różnie ale staram się robić bez lampy zwłaszcza jak jest taka szarówka 😉

Kiniek super że już jest po operacji, dzielnego masz synka 😉

co do ubierania małej to też nie chcę jej przegrzewać ale patrze trochę po sobie np. wczoraj wieczorem było mi zimno po kołdrą więc doszłam do wniosku ze małej pod jednym kocykiem też może być zimno, a jeśli chodzi o ubieranie na dwór to jak ja mam na sobie bluzkę na to sweter i płaszczyk i mnie nie zgrzewa to dziecko starm sie ciepło ubrać 😜 ze mnie to taki zmarźluch 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie!
My tez juz za dwa tygodnie mamy chrzciny 🙂I pewna Pani z allegro juz dzierga na drutach i szydelku komplecik tzn;sukieneczke,sweterek,czapeczke,buciki i opaske na glówke.
Cos takiego tylko rozowe;
http://allegro.pl/dla-dziewcz-sukieneczka-sweterek-i-dodatki-62-68-i1861236284.html
Jak oceniacie? 🙂mnie sie takie rzeczy robione bardzo podobaja .Kinia ale jestes dzielna 🙂
Megan niezla laska z Ciebie 🙂Emilia super wygladalas na chrzcinach.Gosiaczek a co tam u Ciebie i Twojej kruszynki?Co za prace wykonujesz ze mozesz w domku pracowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinia właśnie najgorsze te operacje, ale dobrze,że u Maksiorka to bardziej kosmetyka 😉 Dzieci w przedszkolu będzie temperował, ustawiał po kątach jak ciocia Emilka 😉 I da ,,se" radę 🙂 Patrząc na Twoje posty- Synuś ciepłą kluchą nie będzie 😜

Ja robię Małemu fotki z użyciem flesza. 🤨 A to są przeciwwskazania???

A propos zdjęć...
Mój wczorajszy Stefcio 😉


Dla Ciotek, które nie mają nk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ramonka104 bardzo to śliczne 😁 córcia będzie wyglądała jak księżniczka 🙃 Z kolei moja kruszynka waży 5kg ostatnio dużo ulewa co mnie martwi, za tydzień chrzciny wiec modlę się żeby chociaż nie padało 🙃 a jeśli chodzi o pracę to robię projekty budowlane instalacji gazowych bądź klimatyzacji tzn. rysuję rzut mieszkania bądź innego obiektu i jak przechodzi instalacja gazowa do tego opis techniczny, opinie, mapki,aksonometria i inne potrzebne dokumenty, składam to w projekt wiec do pracy potrzebny mi jest tylko komputer i drukarka 🙂 no a że wychodzę na spacerki i zawsze ktoś do mnie wpadnie bądź listonosz przyjdzie z macierzyńskim wiec umalowana muszę być nie będę ludzi straszyć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiluś ślicznie Oli wygląda , rączki niby złożone ale środkowy palec góruje hehehehe 😉 i minka super 🙂


Ja też używam flesza 🙃


Kinek super ,że już po operacji teraz to już z górki 🙂


Ramonka śliczny ten komplecik 🙂


Moja niucha już śpi a ja po roku czasu w końcu siedzę przy kompie i delektuję się winkiem mmniam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kingo tryskaj nam tu optymizmem,jak zawsze, A ja ci powiem ze mój mały nie miał rozszczepu a szramę ma na ustach i na szyji po samolocie 😞 zabawce 😞, ale ja się z nim śmieje ze kiedyś dziewczyny badzie na te blizny podrywał, tylko jeszcze jakaś bohaterska historyjkę wymyśli 😉 😉 😉

buty super, straszni mi się podobają, ja mam małego szmergla na punkcie butów ☺️ , uwielbiam buty!!! te muszę jeszcze rozchodzić bo sobie kostki obrobiłam a poszłam w nich tylko do szkoły, z 600 m przebiegu już maja 😉a ja tak z każdymi butami mam, nawet adidasy muszę rozchodzić 🙃

co do lampy błyskowej, to my robimy z i mała nawet nie mrugnie

monia moje tez nie zbyt lubi na brzuchalu leżakować, kładziemy ja mimo to , zbyt długo tak nie wytrzymuje i jest kwęk a nawet płacz, ale za to jak ja kładę brzuszkiem u siebie na kolanach główkę trzyma ślicznie i może tak długi czas, to samo jest podczas kąpieli, kładę ja na brzuszku , a ona sobie tak grucha wkleję zjecie, dziś świeżo robione . Ogólnie to ona już sztywno główkę trzyma, i za raczki się podnosi, nawet sama jak leży potrafi unieść główkę do góry, tak by chciała już wstać a przynajmniej usiasc 😉
żabka moja


moja rozkosz


i na koniec aniołek


i jak tu nie kochać takiej słodkości

Emiliaeem '' Stefcio'' 😉 super elegant, a jak ciekawie ma raczki złożone 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jak tam na szybciutko teraz wpadłam podzielic się z Wami moim odkryciem 🙃

Chodzi mi o płyn do mycia naczyń a dokładniej butelek...
Na początku kupowałam ten z NUK-a ale cena jest porażająca - ok 14 zł na Allegro a w Tesco widziałam go za ponad 20 zeta za 380 ml

Potem przestawiłam się na rozcieńczony płyn zwykły do mycia naczyń ale nie byłam zadowolona bo butle no i smoczki głównie strasznie przesiąkały zapachem płynu mimo starannego płukania więc już w akcie desperacji kupiłam znowu NUK-a na Allegro

A tymczasem dzisiaj w Rossmanie kupiłam za 3,99, 500 ml płynu do mycia naczyń domol - ultra sensitiwe - taka biała butla
I powiem Wam że rewelacja jak dla mnie, super się pieni, nie ma zapachu, wg producenta nie zawiera kompozycji zapachowych, barwników ani konserwantów, także jakbyście chciały to POLECAM!!!
Ja jestem zachwycona na reszcie nie zbankrutuje na płynie do mycia butli i butle nie będą tak śmierdzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...