Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Emilia to może jak się obudzi po tych dwóch minutach to znowu weź ją do zabawy...aż może w końcu padnie na dłużej.
Gosiaczek moja też zasypia na 20 min...czasem zdarzy się, że uśnie na dłużej...ale trzeba próbować...nawet ostatnio 2 godzinki spała 🤪byłam w szoku....W każdym razie stwierdziłam, że wolę ją wymęczyć zabawą, żeby usnęła na te 20 min chociaż (ale w swoim łóżeczku)..niż żeby ciągle bujać ją na leżaczku a ona i tak budzi się jak zaprzestaje się bujania. 🙂

Agnestika mi jest tęskno za mężem jak nie widzę go przez 10 godzin dziennie..Nie wyobrażam sobie tego, żeby wyjechał gdzieś na dłużej 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień Doberek!!!

Ale dzisiaj u Nas paskudna pogoda buuu, znowu pada

Megan
- przeczytałam to co napisałaś jak ksiądz się zachował na spowiedzi, mnie by również bardzooo takie słowa dotknęły, zwłaszcza od osoby której (teoretycznie) nie dane jest doznać tego wszystkiego co jest w małżeństwie i rodzicielstwie.

Ja w ogóle jestem cięta na te "mądrości" księży, uważam, że księża - tak jak pastorzy np. powinni mieć możliwość ożenku i posiadania dzieci - coby ino nie osobno bo w końcu jakiś przykład powinni dawać, wtedy na pewno inaczej by spoglądali na to wszystko a nie wciskać swoje durne teorie...

Kiniek i Darka - dużo zdrówka dla dzieciaczków i wracajcie szybkoooo do domku

Zdjęcia piękne macie, aż mi wstyd wystawić moje... oglądałam na aparacie w lokalu to mamy takie minki różne że aż strach 🙃

Co do usypiania - to Nam idzie fatalnie, mały jest rozdrażniony wieczorem, śpiący i marudny a zasnąć nie chce, pani rehabilitantka radziła aby go wyciszać ale ciężko z tym i nic właściwie go nie wycisza, w końcu polega ze zmęczenia 😞

I jeszcze mam ciąg dalszy tych jego pierońskich krosteczek na buzi 😞 takie grysikowate,czasem robią się czerwone, mam wrażenie że mnie pediatra zbywa że to nic a mały wygląda paskudnie z tym a już nie wiem co z tym robić
Na krem Oilatum to chyba ma uczulenie - już 2 raz mu posmarowałam na próbę i znowu to samo - burak na buzi mu się zrobił 😠
Może mi coś doradzicie??? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czołem Kochaniutkie!

Mi dzisiaj sagan rozsadza!!! 😮 Do tego stopnia,że aż na wymioty rwie 🤢
Coś w stylu pierwszego trymestru 😮 😁
Pogoda tragiczna- zimno, pochmurno, przelotny deszcz i wiatrzysko... Brrr... 🥴
Olek ma dziwne gile w gardełku, aspirator nie rusza ich przez nos,ale nie ma gorączki. Sporadycznie zakaszle 🤨
Wczoraj zrobił tylko jedną kupkę przez cały dzień 😮 W dodatku dziwaczną- zielonożółta, kleista i mega duża 😮 Ale nie płakał na szczęście 🙂

Megan nie chciałabym Was dobijać marudzeniem,więc grzecznie dziękuję za komplement ☺️ 😉 😘
Co do księdza i spowiedzi, miałam styczność z podobną sytuacją, aczkolwiek poszłam wtedy po zaświadczenie o bierzmowaniu. W dzisiejszych czasach osoby duchowne zapominają jaką posługę pełnią. Tym samym zrażają ludzi do Kościoła...
No ale nie dziwi mnie ten fakt- uczęszczając na nauki przedmałżeńskie, zajęcia prowadziła stara panna po 40-ce! 🤪

Mały się obudził 🤢 Zajrzę później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia to chyba jakies uczulenie ten grysik na twarzy,co? moze po prostu nie smaruj niczym, choc to co ja Ci moge polecic to oliwka sa i kremy jakies moze pomoze ,firmy Linomag, dostaniesz w aptece, ja zamawialam przez internetowa apteke w uk. Delikatne, poczytaj opinie w necie wielu pomoglo na rozne dziwne rzeczy na twarzy i na ciemieniuche pomaga itd.

Emilieem o chyba masz kobieto migrene?! wspolczuje, moja mama miewa i to wyglada paskudnie, kobieta sie baaardzo meczy tyle,ze ona to i na swiatlo wtedy zle reaguje...

Zuzulek spi 🙂 mama w raju w necie buszuje heheh, tata zaraz z pracy wroci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 ja po macierzyńskim idę na wychowawczy bo nie wyobrażam sobie małej zostawić a i tak pracuje w domu 😜

emiliaeem to zapewne migrena bo też je miewam niestety wtedy mało głowy nie rozsadzi no i wymiotuję jak kot, ostatnio to dzwoniłam po męża bo nie byłam w stanie zajmować się małą bo z głową w sedesie siedziałam ☺️ migren w ogóle nie miałam od 4 miesiąca ciąży a teraz wróciły 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Niedawno wróciliśmy ze spacerku . Pogoda średnia raz wiatr, raz deszcz i na koniec słońce hehe
Ja też miewam migreny ojoj ból nie do zniesienia głowa jakby miała wybuchnąć 🤢
Mam do Was pytanie na temat szczepień
Czy Wy szczepicie swoje dzieci ?
Co sądzicie o tych dodatkowych szczepionkach ? Podobno te szczepionki 6w1 5w1 zawierają dużo rtęci...

Mam znajomą która wcale nie szczepiła swoich dzieci i naprawdę miewają się dobrze.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia - co do pracy po macierzyńskim - to ja wracam do "pracy" i to już w listopadzie,
wracam bo mam swoją działalność więc aby zarobić parę groszy to muszę... teraz na macierzyńskim to i tak taka bida, bo muszę zus - składkę zdrowotną i tak
sama opłacać
pracować będę w domu i już się boję jak to będzie - maluszek i praca
A ja najpierwsza 😉 z Was kończę macierzyński - bo już w listopadzie

MajaCh - Linomag mam - zielony akurat pupala nim smaruję małemu więc buźkę też spróbuję

Gosiaczek i Emiliaeem
- witam w klubie migrenowców - ja miałam wczoraj - o 4 rano się obudziłam z pulsującym bólem a nad ranem brałam ibum - dobrze że nie karmię
cycem za wiele, rano aż mi słabo było

My szczepimy 6w1 i PAtryk żyje 🙂

To tyle bo muszę butlę szykować i kupala wytępić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ululałam Olka i padłam razem z nim 🙂
U mnie już ciut lepiej, głowa mniej boli 🙂 Najgorzej,że leków bardzo brać nie mogę, bo karmię cycem. Aż się boję okresu... Którego póki co nie miałam i liczę,że w trakcie laktacji nie dostanę ☺️

Werciu mojemu Maluchowi Linomag nie pomagał 🥴 Jeżeli nie wygląda to dobrze, pediatra Cię zbywa, zwyczajnie pójdź do dermatologa. Ja właśnie tak uczyniłam 🙂

Kinia ucałuj Maksia 🙂 Olek przesyła ,,zółwika" 😉
Dla Oskarka również 🙂

Megan czy Marcelek robi sporo kupek w ciągu dnia? U nas od wczorajszej mega kupki narazie cisza... 🤨 Czy to normalne przy samym naturalnym karmieniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Co do usypiania, jak mala zaczyna trzec oczka wsadzam do lozeczka, daje smoka i obkladam ja dookola misiami i zabawkami...patrzy na nie lapie i przyciaga do siebie i po pewnym czasie zasypia...W ogole zrobila sie grzeczna jak cholera chyba te kolki minely i nareszcie mamy czas na gadanie i zabawy a nie tylko ciagly placz 🙂

sory ze bez polskich znakow ale pisze z kompa meza 🙂

A co z Oskarkiem ? w szpitalu ? co sie stalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my dzis kupilismy kleik ryzowy,znajoma mi polecila,zeby malej na noc zagescic troszke mleczko i moze przespi cala noc 😁 zobaczymy...... 😁 poki co do 90 ml dam 1 lyzeczke. 🙂
Emiliaem moze tak byc,ze masz wartosciowe mleczko w cycuchu i dziecko wszystko wchlania i kupki moze nie byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh moja Mama zawsze zagęszczała mleczko kleikiem i twierdzi,że nigdy nie miała nieprzespanych nocy 🙂 Na pewno Zuzance nie zaszkodzi 🙂

Kurczę, w życiu bym nie przypuszczała,że takie cuda będą się działy z moją laktacją 🙃 Nie dość,że pokarmu sporo, to jeszcze może być wartościowy 🙂 A Olek rośnie jak na drożdżach. Pewnie z 7,600 ma, nie kładę Go na wagę, ponieważ aż się boję 🙂
Może sobie dorobię handlując mlekiem? 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ja też karmię tylko piersią i od dwóch tygodni moja malutka jak zasypia ok 20-21 to budzi się dopiero o 5-6 🙂 wcześniej to zasypiała ok 22 i spała max do 2, potem 4, 5,6.... i koniec spania... a tu nagle pewnego dnia budzi mnie, patrze na zegar i nie mogłam uwierzyć, że jest 6!! i tak już zostało 🙂 tylko wieczorem jest bardzo wymęczona i marudna, chce jeść co pół godziny, karmię tak z 5 razy i zasypia 🙂 zbiera zapas na całą noc 🙂

i z tego co wiem, to na macierzyńskim nie można podjąć żadnej pracy zarobkowej, tak samo na wychowawczym....

i ja też chce iść na wychowawczy, na pewno aż mała będzie miała chociaż roczek to chce z nią być 🙂 nie pozwolę, żeby wychowywała ją moja teściowa 🙂a potem zobaczymy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiliaeem ostatnio od tygodnia robi 2 na dzień czasem jedną 😮 podobno organizm się normuje za to ta kupa jest po sam kark masakra . W nocy z 2 razy budził się o godz 2 a tak to znane godziny zjada o 20 następnie 1 i o 5 ale teraz znów wstaje o 4 karmienie no i śmiech zabawa na całego 🤢 i o 8 drzemka. a u was też mały wpycha piąstkę do buzi tak głęgoko że ma "cofke" ? ostatnio zabrałam mu tetre z którą lubiał usypiać bo ładował ją do buziuni a takie małe dziecko to włożyć włoży ale nie wyciągnie i może dojść do tragedii ...poza tym nie potrafi się sam zająć sobą ciągle chce gadać z mamą itd a jak odchodze to pisk krzyk i zapowietrzanie się co robić? poza tym chce na ręce często
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale się rozpisałyście my byłyśmy na długim spacerku od 13 do 17 tej o 15 wstąpiłyśmy do domku na jedzonko 🤪 ,U nas jest dziś dość ciepło , ale i przemiennie słoneczko i deszczyk nas przywitał 🙂 Ja jak małą wymęczę to wydaje mi się że jest jeszcze bardziej marudna no ale nie zawsze , akurat dziś się tak przytrafiło 🙂
    A na dworze ładnie spała i teraz jeszcze w wózku śpi 😉

Ja planuję po macierzyńskim iść na wychowawczy parę miesięcy tak do wiosny ażeby mała już ładnie siedziała i zaczynała chodzić 🙂 bo nie wyobrażam takiego maleństwa dać do żłobka .


Co do szczepionek to ja nie szczepie Natalki na żadne płatne 😉, wykorzystuje tylko te podstawowe na fundusz 🙂 syna tak odchowałam i doszłam do wniosku że to wystarczy 🙂


Ja też cierpię na MIGRENĘ, w ciąży jej nie miałam a po już 2 razy 🤢 Śmiałam się do męża ,że powinnam non stop w ciąży chodzić 🤪


Zdrówka dla Maksia i Oskarka 🙂


Emilia Już teraz Oli powinien robić tak kupki ,bo jest coraz większy i organizm zaczyna trawić 😉 idzie w masę a nie dupką 🤪 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wercia co do oilatum, my zrezygnowaliśmy bo małego od tego zaczęło wysypywać i przerzuciłam się na wszystko antyalergiczne i dajemy radę 🙂

Emiliaeem no faktycznie laska pierwszej wody 😉 i ładna z Was z mężem parka 🙂 dzieciątko Was idealnie uzupełnia 🙂 Dziękujemy za żółwika, a wycałowywuje Maksia codziennie 🙂 skubaniec zaczął mi szprytnie chwytać zabawki w szpitalu mimo że ma gips na obu rączkach by nie mógł ich zgiąć do buzi i gmerać przy szwach . Co do migren, byłam u neurologa i pani mi powiedziała że można to mieć np od serków topionych 🤪 🤪 powaga migrenę można mieć od wszystkiego! ja mam od ostrego światła słonecznego jak i sztucznego....moja mama miała koszmarne przez uraz fizyczny akurat bo miała ucisk kręgu szyjnego i wymiotowała jak tylko ruszyła głową .... musieli zoperować ;/ w każdym razie koszmarna przypadłość i ją się leczy!

Jej ten szpital potrafi człowieka w doła zapędzić, przywieźli takie maciupkie maleństwo na oddział, noworodek...z guzem mózgu, jak dziś wychodziłam ze szpitala to wzięli go na stół.... wszystko pięknie niby ratują życie, ale tak małe dziecko może się nie wybudzić już nawet jak zabieg się powiedzie ..... no i chłopczyk roczny...mama na sekundę się odwróciła tyłem, dziecko wsadziło rączkę do elektrycznej maszynki do mięsa... próbują ocalić mu tą rączkę, a dzieciątko pięęęękne, istny cherubinek, matka chodzi z nim i tylko płacze ehhh masakra z jednej strony szpital to dar i ten postęp jaki mamy, z drugiej tam widać dopiero ile w koło nieszczęść ;/
No nic nie smędzę już i nie straszę takimi przypadkami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek ja to nawet nie mogę czytać tego co piszesz a co dopiero widzieć takiego maluszka 🥴 A wy trzymajcie się i buziaki od nas 😘

Co do szczepionek to szczepiłam 5w1 i mała dobrze się czuła, z tego co wiem to te szczepionki nie zawierają rtęci kiedyś szczepionki zawierały rtęć ale teraz nie, no ale każdy robi tak jak uważa ja nie wyobrażam sobie nie szczepić małej co do dodatkowych szczepień na pneumokoki czy rotawirusy to nie wiem czy będę szczepić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan mi tezmala piastke do buzi wciska ale nie zwraca po tym, az tak gleboko nie laduje hehe 🙂 i tak jej ja wyciagam i daje palce do trzymania jak za dlugo ja ssie.
A szczepionki no ja robie wszystkie,ktore tu mamy rekomendowane z tego co wiem to o wiele wiecej niz w Polsce. Tylko nie jestem pewna chyba nie robia tu na gruzlice wiec jak bede w Pl to ja zaszczepie.
Kiniek......ja to ksiazki o takich przypadkach czytalam nieswiadomie,ze to sie rzeczywiscie ciagle zdarza. Az serce boli ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

u nas już cisza i spokój 🙂
Weronika super po szczepieniu, to był rota więc pluła na lewo i prawo i cały czas agu agu do lekarza i pielęgniarki 🤪 🤪 🤪
ważymy 6 kg i 65 cm 🙂 🙂 🙂

Gosiaczek
zdrówka dla Ciebie, w weekend Wasz wieli dzień więc nie możesz chorować, zażyj coś koniecznie!!!

monia321 jak jesteś na urlopie macierzyńskim możesz podjąć pracę na umowę zlecenie
po urlopie macierzyńskim na pewno wykorzystam zaległy urlop, a potem się zobaczy, ale raczej przez jakiś czas zostanę na wychowawczym

Emiliaeem
współczuję migreny z całego serca 😞 ja na szczęście nie wiem co to znaczy i mam nadzieję że nigdy się nie dowiem

Kinia trzymajcie się dzielnie, buziaki dla Was 😘
straszne jest to co piszesz, biedne Maluszki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zasnęłam w ciągu dnia, a teraz bezsenność mnie tłucze 🥴

Megan
jedna piącha to mało... Olek potrafi dwiema operować w dziobie 🙂 Paluchy pcha głęboko, aż się krzywi. Specjalnie mu nie przeszkadzam- może jak rzygnie to się zrazi 🙂
A na ręce aż tak się nie upomina, ale przy usypianiu głowa musi skakać 🤪 Bonusowy wózek na paskach poszedł w ruch 🙂 Jak to mówią ,,stary,ale jary" 🙂
Moje dziecię na szczęście samo potrafi sobie umilać czas, ale w ramach edukacji dużo z Nim gadam 🙂 Jestem po uszy zatracona w bezzębnym uśmiechu mojego Krasnala- reakcja na durne miny matki 😉
Noce mamy bardzo różne, ale nie ma tragedii. Zauważyłam,że im bardziej Olunio jest wypoczęty, lepiej zasypia na noc. Także kombinuję jak koń pod górę,żeby mu dogodzić 😉

Kinia dziękuję ☺️ Na małżeństwo nie narzekam, zgraliśmy się z mężem niemalże idealnie 🙂 Mama zawsze mi powtarzała: ,,Dobry mąż jest 10 lat starszy i ciut ładniejszy od małpy" 😁 No to sobie poszukałam takiego... 🤪 😁 Kochamy się jak głupki, kłócimy czasami ☺️ Się znaczy ja krzyczę, on się śmieje ze mnie... Ogólnie to jedna z moich ciotek stwierdziła,że jeśli nasze małżeństwo by się rozpadło, dla niej będzie oznaczać,że miłości na świecie nie ma 🤪 I masz babo placek... 😉
A swoją drogą i tak masz mocne nerwy, dzielnie znosisz pobyt Maksia w szpitalu...
A przypadki,które opisujesz- istny dramat. Tylko raz w życiu miałam okazję być na dziecięcym oddziale onkologicznym w Instytucie MiD. Powiedziałam ,,Nigdy więcej!". Patrząc na tyle cierpienia serce pęka z bólu 😞

No i wybiła północ... ☺️ Dobranoc wszystkim 😘

Mój Tygrys się coś przeciąga 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z ranka 🙂


Emilia no szacun 🙂 a o 22 już na drugi bok się obracałam , a jak o 24 mała na butle się obudziła to byłam nieprzytomna 😮
    I dziękuje za świetne komentarze na agu, humor mam na cały dzień, 🙂 powinnaś dorabiać w kabaretach 😉 🤪

A ten kleik na noc to od którego miesiąca można dawać ? Bo kurczę jak wprowadzałam mleko to Natala potrafiła obudzić się po 6 godz a teraz to całych 4 nie prześpi 🙃 , niby budzi się 2 razy w nocy i standardowo jest te 7 karmień na dobę ,ale wy piszecie że wasze dzieci już przesypiają nocki 🤔, lub przynajmniej po kąpieli prześpią karmienie 🤔 Ja nie wiem czy moja żabka taki głodomór 😁 , a gdybym jej zrobiła zamiast 120 to 150 to raczej by nie wypiła bo te 120 jak jej zrobię to nie raz troszkę zostawi.


I mam jeszcze jedno pytanie jak odciągacie katarek to mocno ciągniecie , bo ja jak wyciągnę glubki i później ciągnę to nic już nie wychodzi a słychać ,że gdzieś głębiej coś w nosku siedzi 🤔 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...