Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
majaaanie myśl ,że to jakiś atak absolutnie nie ale skonsultuj to z innym lekarzem i jeśli będzie cię namawiał na to ,żeby dać zupki to ok. 🙂
Zanim Michalinka będzie miała 9 miesięcy czeka cie wiele innych ciekawych odkryć śmiech w głos ,pierwsze słowo ,raczkowanie i wiele innych i ze wszystkiego będziesz się cieszyć 🙂
Moja babcia też miała 9 miesięcy jak zaczęła chodzić 😉 także każde dziecko rozwija się w swoim tempie 🙂

a jak coś napiszesz co lekarz wam powie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Bez nerwów Dziewczyny! 🤪 Bo mi się udzieli 😁

Pierdolłam się w wannę na godzinę, wyszykowałam i ruszyłam na miasto z moją rodzinką, a konkretnie jej męską częścią 😉
Wydałam ciutkę kasy i jakby trochę lżej na duszy 🙂 I w portfelu... ☺️

Ja bałam się Olkowi podać herbatkę, a co dopiero zupki wcześniej 🤪 Ale gorszego obesrańca od siebie w tych kwestiach nie znam 😉 A dodam,że Mały od porodu rzygnął mi tylko raz (i to po bujaniu w foteliku), dwa razy delikatnie ulał, nic poza tym 🙂
Majaaa w zasadzie to Ci się nie dziwię, bo skoro lekarz tak zalecił, ja bym się do tego zastosowała... Twój instynkt macierzyński podpowie czy zaufać czy nie 🙂
Poza tym ryzyko jest we wszystkim, moja siostra jest alergikiem, a mięsko dostała w czasie... Niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
Moja Babcia nadziwić się nie może jak się wychowuje dzieci w dzisiejszych czasach 🙂 Mleka krowiego kobiety dawały w butlę i szły na pole. A jak zęby wychodziły ratunkiem była ,,dupka" od chleba 🤪 Coś w stylu gryzaczka 😁 A teraz niby łatwiej dzieci się chowa, a mętlik w głowie jak się patrzy 🙂
Ja sobie kozę kupię, będę doić mleko i dawać Olkowi! 🤪 😆 --> postawię na zdrowie i ekologię 😉

Moja Przyjaciółka urodziła dziś córeczkę 🙃 Olek ma kolejną kumpelkę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia slicznie z tym kwiatuszkiem 🙂 to szybko dostarczyli 🙂)))
Ja malej kupilam jak sie urodzila i wtedy byl taki duzy jak jej glowka ,a teraz......az nie moge uwierzyc...

A co do zupek , jakie tam zupki.....marchewka i jedziemy 😁 sie wymadrzam ale to jeszcze przed nami , i serio ja daje kleik na noc do zageszczenia mniejsza dawke niz zalecaja ,a to juz duzo daje.I mala spokojniej spi i kupa gwarantowana bez kolek i boli brzuszka 😉
Co jest z Darka?????????????????? czy ktoras ma do niej numer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem to gratulacje dla kolezanki 🙂 Anuz to bedzie Twoja synowa 😜
A co do mleka znam jedna taka dziewuszke,ktora swojej corce daje zwykle mleko plus zwykle obiady takie jak sama jje, tyle,ze jej cora ma 9 miesiecy. Od jakiegos 4 miesiaca zaczela jej dawac zwykle mleko powiedzmy "laciate" ......pozostawiam to bez komentarza. Jesli matka wie co dobre dla jej dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja daję herbatkę z BOBOVITA koperkową i HIPP rumiankową, koperkowa lepiej jej smakuje 😁


A deserki kupiłam bo były w promocji 3 za 6 zł .Gerbera o smaku delikatny banan 🙂 i jabłko,marchewka i winogrono 🙂 i zupkę jarzynową to wszystko pisze po 4 miesiącu , ma długa datę ważności więc w domku może leżeć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No obydwie Emilie jak zawsze mają rację 🤪

W poniedziałek idę z małą na szczepienie do lekarza rodzinnego to się jeszcze zapytam o to jedzenie...ale pewnie jak zawsze ile lekarzy tyle teorii. Najgorsze jest to, że te złote porady dostałam od " gastrologa " bo mała jest pod stałą kontrolą w poradni gastrologicznej czyli fachowca " albo szaleńca " od żywienia, więc nie wiem już co jest grane 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia od takiego schaboszczaka to i mi dupsko by się zakleiła 🤪

Majaaa no gastrolog myślę,że wie co robi. W końcu zna się na tym.
To trochę tak jak ze zmianami skórnymi lecieć do pediatry. 😮 A przecież od tego dermatolog 🙂
Marchewka krzywdy nie zrobi. Bo sądzę, iż od razu z mięskiem nie wyjedziesz 😉 Powolutku i pójdzie 🙂 Aby tylko Michasi smakowało 😘


MajaCh czy synowa to nie wiem czy bym chciała 😁 O ile odziedziczy po rodzicach talent do jedzenia 😉 🤪
Mleko ,,Łaciate" to pikuś. Mojemu kuzynowi w marcu urodził się syn. Pytając jak się chowa, odpowiedział,że super- od piątego miesiąca popierdziela w chodziku 🤪 🤪 🤪
Kopara mi opadła, nie wiedziałam co odpowiedzieć ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja ja tu nie jestem ekspertem a tym bardziej lekarzem i nie atakuję cię bynajmniej, ale chyba jakieś juz doświdczenie mam i pierwsze dziecko też było "refluksowe" i leżałyśmy w szpitalu i żaden lekarz nic takiego nam nie mówił odnośnie karmienia (wręcz przeciwnie, jak najdłużej na piersi), ale ty masz swojego lekarza i to on wie najlepiej co powinnaś robić. A zresztą, to było prawie 6 lat temu i trendy się zmieniają więc każdy niech robi jak uważa. niepotrzebne nerwy, sorki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Dziewczyny!
trochę tego napisałyście, ale udało się przeczytać 🙂

ja też mam duży problem z wymiotami córeczki, ciągle mokra, śliniaki tylko zmieniam, bo prawie przemakają, a gdyby nie one to co godzinę nowa bluzeczka.... 😞 gdzie nie popatrzy to chlus! i to taka woda z serkiem, czasami sama woda.... idę we wtorek do szczepienia to zapytam kolejny raz pediatrę, choć za pierwszym razem powiedział, że ładnie przybiera więc mam się nie martwić, ale jak tu się nie martwić, jak wszystko dookoła Paulinki mokre 😞
i od paru dni strrasznie się ślini.... czyżby ząbki?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co troche podczytalam i nie obrazcie sie ale proponuje poczytac w necie na temat rozszerzania diety u maluchów u nas tez byly dyskusje i uznalysmy ze jednak nie ma sie co spieszyc argumentów ku temu jest na prawde wiele wystarczy poszukac na odpowiednich stronach
odpowiedzcie sobie same na pytanie czy tak na prawde to wasze dziecko potrzebuje nowych produktów czy wy same jestescie podjarane faktem karmienia inaczej niz do tej pory
życze zdrowia i cierpliwości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jej ale dyskusja się rozwinęła 😮
Ja narazie karmie małą tylko sztucznym mlekiem i przepajam wodą, dziś mąż kupił herbatkę rumiankową z Hippa i widać że jej smakuje 😁

emilia opaska śliczna ale ona słodko w niej wygląda 🙂

McDa87 ślinienie się w tym okresie to normalne mojej siostry mała też się strasznie śliniła a ząbki zaczęły jej wychodzić dopiero jakoś koło 8 miesiąca. A i daj mi znać co ci lekarz powiedział na temat tego ulewania bo moja też ulewa i czasem jest to taka woda z drobinkami mleka (takie coś strawione) czasem sama woda no a czasem takie nie strawione mleczko, no i mało przybrała przez dwa tygodnie wiec idę z nią w poniedziałek do lekarza 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie ja tak na chwilkę
Maksio dobrze, goi się, w niedziele upragniony wypis 😁 czadu daje czasem, odstawili mu dziś przeciwbólowe więc jest marudny bardzo ale jakoś damy radę 🙂

Darka za to wychodzi w poniedziałek, z Oskarkiem już dobrze, wyniki badań ok z tego co pisała 🙂

Dobra zmykam bo zmęczenie to już moje drugie imię 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
.....yyyy to ja jestem jakaś inna 😮..bo mi się wcale nie śpieszy do rozszerzenia diety córce 😮 wolałabym ją jak najdłużej karmić mleczkiem..tak mi wygodniej 😮 pewnie zaczne jej rozszerzać dopiero po 6 miesiącu (tak jak pisze w tabelce, którą dostałam w szpitalu) 🤔

....do pracy też mi się nie śpieszy...AnjaPzamień się prosze ☺️ ja od grudnia wracam do pracy 🙃 a tak sobie wyobrażałam wcześniej, że chcę być przy pierwszych kroczkach małej, pierwszych słowach itd...a tu lipa.... 😞 kasa potrzebna 🤢

...dzisiaj Martynka pierwszy raz zaczęła się głośno śmiać ... ja aż płakałam ze śmiechu...tak śmiesznie to robiła 🤪 no i obie śmiałyśmy się do siebie ....ehh nie wiem jak ja wróce do tej pracy 😞 😞 😞

Maju dobrze, że wreszcie Michalinka jest weselsza 🙂 teraz będzie już tylko lepiej 😘

Jeśli chodzi o imprezke...to ja zapraszam do Rzeszowa w przyszłą sobotę 😎 ponoć otwarli tam nową imprezownie i za tydzień mamusia troszke zaszaleje ze znajomymi ze szkoły 😉 a tatuś zostanie w domku z dzieckiem 😜 a co 🙃 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_1988 to super że Martynka zaśmiała się w głos ja się nie mogę doczekać kiedy Lenka tak zrobi 🙃 ale za to dzisiaj przed kąpielą po raz pierwszy przekręciła się z brzuszka na plecki czego świadkiem byłam ja i mąż oj żebyście widziały moją radość 😜 no ale wy przecież też się cieszycie jak "wariatki" z postępów swoich dzieciaczków 🤪 🤪 🤪

idę jakiś film z mężem obejrzeć ale oczywiście taki ściągnięty bo w telewizji ja zwykle nic nie ma 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek zobaczysz...jak Lenka zacznie się śmiać to Ty też nie będziesz mogła przestać... my z mężem nie mogliśmy wyjść z podziwu...dziecko robi to tak śmisznieeee że szok...tak inaczej ale strasznie zabawnie..ciężko to opisać..w każdym razie śmiesznie 🤪
🤪 🤪
Gratuluje postępów Lenki 🙂 ehh każda z nas chyba cieszy się jak "wariatka" z postępów swojego szkraba (nawet tych najmniejszych)

Kiniek jeszcze raz dużo zdrówka dla Maksia :*

miłej nocki dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 ja się nie denerwuje...bardziej denerwuje mnie to, że nie wiem co mam robić, najgorsze jest to, że na wszystko co dotyczy małych dzieci jest wiele teorii i każda ma swoich zwolenników i przeciwników...i dupa bo nie wiadomo co tak naprawdę jest na 100 % trafne...

A z lekarzami jak z księżmi ( przykład Megan ) jak się trafi na idiotę to człowiek głupi, bo się idzie po poradę duchową czy zdrowotną i nie wie czy trafi na osobę z powołania... 😮

W poniedziałek napiszę co mi ta pediatra powie na to...szczerze dla mojej wygody wolałabym zostać tylko przy mleku tak jak Ania, bo to przecież o jeden garnek do mycia w kuchni mniej 🙂 a z drugiej strony chciałabym nareszcie przespać całą noc i nie budzić się co pół godziny i sprawdzać czy aby Michalinka się nie obróciła na plecki a niestety średnio 3,4 razy w nocy ją przechylam na boczek, bo zasypia dobrze, naukładam poduszek tak, że ja bym nie dała rady a ta mała cwaniara daje radę !

Nic dziewczyny dobrze, że jesteście bo każda jest mądrzejsza o doświadczenia nabyte ze swoimi dzieciaczkami i warto nad pewnymi rzeczami się 5 razy zastanowić niż być upartym i popełnić jakiś błąd !

Miłego weekendu :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramonka jaka ona zabawna jest 🙂
Kiniek juz z gorki..... 🙂 jestes MEGA!!!!!
Dobrze,ze u Darki juz lepiej 🙂
Ania znam to uczucie jak dzidzia sie smieje w glos! 😁 to bylo raz tylko kilka tyg temu zasmiala sie do tatusia!!!! A ja sie poplakalam ze wzruszenia 🙂 To jak dzwoneczki w moich uszach 🙂
Ale te nasze dzieciaczki sie szybciucho rozwijaja 🙂 ja sie dzis odwazylam mala w wanience przekrecic na brzuszek na chwilke i jej sie podobalo!!!!!! oczywiscie glowke jej podtrzymywalam troszke bo sie balam,ze nie da rady 😉 w koncu padla, znow dostala mlesio z kleikiem na noc -na sen obyyyyyy 🙂
A odnosnie karmienia i zreszta innych spraw tez, kazdy robi wedlug swojego mniemania i nic tego nie zmieni, nie nam to oceniac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂 🙂 🙂

aaaaa ile mam stron do nadrobienia 🤪 🤪 🤪

przepraszam bardzo że Was ostatnio zaniedbuję ale brakuje mi czasu przy moich Maleństwach

my po bardzo miłym i rodzinnym dniu bo już dzisiaj miałam mężulka w domu 🙂 🙂 🙂
po południu byliśmy kupić Paulince kurteczkę na jesień, masakra nic nie ma w tych sklepach tzn może i kurtki są ale oczywiście różowe, czy każda dziewczyna musi chodzić w różowym??? ja wręcz nie znoszę tego koloru, wrrrr!!!!!!!! w końcu mężul wypatrzyła w H&M no i kurteczkę mamy ale dla Weroniczki kombinezonu już nie bo z tego co się nam podobało rozmiaru nie było 😞 😞 😞

Weroniczka już śpi, a Paulinka dziamoli no ale mam nadzieję że zaraz uśnie

Megan
Marcel istne cudo 🙂 do zacałowania!!!!!

Edyta
udanych zakupów 🙂 no i imprezki 🙂
my jutro będziemy przejeżdżać przez Wrocław więc Ci pomacham 🙂 🙂 🙂

Emiliaeem Konopnicka, ostro zaczynacie 😉 a tak poważnie ja jak czytam Paulince to Weronika bardziej się cieszy 🤪

co do wprowadzania nowych pokarmów jestem zdania że ze wszystkim można poczekać, po coś są te tabele żywieniowe i mimo wszystko chyba dobrze się do nich stosować, jak się coś poda tydzień wcześniej to problemu nie widzę, ale miesiąc to już chyba nie bardzo.....no ale każdy ma swoje zdanie 🙂

chyba każda z nas jest zmęczona i ma prawo do odpoczynku, więc trzeba wykorzystywać każdą wolną chwilę na odpoczynek 🙂
na seks nie narzekam, mężusia też nie, bardzo dużo pomaga 🙂

Kinia
bardzo się cieszę że u Was super, oby tak dalej 🙂

ania_1988 i Gosiaczek
gratuluję postępów dla Waszych Dziewczynek 🙂
u nas śmiech jest już od jakiegoś czasu, natomiast nie przekręcamy się

Tak jak pisała Kinia Daria i Oskarek wychodzą w poniedziałek, mieli dzisiaj ale Oskar miał podwyższone CRP więc antybiotyk musi jeszcze brać i zostają do poniedziałku.

no i żegnam się z Wami do wtorku, bo jutro wyjeżdżamy do Wałbrzycha do rodziny Rafała i wracamy w poniedziałek wieczorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...