Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Co do antykoncepcji ja mam swoje pigułeczki których się twardo trzymam, robię raz na rok-dwa lata przerwę minimum 3 miesięczną od hormonów i jakoś trwam 🙂 no ale jakbym na cycochu była to pewnie nie obyłoby się bez prezerwatyw

Piszecie że jestem "dzielna" a mi się wydaje ,że wiecznie marudzę, są dzielniejsze 😁 ale ja już tak mam jak nie ponarzekam to mi lepiej nie będzie, no i niestety na Was padło tego słuchać 😉 Udało mi się dziś odespać wczorajszą nockę,można powiedzieć nawet że mi się film ze zmęczenia urwał 🤢 ale już, nawet energię odzyskuję , chciałabym móc już Maksiowi ściągnąć te gipsowe unieruchamiacze rączek, do szału mnie to doprowadza, zsuwa się ,przed kąpielą jest 15 minut zwijania bandaży i potem po kąpieli znów walka by to założyć , do tego zauważyłam,że tak się przyzwyczaił że nawet jak ich nie ma to rączek nie zgina jakby nadal były i liże sobie ramie a rączka sztywno prosta ...ehhh

Darka super że Was jednak dziś wypisali i że jesteś, a czemu Was tyle trzymali? myślę,że przez wzgląd na opłacalność dla szpitala pułap to właśnie 7 dni nawet jak pacjent nadaje się do wypisu po 5...niestety, zawsze można na żądanie, z drugiej strony na psyche siada taka ryzykowna decyzja bo jak cokolwiek się stanie to chodzi o dziecko ... u mnie nie było mowy o wcześniejszym wypisie, bo szwy zdjęli dopiero ostatniego dnia.

Tyleście się rozpisały o jedzeniu ostatnio, że teraz za mną łażą te de volaille, kotleciki, sałateczki ..podłe nooo :P będzie trzeba popitrasić po kolei ^^ a ja też mam ostatnio czarną dziurę w brzuchu ,jem niemiłosiernie dużo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ufff... Trochę spokoju, Olek padł... ☺️
Tata w pracy,więc sami jakoś sobie radzimy 🙂 Nawet jajcochy wykąpane 🙃

Dzisiaj kupiłam smoczki kauczukowe do butelki i o dziwo Mały załapał 🙂 Wyciągnął 40 ml herbatki i 40 ml mojego mleczka 🙃 Aż zachciało mi się przejść na butlę... ☺️

Darka fajnie,że już w domku jesteście 🙂 Dla mnie pobyt w szpitalu kojarzy się z horrorem 😮

Kinia oglądałam Twoje fotki na nk 🙂 Masz chyba wrodzoną pogodę ducha 😉 A siłę i dzielność- wymalowane na twarzy 🙂 No i to obcykane zdanie na każdy niemalże temat... Szacun 😉

No i się pochwalę, Olunio dostał piękną podusię- prezent z Zakopanego, a ja oscypki 🙂
Jutro podegustuję, bo po 18 niczego już nie tykam 😉

Co do rosołku na gołębiu- ja bym chyba pawia puściła 😮 Jakoś nie podchodzi mi inne mięso oprócz drobiu ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem bo pobyt w szpitalu to horror 🤨

Co do wrodzonego optymizmu ,hehehe jak to mój kumpel ujmuje jestem pesymistką z optymistycznym spojrzeniem 😉 a co do zdania...eghm no cóż, jestem uparta jak osioł i tylko zdrowa argumentacja wybija mnie z mojego ewentualnego zdania ☺️ ☺️ ☺️ od wieków było to utrapienie mojej mamy (trafiłaś w dziesiątkę z tym spostrzeżeniem )
Klucz do Twojej sylwetki to niejedzenie po 18 ? 😁 nie wiem czy jestem w stanie zrobić aż takie wyrzeczenie, nie słyszałaś że czekolada najlepiej smakuje po 18 ?!!! 😉 a poważnie muszę się za siebie wziąć, bo mam piękną wizję basenu, póki nie zmierzę się z lustrem, realia przytłaczają 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinia toż Ty taki chudzielec jesteś 🙂
A po 18 nie jem, twardo trzymam się postanowienia 🙂 Mam rozplanowane posiłki, więc rzadziej ulegam pokusom... ☺️
Najgorzej znoszę pobyt u rodziców, tam pełna chałupa ludzi, jedzą o różnych porach, i jak tylko ktoś gębą ruszy, automatycznie robię się głodna... ☺️ Ale żeby tylko trochę, załącza mi się piąty bieg... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak dla ciekawskich napisze wam co dokladnie temu mojemu szkrabkowi bylo bo to i dla mniej skomplikowane bylo ogolnie takie leczenie trwa od 10-14 dni bogu dzieki zostalo na 10 bo mnie juz tam szlak trafila wma powiem sama w pokoju bo na oddziale pustki tzn byly "dzieci" pow 5 lat najstarsi to 17 bo to szpitla dzieciecy
tak mam na wypisie:
3 miesieczny chlopiec zostal przyjety na oddzial nefrologii kliniki pediatri z powodu wysokiej temepratury i zakazenia ukladu moczowego. Przy przyjeciu w stanie ogolnym srednim, niespokojnym badaniem fizykalnym stwierdzono cechy odwodnienia, szaro blade zabarwienie skory, szorstka skore na policzkach, wodniaka jadra prawego. Badania laboratoryjne wykazaly wysokie parametry stanu zapalnego ropomocz
nio reszta to same pierdy co to tej szorstkeij skory ma ja do teraz sami nie wiedza co to podejzewaja AZS ale to mam przy okazji wyzyt u pediatry i nefrologa kontrolowac i okaze sie na co konkrernie bo moze byc uczulony na mleko co mnie dobija nio i waga mojego malucha dobila do 7kg 🙂 powiedzieli ze za duzo je kazali mi dawac mu 110 ml co 2,5h bo on ulewa strasznie i byc moze to te 135ml ma za duzo ehh a reszte dopijac herbatka albo woda

Nie chce mi sie nadrabiac bo to 70 stron 🙂 bede na bierzaco

He mi tez sie nie usmiecha rosol na kroliku w ogole skad ja go wezme wiec ogranicze sie do drobiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny!
Darka Witamy po przerwie,dobrze ze Oskarkowi lepiej juz troche.
Ale mnie rozbawilyscie tym rosolkiem na króliku 😁 🙃
Emiliaeem tego rosolku na golabku ja osobiscie tez nie jadlam,bo tez tego nie jestem nauczona.Ale starsza córcia Ramonka bardzo nim sie rozkoszowala 🙂I wiesz ja tez mam wprowadzona zasade ze po 18 stej nie jem nic i cos w tym jest ze nie tyje.
Tedit ta stronka bardzo fajna co wkleilas 🙂MajaCh musisz gdzies poczytac o karmieniu mieszanym.
Monia my tez gumki stosujemy.
Uciekam bo spiaca jestem,czas odpoczac.Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam do Was pytanko, czy zdarzyło się Wam kiedyś że dziecko zaczęło nagle nie wiadomo dlaczego płakać, ale tak przeraźliwie płakać?

moja mała od piątku codziennie (bez niedzieli) dostawała nagły atak płaczu, raz w trakcie spania, dziś np. śmiała się do mnie i nagle straszny ryk, nie idzie jej uspokoić, próbowałam wszystko, noszenie, hustanie, wkładam jej nawet piers do buzi żeby zaczęła pić i nic nie pomaga, płacze tak ok 10 min i spokój... wydaje mi się że ją poprostu coś zaboli, 2 razy uspokoiła się jak sie jej odbiło i wypłynęło duużo gęstego serka, ale np dzis nie... czuję że to coś od żołądka, może ma jakiś skurcz i ją to zaboli albo się wystraszy 😞 szukałam na necie i wszędzie pisze o kolkach, ale to kolka nie jest bo się w ogóle nie pręży, po prostu przeraźliwie płacze i się nie rusza 😞 zastanawiam się już czy nie jest na coś uczulona (może skaza białkowa) i dlatego czegoś jej trawi i tak ciągle wymiotuje i te ataki płaczu.... ale nie ma żadnej wysypki, ani innych zmian na skórze, już sama nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak czytam to co Darka napisała i się zastanawiam jak to w tych szpitalach jest...

Darka a kazali Ci zmniejszyć ilość pokarmu bo mały ulewał czy ogólnie że za dużo je???
Mój też będzie teraz ważył mniej więcej 7kg lub nieco ponad i nie wiem czy to aż tak wiele
A zjada od 130 teraz do max 200 - wychodzi ok 1000 ml mlekola na dobę, często trochę mniej...
Chociaż Patryk mi na pucka raczej nie wygląda ale zastanawia mnie czy za dużo nie pożera sobie chłopina nasza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa to brzmi jak typowa kolka, ale w tym wieku to raczej kolki mijają a nie się pojawiają,jednak mają prawo trwać do 6 miesiąca życia czyli większej ruchliwości(pionizacji ciała), ale skoro mówisz że nie pręży się i nie wygląda Ci to na kolkę...to może faktycznie coś ją boli,obserwuj wnikliwie i uważnie może zauważysz coś co zasugeruje gdzie boli, koniecznie skonsultuj to z pediatrą ,jak dziecko cierpi trzeba działać, może to też chwilowe , wiesz ataki niezadowolenia, dzieci mają różny temperament i różnie okazują niezadowolenie, trzymam kciuki by to nie było nic poważnego ! ! 🙂 ( a skazy białkowej raczej nie ma - pierwsze co się pojawia to zmiany skórne i kupki specyficzne )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wklejam fotkę naszego małego żarłoczka, akurat to fota zrobiona w lokalu już na końcówce chrzcin, ok 21 godz. widać po Patryk że już zmęczony, buźka taka mizerna i "worki" aż pod oczkami ma 😞

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1b890d4454d70808][IMG]http://images43.fotosik.pl/1158/1b890d4454d70808m.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcda moja mala tez czasem nie wiedziec czemu zaczyna plakac ale na chwile, czasem widze,ze to przez paluchy w buzi ,bo sie zadrapie czy cos, czy za gleboko wlozy i nagle placz.No i czasem cos ja przestraszy chociaz to juz nieczesto na szczescie.
Wercia on wyglada na takiego drobniutkiego.....

Idziemy spac, do jutra kolorowych mamusie, spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nio Maja ma racje patrys po buzi wyglad ana drobiutkiego czy ja dobrze widz ena polickzach ma jakies plamki czy mi okulary sie zabrudzily hehe 🙂

To ja wkleje jutro zdjecia mojego pucka w szpitalu to sie wystraszycie

Co do tego jedzenia tka kazlai zmiejszyc jesli ulewa bo widocznie dlan niego to za duzo mimo ze te 135 ml to na jego wiek odpowiednie ale na noc daje mu 150 tyle wody i po wsypaniu tez tyle mlke ajakas dziwna butelka bo sie poziom nie podwyzsza nio a w dzien dja emu 110 ml tzn zaczlema od dzisiaj i jak naarzxie nie ulal nio i mniej herbatki dostaje juz nie pochwlanai hektolitrami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój też czasem ryczy nagle albo przez sen.

Darka
- te "plamy" to właściwie nie plamy a te jego nieszczęsne krosteczki o których tu poematy wypisuję 😞 które się pojawiają i znikają... czasem ma ich więcej, czasem mniej, one są takie grysikowate - najczęściej ma je blade ale czasem mu się właśnie czerwone robią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja muszę iść do lekarza jestem już umówiona za tydzień sprawdzić hormony...jeszcze nigdy się tak nie czułam źle...poty mnie zalewają ale aż tak że po twarzy mi spływa a zaraz mi zimno...ciągle mnie muli do tego zawroty głowy bezsenność no koszmar!!!ból podbrzusza..nawet zrobiłam dzisiaj test ciążowy!!! bo już nie wiedziałam co robić...biore tabl azalia mój mały śmieje się pełną parą bez względu czy się bawi czy śpi...kupki robi co 2 dzień ale jak się obsra to po sam kark...miał ostatnio mega wzdęcia aż w nocy mi płakusiał kupiłam bobotic no i niby troszke lepiej. Z wag nie lecę ale podobno jak mam rozpierdzielone hormony to tak będzie ehhhh masakra.
wercia82 masz ślicznego synka

ja mam niebieskie oczy mój mąż zielone...Marcel ma jak narazie niebieskie...i tyle by było z mamy hihi mogą mu się zmienić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

darka witajcie 🙂

wercia82 on jest taki słodki i drobny (w każdym bądź razie tak wygląda na zdjęciu) jak moja Lenka z tym ze moja waży 5220g 😆

McDa no nie mam pojęcia co to może być moja też tak zapłacze no ale to tylko jak się przestraszy albo coś się jej przyśni a może przez to że ulewa to przełyk ją boli bo czytałam trochę o tym w książce bo moja też ulewa strasznie 🤢 Ale z tego co pamiętam idziesz dzisiaj na szczepienie więc zapytaj lekarza 😉

megan85 daj koniecznie znać co lekarz powiedział.

Zmykam narazie nakarmić moją głodomore 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam


wercia Patryczek śliczny i na zdjęciu wygląda na taką kruszynkę, moja Natalia je 120 ml co 3-4 godz a takie pultachy ma duże 🙂 jestem ciekawa ile waży jak wstanie to ja zważę 🙂


Ja dostałam 3 dni temu pierwszy raz po ciąży okres i od 3 dni bóle migrenowe nawet tabletka dziś nie działa 😞 Pogoda zapowiada się dość ładna tak jak wczoraj wiec pójdziemy na spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek jesteśmy po szczepieniu, mówiłam lekarzowi o tych atakach płaczu, ulewaniu i wymiotach.... jak jej ściskał brzuszek to też tak przeraźliwie płakała jak przy szczepieniu, więc stwierdził że jak tak płacze to na pewno z bólu.... 😞 dał mi skierowanie na badanie moczu, usg jamy brzusznej i kazał jej dawać Debrital. Jutro na 16 mamy wizytę w szpitalu na to usg to napiszę potem czy coś wyszło.... 😞 mam nadzieję że nic.... a teraz biedactwo małe śpi, strasznie się zmęczyła tym płaczem i jest bardzo markotna

No ale pochwalił, że ładnie przybiera 🙂 waży 5700 i ma 61 cm!!! mały olbrzym 🙂 czyli w 6 tyg przytyła 1200 i urosła 5 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 wow ładnie przybiera a co do brzuszka to porobisz małej badania i będziesz spokojniejsza 😉 u mnie pielęgniarka ma być koło 15 zobaczymy co powie jak nic konkretnego to jutro z małą pójdę do lekarza 🤢 No i koniecznie daj znać jak już będziesz po usg brzuszka 😉 Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcda trzymamy kciuki,zeby bylo juz lepiej z brzuszkiem......my mamy chyba szczescie jak do tej pory nic, zdrowa jak ryba, wlasnie kupsko produkuje 😁
Emilia...wspolczuje tych bolow migrenowych ....naprawde. bo okres to jak okres nie 😁 hehe sie wymadrzam ,a prawie nie pamietam jak to jest 😁 ja niedlugo umawiam powtorzenie recepty bo troche ponad 2 tyg tablet mi zostalo. A i dostalysmy wczoraj zaproszeniena szczepionke, jak ladnie nazwali nie? 🙂 We wtorek znow beda malusia kluc. No ale dobra, zadne pneumo i meningokoki nie beda mi dziecka zjadac.
Milego dzionka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...