Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam

Nocka taka sobie Lenka zasnęła o 20.30 obudziła się o 24 i 3.30 na wodę 😉 ale ja po każdym karmieniu przez godzinę zasnąć nie mogłam 😠 popłakiwała mi przed 6 wiec ją wzięłam do siebie a ona dalej popłakiwała wiec mąż zrobił mleczko i spała z nami do 7 😉

emilia no no nocka chyba dobra 🙂

McDa my te panele kupiliśmy takie lepsze bo jakoś 120 za m2, kurcze tylko firmy nie pamiętam ale nie wiem czy nadają się na podłogówkę musisz popytać,my mamy podłogówkę tylko w kuchni i żałuję że nie zrobiliśmy na przedpokoju 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂


Natalia ma pierwsza drzemkę , wiec zaglądam do was 😉 Nocka u nas super . Natalia zasnęła wczoraj dość szybko bo o 19,30 i o 22 już się kręciła więc dałam jej mleko i wstała dopiero o 6 na mleczko 🤪 Byłoby za kolorowo gdybym nie dodała,że standardowo dwa razy po północy wstawałam dać smoczka 😜 Dziś jadę do zakładu do dyrektora, żeby w końcu powiedział mi na jakim dziale będę pracowała 🙂 Zobaczymy co powie , bo nie spodziewa się mnie 😜


Na temat Polskiej Służby Zdrowia nie wypowiadam się bo nie chcę się denerwować 😁 😁 😁

    Obiecane zdjecie jak natalia sama stoi 😉
Zajrzę jak wrócę z Kauflanda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
nocka standard, tyle że już o 23 zaczęła płakać i nic nie pomagało tylko cyc, potem spała do 2, musiałam dać smoczka i pogłaskać i tak kilka razy to przeciągnęłam ją do 5 i wtedy drugi raz jedzonko.... i spanko juz z nami do 8 🙂

Emiliaeem tylko właśnie ja nie chcę gresu bo jest zimny, a jak będzie okres jesienno-wiosenny co się nie grzeje to zimno będzie dla dzieci.... jakoś w salonie boję się płytek, w kuchni i przedpokoju będę miała gres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny

Tak 5 przez 10 przejrzałam co u was slychac

Majach pozwol ze wtrace sie na temat tych ochraniaczny na kolanka czy co to tam bylo dla mnie nawet skarpetki antyposlizgowe nie dzialaja nie ma to jak butki Oskar ma teraz az dwie pary jedne adidaski na wyjscie a drugie takie paputki ale z miekkim spodem i tez sie na tym slizga ale mniej bo cos tma na spodzie jest przyklejone jakas naklejka a dziecko uczace sie raczkowac slizga sie to prawda ale przez pare dni Oskar gora 2 dni co robil 5 kroczkow i stop bo sie slizgal nie mial sily a po 3 dniach juz tak smigal nawet wstawal na nozki jak to robili Natalka zanim zaczela raczkowac takie pompki 🙂 i tak tez zrobi pare kroczkow 🙂 wiec jak dla mnie to nie sprawdzilo by egzaminu

Nie wiem ktora wkleila linka z aukcja o rajstopko spudniczce ja widzialam body-spudniczka sasiadka wlasnie do swojego dziecka wlasnie takie dostala tez jak to zobaczylam to myslalam ze to spudniczka i bluzeczka ale nam pokazala ze pod spodem jest normalne zapiecie pod krokiem jak to w bodach

Oskar teraz zasypia a ja sie denerwuje bo on sobie robi ze mnie jaja on dawno powinien juz spac juz mamy mniej wiecej ustalone pory jedzenia i drzemki takie stale 1 jedzenei jest o 8 pozniej powinna byc drzemka tak po 1,5h zabawy(dzis chyba z racji pogody jest zmierzly ale spac nie chce) pozniej drugie sniadanie o 11 o 14 obiadek( robie juz mu normalne obiadki zupke gotuje dodajac troszke kostki rosolowej bo nie wrzuce na 2l wody cala kostke bo to nie mialo by sensu dodaje pol lyzeczki soli czasem jakas szczypte innych przypraw gotuje z marchewka makaron albo ryz lub lane ciasto to mu smakuje najbardziej a jesli ja robie rosol to mu nie robie tylko daje nasz mamy jeszcze problem z obiadkami typu sam ziemniaczek i np buraczki bo jak my jemy to ten glodomor tez chce pomimo iz jadl 10 min temu to jeszcze 3-4 lyzeczki zje z mojego talerza )


A propo bucikow jakie wasze dzieci maja rozmiar bo chyba moj to ma noge gigant rozm 18 🙂 widzialam jak Wercia podawala linki na buciki o rozmiarze 16 dla dziewczynki, ja sie nie sugeruje rozm od 9-12 miesiecy bo mialam butki na poczatku od 3-6 miesiecy i jak mial 3 miesiace byly za duze a jak mial 6 miesiecy juz byly za male przegapilam moment i ubral je tylko raz nio i u nas nie wchodzi w gre kupywanie bucikow na oko bez przymierzenia bo OSkar ma wysokie podbicie i ciezko znalezc na niego butki ma szeroka nozke

Ide bo normalnie juz nie wytrzymuje nerwowo on ma spac a nie bawic sie wrrrrrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki.

Nie zaglądałam przez weekend bo nie miałam czasu.
Byliśmy na zakupach bo wymieniamy panele i kafelki w kuchni i przedpokoju.
Zmieniam wystrój salonu 🙂

Wczoraj byliśmy na roczku, i tak zleciało.
Mam strasznego lenia bo u nas pada od wczoraj non stop 😞

Poza tym szykuję się na wyjazd do mamy. W sobote jedziemy i znowu pakowanie.

emiliaeem jak Ty to robisz, że jesteś taka szczupła????????? Laska z Ciebie niesamowita!

gosiaczek I jak kupiłaś fotelik bo nie doczytałam.
Dużo zdrówka dla babć, oby wszystko było dobrze 😘

emilia Natalia jest boska i jak ślicznie stoi. Buziaki od ciotki!

darka mojej też antypoślizgi nie pomagają, a ja jej kupuję butki tak na 12 cm (coś 18-19) także też mam już stopę hehe 🤪

anjaP na mnie też wrzeszczą chociaż taka szczupła jak Ty i Emilia nie jestem...urok rodziny 🙂
Zdrówka dla Twojej ślicznotki!

Lenka przesypia już jakiś czas całe noce. Wczoraj wstałyśmy o 7:30, dziś 7:45. Ja i tak w nocy muszę ją poprawiać bo śpi albo po drugiej stronie łóżeczka, albo na siedząco albo w poprzek.

No i mam pytanko, czy Waszym szkrabom też się tak odbija? Potrafi jej się odbić i uwali całą siebie..nie wiem od czego to bo porcję ma te same hmmm 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka zasnęła o 10.20 i jeszcze śpi 🙂 ja zasnęłam o 11 i właśnie się obudziłam to chyba przez tą pogodę 😮

emilia ale masz silną córeczkę ślicznie stoi 🤪

darka moja ma małą stópkę 10cm 😉 ale buciki mam na dł. wkłądki 11-12cm

tedit no widzę że nie doczytałaś 😉 a tu co na ten temat napisałam 😉 oglądaliśmy fotelik jest super u nas pasuje tylko bez bazy isofix bo mamy tak wyprofilowane siedzenia że z ta bazą odstaje i jest niestabilne. Sam fotelik idealnie pasuje do siedzenia ale był kolor czerwony mi sie podoba ale mąż woli fioletowy więc będziemy zamawiać przez internet Lenka w nim bardzo słodko wyglądała i masz racje że bardzo ważne jest aby przymierzyć fotelik do samochodu bo np.Maxi Cosi nie był stabilny
Fajnie że roczek się udał no i pochwal się jak już będzie u Ciebie po zmianach 🙂 a co do odbijania to moja jak zje a siedzi i zegnie sie w pół to też czasem jej coś poleci choć rzadko sie to zdarza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ja już po rehabilitacji,a mąż haruje przy przebudówce 😮 Olek narazie śpi,więc mam luuuz 🙂

Edytka mi nie mówią,że jestem za chuda, w domu mam ksywkę ,,gruba mama" 😁
Pochwal się efektami remontu 😜 Ja poszukuję inspiracji...
Będę miała dużą kuchnię łączoną z salonem...

Emilciu ale Natalcia jest silna 🤪 Mój Olek sto lat za murzynami 😉

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję za mile słowa 😘 Natalia siłaczka za tatusiem 😜


emiliaeem chciałbyś za sto lat hehhe , a tu nie zdążysz się odwrócić a Olek będzie chodzić 😉

    darka natalia ma stópke cos 11 cm a buty kupuje roz 19 a papucie ma 18 😉
tedi ale fajnie że przesypia całe noce. A co dajesz Lence do picia na noc i o której ostatni posiłek 🙂 Natalii sie bardzo rzadko odbija , i nie ulewa. raz czy 2 zdarzyło się , ale to jak za dużo zje lub za często 😉

    Kasia321 hehe a jak spojrzałam na awatar to już myślałam ,że mamy nowa mamusie hehehe . No to witaj Kasiu321 😉 😜
gosiaczek wow ładnie spala 🤪 Natalia spała tez długo bo prawie 2 godz, i dopiero teraz po 4 godz zabawy zasnęła 😉


Byłam u dyra i dobrze mi się z nim gadało, wracam na jedna zmianę od 6-14 🙂 super, ale dokładnie jutro da mi znać na jaki dział wracam 😉 bo dziś go zaskoczyłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darka ja tam nie patrzę na rozmiar, bo co marka to inaczej, Maks ma stopę 11cm, więc butki minimum 11,5cm 🙂

Edytka toście faktycznie "wiosenny remanent" zrobili 😉

Gosiaczek haha! a widzisz Lena też potrafi przysnąć 😉 ,a Maksio daje w kość od dwóch dni - niech te zęby wyjdą w końcu !!!!

Dziś mnie dryg złapał i zrobiłam zupę krem z łososia, Maksiowi też się osobno dostanie, bo ja nie solę ani nie doprawiam niczym poza naturalnymi ziołami, więc nie je naszego. Na drugie wymyśliłam makaron z brokułami w sosie serowym. Tatuś nie będzie zachwycony brakiem mięsa ,cóż trudno 🙂
Miłego dnia Kochane 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia1 ja mam dzisiaj to samo plus piersnik z kurczaka w foli z ziemniaczkami 🙂) a powiedz mi ile Natalka tej zupki od ciebie zje? mniej więcej odpowiednik takiego "kupionego" słoiczka czy mniej? bo Ania dzisiaj jadła u babci rosołek (bo wcześniej byłyśmy) z makaronem i marchewką - -parę łyżeczek może zjadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!!


Wszystkiego najsuperowszego dla Lili!!!




Kolejny dzien beznadziejnej pogody
I kolejny dzien mega glutow PAtryka

Dziś muszę ogarnac chałupę po weekendzie bo już zaś bałagan w domu

Kolejne pranie juz schnie, a mega kupa czeka - az wstyd z tą kupa prania ale miejsca nie mam na suszenie za wiele

Patryk mówi Mama i troszkę Tata a Mama najwiecej jak je chrupki - juz mysle czy tych chrupek nie nazywa "Mamą" 🙃

Wczoraj kupilam lozeczko turystyczne dla Zboja i spodenki - takie na gumie szerokiej, pokaze Wam linki

Ech widzę że manię odchudzania niektóre mają, ja nie umiem sie odchudzac i spaślak jestem hehe - jak dwie emilieeem pewnie

megan
- hehe to mieliście fajnie z męzem - o głupawkę chodzi ale od czasu do czasu i tak trzeba, odstresowac sie troche
podrzuce linki z tymze my szukamy domkow nad morzem w małych miejscowosciach juz bylismy w tych okolicach i to jest bardzo duze nie obrazajac nikogo "zadupie"
w stylu - tylko same domki czy kwatery, malo kto tam mieszka, np pieczywo jest tak co 2 dzien dowozolne
ale jak dla Nas bosko przy tej gestosci zaludnienia (ponad 4 tyś osób na km kw) jaka tu mamy i syfie

emilia1
- gratuluję postępów Natalki 🙂
śliczna fotka no i super stoi


monia321
- nie napisze nic nowego jak to ze kazde dziecko rozwija sie indywidualnie
pamietam slowa pediatry z klinki ze dzieci "z tluszczykiem" wcale nie sa silniejsze a wrecz musza dzwigac swoja "wage" np siadajac...


Kiniek
- kolor waszego wózka jest taki jaki chciał na początku moj mąz
w końcu zdecydowalismy sie na odcienie niebieskiego z czerwonym

emiliaeem
- ale z Ciebie laska, figurka super
a Olus sliczny
i prosze konkurs wygrany i flacha jest 🙂
oj znam burze hormonalną przed okresem

Gosiaczek
- dużo zdrówka dla Babc


Tiliii
- super ciuszki, zwlaszcza bluzka, no wlasnie tez musialabym sobie cos kupic dla siebie


anjaP
- super że zakupy sie udały


Kasia321
- zapraszam do znajomych


tedit
- PAtrykowi sie tez czasem odbije, czasem po 2 h od jedzenia no i czasem uleje

darka
- Nasz tez jak rzygnie to sie w tym czasem marze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinia jak robisz te zupę z łososia? ja uwielbiam łososia, może zrobie kiedyś 🙂

a ja dziś rosołek od wczoraj z lanym ciastem 🙂 uwielbiam 🙂 też miałam mieć pomidorówkę ale mama zadzwoniła że mi przywiezie rosół 🙂 to nie będę wymyślać 🙃

Emiliaeem na kiedy masz zaplanowany koniec remontu?? 🙂 pochwal się później efektem, ja też szukam inspiracji i ciągle zastanawiam się nad tą podłogą w salonie, mąż namawia na płytki że cieplej będzie przy podłogówce, ale ja znów uparta że w okresie niegrzewczym będzie zimno 😞 i nie wiem co zrobić....

Ma ktoś z Was płytki w salonie, albo jacyś znajomi?? Tilii wiem że ma, ale jeszcze nie mieszkała w okresie niegrzewczym 🙂 a ja szukam opinii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia Wybrałam właśnie kolor chabrowy 😉 Żakiet super nie wiem dlaczego nie zwróciłam na niego uwagi, a koszula też fajna tylko długi rękaw to nie dla mnie bo mi ciągle gorąco 😉
Ja mam dziwną figurę bo mam wielki tyłek 😉 Ale góra już mniejsza, więc tą kurtkę pewnie będę musiała wszyć. Zobaczymy w ogóle jak to się będzie prezentować na żywo 😉

Megan Nie wyglądasz na 64 kg. Moim zdaniem nie musisz chudnąć 😉

Emiliaeem McDa My mamy te http://margolazienki.pl/?produkt=1_31760 A to dlatego ze liczyłam się z ceną. Są dość małe, więc tata miał co robić, ale baaaardzo podobał mi się Woodentic firmy Paradyż tylko dla mnie za drogi. Ale Holtzer tez na żywo wygląda jak parkiet.
Koleś który zakładał nam podłogówkę bardziej polecał płytki bo lepiej przewodzą ciepło, ale z tego co wiem to niektóre panele nadają się na podłogówkę.
Moja ciocia ma zwykłe płytki w salonie, i nie narzekają, Już chyba 7 rok. Teraz mają małe dziecko, mały ma latem rozłożony dywanik. Ja też mam taki plan. Bo faktycznie jak podłogówka wyłączona to płytki są zimne. I pocieszam się tym że latem niewiele czasu spędzamy w domu. W końcu wieś 😉 w domu tylko śpimy 😁

Emilia Mała jest po prostu Boska… 🤪

Tedit Pyrka odbija jak stary facet 😉 i pierdzi też

Kasia Moja Pyrka je tyle co ze słoiczka. Mała musi się przyzwyczaić do nowego smaku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka już śpi w końcu od 13 nie spała 😉

McDa jeśli mogę coś doradzić to tak jak tilii pisze weź sobie płytki które wyglądają jak panele, mój mąż mówi ze płytki lepiej przewodzą ciepło a pod panele nie poleca, jest podobno specjalne drewno no ale po kilku latach się tak wysuszy od tej podłogówki że będzie skrzypiało. Mąż zna taki przypadek no ale jak klient się na coś uprze 😮 Albo drugie wyjście nie robić podłogówki i wtedy panele 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
werciu kasia321 to monia 321 😉 😜


kasiu321 no właśnie nie zje tyle co obiadku, ale np dziś zjadła na 2x. no i wiadomo zupka moja to rzadka daje jej kawałek makaronu z zupką i kawałek marchewki z zupką i tak je 😉 A jak mam na obiad ziemniaki to zje z masełkiem ale tak z pól słoiczka 😉 A ja się ciesze ,że w końcu jej smakuje nasze jedzonko. Chlebek z masełkiem też zje może pół kromki bez skórki czasem mniej 😉 Ja tak po obiedzie daje jeszcze deserek lub starte jabłko i o 16 mleko 😉


Tilii a ja to jestem szeroka w plecach i ten żakiet to chyba największy muszę wybrać bo to chińskie a Chińczycy mali i szczupli hehehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, u mnie to samo ja sie dziele z Zuzia jedzeniem ,a najbardziej chlebek z maselkiem smakuje ! 🙂 i to ile go zje to ona jedna wie hehehhe 1/3 kromki lekko 🙂
bylysmy dzis w parku i na placu zabaw 🙂 Zuzia to lubi 🙂 ahhh i w KONCU przebija sie ta gorna jedynka...juz jest ostra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...