Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kasia321 powiem Ci szczerze,że każdy rodzaj sportu pomaga w odchudzaniu, byleby regularnie ruszać zadek 😉 😜 Sama musisz wyczuć, co w Twoim przypadku będzie lepsze. Ja nie trawię ćwiczeń siłowych, więc siłownia odpada. Bieganie bardzo wysmukla sylwetkę, a jeśli dołożyć do tego rezygnację z posiłku po 18-tej- efekt murowany 🙂 Co ważne- tkanka tłuszczowa zaczyna się intensywnie spalać po 45 min. wysiłku,więc rozłóż sobie to w czasie- bieg, marsz, bieg, marsz 🙂 A spacer z kijkami? Z nimi trzeba umieć chodzić, większość ludzi dziwacznie ciąga je za sobą 🤔 Jesteś zdrowa, nie masz problemów ze stawami- truchtaj ile dasz radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej kobitki 🙂


u nas nocki ciąg dalszy przespane. mleczko o 20 tej i o 4-5 😉 pobudki o 6,30 🙂 Natalia chodzi już na całego , nie usiedzi minuty mała pińdzia 😜


100 LAT 100 LAT ,WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, ZDRÓWKA DLA NASZEGO PIERWSZEGO SOLENIZANTA 😘 😘 😘 😘


GOSIACZEK super Lenka tańczy i śliczne zdjęcia. Jeszcze troszkę i też będzie sama biegała 🙂 Fajny jest ten samochodzik , mój Adrian dostał coś podobnego na roczek i długo się tym bawił 😉


Tilii12345 ale ty masz talent 🤪 super 😉


agapurka2 pokaż fotkę z nowym kolorem włosków 😉 Ja też farbuję na czerwień 🙂


darka super Oskarek zapierdziela 🙂 🙂


emiliaeem wszystkiego najlepszego 😘 😘


MajaCh powodzenia u zębologa 😉


Kasia321 z chęcia bym pobiegała z tobą 😉


dziewczyny która daje zwykłe mleczko i ile procentowe , bo ja mam zamiar wprowadzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Weszlam na sekunde ale musze cos szkrobnac

po primo emilia1 ja dalam malemu 2 lyzeczk i kakao co ja pilam tak dla sprubowania zreszta juz nie pierdziele sie ze tak sie brzydko wyraze i maly wcina danio, jogurty malinowe mu najbardzije smakuja lub morelowe a jesli chodzi o mleko juz takie z kartoniku to radzila bym zaczac od 0,5%

Nio i KAsia321 z tego co wyczytalam dajesz duzo mleczka malutkiej a z tego co pamietam to kruszynka u nas jest tak pobudka ostatnio skoro swit czyli 5:30 w niedziele 6 to najwczesniej wiec daje mu mleczko(dzis wyjatkowo odrzucil i nie chcial) za drugim razem kiedy uznalam ze moze glodny bo plakal dalam drugi raz i tez zmarnowana tylko butelka po raz drugi ale ogolnie to rano mleczko potem je ze mna sniadanko kolo 8 pol kromeczki zje oczywiscie z szyneczka pozniej dopiero o 13-14 obiadek czasem zje 2 miseczki zupki i je juz to co my z wyjatkiem smazonego nio i dopiero ok 19-19:30 jest 2 mleczko i spac - pewnie powiecie ze glodze dziecko ale on nie chce czasem jakis owoc zje on woli pic niz jesc w miedzy czasie szkubnie jakas chrupke a jak wiadomo Oskarek nalezy do jednych z najciezszych na forum w maju bylo 11 kg a wiec dziecko glodzone nie jest

Nio tak zapierdziela chodzi jak pijak ale za pilka uwielbia biegac chyba bedzie pilkarz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To prawda Darka. Ania kiedys wypijała z ledwością 120 -130 ml a teraz , może dlatego że juz więkasza, pije 150-180 ml. Nie dodałam, że też czasem je ze mną śniadanko, albo przed snem zamiast mleka- kanapeczkę z kiełbaską.
dzsiaj dałam jej truskawkę a potem kilka łyżeczek koktajlu mlecznego z truskawek, pewnie bedzie wysypana bo ostatnio znowu coś czesto jest w krostach.

Emilia1 co do mleka to dziecko do 2-go roku zycia nie powinno dostawać produktów mlecznych o obniżonej zawartości tłuszczów (czyli jak Darka pisał mleko 0,5 %). tłuszcze są mu potrzebne do prawidłowej budowy układu nerwowego i siatkówki oka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
100 lat dla Patryka! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Darka Oskar pięknie chodzi

Gosiaczek Świetne autko. Filip dostał podobne i je uwielbiał, baaaardzo długo nie mógł się z nim rozstać 😉

Emilia Dziękuję 😉 Ty jedna pochwaliłaś więc chyba się nie podobało 😉
Ja jeszcze nie daję, ale mam zamiar dawać takie prosto do krowy – pół na pół z wodą na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka próbuje zasnąć i zważyłam ją waży 9400g hmm a przed wyjazdem do Grecji warzyła 9300g 😮

Tilii jej ale gapa ze mnie nie wiem jak mogłam przeoczyć te zdjęcia pewnie nie otworzyły mi sie od razu 🤢 malunki ścienne śliczne 🙂 cholero ale masz talent zazdroszczę 😉

Kasia mojej też się odmieniło i teraz wypija 150-180ml mleczka 🙂

emilia no to Ci się Natalka rozbrykała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilciu dziękuję 🙂 😘
Co do mleczka- krowiego nie wprowadzałam 🙃 My pozostajemy przy Bebiko 🙂

Dzisiaj dawaliśmy z Olkiem ostro na rowerze 🤪 Wiecie jaki dumny siedział 🙃 I o dziwo grzeczny 🙂

Po jutrze mam rezonans magnetyczny, trochę się boję... ☺️

Olo padł, idę za Nim 🙃 Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo,
ja tylko na moment bo jestem wykończona, całym weekendem i upałem 😞

teraz jeszcze siedziałam w papierach męża bo trzeba rozliczyć, ale nie skończyłam, idę już spać, jutro dokończę... 🙂

przede wszystkimduuuuuużo buziaków dla Patryczka to niesamowite, że ten czas tak leci!!!!!!!!!!!!!!!!!

Emiliaeem a jaki masz fotelik na rower? bo chcę kupić....

Tiliii super mieszkanko i Sabinka!

Gosiaczek Lenka jak zwykle słodka!

Darka fajnie mały zasuwa 🙂

nie wiem co miałam dalej pisac, nie zapisałam sobie tylko szybko czytałam;/ jak mi się przypomni to napiszę 🙂

dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja 🙂) ale dzien,wrrrrr, zembolog przyszlifowal mi zeba i niby jest ok jak pije piwo czyli to cisnienie od wielkosci wypelnienia zalezalo, chociaz jak sie schylam jeszcze troche czuje ale moze jest po prostu podrazniony bo obstukal mi pol szczeki. Wogole dopiero mam chwile, doszlam do wniosku,ze teraz,zeby zrobic cos innego jak wypelnianie dokumentow itd to mala musi spac bo mi na glowe sie wdrapie.......bez kitu. Taka jest aktywna wlazi na kanape, na pufy, na stolik, wiecznie do laptopa, nie zabraniam jej, zrobilam blokade klawiatury, i jak ja cos robie przy kompie to mowie,ze nie bo teraz mama, a pozniej wlaczam jej bajke i ma czas dla siebie klawiature blokuje i ona ma frajde bo moze powciskac 🙂 wogole cale dnie na spacerach spedzamy , poki co jest pogoda, podobno ma byc cieplej w Anglii ..oby!
Kurde musze sie przejsc do collegu bo mam egzamin zalegly,ktory byl w czasie jak bylam w szpitalu,a pozniej juz nie bylo bo grupa nie byla przygotowana i teraz chyba na lipiec wypada, musze sie przypomniec. Ehhh i jeszcze troche papierkowej roboty wlasnie mi zostaje. Ale to jakos rozparceluje jak maluch bedzie spac. Przyznam Wam ,ze nie wiem co sie dzieje taka jestem niecierpliwa, jakas nerwowa ostatnio.....nie wiem 😞 moze to ta reakcja organizmu,wrocilismy z Pl duzo sie dzialo itd. sama jestem na siebie zla ,ze taka jestem .Albo potrzebuje chwili dla siebie, a ich malo coraz mniej. ... to tyle z narzekania, w piatek idziemy z mala na tzw. playgrupe, takie przedszkole 2godziny to trwa zeby mala sie ogarniala z dziecmi, i tak ja zabieram na plac zabaw czesto,zeby widziala ,ze jest glosno i duzo dzieci. i rozne kolory, rasy itd. dzis np maly czarnoskory chlopczyk przybiegl z samochodzikiem ale ona jeszcze nie wiedziala o co chodzi i pobiegl dalej 🙂
To tyle bede pewnie co kilka dni zagladac,zeby moich podlym nastrojem nie zarazac ... dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 😜
pewnie wszystkie jeszcze spicie badz w pracy

Ja juz od 5:15 standardowo nie spie Oskar tez sie obudzil posiedzial chwile z nami i pozniej dostal butle i jakies 10 min temu zasnol sam

Oj ja biedna nigdzie nie wyjde mialam dzis jechac do ksiedza msze wkoncu zamowic bo planowane jest na 15 lipca i ciekawe kto to teraz zrobi bede musiala sie poswiecic przetrwac ten bol i jechac

Maja my nie pozwalamy malemu do komputerow podchodzic bo on zaraz psuje mamy glosniki nimi sie lubi bawic ale jest mu zabroniona (cii ja mu troszke pozwalam ) bo chce miec spokoj a nie ciagle ryk ze on nie moze a ja tak wiec jak Adriana nie ma to chwile mu pozwole poszperac co tu ciekawego, Maju za to Oskar lubi wszystkim dzieciom dawac czesc, przytulac i brac cudze zabawki w niedziele przed kosciolem zawsze stoimy i tam duzo dzieci z zabawkami i on za nimi biegal i je chcial ale dostal tylko jedna od kolezanki w jego wieku bo widzialam dopiero uczyla sie chodzic wiec nie protestowala ale sie tej zabawki przestraszyl bo to jakas myszka byla piszczaca a zas chlopiec z autkiem nie chcial mu dac nio i atrakcja dla wszystkich dzieci 2 male kotki

Tilii ja na smierc zapomnialam o tych zdjeciach ale bardzo mi sie podobaly te rysunki na scianach zreszta masz ladnie urzadzone mieszkanie ja to tam mam bele jak byle bylo jeszcze i tak trzeba zrobic generaly remont wiec wtedy bede myslec o czyms ladniejszym

Wiecie co stalo mi sie z wozkiem na siedzeniu z boku sie rozprul niby moge zlozyc reklamacje przyjedzie kurier i odbierze mi ten wozek ale co ja zrobie miesiac bez wozka wiec chyba poradze sobie z tym sama teraz jest taki okres ze wozek potrzebny pomimo ze maly chodzi sam jednak wozek niezbedny i teraz mysle co zrobic Adrian mowi bym nie skladala reklamacji sprubujemy to sami naprawic a zas moja mama mowi co innego

Ide korzystac z czasu ze diabelek spi i tez sie poloze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny,
Emiliaeem nie dałam rady wczoraj biegać bo rozpętała się wieczorem taka burza i ulewa , że bałam sie w domu nawet siedzieć. dziaisj się zacięłam i mam nadzieję, że się uda. Nie jem juz chleba, trochę ograniczam podjadanie,mam nadzieję , że wróce do swojej wagi choć dziwne to dla mnie bo zawsze wystarczyło tylko, że nie dojadłam i od razu waga w dół a teraz? czyżbym się starzała ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Lenka zasnęła o 23 😮 potem jeszcze przebudziła się po 30min z płaczem ale zaraz zasnęła 😉 Obudziła się o 5.30 na mleczko i wstała o 7.30 😉

darka tylko pamiętaj że jak sama naprawisz sobie ten wózek to jak znowu się popsuje to już sama będziesz musiała go naprawiać i nie będziesz mogła go już reklamować. I właśnie ja dlatego wózek kupiłam u siebie w sklepie że jakby się coś działo to nie chciałoby mi sie bawić w odsyłanie i reklamowanie

MajaCh widzę że żyjesz po wizycie 😁 Ja mojej też nie daję dojść do laptopa bo wyciąga przyciski 🤢

A ja piorę pościel wiec za jakąś godzinkę idziemy na spacerro 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja w nocy wstawałam do małej co chwila. Kurcze nie wiem czy to znowu jakieś zęby czy może brzuszek ją bolał. Tylko u nas to dziwne jest bo ona niby nie śpi, stęka kręci się, daje smoka, ale to nic nie pomaga, ale tak w rzeczywistości to ma cały czas zamknięte oczy.
Ni wiem czy tylko moje dziecko jest takie "wrażliwe" bo jak tylko się w nocy przekręca to zaraz zachaczy o szczebelki albo zawinie się w kocyk i juz wtedy zaczyna kwękać. Wasze dzieci też tak się wiercą w czasie snu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo! 🙂

Mój Mały dwa razy dzisiaj przebudzał się na picie 🙂 3.15 i 6.20 🙃 😮 Ale nam słońce dawało po gałach 🙃 Śpimy w pokoju wschodnim,więc 29 stopni to norma 😮
Ale wydoił wodę i dalej padał jak mucha 🙂
A dziś z rańca już słodkości wsunęliśmy ☺️ Olek wskazywał paluszkiem na loda i krzyczał ,,DA!" 😁 Liznął kilka razy i pluł 🙂

😎 Skwarów ciąg dalszy,więc pranie już schnie na powietrzu 🙃 Spacer zaliczony 🙂

McDa ja kupiłam używane siodełko na przód Romer Sulky na kierownik. Wygląda niestabilnie,ale na żywo jest w porządku 🙂 Chciałam na tył,ale koleżanka odradziła, póki dziecko jest takie małe, ciekawość dyktuje,żeby się wychylać, widok maminych pleców szybko się nudzi i dziecko robi się marudne 🙃 Tylko nie sugeruj się moją opinią, bo na rowerze jeździmy zaledwie pół godz, dziennie- odcinek 5 km 🙃 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂


nocka u nas SUPER jak zasnęła po 20 tej to wstała dopiero o 7 🤪 to jest nasz rekord w spaniu . ja się przebudziłam o 4 i dałam jej mleczko 😉


kasia321 te kwękanie i wiercenie w łóżeczku to ja znam, ostatnio śpi dobrze , ale to różnie bywa 😉 Albo to my za czujnie śpimy ,że wszystko słyszymy 😜


gosiaczek przypomniały mi się czasy jak Natalia zasypiała o 23 🙃 oby to był jednorazowy wybryk Lenki i zasypiała już po 20 tej 😉


tedi powiem Ci ,ze to mój styl . ja mam w pokoju duzą rozsuwaną szafę i stolik pod tv w tym kolorze i bardzo podoba mi się twój duży pokój i stół 🙂 oczywiście makarony tez ładne . 😉 Jaki to kolor ścian 🙂 ja mam kość słoniowa , ale twój to chyba ciemniejszy, ale tez śliczny i pasuje do wnętrza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już spacerek zaliczyłyśmy Lenka nawet spała od 11 do 12, wizyta teściowej tez udana 😉

emilia no mam nadzieję ze dzisiaj się to nie powtórzy 😉

Kasia moja też czasem tak kwęka już to kiedyś pisałam ze jest tak że ładnie prześpi noc budząc się tylko o 4 na mleczko i zaśnie a czasem po karmieniu przez 1,5h potrafi kwękać 🤢

tedit pokój śliczny i jak najbardziej w moim stylu i kolorystyce 🙂 i albo masz duży ten pokój albo zajebiście ustawny skoro stół Ci się zmieścił ja mam 18m2 ale nie dało się stołu wcisnąć 😞

a i zachorowałam na Nokia Lumia 710 białą ☺️ 😜 chyba będę głodowała a go kupie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tedit bardzo ładnie. Mam meble w tym samym kolorze i ściany w beżu a jedną ścianę gdzie jest wnęka, w ciemnym czekoladowym brązie i do tego mam kanapy w kolorze ecru. ja postawiłam na soczyście zielone dodatki żeby trochę ożywić pokój.

U nas dzisiaj około 19 st. spacer zaliczony, obiad dla męża przygotowany, trochęluzu, mała śpi.

Emilia ale u nas nie jest tak, że mała stęka a potem zaśnie, nie nie....i tak musze wstać bo jak nie wstanę, nie dam smoka, albo picia albo czasem mleczka to za chwilę rozbudzi się na dobre, więc musze wstawać ostatnio po kilka razy w nocy. Czy ja doczekam się przespanych nocy? czy do 18 -tki muszę poczekać 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hey kobietki , ja na memento .
u nas motłoch, wypalam energie na maksa z moich akumulatorów i nie mam kiedy ich do końca doładować.
Bez przenosni to jest tak,że gdzieś od prawie dwóch tygodni, kładę sie spać grubo po
24h, bo do późnych godzin wieczornych nauka z młodym do egzaminów końcowych i ogarnianie domu. Przygotowania do wyjazdu mojego skauta , kostium mu uszylam star wars Jawas http://www.tapeta-amunicja-wars-star-jawas-postacie.na-pulpit.com/ jeszcze takie pasy muszę mu wytrzasnąć
W nocy marudzenia malej, najpierw były zęby(mamy w końcu 2 górne jedynki) ostatnie noce to gorączka to zatkany nosek, pobudka tez z rana około 6, do tego mistrzostwa europy, narzekałam ze jest cicho, spokojnie to teraz narzekam ze za duza ilość nocnych kibiców pod oknami mi śpiewa. A rano w pracy zalewam się hektolitrami kawy.

ale jeszcze oby do 4 lipca i wakacje
No i moja mala fląderka, dobrze tupta juz sama po domku. no i mówi mama swiadomie

a pogode mamy do dupy,

DLA Patryczka spóżnione całuski urodzinowe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny

Edytko czyżby nieśmiertelny "wenge" ? mebelki bardzo podobne od naszych 🙃 i bardzo ładnie łączone z czerwienią, ja dodatki mam zielone ale na co dzień będzie biało-czarno jak kolor narożnika 🙂

AnjaP boski kostiumik Jawy 😁 a Wy tak w klimatach SW całą rodzinką czy tylko syn ? jeszcze mi powiedzcie,że gierczycie w SW online ? :P

Kasiu321 doczekasz w końcu, co więcej szybko zapomnisz o tych nieprzespanych 🙂

Ja po okuliście, uff mogę rzec, że nic mi nie jest ze wstępnych badań ,aczkolwiek jeszcze dla całkowitego wykluczenia odszczepienia siatkówki- usg oczek . Miałam zaburzenia widzenia już kilkakrotnie, ale jednak nic gorszego się nie przypałętało .
Za to mam meega ból głowy dziś i chyba migrenowy, bo mam światłowstręt , jak to mawiają jak nie urok to ... migrena 😉
Zmykam utopić żale w czymś słodkim 😁 (tak w opozycji do Waszych ćwiczeń/biegów )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...