Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Paulinka też padła 🙂

ja na roczek zamawiam z restauracji pólmisek mięs, tam są: 3 udka, 3 szaszłyki. 3 de'vollaile, 4 schaby góralskie (z grzybami), 3 schaby z oscypkiem i boczkiem, pierogi, boczek ze śliwką, brokuły, kalafior, dip czosnkowy i kosztuje to 160 zł. na chrzciny też miałam i zostawiłam udka i szaszłyki na kolacje, dorobiłam 1 mięsko jeszcze na wieczór a i tak tego bardzo dużo zostało...

stwierdziłam że nie będę się bawić w mięsa, msza u nad jest o 11, to w domu będziemy ok 12.30 i jakbym miała wtedy smażyc do 10 osób mięsa to bym z kuchni nie wychodziła...

do tego kupię teraz małe goloneczka i zostawię znów kilka mięs na kolacje.. na obiad dam do tego ziemniaki, sałatki 3 rodzaje, potem tort, ciasta te co zostaną mamie z 50-tki 🙂 nic nie będę piekła, zresztą kiedy jak w sobotę 50-tka a w niedz roczek 🙂 potem zimna płyta i 1 sałatka, już nie daję więcej bo zawsze pełno zostaje, chyba że mamie zostanie to też dam, no i na kolacje ciepłe mięso z sałatką jarzynową i tyle... więcej nie robię...

a zastanawiam sie nad sałatką do zimnej płyty, jaką robicie?? zastanawiam się nad brokułową.... bo jest szybka 🙂 będe musiała w sobotę rano wszystko przygotować, obrać ziemniaki, przygotować na rosół na niedz żeby rano zdążyć ugotować przed kościołem,
zrobić sałatki no i nas przygotować na imprezę mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem napisał(a):
McDa a jak robisz brokułową? 🙂

Moja Teściowa fajnie połączyła ogórki konserwowe jajeczko gotowane i sos tatarski 🙂 Pycha 🙂


ja daję brokuły, jajka, pomidory i ogórki konserwowane i sos czosnkowy, mniam 🙂
a moja mama zamiast pomidorów daje pieczarki i też pyszna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

U mnie pogoda do d..y czyli pada i jest zimno 😠 Nocka też nie najlepsza Lenka budziła się o 24, 3 i 6 wstała o 8 😉 a ja o 8 obudzić się nie mogłam 🤢

http://www.gadu-gadu.pl/niemowle-spalo-na-chodniku-matka-pijana?utm_source=gg&utm_medium=hover

idę na śniadanko 😉

a i fajnie macie z tym grillem na urodziny no ale ja przed blokiem nie zrobię 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo 🙂

nocka może być, pobudka o 3 na cycka, potem o 6 musiałam ją do łóżka zabrać i spała do 8... ale w nocy się ciagle wierciła i chodziła na 4 po łóżeczku i biła główką w szczebelki, oczka miała zamknięte 🤪

Gosiaczek czytałam to wczoraj, straszne!

ja grilla robiłam mężowi na urodziny 2 tyg temu więc teraz wypadałoby coś innego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczynki,
u nas też pogoda do d....leje i zimno.
My na roczek też robimy grila, tak samo jak pisałam wcześniej o urodzinach starszej córy. U dziadków w ogrodzie, może nazbiera się nawet 18 osób bez dzieci 🙂) i bez dziadków jednych bo mieszkaj daleko a i tak jedziemy do nich na wakacje więc tam będzie "drugi" roczek 🙂)

Mcda ja juz troszkę tylko karmię cycem, ale jak się przytuli to aż miło 🙂)ciągnie jakby tam coś było a mi się wydaje, zę już całkiem pusto (chociaż jak nacisnęto leci 🙂) 🙂)ale niech pije nawet jeśli tam odrobinka tylko poleci 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny ja kąpię małą codziennie i smaruję balsamem , ale tak się zastanawiam czy powinno się tak naprawdę dziecko smarować bądż co bądź "chemią" każdego dnia. Może macie jakąś wiedzą na ten temat od jakiegoś dobrego, rozsądnego pediatry (ja na takiego jeszcze nie trafiłam). 🙂) chodzę z dziećmi do rodzinnego, fajny młody chłopak, nasz kumpel zresztą, ale nie pediatra (choć intuicję ma dobrą, musze przyznac).
czym nawilżacie dzieci po kąpieli? ja oliwki nie używam, nie wiem sama po prostu nie lubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu no karmienie super sprawa 🙂 i jak gdziej jadę i mi się przedłuży to nie muszę się martwić że nie mam już do niej jedzonka 🙂 bo cyc zawsze przy sobie 🙂
ja Ci nie powiem co do balsamu, bo sama mało smaruję, tzn nie po każdej kąpieli, nawet rzadko po kąpieli bo paulinka strasznie płacze jak się wyciąga z wanny i ciężko jej ubrać pampersa i bodziaki, nie mówiąc już o jakimkolwiek smarowaniu, jak widzi wanne to wyciąga się i ucieka w jej stronę i zawsze we dwóch ubieramy ją 🙂 no i straszny płacz jest zawsze... tak samo jak wchodzę do łazienki i widzi już wanne to z kolei nie da się rozebrać tylko już tam chce iść 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka standardowa - poległ po 20.30, potem mleczko przed pólnoca i nyny do 7


My juz dzis po rehabilitacji jestesmy
I tutaj sie pochwale, Patryk w końcu nadrobił swoje zaległosci, ma jeszcze minimalną asymetrię ale nie wymagającą już rehabilitacji
Na kontrole mamy isc jak zacznie porzadnie chodzic
Pytalam do kiedy max powiniem chodzic i w jego przypadku do 18 miesiąca (powtarzam że w jego przypadku takze prosze sie nie sugerowac 😜)

My też często spotykamy się z tym że ludzie dziwili się i myśleli że Patryk jest starszy

Tak piszecie o wieku a ja mam 30-tke na karku 🥴

Ostatnio widzę ze ciągle pędzimy np. teraz PAtryk spi a ja podloge umylam w pospiechu, teraz tez ekspresem pisze a chcialam jeszcze sprawdzic buciki dla malego z firm ktore mamy polecone


emiliaeem - ciesze sie ze Olkowi juz sie poprawilo
ech fajnie byloby miec znowu 25 lat 🙂


tedit
- super że urodziny sie udaly
Lenka jest sliczna, ma sliczne oczka a w tej sukience wyglada jak księżniczka,
co do kolezanki to chyba musi ochlonac z tego "obrazenia" znam przypadek gdzie dziewczyna nie chodzila na spotkania itp bo nie mogla
zajsc w ciaze i wtedy byla wielce obrazona ale w koncu sie udalo i nagle zaczela i bylo ok


Kiniek
- dzieki za odpowiedz w sprawie farb,
tak czytam o Maksiu i masz sie na prawde super, u Nas jest odwrotnie, czekam aż zaśnie żeby w końcu miec chwilę aby zrobic cokolwiek
najchetniej to dziecko wisialoby na mnie caly dzien,
czasem mnie to przytłacza a jeszcze jak moja Mama przyjdzie sie z Nim pobawic i ja mam chwile na np posprzatanie w kuchni albo wyciagniecie prania to co? Mama przychodzi z Nim do mnie i prawie wisi mi na plecach z Nim
a ja chcialabym odetchnac...


Gosiaczek -
projekty fajne, nowoczesne
hehe to chyba razem bysmy musialy jakis napad zorganizowac na bank bo ja tez choruje na domek


megan
- oby Marcelowi biegunka minela
no wlasnie co do ksiezniczki lub lobuza - hehe ja jak widze jak Patryk mnie potrzebuje to wiem ze na chwile obecna bym nie byla w stanie dzielic
uwagi na dwojke dzieci, zwlaszcza niemowle
Twoje menu na roczek to rzeczywiscie swojskie jadło, mniammmmm

McDa
- fajne ciuszki
Ja tez tak mam ze chce cos kupic dla siebie, chociazby w szmatex-ie a potem co?
ide przerzucac te miliony wieszakow z rzeczami dla PAtryka a potem juz szmatex zamykaja i wracam zadowolona ze nakupilam malemu
a zla ze nic dla siebie


Tilii
- super że Sabinka znowu chodzi



Kasia321-
ja smaruje zazwyczaj po kazej kapieli, no chyba ze zapomne
my tu na slasku mamy taka twarda wode i chlorowana ze wole juz tym "chemicznym" balsamem posmarowac niz by mial sucha skore
Uzywam krmu Nivea Baby albo Ziajki albo czegos innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia321 napisał(a):
dziewczyny ja kąpię małą codziennie i smaruję balsamem , ale tak się zastanawiam czy powinno się tak naprawdę dziecko smarować bądż co bądź "chemią" każdego dnia. Może macie jakąś wiedzą na ten temat od jakiegoś dobrego, rozsądnego pediatry (ja na takiego jeszcze nie trafiłam). 🙂) chodzę z dziećmi do rodzinnego, fajny młody chłopak, nasz kumpel zresztą, ale nie pediatra (choć intuicję ma dobrą, musze przyznac).
czym nawilżacie dzieci po kąpieli? ja oliwki nie używam, nie wiem sama po prostu nie lubię.


balsam emolium :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

Lenka zaczeła znowu kaszleć więc od razu do lekarza i czekaliśmy 2h wśród chorych maluchów, masakra!!!!!!!! Ale powiedziała lekarka, że czysta jest. Mam obserwować bo to od ząbków może być.

Ja smaruję balsamem co jakiś czas - nie za często. Jak widzę, ze ma suchą skórę.

gosiaczek taka matka powinna dostać wpie***, masakra!!!!!!!!

U nas pogoda też do d***, wieje. A mnie głowa boli...
Chce już do pracy, mam dość codzienności. Pocieszam się, ze 07.07 jedziemy na urlop a potem będę tydzień u mamusi 🙂

megan ja robię zupkę ryzową, bo wczoraj mieliśmy ziemniaki z mizerią i piersiami z grilla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja dzis dzien lenia w gotowaniu mam ale za to posprzatalam chalupe a jak sie Patryk obudzi i bedzie bawil dokoncze sprzatanie "salonu"
dzis warzywa na patelnie i mam jeszcze kartofle od wczoraj to mezowi przysmaze z jajcem sadzonym
a Patrykowi sloik odgrzewam ale jak domowo brzmi "domowe risotto z soczystym indykiem"
Wczoraj zjadl domowy obiad kurczaka z marchewka, kalafiorem i ziemniakami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ja smaruję bardzo rzadko mimo że kąpię codziennie Lenka nie ma suchej skóry a poz tym nie lubi tego 😉

megan u mnie tortille z pekińską, kurczakiem, pomidorem, papryką, serem zółtym itd.

tedit do dobrej pracy to i ja bym wróciła a u nas w miesicie to kiszka 😠 dobrze że mam chociaż te projekty to kaski troszki wpadnie 🙃

głowa mi pęka Lenka właśnie zasnęła wiec i ja idę się położyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej wam

Ja tak z doskoku bo zaraz mlody sie obudzi i obiadek bedzie jadl nie mam chwili na kompa taka maruda zreszta juz drze ryjka ale szybko napisze to co mi w glowie zostalo

Kej wasze dzieci to takie kruszynki u nas rozmiar 86, 92 🙂, waga 11kg a buciki kupujemy na 21-22 a nawet chyba bede musiala juz na 23 bo sandalki rozm 22 sa na styk i zaraz mu palce wyskocza 🙂

witam nowa mame 🙂i jej coreczke

Lenka przesliczna a sukienka bomba 🙂

Zdjecia chlopakow bombam, Marcel kima strzelil w samochodzie a Olek slodki aniolek jak oglada bajeczki nio i zdolniach juz umie grac na pianinku moj to tyl;ko na nerwach(to najpopiularniejszy instrument) 🙂)

Ok lece bo syrena sie rozwyla dopisze cos wieczorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ma 10 kg i rozmiar 80-86 szprotek z niego ale po szpitalu mi tak z wagi poszedł w dół ni9e karmie cycem przez moja chorobe od 7 miesiąca 😞 ale cóż...temperamentem i siłą nadrabia ..karmię go w locie bo nie jest w stanie usiedzieć kiedyś wam wrzucę filmik to zobaczycie małego w akcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...