Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Anja to chyba raz mozna z danego komputera,nie z konta....cfaniaki...
zobaczcie normalnie siedze i lzy mi same plyna 😞 http://www.tvn24.pl/chory-dwulatek-zmarl-dwa-dni-po-weselu-rodzicow-byl-ich-druzba,345179,s.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciłam niedawno od Taty... 😞 Łzy same z oczu płyną... 😞
Jest przytomny,ale widać jak cierpi... Spojrzał w lusterko i zaczął płakać... 😞
Odchodzą ze szpitala mówię do niego ,,Dawaj Tato pyska", a On że nie ma już wolnego miejsca na twarzy... 😞
Dziewczyny... Rady nie daję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem bądź silna dla Taty, na pewno robią co mogą by nie cierpiał, w mocnych poparzeniach gdzie do spalenia dochodzi skóra głębszych warstw z gruczołami łojowymi i mieszkami włosowymi na początku nie boli, tylko obrzeże rany,ale z czasem jak się goi zaczyna boleć bardziej,ale to naturalny etap gojenia. Bardzo dobrze,że jest w szpitalu, znam przypadki zakażeń, gdzie łatwy przebieg gojenia zamieniał się w walkę o życie i wszystko dlatego, że delikwent leczył się w przychodni zamiast uderzać do szpitala. Będzie dobrze, troszkę to potrwa ale zobaczysz za kilka tygodni wszystko będzie dobrze, bez bólu, morfiny i całego stresu z tym związanego. Trzymam kciuki by wszystko szybko i gładko poszło .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

emiliaeem bądź silna dla taty on teraz was potrzebuje i pięknie to Kiniek napisała "Będzie dobrze, troszkę to potrwa ale zobaczysz za kilka tygodni wszystko będzie dobrze, bez bólu, morfiny i całego stresu z tym związanego" trzeba w to wierzyć z całych sił 😘

a u nas kolejny dzień upałów ja przy laptopie dodatkowo się smażę ale projekt poprawiam, potem poodkurzam i idę na miasto ( a raczej do galerii) a co tam należy mi się 😜 a Lenka od 12 u babci wiec tam ma raj na ziemi 🙂 odbierzemy ją koło 19

a tutaj Lenka z Iwanem

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/850/dr9u.jpg/][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/4653/dr9u.jpg[/IMG][/URL]

Miłego dnia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

witam
ja wczoraj już nie dałam rady zaglądnąć, wróciłam z basenów i głowa mi dosłownie pękała, chyba z ciepła, choć siedziałam głównie w cieniu;( musiałam się położyć na godzinkę, mąż zajął się Paulinką, obudziłam się zjadłam dwie tabletki ale dalej mi rozsadzało głowę;( dziś na szczęscie ok 😉

Emiliaeem przykro mi z powodu Taty, okropne co piszesz, duuuużo zdrówka mu życzę!
I jak teraz przeczytałam Twój wpis o buziaku to aż łzy mi popłynęły, nawet niewyobrażam sobie co czujesz;( trzymaj się i Tata tez!
ale powiem Ci coś, kiedyś kolega mój ze szkoły, rok starszy ode mnie polał się benzyną i podpalił się-dosłownie, zlatywał z góry i wołał ze jest pochodnią;( na szczęście było to koło rzeki, szybko go ugasili, pogotowie przyjechało, był nieprzytomny, nie pamiętam dokładnie ale cos mi się kojarzy że miał 80% ciała poparzone, leżał 2 lata w szpitalu, przeszedł kilka przeszczepów, dziś funkconuje w miarę normalnie, tylko nie tak sprawny fizycznie, ręce i nogi nie potrafi całkiem zgiąć, no i cały w bliznach, pracuje w renomowanej firmie w katowicach, życie mu się ułożyło, pewnie tego będzie żałował całe życie, nie wiem czemu to zrobił, jedny mówią że przez dziewczynę, inni że ambicje go przerosły, zawsze był najlepszym uczniem, studentem itd, fascynowały go fizyka i chemia... a w kwietniu powiesił się jego brat, chodził ze mną do klasy, nawet nie wyobrażam sobie co czuję jego rodzice.... więc jak wyszedł z tego, Twój tata tym bardziej! na pewno to jest ból nie do opisania, ale da radę! wiara czyni cuda, trzeba wierzyć że będzie lepiej!

Wercia współczuję temperatury w mieszkaniu, ja sobie nie wyobrażam, dziś nie było prądu od 8 do 14 to Paulinka zmierzła chodziła jak nie wiem, cała spocona, już się przyzwyczaiła że klima w domu i temperaturka 25 st 😉
Lesny park niespodzianek, tez trzeba się tam wybrać 🙂 nie byłam, mama kiedyś była i mówiła że fajnie, dobrze że mi przypomniałaś, dopisuje do listy, mamy w planach pojechać do zoo do ostravy bo podobno super dla dzieci, do wesołego miasteczka do Chorzowa, do ochab do dream parku bo pod nosem aż wstyd się przyznać że jeszcze nie byliśmy 😉 ale to wszystko będziemy zwiedzać jak się trochę ochłodzi, na razie to jedynie baseny w karvinie…. Bo i nad rzeką tłumy ludzi, w czechach lepiej 😉
A może się teraz patryczek tak budzi bo mu za ciepło?? Może wróci wszystko do normy ajk upały się skończą…

Anja zdrówka dla Lilki, jakby to był udar to pewnie by wymiotowała, przynajmniej ja jak kiedyś w Egipcie dostałam udaru to miałam niesamowite dreszcze, wysoką temp i strasznie wymiotowałam…
Teraz czytam że to może angina…

Gosiaczek i ja rozumiem co piszesz, trzeba mi się już zabierać powoli za rozkłady do szkoły i inne a nie chce mi się jak cholera, jestem ciągle jakaś przemęczona, dom, dziecko, praca, mąż wraca ciągle późno najwcześniej to o 19, cały dzień jestem sama i już czasami wysiadam… Paulinka różnie ze spaniem, czasem śpi, czasem nie, wczoraj nie spała, dziś na razie też nie ale spała rano do 9.30, zasnęła wczoraj standard o 23, co też mnie już zaczyna wkurzać bo jak ona idzie spać tak późno to mi się już nic nie chce… ale ostatnio ładnie śpi całą noc, dziś jedynie się obudziła o 5 bo siku chciała, zrobiła na kibelku i ładnie znów zasnęła ale spała już z nami…
A wodę może spróbuj w niekapku dać jej do łóżeczka

Emilia ja idę jutro na bilans to napisze 😉 i Natalka widzę fajna jest, w sam raz 😉

Maja już głosik oddany 😉 a artykuł zaczęłam czytać i nie doczytam bo zaraz zaczynam ryczeć;( jeszcze w wieku naszych dzieciaczków, to straszne że niektóre dzieci muszą tak cierpieć;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ta pogoda mnie wykończy na dworze żar się z nieba lał a w galerii lodówka już nie wiadomo co gorsze 🤢 Pochodziłam po sklepach tak na spokojnie i powiem Wam ze te przeceny w niektórych sklepach są żałosne no ale na szczęście nie wydałam za dużo kupiłam prezenty dla synków mojej koleżanki z którą umówiłam się w przyszłym tygodniu no i nie obyło się bez nowych książek dla Lenki 😁

a i mogę Wam polecić te gry Lenka je uwielbia http://www.smyk.com/granna-memino-przeciwienstwa-gra,p1046138045,zabawki-gry-dla-dzieci-p , http://www.smyk.com/granna-puzlino-co-pasuje-gra-logiczna,p1046138063,zabawki-gry-dla-dzieci-p

No i żeby nie było tak pięknie jednego projektu nie skończyłam a już drugi dostałam 🤢 dobrze że o 14 Lenka pojedzie do babci to w spokoju popracuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek wydaja sie swietne te gry, my mamy puzzle takie fajne logiczne,
A zdjecia jakie fajne!!!! uwielbiam psy 🙂
u nas dzis kolezanka byla z synkiem Stasiem 🙂 i pierogi lepilam z serem pyszne wyszly ale Zuzia kawalek tylko zjadla.nie wie co dobre :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Noc fatalna chyba przez to ciepło Lenka spać nie mogła ja zresztą też 🤢

Maja no powiem Ci że pierwszą grę dostała na urodziny od koleżanki to Memo a Puzlino od mojego brata to i tak ze nie kupił tego samego a ja Lence dokupiłam jeszcze dwie gry z tej serii 🙂 i muszę powiedzieć że Lenka jak tylko usłyszy że idziemy się tym bawić to biegnie do pokoju i siada na dywanie 😜
Co do pierogów też uwielbiam a Lenka oczywiście że be czyli też nie wie co dobre 🤢

A ja biorę się za sprzątanie mieszkania a jak babcia zabierze o 14 Lenkę wezmę się za projekt 😉

Miłego 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek uwielbiam wszelkiej maści gry niezwiązane z kompem (te też, ale to nie dla dzieciaków). Planowałam zakupić puzzle drewniane na planszy do ułożenia po kształcie ,ale te łączone co podałaś tez wyglądają super 😁 dzięki

W temacie gier to ja Wam polecę ale dla albo dorosłych albo dla starszych :
http://allegro.pl/gra-imprezowa-jungle-speed-prezent-krakow-wroclaw-i3371065326.html
http://allegro.pl/dobble-gra-imprezowo-rodzinna-gratis-do-gry-i3424406344.html
http://allegro.pl/dobra-gra-w-dobrej-cenie-slowostworki-i3393848744.html
http://allegro.pl/uga-buga-gra-imprezowa-edu-gry-i3369032507.html
http://allegro.pl/gra-tabu-taboo-pl-a4626-wersja-2013-krakow-i3419329531.html
tu gra nagradzana :
http://allegro.pl/dixit-niesamowita-gra-w-skojarzenia-gra-roku-hit-i3417515582.html
i dość nietypowa gra dla 1 osoby 🙂
http://allegro.pl/pietaszek-gra-dla-1-osoby-przygodowa-dragonus-i3388568948.html
może coś komuś się przyda na prezent dla starszego dzieciaczka bądź na imprezę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju lepiej jak ma coś na oku niż byś słyszała ciągle "a ja tam nie wiem " 😉

Skręciłam kostkę chodząc(tu nawet trafniejsze byłoby "jak robiłam susa przez próg sypialni" - po co ? nie mam pojęcia) po domu we śnie ;/ tzn jak ją skręciłam to wrzasnęłam z bólu i się obudziłam, choć rano miałam wrażenie ,że to był dziwny sen, do momentu póki nie wstałam i nie poczułam potwornego bóu kostki ;/ to się nazywa chodzące nieszczęście, Maks za to sobie poużywał, co i rusz coś zakosił i musiałam za nim lecieć po domu na jednej nodze ... jemu było przy tym bardzo do śmiechu, mi troszkę mniej 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

kurcze u nas teraz jest jeszcze 31 st na dworze, dziś w cieniu było 37! no oddychać nie szło, po południu pojechaliśmy nad rzekę i do 18 siedzieliśmy w wodzie to było znośnie 😉

byłam dziś na bilansie: 90 cm i 11.650 kg, lekarz powiedział że wysoka i ładnie mówi 😉 no i mamy skierowanie na badanie krwi na tarczycę , z żyły, będzie ciężko;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny.

Ja kolejny dzień w szpitalu u Taty... Zaduch totalny... 😮 Olusia ze sobą zabrałam, ale się ucieszył jak Dziadzia zobaczył 🙂
U Taty bez zmian, dziś znów miał kryzys, bo rany bardziej piekły i wystąpiuła gorączka... Ordynator oglądał brzuch, stwierdził,że organizm w dalszym ciągu walczy i musimy czekać... ☺️ Buzia już ładniejsza, o ile tak na nią można powiedzieć... ☺️ 😞
Cały czas ktoś jest z Nim w szpitalu, ponieważ boimy się trochę depresji... 😞 No i się nie poddajemy. Dziś podjęto decyzję o jakichś droższych opatrunkach, zobaczymy...
Poza tym byłam z Przyjaciółką na komendzie złożyć doniesienie, ponieważ były narzeczony potwornie ją zastrasza!!!
A na koniec pokłóciłam się z Mężem i o! 😠 Nerwówka...

Gosiaczek ładne zdjęcia 🙃

Ps. Olo sika na nocniczek 🙂 Pampers tylko na noc 🙂

Pozdrowionka i całusy! Dziękuję za słowa otuchy... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem trzymam kciuki za zdrowie Taty, gratulacje dla Olusia za siusianie!!

McDa alez ona musi być wizualnie długaśna, bo chudziak jest ! 🙂 jak na dziewuszkę to naprawdę wysoka !
No a u nas maxymalnie 29 i to tylko wieczorami, z rana po 18 stopni potrafi być od kilku dni - mamy chwilę oddechu od upałów, ale wiem jak cierpi reszta kraju, mój kochany był w Łodzi kilka dni , miał po 39 stopni 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek pytałaś na agu o puzzle, te całkiem duże (czerwony kapturek i kopciuszek) kupiłam z pepco, fajne są, bo z drugiej strony kapturka jest kopciuszek do kolorowania, a z drugiej strony kopciuszka - kapturek, czyli ułożyć można i według tego kolorować 😉 te zwierzątka są super, Paulinka dostała od koleżanki a kupila je u nas w sklepie zabawkowym... są super, generalnie Paulinka uwielbia puzzle i ma ich jeszcze drugie tyle co na zdjęciu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie wiem co się dzieje ale w domu nie mogę się zalogowac na forum, a jak już się zaloguję to nie mogę pisać
Piszę w Wordzie a wyśle z pracy 😉
Chyba nie nadobie tych 3 tygodni…

Emiliaeem Biedny Oluś , ale dobrze że to nic poważnego
Trzymaj się na pewno będzie dobrze z tata

Gosiaczek śliczne zdjęcia
Nie pokazuj mi takich rzeczy. Nie wiem jak można w ogóle zostawić dziecko w aucie…
Sabinka w dzień śpi od 2 do 3,5 godziny 🙂 i po wyjściu ze szpitala znów budzi się na mleko koło 3 …niestety

McDa Pięknie wyglądaliście na weselu
Zdjęcia z basenu super

Wercia Te loki Patryka są cudne po prostu

MajaCh Sabinka też w dzień bez pampersa, ale w szpitalu musiałam jej zakładać i znowu się oduczyła..
Zdjecia śliczne
Zawsze jak coś złego dzieje się dziecku to serce mi peka,. A jak są w wieku moich to tym bardziej

Anja Jak byłyśmy w szpitalu to 3 dzieci przywieźli przegrzanych. Dzieci bardzo szybko się przegrzewają i odwadniają. Już po 1 dniu dostają drgawek. Naoglądałam się tam…

Emilia Ja na bilans idę we wtorek . Miała mieć 30.07. ale z wiadomych powodów nie byłyśmy. Zważyli ja na izbie przyjęć i miała 11,3kg

Kiniek Fikałaś w nocy to i kostkę skręciłaś, wariatko 🙂


Sabinka urodziny miała w szpitalu Potem w domu zrobiliśmy w piątek tak na szybko bo w sobotę szliśmy na roczek a potem moi rodzice i Filip jechali nad morze.
Ale najważniejsze że nas wypuścili z tego szpitala
Od nas Sabinka dostała konia na biegunach i jest nim zachwycona bo ona uwielbia konie. 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia brawo za zrecznosc 😁 hehe, a powaznie to niech sie szybko goi bo to uciazliwe.
Emiliaeem Wam brawo za nocniczek ! 🙂 fajnie nasze dzieciaki ida szturmem 🙂 a tacie serdecznie wspolczuje...
Wiem,ze w Pl goraco McDa czemu badanie tarczycy? juz bym sie obawiala,tym bardziej,ze ta krew z zyly...bozie takiemu malemu dziecku,a pielegniarki czesto nie sa delikatne...
My dzis na basen smigamy tradycja sobotnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja bo ja mam problemy z tarczycą, dokładnie chorobę Hashimoto która podobno jest chorobą genetyczną i moja endokrynolog kazała mi powiedzieć o tym lekarzowi Paulinki bo ona też mogła to ode mnie odziedziczyć... ;( no i niestety badanie nieuniknione, a cholernie się tego boję bo znając Paulinkę będzie wrzas w niebogłosy i cięzko będzie trzymać jej rękę w bezruchu;(

Tilii dobrze że juz ok z Sabinką!

Emiliaeem to witaj w klubie 😉 ulga niesamowita jak nie trzeba chodzić z tymi pampersami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tilii dobrze ze juz jesteście w domku i bakterie pokonanie. Jeszcze raz spełnienia marzeń dla Sabinki.
U nas niestety ostatnio takich upałów nie było i mozna powiedzieć ze na ostatnie ciepło sie złapaliśmy w tamta niedziele .Przegrzane nad morzem przy zaledwie 25 stopniach było moim zdaniem niemożliwe, zwłaszcza ze mi tez było chłodno przez ten wiatr. Chociaż słońce bywa zdradliwe, ale tak jak Kinia pisała z pewnością byśmy zauważyli oznaki udaru, po części mieliśmy to tez na uwadze. A co do tajemniczej choroby to bylismy u pediatry ,stwierdziła virus coxsackie a16 teraz Adam miał wysoka gorączkę od wczoraj angine, jeszcze czekamy na wysypke.
Juz drugi raz ten virus gościmy. 😞 zaraziła sie w zlobku, bo jak sie okazuje syn szefa miał to samo.

Co do żłobka to muszę sie pochwalić , bo normalnie ta moja córkę to codziennie wychwalaja. Po pierwsze zasypia jak w zegarku ,po drugie sama wszystko je do końca. Ładnie sie bawi ale podobno z chłopakami. 😉 a co najważniejsze bałam sie ze sikanie do nocniczka bedzie zaprzepaszczone, a tu od pierwszego dnia w zlobku po wakacjach każde siku i kupka do nocnika, a od dwóch dni nawet na sen pampersa niezakladaja.

Ale w domu to czasem liczę do 10 , taka uparta, nie mozna jej nic wytlumaczyc. I jak oglądam kilka tych odcinków angielskiej super niani to czasem mam wrażenie ze niedługo bede miała podobnego potwora. Tez trzeba jakieś system kar opracować. , bo to w zla stronę branie.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa no to bardzo dobrze,ze te badania robia ta choroba jest dziedziczna i nawet znam przyklad, moja kolezanka ma i miala guzy, usuwane itd, ona ma synka teraz jest w Pl ma go badac. A badac dlatego,ze jej siostra tez ma hashimoto i tak ot coreczke zbadala ale corka starsza ma kilka lat chyba 7 i wiesz....juz guza ma .. dlatego to badanie kompleksowe z usg lepiej powtarzajcie co rok, podobno u dzieci takie choroby rozwijaja sie w tempie expresowym gdzie nam by to do glowy nie przyszlo. Wiec glowa do gory to dla zdrowia malej!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...