Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jej Lenka spała całe 15 minut 😞

emilia a my cały czas na bebilonie bo moja to i tak czasem ma problem z kupką wiec do roku jej nie zmieniam 🤢

emiliaeem ale się rozpisałaś 🙂 gratulację dla Oliego mądry z niego chłopiec 😜 Nas nie będzie na Dzień dziecka w Polsce ale prezenty przyjmujemy tydzień przed wyjazdem albo tydzień po ☺️ 😜 a ja mam galerie u siebie w mieście ale i tak w warszawie większy wybór 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam,
nocka fajna, o 23 jedzonko i po 5, spała do 7
ale zastosował mąż metodę Emilii , efekt: zasnęla w trakcie jedzenia obiadku w krzesłku o 12.30 (od 7 nie spała) i spała uwaga: 25 minut!!! do teraz nie śpi, poszłam z nią do sypialni, zaczęła płakać, to wzięłam ją i bawi się, głowa jej leci, marudzi ale wrzeszczy w łóżeczku, a jak się z nią położę na łóżku to siada i raczkuje...

Emilia własnie nie wiem co z tym tribioticem bo kosmetyczka też mi tak mówiła, a na ulotce pisze że to powyżej 12 r.ż..... a na forach różnych jak czytałam to smarowali dzieciom takim małym, dałam odrobine wczoraj Paulice na chwilę, potem zlałam wodą utlenioną to już lepiej jest, na razie przemywać ciągle wodą utlenioną....

Ewa to nie zazdroszczę usypiania, wiem co to znaczy 🙂 chociaż Paulinka wieczorem jeszcze lepiej zasypia, ale dzien to MASAKRA!!

Gosiaczek ja również życzę duuuużo miłości, radości, ciepła, no i cierpliwości 🙂

Paulinka i Gumi Mis 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=cr7Asi9KdTY&feature=youtu.be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 super filmik , obejrzałam na razie bez dźwięku bo Natalia śpi 😉 Od 3 godz dziś marudziła a zasnąć nie mogła, i po 3 godz wkładania i wyciągania z łóżeczka udało się 😁


gosiaczek znajomi męża maja dzieciaczka z czerwca i od 3 miesięcy dają zwykle mleko 😉 Ja planuje dać po roczku jak już będzie wszystko jadła to spróbuje najpierw 1,5 % Bebiko nie jest takie drogie , a jednak wartości odżywcze ma większe niż zwykłe mleko . zobaczymy jak to będzie 😉 pamiętam ,że siostra tez coś po roku wprowadziła zwykłe mleko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byliśmy dziś na placu zabaw, takim mini placyku , wielka piaskownica ze zjeżdżalnią. Pierwsze spotkanie z piaskiem, musiała go spróbować, jakby nie inaczej. Zjeżdżalnia dla niej bomba , aż piszczała z radości, tyle frajdy miała. Po całej piaskownic śmigała, nie bała się innych dzieci. Najgłośniejsza i wszędobylska, jeszcze na takiej fazie jej nie widziałam 🙂

Macda ja też potem obejrzę filmik, bo mała śpi , a ja się skryłam w jej pokoiku , chłopaki na ixbox-sie ,w swoim świecie oczywiście .

Co do mleka to my pewnie zaczniemy przechodzić z nutramigenu na hr ,oczywiście po konsultacji z pediatrą. Wizytę kontrolno mamy 15 maja, czyli 10-tnice Lilii . Ciekawa jestem jak tam jej waga, i wzrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AnjaP to super że Lilce się podobało, też muszę zabrać Paulinkę na plac zabaw...

Emilia to na podobnym wózku dziś jedziemy 🙂 tylko Natalka dłużej pewnie śpi, druga drzemka- pół godz więc niecałą godzine spała od 7 rano, zobaczymy co będzie w nocy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamutki!! 🙂

Mam takie pytanie....jak wasze dzieciątka śpią? Ja od półtora m-ca mam problem, nie wysypiam sie. 😞Mały zasypia mi mniej wiecej 20:00 21:00 i budzi się średnio w nocy z 10 razy. Wstaje , siada, płacze, wierci sie. Lekarz powiedziała mi by mu w nocy wody dawac by odwracac jego uwage od ząbków 🤨 🤨
Próbowałam wszystkiego:
1 smarowałam maścią
2. Kładłam później spać by jak najdłużej spał
3. Kładłam wcześniej spać
4. Spałam z nim,
5.Dawałam mu swoją poduszke do spania

i teraz brakuje mi pomysłów.
Juz tyle czasu sie meczymy i nic nie daje rezultatu a ja juz nie wiem dlaczego on tak marudzi. 2 dolne ząbki wyszły mu w marcu (7-mc)..

może coś doradzicie? ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i Lenka śpi 🙂 zasnęła od razu po wypiciu mleczka ostatnio pije mi mniej ale może to przez ząbki. W ciągu dnia miała problem ze spaniem pierwsza drzemka 15 min i obudziła sie z płaczek druga drzemka prawie 2 h ale po 30min przebudziła sie z płaczem dałam mleczko i spała dalej ale znowu obudziła sie z płaczem aż ciekawa jestem jak będzie wyglądała nocka 🤢

emilia ja taka odważna nie jestem tym bardziej że moje dziecko ma jakieś alergie na różne rzeczy wiec ja z tym jedzeniem to ostrożnie nawet na wyjazd wezmę jej deserki i zupki bo nie wiem co oni mają w tej Grecji 😉

anjaP ja jak jestem z Lenką na placu zabaw to ona jak tylko zobaczy huśtawkę to od razu radość ale do piaskownicy jej nie wsadzałam no i bardziej od kaczek interesują ja inne dzieci 😜

agapurka no ja raczej nie pomogę moja zasypia o ok.20 i ostatnio budziła się dopiero o 4 na wodę a potem o 6 na mleczko i wstawała o 7.30 ale np. ostatnie trzy dni to szła spać po 20 budziła sie o 23 potem koło 3/4 i wstawała przed 7 🤢 no ale może to przez ząbki. I u nas jak Lenka idzie spać np. o 19.30 czy po 20 to i tak wstaje 7 bądź 7.30, A jak budzi sie w nocy to co mu dajesz mleko czy wodę? bo mi koleżanka poradziła żeby najpierw rozcieńczać mleko aż będzie sama woda no i zmniejszać najpierw 90ml potem 60 aż do 30 to dziecko może zrozumie że nie warto sie budzić jej się udało a ja nadal walczę 😉
I ja też poproszę o hasło do aguagu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agapurka nie sądzę aby przyczyną były ząbki! Tyle czasu??? Musisz obserwować swoje dziecko, może zbyt ciężkie jedzonko dostaje na kolację... Albo musicie pomyśleć o specjalnym rytuale wyciszania, zbyt dużo pobudek emocjonalnych raczej nie wpływa dobrze na sen...
U nas bywają gorsze dni, gdzie Olek się budzi i kręci,ale póki nie płacze, nie wstajemy do Niego... Śpimy w jednym pokoju,ale izolujemy Go tak,żeby nas nie widział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze Agapurka współczuję... a próbowałaś dać coś przeciwbólowego na noc? ja też miałam taki okres że Paulinka się budziła z 10 razy w nocy z płaczem, wtedy lekarz polecił żeby spróbować dać coś przeciwbólowego żebym wiedziała czy coś jej dolega naprawdę czy po prostu chce mnie... ale po wizycie od lekarza wszystko wróciło do normy, chyba się wystraszyła 🙂 do teraz nie wiem co było przyczyną, ząbki szły jeszcze długo... też mam noce gorsze i lepsze, ostatnio w nocy coraz lepiej śpi, odpukać!!!!!! ale np. wczoraj budziła się co 2 godz i chciała jeść, płakała jak nie dostała, a dziś obudziała się o 23 i potem dopiero o 5 więc sama widzisz, reguły nie ma.... dziś jej dałam bebiko z kleikiem 100 ml a potem pierś, zobaczymy jak będzie spała, śpi już z 20 minut 🙂 zasnęła bez płaczu ale ze mną na łóżku 🙂

a karmisz go piersią?
a nie jest mu np. za ciepło?? bo paulinka jak jest trochę cieplej to budzi się co chwile i stęka, popłakuje i strasznie się wierci... chociaż śpi cała odkryta....

i jeśli mogę to proszę o hasło na agu 🙂 możesz na priva wysłać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny.
Nie mam czasu pisć, ale cały czas czytam 😉 A jest co bo rozpisałyście się strasznie.
Śliczne zdjęcia i super filmik Paulinki.

Sabinka jak nie chce spać to robi tak samo jak Paulinka. Niby zmęczona ale wrzeszczy. Więc jej nie zmuszam. Pozwalam się pobawić i czasem po 20 minutach juz śpi jak zabita 😉
I wreszcie się udało. Metoda z oszukanym mleczkiem się sprawdza po raz kolejny. 2 noce z rzędu już zamiast mleczka dostała herbatkę i 3 noc juz wogóle sie nie obudziła 🤪 dopiero przed 6 na mleczko 😁 😁 I tak już 3 dni więc mam nadzieję że już tak zostanie.

Mała małpka coraz więcej rozumie i coraz szybciej się uczy.
Pokazuje jaka jest duża, papa i pionę i puszcza buźkę.
Nauczyła się tatata 😉 i wogóle coraz więcej "Słów" wykrzykuje. Jakieś "sysy" "cycy" "titi" itp. 😉 i tak śmiesznie przy tym piszczy.

We wtorek jadę z nią do ortopedy bo coraz więcej czasu spędza na 2 nogach - porusza się krokiem tzw. przystawnym 😉 przy meblach i ścianach, ale zauważyłam że źle stawia prawą stópkę. tak na zewnątrz. więc chcę się dowiedzieć co można z tym zrobić.

Przepraszam że tylko o sobie, ale naprawdę krucho z czasem.
Wracam na dobre po 10.06 - po egzaminach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karmie go butelką...Tak, myslałam ,że może za duzo na noc dostaje - zmniejszyłam porcje i jest to samo. Od urodzenia ma włączane radio w nocy by nie spać w całkowitej ciszy bo go byle brzdek obudzi, wiec wyłączyłam je bo myślałąm,że radio go drażni...to nie to 😞.
Nad ciepłota tez myślałam...kładłam go spać coraz lżej ubranym - dalej zero efektu...
Skończyły mi sie pomysły...
W dzień jestem spokojna...bawie sie z nim..czasem warkne "Nie!", przed snem mu śpiewałam, lulałam - dalej nic...
W nocy sam wstaje trzymając sie łóżeczka i ma na wpół zamkniete oczy..Biore go do siebie to wstaje..i siedzi z zamknietymi oczami pojekując... Przewraca sie senny i chwile zostaje w takiej pozycji...Dodam,że mocno dydka ciągnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze jakbym o Paulice czytała 🙂 ona tez staje w łóżeczku z oczkami na pół zamkniętymi i siada, ale sporadycznie na szczęście... wtedy często wystarczy że ją tylko położę i dam smoczek, czasami muszę dać jeść, czasami ponosić i śpi dalej... a jak tak robi po 5 to wiem że to sygnał że chce iść do nas do łóżka, wtedy nic nie pomaga, tylko łóżko 🙂
nie mam pojęcia co może być u Filipka... jak coś mi przyjdzie do głowy to napiszę 🙂

aa widzę że też się urodził 25 lipca 🙂 to może taki dzień, że dzieci nie chcą spać, mojej kuzynki córka która ma teraz już 5 lat, też urodzona 25 lipca podobno miała tak jak paulinka 🙂 masakra ze spaniem, teraz ma syna i śpi bez żadnego problemu 🙂

zyczę przespanej nocy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No nic...ja już mykam spać...
Filipowi też daje dydka i czasem śpi dalewj...daje mu pić - wypije i po jakims czasie znów sie budzi.. 🥴 🥴
Czy Paulince już ten etap przeszedł???
Jak sobie z tym radzisz???

na priv hasło do agu....mało zdjec...w miare gdy zdobede od syna wiecej wolnego czasu to dodam wiecej 🙂

Dobranoc - niech maleństwa dadzą nam wszystkim troche wytchnienia dzisiejszej nocy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże kochany niech tą k..ur..wę z filmiku zlinczują!! po co ja to oglądałam..załamał mnie ten film nie jestem w stanie opisać tego..wpierd...ul by zebrała i to solidny pewnie bym za pierwszy raz dostała zawiasy tylko bo to nasze prawo..Marcel dalej chory..zmieniłam znów lekarza znów antybiotyk paranoja..wczoraj o obudził sie i przerazliwie płakał az wszystko zwrócił na mnie przeraziłam sie! mąż chory mnie też bierze...dobrze ze mały bez gorączki przechodzi chorobę..znalazłam prywatnego pediatrę który jest super...na wizycie bawił sie pozniej z Marcelem..wkurzył sie i powiedział: małemu musimy zasadzić niezłego kopa a nie babrać go lekkimi lekami dlatego tyle choruje bo jest niedoleczony..mówi..zapodamy mu niezłe gówno w smaku ale po 5 dnich bedzie zdrowy co do pneumokoków i meningokoków powiedział zeby zaszczepic go tylko na pneumokoki jak bedzie szedł do zlobka lub przedszkola bo meningokoki to syf brudna szczepionka nie jest dobrze opracowana a pneumokoki są dobrze bo wywodzi sie z kraju gdzie duzo ludzi ćpa i wciąga narkotyki więc jest bardzo dokładnie sporządzona. Meningokoki podaje sie mieszkając np w egipcie albo wyjezdzając tam ale jest za duzo skutków ubocznych. Poza tym kazał małego mojej kolezanki posmarować grubą ilością miodu od pasa w górę i grubo ubrać bo nie mogli go wyleczyc z zapalenia oskrzeli...szleli z nim minut pozniej pochylili i obklepywali mały wymiotował flegmą która zalegała i wyzdrowiał wizyta zł kosztuje..mam nadzieje ze trafiłam dobrze bo ile mozna zmieniac lekarzy
Moj mały staje już przy łóżku i meblach..ma temperament bo jak sie złości to szczerzy te 4 zęby i robi wściekł minę..poza tym gryzie nas okropnie..bardzo lubi bajki przytulaczki z baby tv..był w swoim pokoju i pozrywał tapetę 😮 zbił mi filiżanki no i obgryzł buty..kochany urwis...zresztą lekarz mówił ze dziecko lgnie do wszystkich i ze jest psotnik i ze nam da popalić 😁 super sie bawili ...to była naprawde super wizyta jeszcze siedziałam na krześle i szukaliśmy książeczki ja rozchylam nogi a ty książeczka pod dupą a on no to wiemy gdzie mama na książeczkę ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojej Megan to życzę znów zdrówka dla Marcelka, biedny się nacierpi!

Aga teraz jest lepiej, Paulinka budzi się w zasadzie tylko na jedzenie raz albo 2 razy, różnie, ale czasami jej się zdarza że budzi się częściej, ale to z reguły smoczek wystarczy albo chwilę muszę stać przy niej i ją głaskać... ale z zasypianiem za to tragedia!! 😞 i spaniem w dzień tak samo, po 20 minutach, max poł godz siada i wstaje, choć jeszcze ma oczka praktycznie zamknięte i płacze, wtedy biorę ją na łóżko i czasem jeszcze zaśnie, jak dalej siada i popłakuje to ją zabieram i rozbawiam... ale np. w tym tygodniu kilka razy jej się zdarzyło że przed południem spała godzinę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana

Lenka jeszcze śpi ale pewnie zaraz wstanie, nocka może być woda 23 i 4 a o 6 mleczko 😉 A ja rano licytowałam spodnie i dlatego już jestem udało mi się wygrałam licytacje 😁

megan oj mam nadzieję że w końcu Marcel wyzdrowieje zdrówka i wytrwałości dla Ciebie 😘

McDa a mam pytanko a jak jesteś z nią na spacerze to ile Ci śpi bo moja jak zaśnie na dworze i jej nie worze to po 30min się budzi 🤢 a jak cały czas spaceruję np, przez 1,5h to ona przebudzi się po 30min ale idzie dalej spać i potrafi te 1,5h przespać 😉

U nas ma być dzisiaj słonecznie i max 17 stopni wiec koło południa pójdziemy na spacerek 🙂 Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam i ja 🙂
u mnie z kolei ta gorsza nocka, pobudki co chwile z płaczem i nie wiedziałam o co chodzi 😞 od 4 już z nami w łóżku 😞 ale spała prawie do 8...

Gosiaczek na spacerze mam problem żeby w ogóle spała, musi obserwować 🤪 nie chce się położyć, przewracam ją, ona zaraz znów siada i tak w kółko, jak jest bardzo zmęczona to zaśnie na siedząco, wtedy ją pokładam. Spi wtedy pół godziny jak dobrze pójdzie 🙂 sporadycznie się jej zdarzyło że spała 40 minut, ale zawsze zaszczeka jakiś pies albo auto przejedzie i koniec 🙂 więc na spacerze baaardzo rzadko śpi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy, witamy! 🙂

U nas noc jak zawsze, spał do 6, picie i o 7 zryw na dobre 🙂
Ale chyba idą nam dolne dwójki, chciałam sprawdzić,ale nie chciał pokazać- walka z wiatrakami 😮 Teraz zasypia 🙃

Megan widać lekarz bardzo spoko 🙂 Ja sama byłam za małego takim chorobździelem i jak trafiłam z rodzicami do konkretnego pediatry, od 3 podstawówki spokój 🙂 A tak wiecznie- angina, płuca, oskrzela, kaszel z wymiotami 😮 Także i za Was kciuki trzymam 🙂

Gosiaczek pokaż gacie! 😜

A i dzisiaj stanęłam na wagę... 49.8 🤪 Czyli tyle, ile mi się marzyło 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem jej 49 😮 kochana a ile ty masz wzrostu? ty chudzinka jesteś 😜 Jej Oli spał Ci do 7 i już ma drzemkę moja jak wstaje o 7 czy 7.30 to pierwsza drzemka dopiero koło 12 😮
a to gacie Lenki http://allegro.pl/show_item.php?item=2328817519
a i gratuluję osiągnięcia celu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...