Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

daniela napisał(a):
nosze Tosie na rekach i płaczę razem z nia. pospała 30min i od nowa placz. kąpiel nie pomogla 😞


Eh, nie wiem co ci jeszcze można poradzić na tą paskudną kolkę.
Niektórzy polecają jeszcze termofor albo poduszkę wypchaną pestkami z wiśni. Może spróbuj - tonący i brzytwy się chwyta 🤔
A moja koleżanka mówiła, że jej córce pomagało położenie dziecka na kolanach i poruszanie nogami tak żeby dziecku masowały brzuszek.
Kiedyś położne podobno polecały smarowanie wokół pępka maścią majerankową (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) - może coś w tym jest i warto spróbować.
Jak jeszcze coś usłyszę o sposobach na kolki to ci napiszę - póki co życzę wytrwałości 😘 😘 😘 Trzymaj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Asia (jo-aneczka) bo ja bym chciała taki na wyjścia, żeby ładnie było 🤪 🤪 🤪
A jaki rozmiar kupowałas? Taki jak nosisz zwykle?



Rozmiar większy niż wcześniej - bo w ciąży mi o jeden rozmiar biust urósł.
Numeracja staników nie odbiega od rzeczywistości - nie jest ani zaniżona ani zawyżona.
Ja jestem z tych małobiuściastych - więc teraz noszę spore B.
Ten stanik nie jest z rozciągliwego materiału więc nie można liczyć, że w razie czego się rozciągnie albo skurczy 😉
Można do niego dokupić też figi - wtedy wygląda się naprawdę super, akurat na wyjścia 😁 😁 😁

P.S. A Juleczka w avatarze wygląda słodko 😁 Zapinasz jej spinki na włoskach????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek napisał(a):
siehankowa napisał(a):
moniczek, a dlaczego Twoja Tosia ma zalecenia trzymać prosto główke?

to jedno z ćwiczeń,bo ma tendencję do trzymania główki na prawą stronę

Pytam, bo mój Ksawier tez woli główkę na lewą strone trzymać... nawet jak podnoszę go do góry, to woli w lewo patrzeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny Norbert plakal ponad godzine strasznie,nie dalo sie go uspokic,prezyl sie i wyginal,na koniec puscil kilka baczkow odbilo mu sie i mu przeszlo,przestal plakac od razu i usnal
TO BYLA KOLKA???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
ja juz padam.lila z krocitkimi przerwami nie spi od 9, na spacerze troszke drzemala i to wszystko...kupe zrobila najedzona przewinieta oczy jej sie kleja a spac nie chce 🤨na rekach przysnie na chwile ale zaraz sie budzi...

a co doi facetow to mojemu raz cos nie pasowalo...na poczatku jak mala brzuszek bolal i nie spala w nocy to stwierdzil ze to przez to...ze obie cale dnie nic innego nie robimy tylko spimy...ale szybko sie zorientowal ze dziecko nie placze i nie prezy sie z nadmiaru snu tylko z bolu i teraz to juz nawet nie oczekuje obiadu jak pytam co mu ugotowac to kaze mi odpoczac a on sobie poradzi 😜 Aniolek tak jak dziewczyny pisza zostaw m. z Oliwka niekoniecznie na caly dzien ale na kilka godzin ty odpoczniesz a on niech zobaczy ile energi i wysilku wymaga opieoka nad takim maluchem

MAM TO SAMO Z MARYSIA 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):
dziewczyny Norbert plakal ponad godzine strasznie,nie dalo sie go uspokic,prezyl sie i wyginal,na koniec puscil kilka baczkow odbilo mu sie i mu przeszlo,przestal plakac od razu i usnal
TO BYLA KOLKA???????

wg mnie tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia niby przysnęła a teraz znowu stęka....oczy otwarte ja nie wiem co temu dziecku się stało...
Jo-aneczka dzięki za rady, położenie na kolanach odpada bo Tosia okropnie się wtedy denerwuje, kładę ją od czasu do czasu na brzuszek ale nie na długo. Może tej maści spróbuję
Justyna to na bank kolka ja dzisiaj to mam w sumie cały dzień 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diana skleroza to u mnie tez na porzadku dziennym 🙂 kilka razy zapomnialam malemu dac wit D i musialam noca nadrabiac.
Teraz to juz wogole musze rozkladac co kiedy mu podawac (antybiotyk 2 razy dziennie,leki oslonowe i te witaminy wszystko przed posilkiem).Co do kup to chyba nie powinnas sie martwic,mleko mamy jest bardzo dobrze trawione i mala moze miec poprostu szybka przemiane materii.Dobrze ze ten wypis odebralas,najgorzej jest raz odwlec taka sprawe a pozniej to sie wlecze..
siehankowa Norbert tez trzyma glowke tylko na lewa strone 🤢 juz tak kombinuje zeby go przekladac na prawa strone ale to nic nie daje bo on i tak po swojemu sie ulozy.Zaczynam sie tym niepokoic.
daniela jestem z toba sercem 😘 😘 😘 wlasnie przeszlam przez to samo 😞 maly usnal mam nadzieje ze juz dzisiaj nie dostanie tego paskudztwa.Dzieki Bogu maz mi pomogl bo mi rece opadaly od noszenia i lzy lecialy z bezsilnosci i przejal malego.Kocham go poprostu ze jest....
paninka wg mnie ten bol nie jest od znieczulenia.Mnie boli z przeciazenia jak dlugo nosze malego.Albo jak piore w recach jego rzeczy i sie schylam.
Marta ty nie mozesz sie podlamac,o nie 😁 jestes naszym aniolem strozem,jak ty sie zalamiesz to wszystkie dziewczyny tez.Chcesz nas miec na sumieniu? 😁 trzymaj sie dzielnie kochana 😘
lydzia ja tez jutro na kontrole jade,zaraz po wizycie poloznej.Slyszalam ze zapalenie oskrzeli u takich maluszkow najszybciej robi sie jak katarek im splywa do gardelka dlatego powinny miec glowke nieco wyzej 🤔 tak mi sie wlasnie z twoim Szymkiem skojarzylo bo najpierw pisalas o tym katarku a pozniej te oskrzelka
existence jak sie czuje Ania? przeszla jej ta goraczka?Mam nadzieje ze sie do niej jakies paskudztwo nie przyplatalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna, ja kłade Ksawiera na pleckach i z boku podkładam mu wałeczki zrobione z pieluszek, żeby trzymał główke prosto. I powiem Ci że ta metoda skutkuje 🙂 bo Ksawier czasem spi na wprost bez wałeczków 🙂
ale i tak zastanawiam się czy tak na wszelki wypadek do neurologa nie pójsć... sama nie wiem... nie chce popadac w jakąś paranoje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
jo-aneczka, Ksawier wykrochmalony 😁
marta, a ty tego krochmalu to tylko pół litra do wanienki lałaś? pamiętasz po jakim czasie zeszła wysypka po kąpielach w tym kisielu?
Pamiętam 🙂 Kąpaliśmy ją 2 razy dziennie przez 3 dni, a wysypka była masakra i po tych trzech dniach tylko wieczorem przez dwa dni i to był koniec. Ale Julka naprawdę wyglądała źle.
A co do krochmalu to tak tyle, mi wychodził taki gęsty kisiel. A do wanienki lalismy tyle wody, ze Julce brzuch wystawał 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
justyna, ja kłade Ksawiera na pleckach i z boku podkładam mu wałeczki zrobione z pieluszek, żeby trzymał główke prosto. I powiem Ci że ta metoda skutkuje 🙂 bo Ksawier czasem spi na wprost bez wałeczków 🙂
ale i tak zastanawiam się czy tak na wszelki wypadek do neurologa nie pójsć... sama nie wiem... nie chce popadac w jakąś paranoje...
Kasia nie musisz od razu do neurologa, choć masz blisko hehe 🤪 🤪 Taką nieprawidłowość powinien zauważyć pediatra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa, Ksawier też sam zasypia w łóżeczku 🙂 musi tylko miec włączoną muzyke bobasa, smoczek i pieluszke przy buzce 🙂 a ja tylko biegam co chwile i smoczek wkładam mu do buzki jak przysypia i wypluwa smoka, bo wtedy sie denerwuje i przebudza 😉 ale jak już dobrze przysnie to wypluwa i twardo spi bez smoka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
justyna, ja kłade Ksawiera na pleckach i z boku podkładam mu wałeczki zrobione z pieluszek, żeby trzymał główke prosto. I powiem Ci że ta metoda skutkuje 🙂 bo Ksawier czasem spi na wprost bez wałeczków 🙂
ale i tak zastanawiam się czy tak na wszelki wypadek do neurologa nie pójsć... sama nie wiem... nie chce popadac w jakąś paranoje...
Kasia nie musisz od razu do neurologa, choć masz blisko hehe 🤪 🤪 Taką nieprawidłowość powinien zauważyć pediatra.

no włąśnie pediatra nie zauważyła żadnej nieprawidłowosci, więc może nie potrzebnie sie stresuje ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za dobre słowa 😘 😘 😘 😘
Justyna mi niestety nie ma kto pomóc 😞 Jak na złość mąż od rana aż do teraz w pracy i pewnie nie prędko wróci tyle se na łep nabrał 😠 😞
Tosia odpukać przysnęła oby to się w nocy nie powtórzyło bo nie wiem co to będzie.....Idę się już położę.
Śpijcie dobrze dziewczyny i oby maluszki ominęły te paskudne kolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje wszystkim maluszkom które mają kolki 😞 noi mamusiom tez 😞
hmmm, tak sobie myslę, a może musicie ograniczyć nabiał? bo ja zauwazyłam, że odkąd przestałam go jesc, to Ksawier nie ma juz takich problemów z brzuszkiem. Już się nie preży tak bardzo i często przy kupkach... i w sumie Espumisan podaje mu juz tylko na wieczór po 10 kropelek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza1313- witaj, kolek nie zazdroszczę

Justyna- od początku leżał wyżej, jak tylko dostał kataru dałam mu książki pod łóżeczko no i nie pomogło

siehankowa- mój Szymek ma dokładnie tak samo. A od dwóch dni nie chce spać zaraz po kąpieli- najpierw musi sobie pogadać i się zmęczyć, a potem dopiero zasypia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Dzięki dziewczyny za dobre słowa 😘 😘 😘 😘
Justyna mi niestety nie ma kto pomóc 😞 Jak na złość mąż od rana aż do teraz w pracy i pewnie nie prędko wróci tyle se na łep nabrał 😠 😞
Tosia odpukać przysnęła oby to się w nocy nie powtórzyło bo nie wiem co to będzie.....Idę się już położę.
Śpijcie dobrze dziewczyny i oby maluszki ominęły te paskudne kolki

Kochana podobno dobra też jest suszarka ciepły strumień powietrza tylko raczej nie na goły brzuszek(ja nie praktykowałam ale położna polecała)moja mała uspokaja się jak trzymam ją w pionie tak żeby główkę swoją miała na wysokości piersi(wydaje mi się, że słucha bicia mojego serca wtedy)i delikatnie ruszam góra dół...
inne sposoby dziewczyny już pisały
POWODZENIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...