Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Siehankowa super że już w domku jesteście to czekamy na obszerniejsze wieści 🙂
Mapa aj tam aj tam jaka tam ze mnie laska, brzuszek jeszcze mi został 😞 a i do wagi całkiem nie wróciłam......
Kornelka w końcu lepszy dzień 🤪
Marta jak Wasze postępy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

jolajola81 napisał(a):
Ja to chyba rekord pobiłam wstawania w nocy do Emilki i karmienie jej chyba z 8 razy, aż mnie sutki bolały i chciałam chodź odpocząć z pare godzin. 🥴



ojej aż 8? 🤪
Myślisz,że ma ten skok rozwojowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mapa napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Ja to chyba rekord pobiłam wstawania w nocy do Emilki i karmienie jej chyba z 8 razy, aż mnie sutki bolały i chciałam chodź odpocząć z pare godzin. 🥴



ojej aż 8? 🤪
Myślisz,że ma ten skok rozwojowy?

Juz sobie to tak tłumaczę bo nic innego I płacze wieczorem że nie mogę jej uspokoić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mapa napisał(a):
Jolu a może jest głodna???hmm

Napewno nie jest bo ją nakarmie nie zdąży się jej odbić czasem i juz płacze, albo nakarmie pobawi sie i płacze, że niby chce spać a nie śpi płacze i ja tak noszę też płacze przewinę że moze pampers ja uwiera bo słyszałam że nawt jak dzieci mają sucho to może ma za ciasno ale nie...płaczę i nie wiem co jej jest 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajola81 napisał(a):
mapa napisał(a):
Jolu a może jest głodna???hmm

Napewno nie jest bo ją nakarmie nie zdąży się jej odbić czasem i juz płacze, albo nakarmie pobawi sie i płacze, że niby chce spać a nie śpi płacze i ja tak noszę też płacze przewinę że moze pampers ja uwiera bo słyszałam że nawt jak dzieci mają sucho to może ma za ciasno ale nie...płaczę i nie wiem co jej jest 🥴


Jola my ostatnio mieliśmy podobnie. Myślę, że to skoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc Ksawier ma niedobór alfa1 antytrypsyny - jest to choroba genetyczna, którą dziedziczy sie po rodzicach... co najlepsze ani ja ani mój m. nie wiemy kto z nas może ją mieć 😮
są dwie "formy" tej choroby - grożna i mniej grozna... Ta pierwsza powoduje bardziej poważne skutki, gdyż większość produkowanej w wątrobie alfa1-antytrypsyny, zamiast uwalniać się do krwi, pozostaje w tym narządzie uszkadzając go. Druga przebiega łagodniej i zachowane jest częściowe stężenie tego białka we krwi. Niedobór białka powoduje szybsze uszkodzenie płuc niż u zdrowych osób 😞 organizm Ksawiera wytwarza trochę tego białka, więc jest to ta łagodniejsza forma. Ksawier będzie bardziej narazony na infekcje górnych dróg oddechowych... będzie musiał unikac dymu papierosowego... i miejmy nadzieję, że choroba nie będzie postepować, bo gdyby tak było, to może doprowadzić do marskości wątroby 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajola81 napisał(a):
Przez to wogóle nie śpi mi w łóżeczku, bo lepiej ją bujac w wózku
Inez a długo to u was trwało?


Ciężko powiedzieć, jakoś tydzień chyba. Ale już jest lepiej. W zeszłym tygodniu to już opadaliśmy z sił. Ciągły płacz, a Tymek był najedzony i przebrany.Brzuszek też go nie bolał, po prostu był strasznie niespokojny, marudny, normalnie jak nie on.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
siehankowa skoro ktoś z was to ma i przeżyło z tym to Ksawierowi też nic nie bedzie.

no tak, tylko ze my jeszcze nie mamy 30-stki 😉 a z tym niedoborem uszkodzenia płuc wystepuja już przed 45rokiem życia, dużo wczesniej niz u zdrowej osoby...
no ale fakt, grunt to pozytywne myslenie, więc jestem dobrej mysli... a w końcu Ksawier to śilny chłopak (po mamusi) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mapa dziękuję 😘 Z Igorkiem już lepiej 🙂 🙂 🙂 No i na szczęście reszta szkodników zdrowa 🙂
Siehankowa powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o takiej chorobie ☺️ Czy jest możliwość wyleczenia, lub choćby zwolnienia postępowania choroby?
I czy żadne z was nie odczuwa jej objawów? Pytam, bo może w waszym przypadku ma ona naprawdę delikatny przebieg...
Tego wam w każdym razie życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa dużo zdrówka dla niuńka 😘 no i jaka waga 😮 🤪
Jola a brzuszek małej nie boli?? Moja też mi właśnie koncert ładny dała 😞 już ją wykąpałam....myślałam że jakieś bączki pójdą a tu nic.... zrobiłam jej herbatki na trawienie coś tam pomamlała, teraz leży w łóżeczku i próbuje zasnąć ale nie wiem co z tego będzie bo co jakiś czas popłakuje i marudzi....
idę do starszej bo w wannie siedzi............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my wróciliśmy z zakupów.Teraz moi chłopcy śpią,nie wiem czy aż tak się zmęczyli.
siehankowa nigdy nie słyszałam o tej chorobie,trzymam kciuki,żeby było wszystko ok,i nie zła waga twojego maluszka 🙂
jola my tylko tak podejrzewamy,że to wina dywanu.W sobotę go kupilismy i wstawilismy do małego do pokoju.A w niedzielę wieczorem Filipowi zaczęły wychodzic te placki,na samym początku tylko na buzi.A potem juz były na całym ciele.A w czwartek po sczepieniu było juz ich coraz więcej.A jak pytałam naszego lekarza rodzinnego od czego te plamy,to kazał mi odstawić oillan.Mnie to sie troszke to dziwne wydawało,że taki srodek może tak uczulać.I w piatek pojechalismy prywatnie do innego lekarza i ten stwierdził taka diagnozę i zapytał czy nie kupowaliśmy czegoś nowego do pokoju.I na myśl przyszedł mi ten dywan.No zobaczymy co pani doktor stwierdzi w środę jak będziemy na kontroli.
My juz po ostatnim zastrzyku,Filip spisał się na medal 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela myśle że ją nie boli nie podkurcza nóżek i codziennie by wieczorem tak płakała? nie wiem ja w sumie nic nie jadłam takiego. My jeszcze przed kąpielą, bo z tego płaczu zasneła wcześniej zawsze płacz jest po kąpieli jakoś ale przez tą zmiane czasu jakoś wszystko późno 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...