Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Hej!

Dziś dopiero teraz mam czas bo...miałam nalot teściowej.jakoś przeżyłam, choć trochę mnie wkurzyła mówiąc, że Jagoda jak chłopak wygląda 😮 😠 😠 😠 ech....zawsze chciała mieć wnuka .. ale żeby już takie rzeczy wygadywać 😮 😮

Co do chrzcin to Daniela można powiedzieć, że w sumie przyjęcie miałam jak w domu.. bo u mnie na wichurze jest taka salka wielkości większego salonu ze stołami i krzesłami oraz zapleczem kuchennym i toaletą.. ot tak do wynajęcia na niewielką imprezę.. a że ja w salonie nie mam stołu tylko ławę i narożnik, to nie miałam jak ludzi ugościć... a gotowaliśmy sobie sami tzn. mój m, mama i bratowa nam pomogła.. nie robiliśmy przystawek tylko obiad z dwóch dań a później kawa, tort i ciasta.... Moim zdaniem to wystarczy... Nasi goście też byli zadowoleni także uważam, że u was też powinno się to sprawdzić.. tym bardziej, że chrzciny są na 17 stą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jo-aneczka - bardzo dziękuję za chęć pomocy 🙂

Dobra, uciekam spać - jestem wypompowana.... tym bardziej,że dziś w nocy Jagoda budziła się jeść co 1-1,5 godz. a w dzień wyjadała jak nigdy dwa cyce na raz 😮 Co pierwszy raz jej się zdarzyło....... Zobaczymy co będzie teraz.....

Dobranoc kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam wdzianka na chrzest i nic mi się nie podoba 😠
Pójdę się lepiej Mężem zająć, bo Maćko już śpi 😎

Aaa i dziś urodził się mój Bratanek 🙂 3600g 57cm 🙂
i taaak mnie na wspomnienia wzięło...jakby Maciuś rodził się wczoraj...
Boże jak ja Go kocham!!! ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga napisał(a):
a i jo-aneczka - bardzo dziękuję za chęć pomocy 🙂

Dobra, uciekam spać - jestem wypompowana.... tym bardziej,że dziś w nocy Jagoda budziła się jeść co 1-1,5 godz. a w dzień wyjadała jak nigdy dwa cyce na raz 😮 Co pierwszy raz jej się zdarzyło....... Zobaczymy co będzie teraz.....

Dobranoc kochane 🙂


Dwa cyce na raz? 🤪 Jak Ty to zrobilas? 😜
Boze nawet nie wiem kiedy ta niedziela minela 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta dzięki za info,na razie podawałam mu jabłuszko no i ten kleik ryżowy 🙂
andzelika zazdroszczę że mały ci tak ładnie śpi.Jaki smoczek używasz do tego zagęstnika??Bo ja kupiłam ten wieloprzepływowy.Bo tym zwykłym nie mógł uciągnąć.
Na noc podałam mu kleik i zobaczymy jak minie nocka.
mapa co do tego uczulenia,to na samym początku pojawiało sie nam to na nózkach,potem na brzuszku i rączkach,a na samym końcu na buzi.Te plamy były różnej wielkośći.Te największe wyglądały jak taka pokrzywka i miał tego najwięcej jak np piło mleko,albo jak się budził.I tak jak ci pisałam,one się pojawiały i znikały.A dlaczego pytasz??Coś twojemu maluszkowi wyszło??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gaście światła- jeszcze ja 🙂
Po weekendzie ok- mały już lepiej je w sumie jak zaciągnie cyca to puścić nie chce i zauważyłam, że przeszkadza mu jak go karmię i z kimś rozmawiam, wtedy zaczyna się płacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela- śliczna córcia
Spóźnione, ale szczere życzenia dla Rysia i Jagody

Co do rajtek- to Szymonowi one nie przeszkadzają, z resztą ostatnio żadna część garderoby nie działa mu na nerwy, nawet jak mu czapkę ubieram to się śmieje

Jeśli chodzi o ciemieniuchę, to moja położna polecała też krem bambino- nałożyć go dużo na głowę i jak wpije to wyczesać. Nie próbowałam, bo u nas parafina wystarcza

Inez- u nas na chrzcinach był tylko obiad i deser.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya napisał(a):
Kornelka7 napisał(a):
Anya napisał(a):
Magda trzymam kciuki za męża by szybko wrócił do zdrowia 🙂
Kornelka podaje żelazo bo też ma za niski poziom i lekarka najpierw stwierdziła że to przyczyna że nie przybiera Michał na wadze ale po tygodniu podawania żelaza nie przytył ani grama więc chyba to wina mojego pokarmu 🤢 Pamiętasz może jaki poziom chyba hemoglobiny ma Rysiu? Bo Michał ma 3.8. I czy Rysiu normalnie przybiera na wadze?
aneczkare ja jeszcze nie podaje żadnych słoiczków. Sama nie wiem kiedy moge zacząć 🤢

Anya Ryś ma tak Hb 9,6 Ht 31 żelazo 77,6 ( norma 59,0-158,0) więc jest w dolnej granicy normy. Lekarka mi powiedziała, że jeżeli nie podniesie mu się Hb to bedzie brał zastrzyki. Na wadze przybiera ładnie choc według mnie delikatnie przystopował. Anya Rys waży 7 kg ale jego waga urodzeniowa to 4kg i pod uwagę trzeba wziąc, ze każde dziecko jest inne. Mozemy porównac ale niech nie bedzie to wyznacznikiem. Nie martw sie na zapas. Ja to zelazo podaje dopiero od poniedziałku a wy? i czy robiłaś kolejną morfologie Michałkowi by sprawdzic efekty kuracji? ja mam na następnym szczepieniu wziąc skierowanie ale jeśli mi się uda zrobię tak by na szczepienie miec już najnowsze wyniki morfologii. A i jeszcze kwas foliowy podaję, pół tabletki dziennie. Anya mówiłą Ci może lekarka skąd ten niski poziom żelaza?

lekarka mi powiedziała że ma niski poziom żelaza bo (nie pamiętam skrótów 🤢) cos miał poniżej 10,6 i poniżej 3,8 ale czego to nie wiem. Zelazo bierzemy już 2 tyg. a lekarka powiedziała że min 6 tyg. się bierze. A czemu podajesz kwas foliowy?? Mój michał ważył przy porodzie 2980 a teraz waży 5200 więc mało 🤢



hej dziewczyny moj maly tez ma niskie zelazo, 73 ostatnio od 5 tygodni bierze zelazo kwas foliowy i witamine b6 - dzieki nim zelazo lepiej sie wchlania w organizmie
juz 2 razy robilam morfologie za miesiac robimy po raz 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Aneczka ja mam 2 z TT, ale też muszę większy, bo się zatyka. 😁 😁


ja też mam 2 i kupiłam ten wieloprzepływowy.u nas jak się zatykał to ryk nie samowity

U nas spokojnie, tylko zauważam zazwyczaj, że buzią nie rusza i muszę przeciągnąć. W rezultacie takie jedzenie trwa pół godziny. A ten wieloprzepływowy nie za duży? Nie krztusi się ? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Aneczka ja mam 2 z TT, ale też muszę większy, bo się zatyka. 😁 😁


ja też mam 2 i kupiłam ten wieloprzepływowy.u nas jak się zatykał to ryk nie samowity

U nas spokojnie, tylko zauważam zazwyczaj, że buzią nie rusza i muszę przeciągnąć. W rezultacie takie jedzenie trwa pół godziny. A ten wieloprzepływowy nie za duży? Nie krztusi się ? 🤨

tym wieloprzepływowym szybciej nakarmisz,bo tak jak piszesz tą 2 wolno leci i Filip też pił pół godziny.I jest ciut większy,ale mysle że twój maluch sobie ładnie poradzi.Ja próbowałam dać mu smoczek z innej firmy to w ogóle nie umiał chwycić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Aneczka ja mam 2 z TT, ale też muszę większy, bo się zatyka. 😁 😁


ja też mam 2 i kupiłam ten wieloprzepływowy.u nas jak się zatykał to ryk nie samowity

U nas spokojnie, tylko zauważam zazwyczaj, że buzią nie rusza i muszę przeciągnąć. W rezultacie takie jedzenie trwa pół godziny. A ten wieloprzepływowy nie za duży? Nie krztusi się ? 🤨

tym wieloprzepływowym szybciej nakarmisz,bo tak jak piszesz tą 2 wolno leci i Filip też pił pół godziny.I jest ciut większy,ale mysle że twój maluch sobie ładnie poradzi.Ja próbowałam dać mu smoczek z innej firmy to w ogóle nie umiał chwycić.

A ja właśnie chciałam zmienić na Lovi, ale nie wiem czy ma to sens skoro z TT fajnie pije, oczywiście poza tym mankamentem, że się zatyka (no, ale oczywiście z naszej winy). Może faktycznie kupię ten jeden większy i jemu będzie łatwiej i kurcze skróci się czas karmienia. Bo myślałam, że one są bardzo większe i robiłam tak, że wsypywałam ten zagęstnik trzepałam nim i oczywiście się robiły grudki to przez takie sitko przelewałam i rozcierałam te grudki 😁 😁 😁 (wiem, że śmiesznie, ale wtedy się nie zatykało, a myślałam, że na tamten jest za mały 😁 😁 😁). No, ale nie ma sobie co życia utrudniać 😁 😁 Skoczę jutro po tamten. Dzięki Aneczka, masz oklaska 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wieczorkiem wpadła chrzestna, Tosia po 19 wykąpana niestety do teraz podsypia na 15-30min i się budzi, popłakuje, gada,śmieje się..... nie wiem co jej.
A co do jedzenia to mała tez się już rozpraszać zaczyna, je a jak coś ją zainteresuje to się odrywa od cyca i patrzy w interesującym ją kierunku....po czym wraca jeść 🙂

DOBRANOC zostawię lampkę jak Kornelka wczoraj może jeszcze ktoś zechce wpaść 😉 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to coś się zieje z tymi naszymi maluchami- Szymon też się już dwa razy budził. No i nocka wczorajsza była kiepska- pobudka co 2 godziny czasem wcześniej, nie wiem jak go tego oduczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lydzia moja mama dawała mojej siostrze mm na noc odkąd skończyła miesiąc (tylko na noc), bo ogólnie to pół roku karmiła piersią i spała dłużej. Ja jak pierwszy raz dałam małemu mm na noc to wstał o 4, a tak to też co 1, 2 godziny się budził. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daniela dzięki za lampkę, jeszcze ja przy niej popiszę 😁
Andzelika ja mam 2 butelki Lovi i nie jestem zadowolona. Mam bo mam, używałam do póki nie kupiłam Dr.Brown,n choc jeszcze czasem uzyję np do pojenia i nakarmienia smokiem nr2. Butelka jak butelka, ma podziałkę bardziej widoczną niż DB ale cieknie z niej mleko. Smok słąbo dolega do otoczki i czasem jak karmiłam, pielucha cała była mokra. Smok 2 do Lovi kupiłam chyba w piątek, leci mleko szybko ale ja bez zagęstniacza karmię. Ja tych butelek nie polecam ani laktatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Lydzia Julce przeszkadza nawet jak w czasie karmienia patrze na laptop by was podczytać, wtedy ona odrywa sie od cyca i zerka na mnie, boska przy tym jest 😁 😁 😁

ksawier tez tak robi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...