Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję 😘

Ja właśnie też już głupieję - wczoraj owinęłam Małego kocykiem
i zdecydowanie go przegrzałam, co się okazało po powrocie do domu ☺️
Niby sprawdzałam i nosek i karczek a jednak 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

mapa my jak było słonecznie to w koszulce i półśpioszkach, a dziś jak było zimno to body bezrekawnik pod spód i welurkowy pajacyk i na to kocyk bo u nas na prawdę było zimnawo i wiaterek też był, a na koniec deszczyk nas wygonił do domku i zamiast 2 godzinek byłyśmy tylko godzinkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie róbcie tak, że karmicie tylko z jednej piersi albo więcej z jednej a z drugiej rzadziej bo w ten sposób zaniknie wam najpierw w tej z której nie karmiłyście a potem w ogóle zaniknie laktacja. Musicie przystawiać do jednej i do drugiej tak samo. Z czasem się to unormuje. Po prostu każda z naszych piersi jest inna, jedna mniejsza druga większa, jedna bardziej unerwiona druga mniej i dlatego tak jest z pokarmem. Można to wypracować ale trzeba cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajola81 teraz mam johnsons...a jesli brzuszek ja nie boli to jest w stanie bardzo dlugo spac...niestety dzisiaj usnela twardo dopiero o 3 nad ranem ( wczesniej co kilka minut budzila sie z placzem) jak kupke udalo jej sie wkoncu zrobic i obudzila sie dopiero przed 9 rano...wczesniej spala mi az 9 godz bez przerwy nawet na jedzonko ale pytalam poloznej i mowila ze 6-7 godz ok ale 9 to juz za dlugo dla takiego maluszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
Dziewczyny nie róbcie tak, że karmicie tylko z jednej piersi albo więcej z jednej a z drugiej rzadziej bo w ten sposób zaniknie wam najpierw w tej z której nie karmiłyście a potem w ogóle zaniknie laktacja. Musicie przystawiać do jednej i do drugiej tak samo. Z czasem się to unormuje. Po prostu każda z naszych piersi jest inna, jedna mniejsza druga większa, jedna bardziej unerwiona druga mniej i dlatego tak jest z pokarmem. Można to wypracować ale trzeba cierpliwości.


to ja juz sie poprawiam, tylko szkoda mi Lilki bo jest glodna ciagnie tego cyca a tam malo co leci a w tym czasie z drugiej samo kapie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Dziewczyny nie róbcie tak, że karmicie tylko z jednej piersi albo więcej z jednej a z drugiej rzadziej bo w ten sposób zaniknie wam najpierw w tej z której nie karmiłyście a potem w ogóle zaniknie laktacja. Musicie przystawiać do jednej i do drugiej tak samo. Z czasem się to unormuje. Po prostu każda z naszych piersi jest inna, jedna mniejsza druga większa, jedna bardziej unerwiona druga mniej i dlatego tak jest z pokarmem. Można to wypracować ale trzeba cierpliwości.


to ja juz sie poprawiam, tylko szkoda mi Lilki bo jest glodna ciagnie tego cyca a tam malo co leci a w tym czasie z drugiej samo kapie 😮



Wiem kochana, serce Cię boli ale to naprawdę kwestia kilku dni intensywnego przystawiania do tej piersi i będzie ok. A nawet radziłabym laktatorem z tej gdzie jest mniej pokarmu odciągać go kilka razy to pobudzi laktację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki ja lecę na podwórko z Kubusiem. Padał dzisiaj deszcz więc synek czeka już w korytarzu w gumiakach i płaszczu przeciwdeszczowym bo chcę pochodzić po kałużach hehe 🙂
Do później kochane mamusie i maluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ann5353 napisał(a):
Aneczkare Twój malutki ma to mleko zlecone ze względu na ulewanie? Bo z tego co wyczytałam jest to mleko dla dzieci z nietolerancja mleka krowiego.


ann tak to mleko mam zapisane z uwagi na to ,że mały mi ulewał.I mam to mleko na receptę,w smaku jest okropne,ale małemu smakuje.
A my nie dawno wrócilismy ze spacerku.
Co do ubierania w te zimniejsze dni,to ubieram cos polarowego,pajacyki,albo spioszki no i pod spód body,albo kaftanik i przykrywam kocykiem.
I muszę wam się pochwalic,że dzwoniłam do szpitala i mam zaleczonego gronkowca.
paninka zazdroszczę ci,że twój maluszek tak długo śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ann5353 napisał(a):
Do tej pory chodziłam codziennie 🙂 Dziś pierwszy raz nie byłam, bo strasznie u nas pada i żal mi było Hanię w taka pogodę brać na spacerek 🙂

ja to za dlugo chodzic nie moge jakos mnie tam boli ciagnie. wiec nie chodzimy codziennie.
A bym chciala na dlugie spacery sie wybierac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajola81 napisał(a):
Dziewczyny czy wy codziennie chodzicie na spacery ze swoimi dzieciaczkami?
Jola ja nie wychodze codziennie. Poprostu czasem jest to niemożliwe. Np ostatnio Majka chora, ja sama z dziećmi cały dzień.Nie mogę ich zostawić i iść z Julką na spacer. Staram się wychodzić, ale nie za wszelką cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ehhh... kiedy wreszcie zabrałam się za czytanie zaległości Franio się obudził i domaga się cycunia,a potem kąpanko więc dziś już chyba nie nadrobię 🤢 ale doczytałam że nie tylko mój niuniek nie przesypia nocy i wasze maluchy też się często budzą więc widać tak musi być 🙂
Będę już mówić dobranoc,papapapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola ja staram się codziennie wychodzić na spacer chociaż na 30min
Tosie znowu coś meczy boże....od 17 się meczy, smoka to tak gryzie ze szok, pręży sie i płacze...przyśnie na moment i się wybudza z płaczem... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta - postaram się napisać możliwie dokładnie jak to u nas było z napięciem mięśniowym i wyślę ci mailem albo na sierpnióweczkach, ale jutro- ok ?
Jutro będzie niania, więc wyprodukuję ci elaborat 😉
Wysłałam ci zdjęcie becika - dostałaś?
Lydziaa - a czy masz te czeskie kropelki? Jak je oceniasz? Podobno są tańsze, ale wg opinii w necie nieco mniej skuteczne. Osobiście nie testowałam więc nie mogę tego potwierdzić, ale w necie przeczytałam, że mają nieco inny skład (i konsystencję) niż te niemieckie.
Co do produkcji mleka w piersiach to ja też widzę u siebie dysproporcję - lewa produkuje więcej. I robię tak jak napisała Madalena - karmię zawsze na zmianę choć czasem, po opróżnieniu jednego bimboła przestawiam młodą do drugiego (Hania ciągnie jak odkurzacz 😉)
Niestety, na moim przypadku nie mogę potwierdzić tego, że z czasem "gorsza" pierś nadrabia produkcję mleka. Po pierwszym porodzie odciągałam bardzo dużo mleka, zawsze regularnie z obu piersi, ale jedna zawsze była mniej produktywna.
Ale rzeczywiście, Madalena ma rację - jeśli będzie się pomijać karmienie z jednej piersi to z czasem laktacja zaniknie więc nie należy tego robić.
Ann - a jak tam jelitówka twojego synka? Nie pochorowaliście się z Hanią? Mam nadzieję, że się trzymacie i nie dajecie wirusowi
Pytałyście o spacery - u mnie to obowiązkowy element dnia - nawet jeśli jest brzydka pogoda - wychodzimy przynajmniej na pół godziny. Dziś było u nasz deszczowo, więc jeździłyśmy najpierw po podwórku a jak zaczęło solidnie lać przeniosłyśmy się pod... balkon.
Piszę, że spacerujemy obowiązkowo - bo często to jedyne godziny, kiedy Hanka śpi w innym miejscu niż moje/albo niani ramiona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Dziewczyny czy wy codziennie chodzicie na spacery ze swoimi dzieciaczkami?

Ja wychodze co dziennie... dziś np. u nas padało, ale i tak wyszliśmy na 2 godz na spacerek 🙂 bo w sumie nie był to jakiś mega mocny deszcz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
Mój kot jak wróciliśmy ze szpitala to "warczał" na małą a teraz wogóle się nią nie interesuje tylko czasami zajrzy do jej łóżeczka, jak karmię to podejdzie i powącha jej głowę i to wszystko. Siehankowa, Paninka a jak wasze koty zareagowały?

Daniela, moja kocica obraziła się na mnie - juz nie przychodzi i nie łasi się jak kiedyś, nawet jak ją wołam 🤨 za to przymila się do mojego m 😜 a na Ksawiera jakoś nie reaguje, podejdzie powącha i odchodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doczytałam Was trochę 🙂 ale niestety zabrakło czasu na wszystkie zaległości ☺️
dzieciaczki pokąpane i nakarmione - Tosia juz śpi,a Bartek jeszcze szaleje hihi
My wychodzimy na spacer codziennie o ile nie pada,a co do ubioru to sama jestem czysto głupia jak teraz ubierać i co chwilę sprawdzam karczek 😲

śliczne zdjęcia w awatarkach 😆

dobrej nocy mamcie i szkraby 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...