Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tosia złapała mega kolkę 😞 😞 😞 masakra...pręży się i płacze już kolejną godzinę.....teraz mąż ją nosi...
Siehankowa jaki diabełek w avatakru 😁 😁 😉
Powodzenia na szczepieniach dziewczyny

Ja uciekam DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Jo-aneczka- ja zamawiałam z tej stronki kropelki i przysłali mi czeskie a nie niemieckie. Ale są chyba ok. małemu wczoraj podałam i dziś cały czas kupki sadzi 🙂

Sielankowa- jaki cudny kubraczek- ja też taki chce

A mój m jakieś przeziębienie przytaszczył do domu- mam nadzieję, że kokołaja minie.
Dobranoc kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZIEŃ DOBRY 🙂
DANIELA u mnie to samo Marysia śpi po 1-1.5 godz 😞 nawet na spacerze jak już się zbliża 2 godz chodzenia to już się wierci 😞ale za chwile kończy miesiąc to myślę, że w dzień będzie aktywniejsza i w nocy będzie lepiej spała 🙂 może mamusie miesięcznych szkrabów powiedzą czy mam rację 🙂 🙂 🙂
a co do spacerków staram się codziennie ale nie zawsze się udaje 🙂 powiem wam tak w dół z 4 z wózkiem to nawet nawet luzik ale w górę to trochę ciężej 😞 a mojemu po pracy nie zawsze chce się wychodzić...
MIŁEGO DNIA WAM ŻYCZYMY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry 🙂
my dziś na 12. do szczepienia 🥴 plus z tego taki że lakarka obejrzy tą wysypke Ksawiera... ale ja tam jestem prawie pewna że to niestety skaza białkowa 😞 bo nawet za uszkami go wysypało i te krostki robią sie takie chropowate... mam tylko nadzieje, że jeżeli moja teoria sie sprawdzi, to mimo wszystko będe mogła karmić piersią...

moniq, ja nie zauwazyłam żeby Ksawier jakoś dłużej spał w nocy 😉 nadal budzi się na jedzonko co 2,5 - 3,5 godz. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Dziewczyny nie róbcie tak, że karmicie tylko z jednej piersi albo więcej z jednej a z drugiej rzadziej bo w ten sposób zaniknie wam najpierw w tej z której nie karmiłyście a potem w ogóle zaniknie laktacja. Musicie przystawiać do jednej i do drugiej tak samo. Z czasem się to unormuje. Po prostu każda z naszych piersi jest inna, jedna mniejsza druga większa, jedna bardziej unerwiona druga mniej i dlatego tak jest z pokarmem. Można to wypracować ale trzeba cierpliwości.


No właśnie ja tak robie.a co do zaniku laktacji właśnie tak mi się zdawało, ale nie byłam pewna..Dziękuję Madziu,że to napisałaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 dla mnie jesteście jak siostry, której niestety nie miałam... rodzice obdarzyli mnie dwójką braciszków 🙂 i bardzo się cieszę jak mogę Wam pomóc i czymś się przysłużyć. hehehe
😉 😁 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Dziewczyny czy wam też tak włosy wypadają?
bo mi to strasznie 😮

jola, to normalne, hormony wariują 😉

inf. z netu:
Wypadanie włosów po ciąży
Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące. Dlatego gdy po porodzie nagle zaczynają wypadać, wpadasz w panikę. Niepotrzebnie, bo to zjawisko jest normalne i wkrótce minie. Ten problem ma każda młoda mama. Około trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka włosy zaczynają wypadać. U niektórych kobiet proces ten trwa krótko i nie jest specjalnie dokuczliwy. Innym włosy wypadają garściami.

Dlaczego wypadają
Cykl życia włosa składa się z trzech faz. Pierwsza to faza wzrostu (inaczej anagen), która trwa od 2 do 6–8 lat. W tej fazie znajduje się 90 proc. włosów, które mamy na głowie. Faza druga, katagen, to okres przejściowy, trwający około dwóch tygodni. W tym czasie włos przestaje rosnąć i przygotowuje się do wypadnięcia (jego koniec odrywa się od brodawki znajdującej się w mieszku włosowym i przesuwa bliżej powierzchni skóry). Trzecia faza, telogen, to czas spoczynku mieszka włosowego. Trwa od 2 do 4 miesięcy – w tym czasie kurczy się on i odpoczywa. Potem mieszek powiększa się, gdyż zaczyna tworzyć się w nim nowy włos. Wypycha on stary, który wypada.
Podczas ciąży proces ten wygląda nieco inaczej. Poziom estrogenów jest podwyższony, przez co mieszki włosowe nie przechodzą w fazę katagenu. Włosy nie wypadają, a więc jest ich więcej. Dwa, trzy miesiące po porodzie zaczyna spadać poziom estrogenu, dlatego włosy zaczynają gwałtownie wypadać. Możesz stracić od 20 do 30 proc. włosów. Wśród nich są te, które nie wypadły podczas 9 miesięcy ciąży, i te, które wypadłyby właśnie teraz – dlatego masz wrażenie, że ubywa ci ich w ekspresowym tempie.

Jak je wzmocnić
Łysienie poporodowe to problem hormonalny i musi przez to przejść każda młoda mama. Nie bój się, że zostaniesz łysa. Na głowie mamy średnio 100–150 tys. włosów i nawet jeśli stracisz ich jedną trzecią, różnica nie będzie widoczna. Problem zniknie sam 6–9 miesięcy po porodzie, bo wtedy cichnie burza hormonalna.
Potrwa to trochę dłużej, jeśli karmisz piersią, bo wtedy w organizmie jest wyższe stężenie prolaktyny – hormonu, którego zbyt duża ilość też jest przyczyną wypadania włosów. Warto wiedzieć, że stres nasila produkcję prolaktyny nawet u kobiet, które nie karmią piersią – dlatego okres wypadania włosów trwa dłużej także u kobiet cierpiących na depresję poporodową.
Dla poprawy kondycji włosów i dla lepszego samopoczucia warto próbować wzmocnić włosy. Tym bardziej że teraz, po zimie, są one i tak osłabione. Duże znaczenie dla ich wyglądu ma odpowiednia dieta, bogata w mikro- i makroelementy oraz witaminy z grupy B. Szczególnie cenne są ryby, jaja i owoce morza zawierające cynk, miedź i żelazo, a także razowe pieczywo i makarony, gruboziarnista kasza, niełuskany ryż – bogate w witaminę B.
Warto zainwestować również w szampon i odżywkę wzmacniające osłabione włosy. Podczas mycia głowy masuj szamponem włosy przez dwie, trzy minuty, aby składniki odżywcze zdążyły wniknąć w łodygę włosa. Po myciu koniecznie nałóż odżywkę. Jeśli po jej spłukaniu włosy są splątane i trudno się rozczesują, możesz wmasować w nie balsam wygładzający. Raz, dwa razy w tygodniu warto nałożyć maseczkę odżywczą.
Gdy już wmasujesz ją w mokre włosy, owiń głowę ciepłym ręcznikiem i pozostaw go na kwadrans. Skuteczną, choć długoterminową kuracją są ampułki wzmacniające włosy i odżywiające cebulki. Trzeba je co 2–3 dni wcierać w skórę głowy, a pełna kuracja trwa trzy miesiące. Jeśli nie karmisz piersią, możesz dodatkowo łykać preparaty witaminowo-mineralne. Zawierają one kompleksy witamin i składników mineralnych wzmacniających włosy, a przy okazji także skórę i paznokcie. Nie kupuj ich jednak, jeśli stosujesz już jakieś preparaty dla młodych mam, by przypadkowo nie przedawkować witamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBEREK

Pogoda u nas fatalna,znowu leje i wieje 😞 Nocka bardzo dobrze Nam minęła 🙂
Siehankowa jeśli to skaza to możesz karmić piersią tylko niestety dieta bo nie można spożywać nabiału, mleka krowiego, masła.....ja przechodziłam to z Gabrysią. Powodzenia na szczepieniu
Jola nie zauważyłam wzmożonego wypadania włosów ale po ciąży z Gabi wypadały mi garściami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim niewyspanym i wyspanym (czy są takie?) mamusiom,
Siehankowa - błoga minka twojego Ksawcia w avatarku nie pasuje do ubranka 😁 Chyba, że to ostrzeżenie, że pozory mylą 😉
Madalena - widzę, że zdecydowałaś się wypróbować leżaczek. Widać, że Szymkowi przypasował 😉
Moniq - jeżeli spodziewasz się wielkich zmian jak Marysia skończy miesiąc to możesz się rozczarować. Moja Hania śpi co prawda ładnie w nocy (budzi się dopiero koło 4-5), ale jest tak niemal od powrotu ze szpitala 😉. Natomiast w ciągu dnia, tu masz rację - jest coraz bardziej aktywna (czyt. aktywizuje wszystkich wokół do noszenia jej na rączkach i przytulania 😉). Niestety nie przekłada się to na dłuższy sen później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Dziewczyny czy wam też tak włosy wypadają?
bo mi to strasznie 😮


Jola, mi na razie nie wypadają 🙂
Z tego co słyszałam, najgorszym okresem dla włosów jest 3 i 4 miesiąc życia dzidziusia, szczególnie dla mam, które karmią piersią 😞
Ja po pierwszej ciąży wcierałam we włosy ampułki przeciwko wypadaniu włosów Kerastase i obyło się bez dramatu.
Teraz też chyba je kupię, choć niektórzy bardziej zalecają preparaty witaminowe i minerały w tabletkach. Ja jednak mam wątpliwości co mogę łykać a czego nie.

Mamusie - czy macie w nocy skurcze łydek? Bo mnie to utrapienie dopadło 😞 Przez całą ciążę skurcze mnie omijały a po porodzie jak się rozhulały to nie mogę się ich pozbyć.
Biorę teraz magnez w tabletkach i dzięki temu czuję ulgę, ale bez niego nie mogę funkcjonować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry mamusie 🙂
Martusia dziekuje za smska 🙂, ale nie miałam kiedy odpisać 🤔
U nas juz w miare dobrze 🙂 Choc wczoraj po tej szczepionce Oliwka była strasznie marudna, nie spała od 13-ej do prawie 19.30, nie chciała ani jeść ani byc na raczkach ani leżeć na kocyku, w nocy budziła się co godzinkę a co zjadła to zwróciła 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 dopiero tak ok 5-ej zjadła butlę i zasnęła na 2 godzinki 🤪 🤪 🤪 🤪
Nie wiecie co tam u Diviany?????? Czy moze przeoczyłam jej posta 🥴
moniq ja jakos nie zauwazyłam, żeby Oliwka dłużej spała w nocy, za to wydłużyła sobie czas na ,,nie spanie,, 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Dzień dobry 🙂

U nas dziś szaro buro ponuro i leje 😞
Julka dziś spała do 4 rano 🙂 A teraz śpią obie, padły więc ide sobie kawkę zrobić.
I będę czekać cierpliwie na elaborat od jo-aneczki 😉 😉 😉


No już, już, zabieram się do pisania. Też zrobiłam sobie kawę dla pobudzenia.
A propos kawy - jaką kawę pijesz? Naturalną, zbożową czy rozpuszczalną? Bo ja próbowałam się przestawić na zbożową, ale nie mogę sobie odmówić filiżanki prawdziwej aromatycznej kawy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Dzień dobry 🙂

U nas dziś szaro buro ponuro i leje 😞
Julka dziś spała do 4 rano 🙂 A teraz śpią obie, padły więc ide sobie kawkę zrobić.
I będę czekać cierpliwie na elaborat od jo-aneczki 😉 😉 😉


No już, już, zabieram się do pisania. Też zrobiłam sobie kawę dla pobudzenia.
A propos kawy - jaką kawę pijesz? Naturalną, zbożową czy rozpuszczalną? Bo ja próbowałam się przestawić na zbożową, ale nie mogę sobie odmówić filiżanki prawdziwej aromatycznej kawy ☺️
Piję naturalną kawę, ale z ekpresu i z mlekiem. Ale żeby moc raczyć się dłużej, nie piję jednej dużej tylko np dwie małe dziennie 🤪 🤪 🤪 Czasem pozwalam sobie nawet na 3 filiżanki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia zasnęła więc idę do Gabi pokoju ogarnąć bo mąż przywiózł wczoraj wieczorem resztę jej zabawek a było to chyba z 6wielkich worów i wszystko leży porozwalane na środku pokoju bo oczywiście Gabrynia musiała sprawdzić już wczoraj jakie tam skarby są 😁 😁
A ja piję małą filiżankę kawy rozpuszczalnej z mlekiem dziennie a prawdziwej jakoś nie mogę dla mnie zbyt mocna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry mamusie.
Przepraszam że tak rzadko do Was zaglądam ale nie mogę się ostatnio ogarnąć. Jak już mój maluszek śpi i mam chwilę wolnego to padam ze zmęczenia i odsypiam nieprzespane nocki.
U nas generalnie bez zmian poza tym że dzisiaj idziemy z Adrianem do lekarza bo od trzech dni i nocy prawie nie śpi, ciągle płacze, napina się, pręży i nie wiem czy to kolki czy jakieś inne cholerstwo go dopadło. Na dodatek często kicha i jeszcze coś ostatnio mało kupki robi. Nie wiem co robić dlatego zarejestrowałam nas dzisiaj do Pani doktor aby go zobaczyła i osłuchała. Mam nadzieję że nic mu nie jest.
Pozdrawiam Was serdecznie i buziaczki dla wszystkich maluchów. 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie i dzidziusie,
widziałam,że wczoraj była dyskusja nt. ubioru maluszka na spacer i ogólnie o spacerku. My z Anią jeszcze nie wychodzimy, ale planujemy pierwszy spacerek na sobotę.
Mam pytanie dotyczące ubierania maluszka w domu. Mam w mieszkaniu temperaturę 25 stopni. Jak Ania ma ubrane body i pajaca jest ok, na drzemki przykrywam ją jeszcze kocykiem lub kołderką. Wczoraj zostawiłam ją w samym body to cały dzień była jakaś taka jakby niespokojna. Boję się ją przegrzać ale nie chcę też żeby zmarzła. Jak ubieracie swoje maluszki w domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane
existence u mnie w pokoju Julki jest dokladnie 23,7 stopni i Malutka leżakuje w bodziaczkach z golymi nozkami i skarpetami i owinieta jest w "pseudo rozek" zrobiony z poszwy na kołderke 😎
wydaje mi sie ze body, pajac i kolderka to troche duzo warstw... ale kazdy Maluch jest inny 😉
Nasza Mała tez kicha ale ponoc do 2 tyg po porodzie to normalne bo oczyszcza sie nosek, z tego co wiem ze jak pojawia sie glutki i to nie biale glutki w nosku to wowczas cos jest nie tak ale lepiej jak wypowiedza sie doswiadczone Mamy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
k8_online napisał(a):
Witajcie Kochane
existence u mnie w pokoju Julki jest dokladnie 23,7 stopni i Malutka leżakuje w bodziaczkach z golymi nozkami i skarpetami i owinieta jest w "pseudo rozek" zrobiony z poszwy na kołderke 😎
wydaje mi sie ze body, pajac i kolderka to troche duzo warstw... ale kazdy Maluch jest inny 😉

a na noc pod kołderkę taki sam strój?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...