Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
daniela napisał(a):
My już po prawie godzinnym spacerku ale jest pieruńsko zimno 😮 tzn bardzo lodowaty wiatr u nas wieje....ja ubrałam Tosi body na krótki rękaw, bluzkę z długim i rozpinany sweterek, na nóżki skarpetki i spodenki z podszewką i przykryłam kocykiem + nakładka na wózek. Po rozebraniu nie stwierdziłam przepocenia 😉
Justyna trzymaj się jutro będzie lepszy dzień 🙂 A co ile przebierasz małego?? ja kiedyś słyszałam że "siusiaka" jakoś się układa żeby pielucha nie przemokła ale nie wiem czy to prawda bo ja mam 2dziewczynki 😉
Aasia powodzenia u lekarza

Siusiaka do dołu 🙂 Jak się zawinie do góry to wszystko z pampersa się wylewa 🤪 🤪 🤪
Justyna nie przejmuj się 🙂 Jutro na pewno będzie lepiej 🙂 No i trzymam kciuki za pranie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Co bym się nie nudziła i miała dodatkowe zajęcie....... mąż dzisiaj przytargał kota 😮 😮 🤔 wiec już mamy 2 sierściuchy"

I nie wiem czy z Tosią się nie wybiorę do lekarza bo ona jakoś dziwnie "charczy" kataru nie ma, nosek czysty. Czy wy zauważyłyście takie objawy u swoich dzieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Co bym się nie nudziła i miała dodatkowe zajęcie....... mąż dzisiaj przytargał kota 😮 😮 🤔 wiec już mamy 2 sierściuchy"

I nie wiem czy z Tosią się nie wybiorę do lekarza bo ona jakoś dziwnie "charczy" kataru nie ma, nosek czysty. Czy wy zauważyłyście takie objawy u swoich dzieci?


Oliwka często charczy przy jedzeniu i po czasami też się zdarzy,momentami nawet jakby sobie to odkrztuszała, pediatra powiedziała, ze to normalne u niemowląt. Jednak dla pewności skonsultuj to może ze swoim pediatrą, bo kurcze u takich maluszków to różnie bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was 🙂
Divianka trzymam kciuki za Twoją Alicję, mam nadzieję że szybko wyjdziecie ze szpitala
Daniela mój Wituś też czasami tak charczy, myślałam ze ma katar albo nie daj boże sie podziębł, ale wczoraj była u mnie położna i powiedziała ze to normalne u dzieci ze wydają takie odgłosy i to wcale nie oznacza katarku, podobnie z kichaniem Asiu to też nie jest objaw niczego złego poprostu nosek sie oczyszcza.
Justyna nie przejmuj sie ja dzisiaj małego przebierałam 4 razy bo sie osiusiał w nocy i nie wiem jak on to zrobił bo juz tak go sciskam i siusiaczka kłade na dół a potem go biore na rece i wszystko zasikane, pieluszka sucha a siusiak ne lewej stronie i jak zawsze cały lewy bok mokry, tez mam w związku z tym mnóstwo prania, już nie wiem moze za małe pieluchy mam.
Pogoda taka beznadziejna ale sie zbiore i wyjde z Witusiem na spacerek coby sie hartował.
Nocka taka sobie dzisiaj była bo głodomorek budził sie co 1,5 lub 2 godzinki, potem juz od 8 nie spał i teraz na chwile przymknął oczęta, wiec musze nastawic pranie i troche sie ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny!!

Nie mam czasu was doczytać, od wczoraj moją małą dopadła kolka.... od 17.00 do późnego wieczora nie mogliśmy jej w ogóle uspokoić, zasnęła dopiero jak była wykończona płaczem.. w sumie uż nie wiedziałam czy to kolka czy może niedojedzenie.. bo z tych nerwów to co chwila ssała pierś ale strasznie się przy tym denerwowała i szarpała brodawki a za parę minut znowu chciała jeść... po czym ulewało jej się.. cały czas się prężyła machała łapkami i nóżkami oraz robiła się czerwona.. a od wczoraj nie może zrobić pożądnej kupki.. ech.. dziś była u nas inna położna i stwierdziła że to raczej koka i kazała kupić krople saab i pić mi jedną szklankę dziennie herbaty z kopru włoskiego... a co najlepsze byłam dziś w aptece i u nas sab somplex można normalnie kupić, niemieckie, lecz dziś już ich nie było i pani farmaceutka zaproponowała mi też niemieckie krople Lefax - mają ten sam skład i działanie co sab i kosztowały 23 zł, więc je kupiłam.. ma nadzieję, że coś pomoga, bo opinie mają tak dobre na necie jak sab...

ech .. uciekam do malutkiej.. ma nadzieję, że dziś będzie lepiej i trochę was doczytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
cześć dziewczyny!!

Nie mam czasu was doczytać, od wczoraj moją małą dopadła kolka.... od 17.00 do późnego wieczora nie mogliśmy jej w ogóle uspokoić, zasnęła dopiero jak była wykończona płaczem.. w sumie uż nie wiedziałam czy to kolka czy może niedojedzenie.. bo z tych nerwów to co chwila ssała pierś ale strasznie się przy tym denerwowała i szarpała brodawki a za parę minut znowu chciała jeść... po czym ulewało jej się.. cały czas się prężyła machała łapkami i nóżkami oraz robiła się czerwona.. a od wczoraj nie może zrobić pożądnej kupki.. ech.. dziś była u nas inna położna i stwierdziła że to raczej koka i kazała kupić krople saab i pić mi jedną szklankę dziennie herbaty z kopru włoskiego... a co najlepsze byłam dziś w aptece i u nas sab somplex można normalnie kupić, niemieckie, lecz dziś już ich nie było i pani farmaceutka zaproponowała mi też niemieckie krople Lefax - mają ten sam skład i działanie co sab i kosztowały 23 zł, więc je kupiłam.. ma nadzieję, że coś pomoga, bo opinie mają tak dobre na necie jak sab...

ech .. uciekam do malutkiej.. ma nadzieję, że dziś będzie lepiej i trochę was doczytam...


Foga niektórzy mówią że Lefax lepszy niż Saab......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez juz po spacerku 🙂 ale nie obyło się bez słow " na takie zimno?!pada, wieje.."to oczywiście powiedziała teściowa 😠 😠 na co ja to co całą jesień i zimę będzimy siedzieć w domu bo zimno będzie!!??na szczęście nic nie odpowiedziała 😆 😆
mówie wam jak ona mnie wku.... niby zachowuje się jak na babcie przystało ale mnie już na sam jej widok i słowa czepie normalnie a jak słyszę jak się zwraca do Marysi("córciu moja")to wiecie co ja sobie w tedy myślę co jest jej 🙂 🙂 😁 😁
a powiedzcie mi wy ochraniacze przeciwdeszczowe to macie z jakimś wycięciem czy nie? bo ja mam całe i zastanawiam się czy jak zakładam na wózek to czy mała ma tam czym oddychać 🤔 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):

a powiedzcie mi wy ochraniacze przeciwdeszczowe to macie z jakimś wycięciem czy nie? bo ja mam całe i zastanawiam się czy jak zakładam na wózek to czy mała ma tam czym oddychać 🤔 🤔 🤔


Moniq, ja mam z klapką zapinaną na rzepy, można regulować wielkość otworu. Chyba nie miałabym odwagi zostawić dziecka w wózeczku szczelnie owiniętego folią przeciwdeszczową 🤢
Ale sprawdź dokładnie - pewnie ten twój ochraniacz ma jakąś wentylację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne podejście- tym razem Szymek leży koło mnie w leżaczku i zabaweczki ogląda

K8- ale Julka ma fajnie łapki złożonego spania
Justyna- odpuść olej sprawę i wyjdź z dzieciaczkiem na dwór, do koleżanki jak wrócisz wszystko będzie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ile taki miesięczny maluch powinien zjeść- wczoraj z ciekawości odciągnęłam 100ml pokarmu i dałam mu- wciągnął to w niecałe 10 minut i pewnie gdyby było więcej nie pogardził by. No i spał po takim jedzonku trzy godziny, a przeważnie w nocy wstaje co dwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
powiedzcie mi ile taki miesięczny maluch powinien zjeść- wczoraj z ciekawości odciągnęłam 100ml pokarmu i dałam mu- wciągnął to w niecałe 10 minut i pewnie gdyby było więcej nie pogardził by. No i spał po takim jedzonku trzy godziny, a przeważnie w nocy wstaje co dwie

http://www.doz.pl/czytelnia/a407-Prawidlowe__zywienie_niemowlat
to sobie poczytaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
powiedzcie mi ile taki miesięczny maluch powinien zjeść- wczoraj z ciekawości odciągnęłam 100ml pokarmu i dałam mu- wciągnął to w niecałe 10 minut i pewnie gdyby było więcej nie pogardził by. No i spał po takim jedzonku trzy godziny, a przeważnie w nocy wstaje co dwie

http://www.doz.pl/czytelnia/a407-Prawidlowe__zywienie_niemowlat
to sobie poczytaj 🙂
Tylko ze to artykuł z 2007 roku. Teraz już są nowe standardy żywieniowe dotyczące wprowadzania nowości pokarmowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna891 napisał(a):
Dzien dobry.
Zalapalam dola,dzisiaj wszystko jest przeciwko mnie.Noc nie przespana,maly budzil sie co chwile z placzem na dodatek caly zsikany.Nie wiem co robie zle,staram sie mocniej docisnac pampersy i nic.W dzien to samo na dodatek cale lozko zmoczone.Nie mialam sil prac wszystkiego w recach wrzucilam wszystko do pralki jak wyjelam to sie poplakalam.Przescieradlo puscilo wszystko zrobilo sie szare-kaftaniki pieluszki tetrowe i nowe spioszki 😞 😞 😞 prawie wszystko.Ustawilam jeszcze raz cykl ludze sie ze moze to sie dopierze.To jeden z gorszych dni 😞 mam ochote usiasc i plakac z bezsilnosci...

Justyna a jakich pampersow uzywasz? bo jesli pampers, to one maja takie gumki falbanki i czasem jak sie zaklada nie zwraca sie uwagi na to jak lezy,(pomiedzy nogami) wiec musisz wywinąć na wierzch ją a w srodku jest druga gumka co trzyma i czasem jak wyleci troche siusiu to ta druga przytrzmuje.
Moze dobrze robisz nie wiem, ale mi sie zdazylo juz powiedzic to 2 osobom wlsanie mieli taki problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po spacerku dziś był ekspresowy około 50 min 😞, ale padał deszczyk, a ja nie miałam parasola i nie chciałam za długo chodzić c by nie zmoknąć i nie chorować...
Po powrocie do domku ugotowałam rosół, usmażyłam kotleciki, zrobiłam gały, miałam dużo werwy, a że małą spała t postanowiłam to wykorzystać i dzięki temu będzie obiadków dla męża na kilka dni 🙂
Niunia też charczy i kicha i też mam dylemat z ubieraniem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana - trzymajcie się w tym szpitalu... oj bidulki kochane

Daniela - zobaczymy jaka jest skuteczność tych kropli... na razie podałam jedną "pomkę" przed jedzeniem i wypiłam tę herbatę z kopru.. mała też dostała parę łyczków (za rada położnej) ale kupy nadal nie ma tylko jest prężenie i płacz... Już sama nie wiem jak jej pomóc tę kupkę zrobić, bo cierpi strasznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda trzymamy kciuki 🙂
Foga no to jest straszne nie móc pomóc swojej dzidzi. Ja jak widzę jak moja płacze, pręży się, wygina i robi czerwona jak buraczek to aż mi się płakać chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i udało nam się wybrać na spacerek- w prawdzie tylko godzinny, ale zawsze coś. Szymek tak fajnie zasnął, że udało mi się ogarnąć szafę z ubraniami bo miałam tam jeden wielki pier.....k ☺️

A ja dziś mam obiad z głowy- babcia zrobiła mi kluski z mięsem mmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...