Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczynki,
U nas nocka jak zwykle udana. Młoda obudziła się dopiero o 4.20 🙂
Daniela, moja Hania też od trzech dni zaczęła ulewać. Czasem wypłynie jej z paszczy świeże mleko a czasem już z grudkami. I na moje oko jest tego dość sporo. Trochę się tym niepokoję, tym bardziej, że to nowe doświadczenie dla mnie 🤔
W naszym przypadku to jest raczej ulewanie niż wymioty i mała nie odczuwa przy tym żadnego dyskomfortu - po prostu wyleci i koniec.
W necie piszą, żeby nie histeryzować i że z czasem wszystko się unormuje, ale ja i tak mam mieszane uczucia. Tym bardziej, że dzieje się to nawet dwie godziny po karmieniu, więc troszkę obawiam się, że w nocy może się zakrztusić.
Póki co nigdy w nocy się jej nie ulało, a w ciągu dnia jest na rękach 🙂

Widzę, że większość z was już załatwiła becikowe i narzekacie na papierologię. Mam więc do was prośbę. Napiszcie mi proszę jakie dokumenty powinnam zgromadzić zanim pójdę po ten zasiłek. Wolałabym to załatwić za jednym razem a nie ganiać kilka razy z kolejnymi papierkami.
No i gdzie się ten zasiłek załatwia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
WITAMY 🙂
Marta dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz 🙂i reszcie dziewczyn tez 🙂
u nas noc nawet nawet 🙂 co prawda co godz karmienie ale bez problemow 🙂one pojawily sie od5 😞prezenie,placz i wodnista znow kupka 😞i nie wiem co sie dzieje ze wzasadzie wszytkie wymeczone kupki sa wodniste?? 😞 😞jutro przychodzi polozna i mam nadz ze powie mi czemu tak sie dzieje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry

Tośka obudziła sie tylko raz w nocy 😮 i jestem niesamowicie wyspana 🤪 a spaliśmy dziś do 8.30 😮 cudnie hihi
moniq ja podaje tylko cyca , ale od czasu do czasu to ja piję tę właśnie herbatkę i melisę i koperek włoski i mala nie ma problemu z brzuszkiem 🙂 (oprócz wczorajszego dnia ale to coś nie tak zjadłam). no ale jak podasz swojej córci herbatkę to przecież nic się nie stanie,a może sie okaże że pomoże - nie słuchaj na ślepo rad tylko wypróbuj 😆

Buziaki dla wszystkich - miłego dnia 😎

jo-aneczka becikowe załatwiasz w mopsie i potrzebne jest : wniosek,akt urodzenia,ksero dowodów i zaświadczenie od gina że przebywałaś w ciąży pod opieką - przynajmnie u mnie tyle było potrzeba 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jo-aneczka co do takiego ulewania jak piszesz. Moja peditara powiedziała ze to normalne, moja Julka też tak ma. Poprostu za dużo "zbiera" do paszczy potem wylatuje. A dochodzi do tego jezcze tzw. niedojrzałość. Co do ulewania w nocy ja właśnie dlatego kupiłam tą poduszkę klin. Jakoś czuję się bezpieczniej wtedy. Choć jak piszesz Julka w nocy nie ulewa, a w dzień jest cały czas na oku.

Co do becikowego. U nas załatwia się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Trzeba mieć dowody osobiste rodziców, akt urodzenia dziecka, zaświadczenie od ginekologa, że byłas chociaż na jednej wizycie, u nas tolerują też takie zaśw. wypisane prze położną i wypełniony wniosek. Możesz go wypełnić na miejscu a mozesz ściągnąć z netu. U nas nie trzeba mieć peselu dziecka ze sobą, ale nie wiem jak jest gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka, ja do becikowego musiałam mieć:
-dokument tożsamości
-skrócony odpis aktu urodzenia dziecka;
-pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe
-zaświadczenie lekarskie od ginekologa o opiece medycznej od 10 tygodnia ciąży (u mnie płatne 20zł)

Pisemny wniosek o becikowe można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
jo-aneczka, ja do becikowego musiałam mieć:
-dokument tożsamości
-skrócony odpis aktu urodzenia dziecka;
-pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe
-zaświadczenie lekarskie od ginekologa o opiece medycznej od 10 tygodnia ciąży (u mnie płatne 20zł)

Pisemny wniosek o becikowe można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka.

Dzień dobry 🙂
U mnie dokładnie to samo, tylko, ze zaświadczenie było bezpłatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze się pożalę... Wczoraj Hania miała mieć prześwietlenie bioderek i w ostatniej chwili zadzwoniono do mnie z ośrodka, że lekarz nie przyjedzie. Następny termin to 19. Niby niedługo, ale się zdenerwowałam, bo człowiek się nastawia na wizytę, a tu lekarz tak po prostu sobie nie przyjeżdża 😠 😠 😠
A swoją drogą też jestem ciekawa historii Fogi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak juz dzisiaj pojechalam do pediatry.Nie moglam wytrzymac,zadreczylabym sie.Na szczescie plucka czysciutkie tylko gardelko podraznione.Uff jestem spokojniejsza 🙂 boze wracajac z przychodni czlowiek moze wrocic bardziej chory niz tam idac.Wszyscy kaszla 😲 maz musial Norbiego zakrywac. Maly wazy4 kg 🙂
moniq pomocny artykul 🙂
ann ja ci sie nie dziwie 🤨 nastawisz sie psyhicznie a pozniej d... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna no to dobrze że nic poważnego nie jest Norbertowi 🙂 😘 i dużo zdrówka
Dzięki za rady 🙂 też zaczęłam podwijać pampersa. Krewka przyschła, obserwuję i zobaczę czy coś się będzie działo czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
Kilka dni mnie tu nie było i nie jestem w stanie przeczytać tego wszystkiego.Mam nadzieję,że u was wszystko w porządku u was i waszych maluszków.
My wczoraj musielismy pojechac do lekarza,bo Filipkowi wyszło uczulenia,na szczęście to nic groźnego i dzis już widze poprawę.Co do ulewania pani doktor zapisała nam zagęstnik i kazała sie nie denerwować,bo mały bardzo ładnie przybiera na wadze.W ciagu tygodnia przybrał 200 g i wazy juz 4200 🙂Pępuszek tez juz ładnie sie zagoił.
Dziś chyba ostatnia wizyta połoznej,a jutro jedziemy na szczepienia 😞
A ja w czwartek na wizyte do ginekologa.bo w końcu siedem tygodni juz minęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry Kochaniutkie 🙂
Byłyśmy z tym pępuszkiem u pediatry. Okazało się, że nie jest to przepuklina 😁 Tylko więzadła są poluzowane i z czasem sie schowa sam. 🙂
Oliwka waży juz 3330 🙂 W tydz przytyła 300gr 🤪 🤪 🤪 🤪 Super. Pani doktor była bardzo zadowolona 😁 😁 😁 😁 😁

Siehankowa my mamy bys ok 18.20 u kardiologa 🤔

Jeśli chodzi o herbatki to ja podaje Oliwce koperkową z Hippa i chyba pomoga bo kupki robi nieziemskie 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 a baki czuć na całym mieszkaniu 🤪 🤪 🤪 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

Zaspokajam ciekawośc i od razu przystępuję do spowiedzi.....
Dziewczyny, wczoraj Jagoda tak sie darła w niebogłosy, ze aż się zanosiła i nie mogła normalnie nabrac powietrza.. nie spała przez 6 godzin i ciągle jadła cyca aż jej sie ulewało cały czas... ok. 17 stej nie wiedziałam już co robić i spróbowałam po kolejnej porcji cyca dać jej 30 ml mleka Nan... wiem, że nie powinnam, ale musiała spróbować, czy w końcu ona jest głodna czy co się z nią dzieje.... Popłakałam się przy tym, bo sama nie wiem czy ją dokarmiać czy nie.. po tym uspokoiła się i dwie godzinki na dworze przespała... oprócz tej jednej dawki więcej jej nie dałam , na razie jedzie na cycu.. ale co dalej to nie wiem... niby mamy położną, dr, doradcę laktacyjnego ale wszyscy drą się, ze pierś dawać ale co jak ja nie wiem, czy mała dojada?? nawet nie wiem jak to sprawdzić, bo położna która nas odwiedza nawet z wagą nie przychodzi... normalnie w dół popadłam...

Daniela, co do tych kropel Lefax to nie wiem w sumie, bo ja nie mam pojęcia jak małej je dawkować.. boję sie, że 3 dawki dziennie to za dużo i że przedawkuję... a znowu zaczęła mocno ulewać i nie wiem czy to nie po tym leku... jeżeli chodzi o kupy to robi normalne, w sumie po każdym jedzeniu.. tak więc nie wiem..
A wy dajecie dzieciom krople przeciw kolkom doraźnie czy co dzień, nawet, gdy objawy są łagodniejsze???

Przepraszam, jeżeli coś nieskładnie napisałam, ale emocje mną targają.. no i mała znowu ma czkawkę 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga, no i cóż wielkiego się stało, że podałaś Jagódce mleko???? Nie stresuj się kobieto. Moim zdaniem jeśli Jagódka będzie lubiła mleko modyfikowane a na dodatek dzięki temu uspokoi się to nie ma przeszkód żebyś jej je podawała.
Poza tym może i ty się nieco uspokoisz a wiadomo - zestresowana mama to zestresowane dziecko.
Nic na siłę!
Podawanie butelki dziecku ma też swoje plusy - będziesz mogła od czasu do czasu wyrwać się z domu na zakupy czy plotki z kumpelą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i żeby było lepiej, to wczoraj sąsiadka poinformowała mnie, że u niej słychać jak to określiła, nasza mała się drze.... Gdybym, była wredna to powiedziałabym jej, że my też słyszymy jak ona po nocach awanturuje się i bije z mężem... no ale jakoś nie umiałam nic z siebie wydusić... taka sierota jestem 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno.
Co do kolki. Ja podaje kropelki regularnie bo mi pediatra powiedziała, że jeśli dziecko ma kolki to dopiero regularne dawkowanie przynosi efekty.
Mi teraz kończy się pierwsze opakowanie sab-simplexu i myślę, że spróbuję troszkę rzadziej je podawać - będę obserwować małą czy objawy powrócą czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga nie stresuj się tym mleczkiem. 🙂 Mi też wszyscy marudzą, ze powinnam karmic tylko cycem ale skoro lekaz kazał dokarmiać to nie moja wina a przy najmniej widzę ile Oliwka zjadła i wiem, ze sie najada. Teraz to praktycznie cycem tylko dokarmiam a głównie jedziemy na mleczku modyfikowanym 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Krzysiu się wk....a a ja jestem spokojna, ze dzidzia najedzona 😜 😜 😜.

Dobra, uciekam Kochaniutkie 😞 Tak strasznie mi Was brakuje no ale cóż.......... Siła wyższa 🤔
Ale jutro tez do Was zajrzę 😁 😁 😁 😁 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, jo-aneczka - dla mnie to był dramat... tym bardziej, że nie mam kogo doświadczonego się poradzić w kwestii tego, czy rzeczywiście ją dokarmiac czy nie. A jeżeli dokarmiać to kiedy, w jakich dawkach itp. Koleżnaki mają położne, które im w tym doradzają.. a moja to nastawiona tylko na pierś.. podobnie doktorka.. normalnie wyć mi się chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie niem wiem czy ona płacze bo jest głodna, czy może to od kolki, czy od czego... tylko widzę, że śpi po pół godziny i zaraz szuka cyca i jest bardzo niespokojna, podobnie za snem... wierci się i jest niespokojna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...