Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
justynka kornelka pamietam ze Wasze chlopaki take mlecznozerne sa 😉 😉 😉 Lilka wieczorem zjadla 240mleka (niecale zostalo to co w smoczku) i 40 mlherbatki 🤪 🤪 wydaje mi sie troszke za duzo...i nie wiem czy moge jej dawac tyle czy z tym kleikiem na noc zaczac dzialac 🤔

Paninka ja czytam Twoje pytania i czekam na odpowiedzi dziewczyn bo mnie te same pytania dręczą także korzystam penie nie tylki ja a Ty pytaj pytaj pytaj 🙂 Wczoraj Ryśku tez zjadł wiecej niz zazwyczaj. Zauważyłam, że jest tak: je mniej wtedy gdy cos z brzuszkiem się dzieje, daję ss i zjada więcej. Teraz od piątku zjada kaszkę mleczno ryżową i jabłko. Dziś zrobiłam rano 180 ale zjadł 130, teraz jak wstanie dam mu kaszki 150. przy następnym karmieniu końcówkę jabłuszka a jutro marchewkę. Jeśli Lila zjadła wczoraj wiecej ( a jeszcze póki pamiętam bo od kiedy je jebłko i kaszkę(Ryś), to ma jakiś większy apetyt) to moim zdaniem nic się nie stało. Ryśku o16 zjadł 220, o 20-150 i myślałam, że to koniec a on jeszcze o 23 się obudził z płaczem ogromnym i zjadł 100. Dobowo wyszło 920 mleka, 60 kaszki i jabłko.
Lila i tak nie zje wiecej niz potrzebuje, takie jednorazowe wybryki nasze maluchy mają. Ona mogła dziś tyle zjeśc a jutro już zje mniej. Co do kleiku to nie wiem. Może można bo ja nie daje kleiku tylko kaszkę np i jest ok. A kaszke dlatego, że taką mi siostra zakupiła. Pomyślałam, że skoro Ann daje Hani to ja też spróbuję. No i przyznam, że trochę stresa miałam. Nie wiem czy ja to jasno opisałam, chaotycznie trochę chyba 🤢 A jak Ryś w smoku zostawia to sie śmieję, że zawsze o pieskach pamięta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o mamciu Inez to dopiero pech - duże buziaki dla Was 😘 i oby kolejny raz był udany
o myjecie okna a ja zdechła na razie mam nadzieję że przed świętami zdążę
Aniołek trzymam kciuki za Oliwkę - dużo zdrówka

nie doczytam więcej bo Tosia domaga się maminej uwagi 🤪 bo Bart jej nie wystarcza hihi

cóż miłego dnia i zdrowia dla wszystkich 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂
Inez bardzo mi przykro, że Was to spotkało. No jak na złość. Przesyłam Wam moc buziaków i uścisków i dużo szczęścia przy drugim ostatnim podejściu. 😘 😘
moniczek Wracaj szybko do zdrówka. 😉
aniołku ojjj szkoda mi Oliwki. Życzę Wam, żeby te paskudne infekcje już nigdy nie wróciły.
Foga jak tam Jagoda?? Rozwolnienie się skończyło? Mam nadzieje, że tak i że to nic poważnego. 🥴
siehankowa wysypka jeszcze nie ustąpiła? Kurcze cholerne dziadostwo ja zawsze się zastanawiam dlaczego teraz wysypka jest taka powszechna i ciśnie mi się tylko jedno na myśl. To wszystko wina jedzenia, pryskają wszystko jakimiś świństwami, faszerują nawozem i Bóg wie jeszcze czym a potem nie dziwne, że reagują na to najbardziej nasze skarbeczki. ehhh 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia, wysypka z tyłka zeszła, a na buzce, jeszcze taka delikatna "kaszka" została... czemam z niecierpliwoscia jak to dziadostwo zejdzie, bo chce wprowadzić cos nowego do jedzenia, a tak to nie mam jak... kurcze, ale dziwi mnie, ze wysypało go po marchewce z jabłkiem z bobovity, bo ja cały czas wcinam i jabłka i marchewke i nic mu nie dolegało, a tu taka niespodzianka 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
Będę was próbowała nadrobić,chociaż nie wiem czy dam radę.
U nas wszystko w porządku.Już wiem,że Filip jest uczulony na banana.Wyszła mu wysypka na brzuszku.I to co wam kiedyś pisałam ,że też coś go wysypało,to nie od ziemniaka,tylko prędzej mu podawałam jabłko z bananem.I to chyba od tego.
Oki,zaczynam was czytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
Marta ja mam pytanie jeszcze odnosnie tego glutenu...to ma byc taka zwykla kaszka manna czy blyskawiczna? i jak np. chcialabym ja dodac do marchewki czy jablka to musze gotowac ( mam na mysli dodanie jej do sloiczka) czy jak? z gory dziekuje i buziaka sle 😘 😘 😘

Paninka jeśli chcesz dodawać do słoiczka, to głupotą byłoby gotowanie tego, kup wtedy kaszę manną taką dla niemowląt typowo np z nestle, wtedy wsypujesz mieszasz i już 🙂 O taką np. http://www...kaszka. Ona niby jest na mm, ale w przypadku przecieru owocowego to nie przeszkadza. Są też bezmleczne, ale trzeba dobrze poszukać, chyba z Humanna.
A jeśli zupkę gotujesz sama, to wsypujesz tam zwykła mannę błyskawiczną ( z Kupiec itp.). Błyskawiczną, bo szybciej sie ugotuję, ona chyba tylko 3 minutki potrzebuje.

Gluten jest też w pszenicy, więc moga byc to kaszki pszenne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniczek zdrówka Ci życzę 😘 Tak długo Cię męczy to choróbsko 😞 A m. szkoda, że nie pomoże, co tu więcej pisac na ten temat....
Magda ☺️ ☺️ no co Ty ☺️ ☺️ Miałam, Ci zaklaskac ale nie pamiętam czy to zrobiłam, raczej nie, to teraz to zrobię 😘 😘 😘 Aaa i podzielam Twoje zdanie o powodzie wysypek. Gerber, Hipp, BoboVita....jedna ch..... znajlepszych niby owoców, wyselekcjonowanych itp. Bez pomocy by takie piękne nie urosły, ot i cała prawda. Troszkę wiem skąd sie co bierze, jak wyglądają ,,piękne" jabłka na delicje zanim na nie trafią 😠
Siehankowa życzę by wysypka Ksawierowi przeszła i już nie wróciła 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena - w nocy była jedna kupa w miarę normalna i dziś rano też. Wygląd prawie normalny tylko deczko rzadsza niż zwykle... teraz nie wiem czy jechać do lekarza cz tylko podać jeszcze dziś ten Lactidofil?? Dziś przyjmuje chore dzieci i nie wiem czy jest potrzeba brać Jagodę w te zarazki czy nie... Jak sądzisz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta dziekuje!!!! nie wiem czy u nas na wsi dostane ale przynajmniej wiem czego szukac 😘 😘 😘

aneczkare ja na razie daje sloiczki...jakos swieze jablka marchewki brzoskwinie brokuly itp. w grudniu do mnie nie przemawiaja...ale jak juz beda sezonowe to bede sama gotowac 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aneczkare22 napisał(a):
dziewczyny czy lepiej samemu przygotowywać te deserki i obiadki czy na razie podawać mama ze słoiczka??Bo boję się,że jak kupię coś na zieleniaku to będzie pryskane i Filipa zaraz uczuli...........

aneczka my tu raczej podajemy mimo wszystko ze słoiczka. Pewne są warzywa które wyhodujesz sama ale nie każdy ma taką możliwośc. Nigdy nie wierz jeżeki ktoś Ci mówi, że nie pryskane. Mam znajomych, którzy mieli małe dziecko. Mieli plantacje truskawek. Kiedy truskawki chorują a raczej, żeby nie chorowały na szarą pleśń która moze zniszczyc całą plantację w tydzień, pryska sie je opryskiem z karencją np 3 dniową. Są i takie które mają 1 dniową ale koszt ogromny. Wiec co zrobili znajomi? Opryskali i poszli rwac!!!! No jak ja to usłyszałam to mnie zamurowało. Argument był finansowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka, ja na razie tez dawałam słoiczki, raz chciałam sama zrobic marchewke, ale mikser odmówił posłuszeństwa 😜 na dobrą sprawe, to tez nie wiemy co znajduje sie w słoiczkach... ostatnio w sklepie widziałam ziemniaki (6zł za kg) i jabłka (coś chyba koło 10zł za kg) niby ekologiczne... ale czy ja wiem, ze to na pewno ekologiczne????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
madalena - w nocy była jedna kupa w miarę normalna i dziś rano też. Wygląd prawie normalny tylko deczko rzadsza niż zwykle... teraz nie wiem czy jechać do lekarza cz tylko podać jeszcze dziś ten Lactidofil?? Dziś przyjmuje chore dzieci i nie wiem czy jest potrzeba brać Jagodę w te zarazki czy nie... Jak sądzisz???


kochana, masz lekarstwa takie jak trzeba wiec jeśli jest lepiej to poczekaj no chyba ze się pogorszy to jedz do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Foga napisał(a):
madalena - w nocy była jedna kupa w miarę normalna i dziś rano też. Wygląd prawie normalny tylko deczko rzadsza niż zwykle... teraz nie wiem czy jechać do lekarza cz tylko podać jeszcze dziś ten Lactidofil?? Dziś przyjmuje chore dzieci i nie wiem czy jest potrzeba brać Jagodę w te zarazki czy nie... Jak sądzisz???


kochana, masz lekarstwa takie jak trzeba wiec jeśli jest lepiej to poczekaj no chyba ze się pogorszy to jedz do lekarza.

zgadzam się z madzią 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Foga napisał(a):
madalena - w nocy była jedna kupa w miarę normalna i dziś rano też. Wygląd prawie normalny tylko deczko rzadsza niż zwykle... teraz nie wiem czy jechać do lekarza cz tylko podać jeszcze dziś ten Lactidofil?? Dziś przyjmuje chore dzieci i nie wiem czy jest potrzeba brać Jagodę w te zarazki czy nie... Jak sądzisz???


kochana, masz lekarstwa takie jak trzeba wiec jeśli jest lepiej to poczekaj no chyba ze się pogorszy to jedz do lekarza.

zgadzam się z madzią 😉


Dzięki kochane - buziaki dla Was 😘 To co dziś dać ten Lacitidofil i jedną saszetkę smecty na pół czy tylko Lactidofil???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
dzięki dziewczynki za odpowiedzi 🙂
Na pewno ten temat był już poruszany,ale ja was na razie doczytuję przez te kilka dni,chodzi mi o gluten,czy już jakoś go podajecie??I w jaki sposób najlepiej??Bo ja nic na ten temat nie wiem 🥴


aneczka
ja robię tak,że najpierw chce Szymkowi wprowadzić warzywa i jeśli nic go nie uczuli to wprowadzę gluten no bo trzeba mieć do czego wsypać ta kaszkę manna inaczej mu nie posmakuje 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do owocków, ja ze słoiczka wczoraj dałam, dziś też.
Mi się wydaje, że na bank jest mniej chemii niż w takich sklepowych, w sumie to jedzenie musi być dopuszczone przez różne komisje. Ja się raz zapytałam lekarki czy mleko bebilon jest serio naj, powiedziałam, że jest z wyższej pułki, ale nie ma mleka złego, bo wszytko co puszczone na rynek, w dodatku dla dzieci nie może im szkodzić.

Na owoce zdecyduję się, tak jak Paninka. Teściowa ma odrom drzew na podwórku, nie pryskane, zdrowe 🙂 🙂 A na warzywka też poczekam do wiosny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
siehankowa napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Foga napisał(a):
madalena - w nocy była jedna kupa w miarę normalna i dziś rano też. Wygląd prawie normalny tylko deczko rzadsza niż zwykle... teraz nie wiem czy jechać do lekarza cz tylko podać jeszcze dziś ten Lactidofil?? Dziś przyjmuje chore dzieci i nie wiem czy jest potrzeba brać Jagodę w te zarazki czy nie... Jak sądzisz???


kochana, masz lekarstwa takie jak trzeba wiec jeśli jest lepiej to poczekaj no chyba ze się pogorszy to jedz do lekarza.

zgadzam się z madzią 😉


Dzięki kochane - buziaki dla Was 😘 To co dziś dać ten Lacitidofil i jedną saszetkę smecty na pół czy tylko Lactidofil???


Foga
jeśli kupka jest jeszcze luźniejsza niż zazwyczaj to ja proponuję podać i jedno i drugie, nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Foga napisał(a):
siehankowa napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Foga napisał(a):
madalena - w nocy była jedna kupa w miarę normalna i dziś rano też. Wygląd prawie normalny tylko deczko rzadsza niż zwykle... teraz nie wiem czy jechać do lekarza cz tylko podać jeszcze dziś ten Lactidofil?? Dziś przyjmuje chore dzieci i nie wiem czy jest potrzeba brać Jagodę w te zarazki czy nie... Jak sądzisz???


kochana, masz lekarstwa takie jak trzeba wiec jeśli jest lepiej to poczekaj no chyba ze się pogorszy to jedz do lekarza.

zgadzam się z madzią 😉


Dzięki kochane - buziaki dla Was 😘 To co dziś dać ten Lacitidofil i jedną saszetkę smecty na pół czy tylko Lactidofil???


Foga
jeśli kupka jest jeszcze luźniejsza niż zazwyczaj to ja proponuję podać i jedno i drugie, nie zaszkodzi.

Foga, ja smecte podawałam przez 3 dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...