Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć dziewczyny.
U nas noc ok, ale za to dzis był płacz przy spaniu 😞
Ja jeszcze nie dostałam okresu i mam nadzieję, że długo go nie będę miała, a co do wychodzienia do sklepów to my juz bylismy kilka razy w Tesco mega wielki sklep, w kauflandzie w rossmanie i raz w centrum handlowym, ale małym 😉 no raz na tydzień lub raz na 2 tyg pojedziemy razem, bo ja nie chcę juz siedzieć w domu 😉
Wiecie co mi sie stało z wózkiem w środku? jest mokry od głowy i lekko zielony 😮 a on ma taki materacyk i na niego zawsze kładłam kocyk wiec nie wiem jak to się stało 😮 pod spodem jest dykta chyba nie wiem ale tez jest lekko mokra nie wiem czym mam to umyć i czy to wyschnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

lydziaa84 napisał(a):
dziewczyny już pisałam, że Szymonowi włosy wypadają, ale jest ich dość dużo- jest to normalne??


lydziaa jak dla mnie to dość dziwne. Mają prawo się przecierać ale żeby wypadały hmmm. A jak tłumaczy to Wasz pediatra?? Może powinnaś łykać jakieś tabletki witaminowe??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lydziaa dzięki wyciągnę piersi, marchew mam, jakiś parę ziemniorków zostało to zrobię a napisz coś więcej...ziemniaki surowe wrzucasz do rękawa i ile to się piec ma??
co do włosów to Tosi też dużo wypada...widzę po poduszce na której leży.....
Kurde miałam coś jeszcze pisać i zapomniałam...ech...skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no przypomniało mi się MAPA Gratuluję i trzymam kciuki żeby bez rehabilitacji się obyło....
Madzia to teraz szalejecie 😉 😁...ja sama nie wiem co robić....m mówi żebym tabletkami się nie truła, w balonikach mi nie wygodnie jakoś..............wkładka dosyć duży koszt.......chyba pozostaje kubeł zimnej wody 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
Lydziaa dzięki wyciągnę piersi,


Ja wchodzę przed chwilką a tu post Danieli.
Rzuciłam na niego okiem nie czytając całości i się uśmiałam. Jakoś nie skumałam, że to o piersi indyka chodzi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka7 napisał(a):
Witam moje miłe 🙂
Foga ja brałam Rysia na zakupy jak był mniejszy a teraz już mi za ciężko więc na zakupy jadę wtedy gdy mam go z kim zostawic. Gdyby jednak nie było takiej możliwości, musiałabym zabierac go ze sobą. Dzis prawdopodobnie do UP będę musiała go zabrac.
aneczka zycze Filipkowi szybkiego powrotu do zdrowia.
jo-aneczka dokładnie nie wiem ile wazy Rysio ale według wagi łazienkowej 7 kg tylko jak ostatnio tak sie wazylismy odjeło rysiowi 200. pampersy przeciekaja oststnio i zdziwilo mnie to bo tak było z dwójkami własnie. zmieniłam na 3 i juz nie przeciekaly, tylko wtedy wazył 2 kg mniej niz górna granica pampersow i teraz tez juz sie zblizylismy do tej samej róznicy. i na dodatek jak lepiej go zawine 😉 w tego pampersa to go uwiera i ma odcisniete slady. najpierw myslalam, ze maz zle pieluszke załozyl a potem okazało sie ze po moim przewinieciu, efekt jest taki sam. mokre ubranie i odcisniete na nózkach. moze to tylko przypadek, zobaczymy.
agusia teraz to i ja sie zastanawiam nad tym noszeniem bo Rysio też nie lubi płasko. Pionowo uwielbia i świat mu się wtedy baaaaardzo podoba. Ja go długo nie noszę, raczej wcale, ale troszkę go w ten sposób ponoszę. Kurcze wydaje mi się, że nic mu się nie stanie bo ja serio tylko po odbiciu albo jak podnoszę z wózka, łóżeczka. Ogólnie wystrzegam się noszenia na rękach bo nie mam na to sił i w ogóle bym już wtedy nic nie zrobiła bo tylko ja jestem w domu i zmiennika nie mam żadnego. Co do smarowania i cwiczeń też nic z tego..... mi brakuje ruchu takiego jak przed ciążą ale teraz to zupełnie niemożliwe i jestem zła i sen z powiek mi spędza moja obecna figura. Już zaczynam tracic nadzieję......

Mi też 3-ki jakoś przeciekają! I to i kupki, i siku! A Szymek też ok 7kg waży już.
A jak go nie nosisz, to nie marudzi? Gdzie go kładziesz i czym 'zabawiasz'? 🙂 ...bo mój to sie szybko nudzi 😞 i wtedy ani łóżeczko, ani leżaczek, ani łóżeczko... 😞 smoka mu wcześniej nie chcieliśmy dawać, a teraz jak już nie mam pomysłu, jak go uspokoić, to próbuję mu dawać smoczka-ale on wypluwa, nie chce wcale, krzywi się 🤢 i tak jestem do niego uwiązana (z jednej strony to super miłe, ale z drugiej nic nie moge zrobić)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczynki 🙂
U nas nocka nie bardzo,Filipek obudził się co godzinę,dwie i popłakiwał 😞Nie wiem co mu było.Dzwoniłam do lekarza,przez te kilka dni mamy smarować nadal ta maścia i dawać wapno dwa razy dziennie.Bo to uczulenie jest na tle alergicznym,tylko nie wiadomo skąd ta alergia.I jak nie będzie poprawy to z powrotem do lekarza.I na razie mamy odstawić matę.Cały czas się zastanawiam od czego do dziadostwo wychodzi.
Co do noszenia Filipa,to noszę go w takiej pozycji jak Foga,ale staramy się jak najmniej go nosić.Filipek raczej leży sobie w bujaczku ,albo na macie.
mapa dobre wieści 🙂
Co do antykoncepcji na razie używamy gumek,a potem chce wrócić do tabletek.Brałam je dośc długo i byłam bardzo zadowolona 🙂
Natomiast jeżeli chodzi o zakupy,to u nas nie ma centrów handlowych,tylko kilka marketów,jak było cieplej to Filipek czasami jeździł z nami na zakupy,a teraz to raczej nie,więc albo ja jade,albo mąż.
A u mnie na obiadek to co wczoraj czyli kurczak z rękawa z przyprawami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczek napisał(a):
dzień dobry 🙃
w końcu podłączyli mnie do "świata" znaczy netu hihi,bo tylko gadu w telefonie córki miałam 😞
u nas w porządku,za to nie bardzo wiem co tu sie działo i pewno nie nadrobię tyle napisałyście...
od dzisiaj pracuję na etacie niani 🙃 - dostałam do pilnowania dwulatka
w środę jedziemy na kontrole do rehabilitanta i ciekawa jestem co powie bo albo ja się doszukuję dziury w całym albo Tosia ma problem z napięciem - sama już nie wiem
miłego dnia 😘

moniczek Tobie na dzień dobry dam oklaska za siłę. Matko jeszcze malucha pod opieką masz, ja Cię podziwiam 🙂 🙂 i życzę by Tosine dolegliwości okazały się niczym poważnym tzn niczym, no że zdrowa jest 🙂
...i czytam dalej po troszeczku bo dziś mi Ryszard nie daje nic zrobic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my już po spacerze byliśmy ponad godzine i zaszłam do przychodni zapisać się do lekarza, bo ani dziś ani w piątek przez cały dzień nie mogłam się dodzwonić 😠 ja tam wchodzę a dwie babki sobie siedzą 😠 😠 😠 eh
U mne dziś na obiad tylko krupnik tesciowa zrobiła rano, ale się nie najadłam 😞
kebab za mną chodzi 😜 mąż wczoraj miał na niego ochotę, ale nie pojechał i nie kupił a dziś przez niego sama o nim myśle 🤢 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa życzę powodzenia na wizycie i Ksawierkowi zdrowia oczywiście 🙂
lydzia ja też nie byłam jeszcze i pojęcia nie mam kiedy pójdę bo nie wiem jak tu zrobic, bo u mnie chyba leczenie mięśniaka się zapowiada i ten do którego chodziłam w ciąży jest daaaaaleko a ten wcześniejszy nie wiem jak skuteczny i jakiś taki mało mówny i jakoś mi on średnio pasuje i w kropce jestem. A do gina też z dzieckiem jechac muszę bo nie mam go z kim zostawic albo męża ze sobą zabiorę kosztem jednego dnia urlopu albo już nie wiem jak ale wybrac się muszę 🙂
mapa cieszę się razem z Tobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
boze u nas tak straszna kolka ze nie wiem co robic....tosia zgina sie w pol i lzy jej leca a ja nic nowego nie jadlam............ 🤢 🤢
O kurcze.... Daniela, tak Ci współczuję z tymi kolkami 😞 Trzymam za Was kciuki, by jak najszybciej to się skończyło! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka - a jak zamierzają ci leczyć mięśniaka? Pytam bo ja miałam w pierwszej ciąży. Podczas cc mi go wycięli i po sprawie.
A ty przecież tez miałaś cc, nie nadawał się do usunięcia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agusiak napisał(a):
Kornelka7 napisał(a):
Witam moje miłe 🙂
Foga ja brałam Rysia na zakupy jak był mniejszy a teraz już mi za ciężko więc na zakupy jadę wtedy gdy mam go z kim zostawic. Gdyby jednak nie było takiej możliwości, musiałabym zabierac go ze sobą. Dzis prawdopodobnie do UP będę musiała go zabrac.
aneczka zycze Filipkowi szybkiego powrotu do zdrowia.
jo-aneczka dokładnie nie wiem ile wazy Rysio ale według wagi łazienkowej 7 kg tylko jak ostatnio tak sie wazylismy odjeło rysiowi 200. pampersy przeciekaja oststnio i zdziwilo mnie to bo tak było z dwójkami własnie. zmieniłam na 3 i juz nie przeciekaly, tylko wtedy wazył 2 kg mniej niz górna granica pampersow i teraz tez juz sie zblizylismy do tej samej róznicy. i na dodatek jak lepiej go zawine 😉 w tego pampersa to go uwiera i ma odcisniete slady. najpierw myslalam, ze maz zle pieluszke załozyl a potem okazało sie ze po moim przewinieciu, efekt jest taki sam. mokre ubranie i odcisniete na nózkach. moze to tylko przypadek, zobaczymy.
agusia teraz to i ja sie zastanawiam nad tym noszeniem bo Rysio też nie lubi płasko. Pionowo uwielbia i świat mu się wtedy baaaaardzo podoba. Ja go długo nie noszę, raczej wcale, ale troszkę go w ten sposób ponoszę. Kurcze wydaje mi się, że nic mu się nie stanie bo ja serio tylko po odbiciu albo jak podnoszę z wózka, łóżeczka. Ogólnie wystrzegam się noszenia na rękach bo nie mam na to sił i w ogóle bym już wtedy nic nie zrobiła bo tylko ja jestem w domu i zmiennika nie mam żadnego. Co do smarowania i cwiczeń też nic z tego..... mi brakuje ruchu takiego jak przed ciążą ale teraz to zupełnie niemożliwe i jestem zła i sen z powiek mi spędza moja obecna figura. Już zaczynam tracic nadzieję......

Mi też 3-ki jakoś przeciekają! I to i kupki, i siku! A Szymek też ok 7kg waży już.
A jak go nie nosisz, to nie marudzi? Gdzie go kładziesz i czym 'zabawiasz'? 🙂 ...bo mój to sie szybko nudzi 😞 i wtedy ani łóżeczko, ani leżaczek, ani łóżeczko... 😞 smoka mu wcześniej nie chcieliśmy dawać, a teraz jak już nie mam pomysłu, jak go uspokoić, to próbuję mu dawać smoczka-ale on wypluwa, nie chce wcale, krzywi się 🤢 i tak jestem do niego uwiązana (z jednej strony to super miłe, ale z drugiej nic nie moge zrobić)


agusia Rysio na ogół jest spokojnym dzieckiem. Płacze tylko jeśli chce spac albo jeśc. U nas wygląda to tak, żę po karmieniu kłądę malca na matę lub do fotelika albo do wózka i gada sobie, rozgląda się, jak jest w foteliku to za mną wodzi wzrokiem, bierze kocyk w łąpki i sie dziwi czemu mu na oczy wlazł 🙃 i głuptasek nie wie że sam sobie tak robi 🙂 patrzy na kolorowe misie, lubi sufit oglądac i już go pytałam co tam takiego ciekawego coś znalazł, czego ja nie widzę a jemu tak się spodobało ale milczy 🙃 😉 Smoka nie chce od początku, kiedyś na kilka chwil kilka razy pocmokał ale nie ssie. Ogólnie jest spokojny i jakby sam się czymś zajmuje co go zainteresuje. Rutyna to podstawa czyli jedzenie, np. fotelik, jak zaczyna wydawac dzwięki ajjjj ajjjj,ajjj to znaczy, że chce spac i wtedy do karety. Wożę, bujam aż zaśnie. Wczoraj poleżał w wózku 40 minut po ptrzebudzeniu i przed jedzeniem ale to rekord, no i dużo śpi. Ot i tyle, no takie mam dziecko spokojne bo inaczej tego nie wytłumaczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
A my jutro szczepimy na rotawirusy, aż się boję 😞
Jeśli będzie tak, jak u mojego, to nie masz czego się bać 🙂 My szczepiliśmy jednocześnie tą 6w1 i p/rotawirusom i małemu nic nie było! 🙂 A akurat wtedy ja zaczęłam być chora, więc dodatkowo się bałam, ale było wszystko ok. 🙂 Z tego, co mi mówiła pediatra, to te nowoczesne szczepionki raczej nie dają żadnych skutków ubocznych. A ten p/rotawirusowy to doustny, więc już w ogóle luz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka - to faktycznie fajnie 🙂 To oby tak dalej! 😁
Też właśnie staram się wprowadzać rutynę, ale w ciągu dnia to ciężko... Całe szczęście, ze noce są ok. 🙂 Chociaż z usypianiem wieczornym też czasem różnie bywa 😞
No nic - może jeszcze jakieś patenty obmyślę 😉
A mój jak tak uporczywie patrzył w sufit, to w końcu mu nakleiłam na nim domek, drzewo, kota i samochód z zielonego filcu 🙂 Własnoręcznie wycięte 😁 Kota mam w avatarze nawet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela- tak mi was szkoda ........... może spróbuj ten bobotic - u nas chyba on pomógł.... albo sab simplex, bo kiedyś już pisałam, że nasz pediatra odradzał lefax a ty go chyba stosujesz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
Kornelka - a jak zamierzają ci leczyć mięśniaka? Pytam bo ja miałam w pierwszej ciąży. Podczas cc mi go wycięli i po sprawie.
A ty przecież tez miałaś cc, nie nadawał się do usunięcia???


To mnie teraz zaskoczyłaś..... A ch.... wie czemu nikt nic z tym nie zrobił. No aż się zezłosciłam na myśl że mogli mi to zrobic a nie zrobili. jo-aneczka o mięśniaku dowiedziałam się na pierwszym usg będąc już w ciąży ale lekarz nic na to nie powiedział i pózniej też nikt nic nie mówił a ja myślałam, że sie wchłonął i pewnie dlatego nikt nic nie mówi. Po cesarce zrobili mi usg bo się macica bardzo powoli kurczyła i myśleli, że może coś zostało ale nie i powiedzieli, że taka moja uroda i że jest mięsniak którego przysłoniła ciąża i nie było go widac. Tyle tylko wiem. Tak się zastanawiam czy od tego mięśniaka mój brzuch taki duży nie jest. Mięśniak niby mały była ale....... Mam zagadkę.
daniela ja myślę, że Tosia po prostu tak ma z kolkami. Bez względu na Twoją dietę ona i tak je będzie miała do tego magicznego 3 miesiąca i oby ani jednego dnia dłuzej ale ja życzę jej by dzisiejsza była ostatnią bo ile można..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela biedna Tosia...
może te jej kolki są na tle układu nerwowego a nie bezpośrednio pokarmowego...
Dobrze, ze niedługo zakończy się ten etap...a teraz trzymajcie się 😘

Agusiak u nas też z usypianiem różnie,
a w dodatku Maciuś się nam przestawił i o 20 to on chce się bawić w najlepsze 🙃
Za to rano ciężko go dobudzić...
Typ sowy mi rośnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie po spacerku wróciliśmy. 🙂 Trzeba było obiad wstawić, bo Kuba o 17 zajęcia kończy 😁

Byliśmy na rehabilitacjach, Julkowi 2 razy na panią rehabilitantkę się ulało 😮 😁 😁 No i hmm.. Nasze napięcie maleje, pani powiedziała, że już zostały tylko malutkie korekty. 🙂 Według niej głowę już trzyma sam, wykorzystując mięśnie i nie jest to związane z napięciem tylko z tym, że siłacz z niego. Całe ćwiczenia gaworzył i czarował panią. Powiedziała, ze logopedzi byliby z niego zadowoleni. 😁 😁

W ośrodku spotkałam mamę i babcię dziewczynki ode mnie z miasta, której w wyniku sepsy pneumo. zaczęły nóżki czarnieć, żeby zakażenie się nie wdało dalej amputowali nogi. Miała 9 miesięcy, jak dostała sepsy. 2 tyg temu ze szpitala wyszła. Szok. Nasz pediatra mówił nam o tym przypadku, kiedy zapytaliśmy co myśli o szczepieniach. Ale nie sądziłam, że będę miała okazję z nimi porozmawiać 😲

Mapa super, że z Maciusiem wszystko ok. Cieszę się z Wami 😘

Lydzia ja też jeszcze wizyty nie miałam 🥴 Za tydzień mam. Ale powiem, że to nie z mojej winy, bo ja poszłam od razu, ale poszłam na NFZ i okazało się, że moja lekarka ma tyle ciężarnych, że nie ma czasu na innych pacjentów, bo jest tylko 2 razy w tyg. Więc zapisałam się do jakiegoś lekarza którego mi polecono. Ma na nazwisko Niewiem 😁 😁 😁

Daniela tak Ci współczuję tych kolek. Na prawdę. Nie wiem czy ja bym sobie poradziła, gdyby Julek miał. Raz mu naleciało troszkę mydła do oka (podobno się szczypiące) to tak się darł, że nie wiedziałam co mam zrobić. Całe szczęście, że się nie zanosi, bo zawał gwarantowany.

Siahankowa dziś pytałam rehabilitantki czy dobrze jak dziecko siada w takim wieku. Więc dowiedziałam się, że takiemu maluszkowi absolutnie się nie pomaga, kręgosłup takiego dziecka nie jest jeszcze gotowy do pozycji pionowej siadającej. Powiedziano mi, że dziecko siada z ciekawości, bo lepiej wszystko widzi z takiej pozycji. I podciąganie za ręce jest wykluczone służy ono tylko do badania, a rodzice nie powinni tego powtarzać w domu. Pomagając mu dziecko sobie zapamiętuje i może się domagać, najlepiej zaprzestać bo może to spowodować więcej krzywdy niż pożytku. 🙂 🙂
Się rozpisałam. 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...